Mŕtvi a pochovaní

• Česko Mrtví a pohřbení (viac)

Filmový horor, odehrávající se v malém městečku na západním pobřeží Spojených států. Jeho hlavním hrdinou je místní představitel zákona, šerif Dan Gillis, který má velké starosti s dlouhou sérií nesmírně brutálních vražd. Musí najít vraha a zabránit dalším tragédiím, jenže tím jeho problémy neskončí. Když nešťastnou náhodou způsobí autonehodu, stane se svědkem neuvěřitelné události. Zraněný chodec si "klidně" nasadí přejetou ruku a uteče. To však není jediná nevysvětlitelná událost. Zdá se, že mnohé z pohřbených obětí brutálních vražd se tajemným způsobem vrací do života. (oficiálny text distribútora)

J.Lajner

Neprávem opomíjený horor Garyho Shermana s prvotřídní atmosférou a šokující pointou na konci. V době, kdy za sebou jistý pan M. Night Shyamalan ještě tahal dřevěného kačera, vznikl film, který si rafinovaně pohrává s diváckým očekáváním a nebojí se překvapit nečekaným vyústěním. Atypický horor s nemalou dávkou mystéria. Milovníci Lovecrafta, si přijdou na své. ()

drackula

Čakal som nejakú tupú zombie tuctovku. Avšak mýlil som sa. Sledoval som inteligentný a mrazivý horror s nádychom kriminálky, ktorí neustále šokoval, či už dianím alebo rozmotávaním hlavnej zápletky. 85 % ()

ghatos

Klasické staromilské pojetí příběhu sluší. Jsou tam sice osmdesátkové špeky (legrační přehrávání, masky, chování lidí atd.), ale jinak to má určité kouzlo. Závěr neohromí, spíše potěší duši hororového fanouška. 60%. ()

pfa

"Nádherný" horor ze staré školy. Vítejte v městečku Potters Bluff! Tedy spatřit takovouto ceduli, obracím to na zpět a frčim dokud to nezastaví. Nečekejte v tomto filmu žádné cákance krve na obrazovce, ne že by se zde nějaká ta kapka nenašla, do sytosti si tu však užijete hlavně temnou atmosféru a děsivé tajemství tohoto malého městečka... [9/1O] (Dead & Buried, USA, horror) ()

jenik71

Nečekal jsem nic extra, ale nakonec musím říct, že je to docela povedený kousek. Ještě několik minut před koncem jsem uvažoval, jestli mám udělit 3 nebo 4 hvězdičky, ale závěrečná pointa rozhodla. S ohledem na rok vzniku mi to docela sedlo. ()

Jello Biafra

Rok 1981 bol pre hororový žáner veľmi úspešný. V tomto magickom roku vzniklo mnoho hororov, ktoré sú dnes neoddiskutovateľné klasiky. Medzi ne patrí aj tento skvost, ktorý pojednáva o maličkom mestečku na západnom pobreží spojených štátov, kde miestna komunita brutálne zavraždí každého turistu, ktorý sa tu čo len na skok objaví. Jeden uhorí zaživa, ďalšieho roztrhajú na kusy a jedna nešťastná dievčina skončí s hlavou rozdrvenou balvanom. Lenže dotyčné obete veľmi dlho mŕtve nezostanú a onedlho sa vracajú živé a zdravé.........s úplne novou fasádou. Miestny šerif rozbieha pátranie po príčinách tajomných vrážd a snaží sa odhaliť čo je motiváciou k týmto vraždám. Autori tu s prehľadom vykreslili veľmi ponurú atmosféru prímorského zapadákova, navyše zahaleného mlžným oparom. ()

ArdathBay

Dan O´Bannon, Stan Winston. Stačí ? Mě tedy ne, pokud se jedná o "Mrtví a pohřbení". Béčkový scénář ( jako ALIEN ) a průměrná režie (rozhodně NE jako ALIEN ) srážejí tento horrůrek, který začíná jako eroťák, do vod poměrně nudné šedivosti. Snímek mi připomenul The Fog od Carpentera svou atmosférou. Lekaček je poskrovnu a pointa je taktéž předvídatelná. Potěší rolička Harryho, ve které se mihl pan Englund. No a já už mám sbaleno a mohu odjet na výlet někam k moři, abych mohl konečně využít svůj fotoaparát :) ()

sedm.1

Ne,Šestý smysl nebyl první :).Slušný thriller(nikoliv horror),překvapující,atmosférický i napínavý.Ve své době velmi originální,dovolím si tvrdit svou pointou až šokující snímek. ()

Šakalík

Takhle by to šlo. Film oplývá oldschoolovou atmosférou osmdesátkových thrillerů, má originální a přitom zajímavý příběh a nebojí se ani nějakého toho gore, byť žádný krvák to rozhodně není. V malém městečku uprostřed ničeho se dějí prazvláštní věci, kterým se místní šerif snaží přijít na kloub. Jenomže čím více do případu proniká, tím zamotanější celá věc je. Svým způsobem je tento příběh velmi bizarní, nicméně zdařilá režie udrží film v rozumných mezích. Líbilo se mi finální rozuzlení, u kterého mi na tváři vyrašil škodolibý úsměv. Tento film se mi zkrátka zamlouval a potvrdil, že osmdesátá léta byla zdařilým thrillerům nakloněna. ()

