The Last of Us - Season 1 (2023) (séria)

Nakažení (S01E02)

(epizóda)
  • USA Infected
Z nakrúcania

Po útěku z karanténní zóny se Joel a Tess dohadují o Elliině osudu, zatímco si klestí cestu troskami dávno opuštěného Bostonu. (HBO Max)

SimcaJB

Když se řekne herní série The Last of Us, tak si všichni řeknou, že je to velmi úspěšná hra. Je to hra pouze na konzoli od Sony a během let vyšlo několik dílů. Hlavně je úspěšná. Tento rok šel do placené televize HBO seriál, který ukazuje, jak lze zpracovat herní adaptaci. Po prvním díle, který šel minulý týden, sleduji díl druhý a zjišťuji, že je to vážně dobrá adaptace. V úvodní scéně se dozvíme důležité prvky epidemie, jak a kde vznikla a ihned po titulcích se vrhneme za hlavní trojici přeživších. Joela s přítelkyní a tajemnou náctiletou Ellie, která má své tajemství. Scénář a hlavní tvůrce není jen kdo. Craig Mazin je nová hvězda scénáristky. Seriály umí. Proslavil se filmem o nejslavnější SSSR jaderné elektrárně Černobyl. Je vidět, že je to seriál od Mazina, protože obsahuje charakteristické prvky a natáčí co nejreálněji. Příběh i herecké výkony herců jsou jak ze života. Všichni fanoušci hry „hejtili“ novou hereckou hvězdu dětského věku Bellu Ramsey, která se prvně objevila ve seriálu Hra o trůny a přes remake britského seriálu od německé spisovatelky, kdo ví??? ,jo… jasně Čarodějnice školou povinné (The Worst Witch) se znovu dostala na výslunní v úspěšném a hlavně drahém seriálu. Docela jsem si po dvou hodinách v roli Ellie na ní zvykl. Opravdovou hvězdou, na které tento seriál stojí je Pedro Pascal (také Hra o trůny), který si odskočil od natáčení Mandalorian a Boba Fetta pod HBO. Asi by to normální člověk nezvládl natočit za rok tolik dílů a seriálů najednou. Ale jak je známo, tak ve Star Wars seriálech hrají místo něho většinou kaskadéři a Petro natáčí pouze hlas své postavy. Tak má čas pro HBO. Na Joelovi a Ellie příběh stojí a je to dobře vidět, jak je dokáže tvůrce, scénárista a i režisér instruovat tak, aby hráli své postavy dobře a reálně. Na seriálu je také vidět hromada utracených peněz, za triky, ale hlavně za celou výpravu. Hlavně je vidět, že na obrazovce vidíte opravdu reálné kulisy, nejenom tři postavy za LCD obrazovkami, jak se stává poslední dobou módou. Myslím si, že se dostala adaptace herní „zombie“ akční adventury ke správným tvůrcům. Je z toho cítit předloha a postupně seznamování s nákazou, jak vznikla, jak probíhá je dobré pro poznání postapokalyptické budcnosti. Moje hodnocení: 80 % ()

DaveKurkic

Druhý díl je o něco pomalejší než ten předchozí, ale snaží se nám dodat nějaké poznatky o původu epidemie, scéna s klikery byla naprosto famózní. Co mě ovšem zklamalo bylo ukončení epizody *SPOILER* polibkem mezi Tess a zombíkem a jejich propojení vlákny, její smrt mi přišla mnohem smutnější a drsnější než ve hře. I tak se ale seriál drží ve výšinách 9/10 ()

Vampiroza

Konečně to bylo o něčem. Teď dám šanci dalšímu dílu. Úžasná atmosféra a parádní kulisy. Úvod byl mega skvělý. Líbí se mi jak postupně vysvětlují od začátku jak ke všemu došlo. Pak si to až budou všechny epizody venku přestřihám 😁 fakt to konečně dostalo grády. A kór na mega plátně ve VR kino sále s kulervoucim zvukem na Max 👌🏻👌🏻 ()

RichiB

Pokud je ta hra stejna sracka jako tenhle serial, tak vas vsechny co tady tomu davate 4-5 hvezd dost lituju. Opet absolutni nuda. Skoro hodina urbexova prochazka tri magoru v naprosto low costovych kulisach. Pak se objevi par figur s necim gumovym na ksichte. To i Mr. Bean vypadal desiveji, kdyz si nasadil na hlavu krocana… tretim dilem uz cas ztracet nebudu, protoze tohle je fakt kravina o nicem. TWD jsem vydrzel alespon dve rady… jdu si spravit chut pri Faude ()

