Planéta Zem opäť stojí v centre pozornosti mimozemskej civilizácie. V dvanástich metropolách pristáli zvláštne vesmírne lode a nik netuší, aké sú zámery votrelcov. Prišli v mieri alebo sa ľudstvo má začať obávať? (Itafilm)

Zombiepod

Výnimočné sci-fi typu "first contact", ktoré jednoznačne porazilo všetkých doterajších žánrových predchodcov. Villeneuve opäť predviedol svoje pedantné režisérske zručnosti, čo má za následok čistú a pútavú réžiu, ktorá diváka nepustí ani na sekundu. Trochu ma zamrzelo pár príbehových nedoladeností, ako bol možno príliš sladký záver, chaoticky prepojené dejové linky vidín hrdinky a hlavného príbehu, či príliš rýchlo objasnené pochopenie znakovej reči. To sú však len subjektívne nedostatky, ktoré i tak nepokazili zážitok z výborného sci-fi. Odporúčam najmä vďaka zvuku a hudbe, ktorá atmosféru filmu posúva na úplne inú úroveň. ()

TaNya_

Podobné žánrovky celkem hltám a na tenhle jsem se konkrétně těšila už jenom kvůli obsazení. Vykašlu se na rozebírání logičností a nelogičností, občasného pomalejšího tempa a jindy zas superuspěchaných objevů, že na diváka se nejspíš pohlíží jako na napůl jasnovidce - to všechno už tady rozebral určitě někdo pode mnou.. Já spíš uvažuju nad tím, že "dar" vědět je podle mě teda pěkně na ho*no. Přemýšlím o tom už ale celý večer, což je asi známkou toho, že film zapůsobil.. ()

brabbik

Umělecké dílo, lépe to nazvat nelze. Neuvěřitelně výborná myšlenka, nutkání se zamýšlet a držet idee s hlavními postavami a hlavně úplně bravurní separace od ostatních ''UFO''-filmů. Dostatek napětí, trochu protáhlé scény a slušný soundtrack v rámci žánru. První film, o kterém mohu ze svého pohledu říci, že je v rámci Sci-fi thrilleru na 100%. ()

ANTYCHRYST

Tvl to je mrda filmovej nářez... Film roku!! Jsem nadšen..Asi to nebude pro každého..ale kdo se do toho dostane..neskutečně si tento skvost užije. Ze začátku je těžší se dostat do těch dvou linií...ale je to jízda .. vizuální stránka paráda..audio .. Úplně nejvíc... Top! 120% Obrovský překvapení a řadím mezi to Nejlepší co jsem viděl.. Jako tolika pocitů a Emocí co mám teď v sobě...neskutečný... obrovská poklona a uznání za tento film. Chci to vidět znovu... :) ()

Azrail

Výborná melodramatická komorní sci-fi podívaná. Villeneuve vypiplal všechny technické detaily téměř k dokonalosti, Amy Adams hraje uvěřitelně a emzáci jsou zajímavě navrhnuti, za mě libová záležitost. ()

P.H.

Takové naleštěné nic, maskované slzopudnou linkou. Celé v podstatě založené na jedné větě, která padne v závěrečných minutách. Luštění emzáčtiny poutavé, leč díky pointě mám neodbytný dojem, že kdyby tam místo heptapodů z bůhvíodkud byla štěňátka/delfíni/nějaká chemikálie, tak by se vůbec nic nezměnilo. Za mě zklamání. ()

existimi

Přesně tohle mi tu chybělo! Oscary naprosto ignorovaný film, který stojí za zhlédnutí. Konečně sci-fi, které řeší příchod "mimozemšťanů" trochu jinak. Možná v pravděpodobnějším scénáři? Ve filmu se prolíná několik témat, která by sama o sobě stačila na scénář k filmu, takže takto dohromady mohou působit příliš komplikovaně, ale přesto Arrival považuji za vrchol tvorby v 2016. Jo a doporučuji si před zkouknutím přečíst něco málo o "Sapir-Whorfově hypotéze", ať pak nemusíte zbytečně přerušovat sledování s nechápavým výrazem na tváři. ()

Knor

Takovouhle sci-fi si opravdu nechám líbit. Chytrý a působivý film s temnější atmosférou a hlubší myšlenkou, který se podobá Kontaktu Roberta Zemeckise. Denise Villeneuve je čím dál tím zajímavější a tohle se mu prostě povedelo. Určitě doporučuju, je to pecka. ()