SG-1

"Betty a ty její hračky. Na tomhle policejním kanálu s nikým jiným nikdy nemluví, ale nemůže mi říkat jménem. Za to můžou ty seriály o policajtech v televizi." -šerif Dan Gillis- ()

vitekpe

Poklidnej, oldschool horurek, pekne natocenej. Zadne strasne straseni se nekona, par mrtvol, a celou dobu sledujeme spis pribeh mistniho serifa, jak se snazi prijit na kloub zahadnemu deni v primorskem mestecku Potter's Bluff. Jakoze ozivle mrtvoly, cerna magie, atd. Zadny zazrak, ale jedna projekce jiste nikoho neurazi. 3+ ()

LEATHERFAC

Vážení přátelé...Pozor SPOILEŘI !!! Horory hodnotím hlavně podle toho, jestli jsem se u nich bál. Je pravda, že tento horor obsahuje pár (3) solidních lekaček, ale bát se? Všeobecně se ví, že strach v člověku vyvolává především strach z neznáma. Zásadní pravidlo všech hororů tedy zní: zabijáka ukazovat co nejméně! Když ale hned v úvodní scéně vidíme, kdo že tady vraždí...čeho se chcete bát? Už od půlky filmu, kde všechny vrahouny vidíme sedět spolu v hospě u píva, včetně jejich poslední oběti, je jasný o co tu jde. A kdo že tyto zombíky stvořil a řídí? To už mi bylo v podstatě potom celkem jedno. Překvapivá pointa se tudíž nekonala. Ona je vlastně spíš nelogická až hloupá, než překvapivá. Protože je každýmu jasný, že člověk se nemůže sám stát zombíkem, aniž by si toho nevšimnul - to dá přece rozum... (:o) Prostě celkově typické Béčko osumdesátých let. ()

Han22

Těžkotonážní klasika z mého hororového dětství/puberty, kdy jsem hltal páteční horory na Nově. Ani jsem netušil, jak se ten film vlastně jmenuje, ale hned na začátku jsem si vybavil asi tu nejlepší věc na filmu - pointu. Jestli Vám ji bude chtít někdo prozradit, něčím ho majzněte a nenechte si zkazit film. Ale i tak je film skvělý - v ospalém městečku Potters Bluff se místní šerif snaží vyřešit množící se vraždy. Později začnou mizet a objevovat se mrtvoly - jako živí lidé. Skvělý napínavý příběh stojí rozhodně za to, navíc je doprovázen neskutečnými psycho scénami (rodinka v domě, celý závěr) a opravdu brutálními vraždami. K tomu krásná nostalgická hudba a jako malý bonus Robert "Freddy" Englund v jedném z menších rolí. Jo po stránce logiky toho všeho dění to vlastně nedává moc smysl, nicméně co se týče atmosféry a příběhu ten film rozhodně stojí za to. ()

Sancty

Raz darmo, 80. roky majú nezameniteľné čaro. Aj nenápadný Shermanov horor to potvrdzuje. Mŕtvi a pochovaní je remeselne natočený kus podľa scenára Dana O’Bannona (zasvätený vedia) o šerifovi, ktorý sa snaží prísť na kĺb brutálnym vraždám vo svojom rajóne. Odhalenie je desivé a cena zaň predčí aj samotnú smrť. Veruže, záver je znamenitý. ()

Ezekiel1

Atmosféra docela ujde. Závěr překvapí. Samotný děj moc nenudí, takže celkem fajn. Některé masky sice dnes už působí trochu směšně, ale co...film na jedno skouknutí. ()

Bathoryčka

Ze začátku to vypadalo jako slušný horor, ale od chvíle, kdy tam šerif srazil toho nemrtvého, on se sebral a vzal si upadlou ruku, to bylo spíš k zasmání, než k bání. Jedinej chudak serif netusil, ze zije v mestecku nemrtvych a ze i sam je nemrtvy. Kdyby to melo jiny konec, tak by to bylo lepsi! ()

Haymar

Solidní, nadčasový hororový béčko s tíživou atmosférou a překvapivou pointou. Na dobu vzniku též hodně odvážný! Paradoxně se mi to jako teenagerovi moc nelíbilo a náležitě jsem to dokázal ocenit až o mnoho let později. Chvílema to bylo opravdu mrazivě drsný! ()

Paldiny

Nenápadný horor aký vytrhá z priemeru sebavedomý scenár s množstvom prekvapení a výborné masky Stana Winstona. Dej občas zrkadlí hlavný neduh doby, a teda nelogické chovanie postáv (rodina hľadajúca pomoc v pavučinách zamorenom dome), lenže absencia nudných miest, morbídne vychytávky a záverečná pointa vyzdvihuje film do kategórie originálnych. ()

Svet bez lží od scenáristu ALIENa

Svet bez lží od scenáristu ALIENa

21.08.2005

Ako by vyzeral svet, keby existoval dokonalý a neomylný detektor lží? Touto otázkou sa bude zaoberať sci-fi thriller THE TRUTH MACHINE podľa rovnomennej knihy Jamesa Halperina. Prečítať si ju a… (viac)