SoulAsAGem

Líbil se mi úvod s profesorkou mykologie. Scéna kde procházejí hotelem, mně byla povědomá, osobně jsem hru nehrála, ale zrovna tuhle pasáž jsem viděla. V tomto díle samozřejmě budou nakažení, budou útočit, budou tam momenty s napjatou atmosférou (Tess v muzeu například),ale jakožto ne velký fanoušek zombie filmů/seriálů, si musím zvyknout na ty masky a hlavně pohyby nakažených, které na mě zatím nepůsobí dost přesvědčivě, místy i trochu směšně. Ale to je asi věc vkusu. Díl je poměrně o hodně kratší než první díl (53 minut) a je to znát protože to odsejpá. Spokojenost. ()

Dody345

Určitě lepší než první epizoda a i atmosféra byla v určitých pasážích super, jen pořád nemůžu přijít na chuť Ellie. Jednak svým chováním (hru jsem nehrál, tak nevím, jestli i tam byla taková), ale hlavně svou představitelkou, která mi přijde strašně nesympatická a když k tomu přidám i to chování, tak je celkem nesnesitelná. Možná kdyby byla hezčí a sympatičtější představitelka, tak by mi tak nevadila. ()

hypnos11

Takhle ať to jde dál. Nemusí být žádná pompézní kace, stačí, když si to udrží kvalitu při prozkoumávání skvěle zpracovaného světa, a nesleví z atmosféry. Vlastně bych řekl, že čím méně lidí a potvor Joel s Ellie potkají, tím lépe. Mimochodem, Annu Torv jsem ani ve druhém díle nepoznal. ()

megacik

Lepšie! Lepšie....je nepýtať sa, a jednoducho si to pozrieť. V druhej polovici to začalo príjemne gradovať, a presne takto som si to aj predstavoval. Škoda len, že to bolo také krátke....ale pozitívne na tom bolo to, že sme sa konečne zbavili ďalšej zbytočnej histerickej čúzy.  Napadá ma, že vhodné by bolo možno počkať, pokým vyjdu všetky epizódy, a potom to dopozerať všetko naraz, budem mať konečne poriadny celovečerný zážitok. ()

Epics

Pocitacove hry jsem si v praveku tohoto zanru obcas zahral, pricemz The Last of Us neznam vubec, a tato epizoda mi pripomnela klasicky linearni scenar, kdy neni jine cesty nez pres barak, kde ciha veskere nebezpeci a tak se musite proste prostrilet. Ve hre by to na me jako na primeho ucastnika asi pusobilo intenzivne, ale takhle pasivne na televizi to bez nejakeho intenzivnejsiho vztahu k hlavnim postavam moc nefunguje. A to je prave to, co mi zatim chybi. Je to urcite solidni napinave pokoukani, ale ze bych jel s Joel a Ellie ne jedne vlne, to se zatim rict neda. Jo a zaverecny hollywoodsky zapalovac je originalni asi jako strihani dratu vterinu pred vybuchem. ()

Enon

Přesně jak jsem doufal, Ellie si mě v této epizodě už dost získala, tudíž mé nesympatie k ní v první epizodě byly velmi předčasné a vážně takhle měla působit (otravně). Nejedná se tedy o špatnou postavu ale o vynikající výkon herečky a mou chybu. Jinak, co se týče zbytku tak tipuji, že tu máme adepta na seriál roku. Epická výprava, skvostné prostředí a provedení zombie apokalypsy, dechberoucí atmosféra. Pedro Pascal si to stejně jako v mnou oblíbeném Mandalorianovi neskutečně dává. Pro mě se momentálně jedná o jednoho z nejlepších herců, protože vám dokáže předat informaci pouhými pohledy a pohyby očí. Zatím to má nakročeno opravdu neskutečně dobře. 86% ()

Julesk0

Ovela lepsie ako prva epi. Zeby to bolo tym, ze to odreziroval Neil Druckmann? Ta roztrasena kamera, ked sa nic nedeje, mi stale vadi a posobi to rusivo. Naopak scena s clickermi bola zvladnuta velmi dobre. Niektore scenerie su trochu digitalny bordel a neposobia vierohodne. WTF stale ostava logika postav. Teta na konci stale trapi zapalovac namiesto toho, aby vzala zo zeme granat a uvolnila poistku. Alebo Joel si neposvieti pred seba a zrazu slapne pred klickerom na sklo. A to, ze si divak zatial neoblubil hlavne postavy alebo, ze su malo vykrelene nevidim negativne. Tak to bolo aj v hre a tak to ma byt aj tu. Zelany efekt sa dostavi neskor a v ovela vacsej intenzite:) 7/10 ()