RedRose

Tohle komorní sci-fi asi nebylo úplně pro mě... Několikrát jsem si řekl, že by to mohli trošku urychlit... Téma jako takové nebylo špatné a casting byl taky dobrý... Ale nějak mi to úplně nesedlo... 62% ()

fallanga

Propracovaný a originální sci-fi film, se kterým mám ovšem stejný problém, který mám i s Interstellar. Začíná to prostě, fyzik a lingvistka se prostě snaží rozluštit jazyk mimozemšťanů a přijít na to, co chtějí. Fajn, to by se dalo velmi pěkně zpracovat. Ale jak příběh postupuje dále, tak se přidávají další roviny příběhu, začnou se prolínat jednotlivé příběhové linky, přijde na řadu i celosvětový konflikt, hrátky s časem a další neduhy, které v tomto příběhu nepůsobí dobře. Kdyby se to od začátku do konce zabýval překladem jejich jazyka a celá zápletka by stavěla na tom, tak by to bylo fajn, ale to se bohužel neděje. Ale pořád to má něco do sebe, má to pěkné efekty, zvuk, hloubku, casting, atd... Celkově to stojí za shlédnutí, ale očekával jsem od toho podstatně více. ()

qbic

Spoiler - přiletí 12 vertikálně levitujících čoček (nebo buráků), které generálové mocností naštvou, takže se otočí horizontálně. Prosíravá jazykovědkyně se však nenechá přerušit v učení se jejich řeči a přemluví je, aby se otočili zpět o 90° a pak zmizeli. ()

Godhaj

,,It reads the same forward and backward.“ Denisovi se povedlo udělat velice zvláštní sci-fi film, který je více o lidstvu než o mimozemšťanech. Kdy jindy se nad sebou můžou lidi zamyslet více, než když se setkají s někým jiným. Z této myšlenky se utváří velmi zajímavý příběh, do něhož je citlivě vložena emocionálně silná dějová linka hlavní hrdinky. Ta je zahraná výborným způsobem sympatickou Amy Adams, která ze své role vyždímala, co jen to šlo. Závěrečné rozuzlení není moc příjemné a já osobně jsem to jen těžko skousával, protože ve srovnání s poctivým budováním příběhu tohle působí trochu jako rána do zad ve stylu deus ex machina. Škoda také, že nebyl větší prostor věnován i fungování výzkumného týmu, např. jako tomu bylo v Apollu 13, protože zde to bylo až příliš zjednodušeno. Nicméně celkově vzato ve mně převažují kladné pocity a jsem rád, že vzniklo trochu jiné sci-fi, než na jeká jsme z americké produkce zvyklí. ()

Don82

Slušné sci-fi které nabízí vynikající vědeckou stránku propletenou s okouzlujícím vizuálem, střihem i kamerou. S příběhem je to horší: po celý film jsem jasně cítil tu lehce napínavou mystickou linku, ale nemohl jsem se na ni zkrátka myšlenkově naladit. Koncept příběhu je hodně komplexní a hodně "jiný" a ačkoli ho považuji za relativně zajímavý, tak jsem si z něj moc neodnesl a až na samotný závěr bohužel nenabídl hlubší ideu. ()

GudMen

Denis Villeneuve je prý génius. Budiž. Věc se má ale tak, že Příchozí nejsou zdaleka dokonalé dílo, a už vůbec ne geniální. Pravda, nepodkopává je ani tak Villeneuve, který umí, což je vidět téměř všude, jako spíš Eric Heisserer. Postavy říkají a dělají věci, které nejenže nedávají smysl, ale často jsou směšné. Pod návalem patosu jsem pak vyloženě trpěl. Lze slyšet hlasy, že Příchozí jsou pro přemýšlivé diváky. Myslím si pravý opak. Čím více o věcech přemýšlíte, tím více film, potažmo předloha selhávají. Film se v určitém ohledu tváří jako detektivka, ale kvůli vnitřně sporné pointě nelze učinit kritický krok – pomyslné odhalení vraha – divákovi nelze vysvětlit jazyk Heptapodů, protože je nepřevoditelný na ten lidský, není to šifra, ale jiné, fyzikálně/logicky nekompatibilní paradigma, čirá fantazie; známe oběť, zahajujeme vyšetřování, skok a padouch je za mřížemi. Můžete se zcela oprávněně cítit podvedeni. Je zde ale ještě druhá rovina, ve které jsou mimozemšťané irelevantní. Louise se musí smířit s tím, co jí přichystala budoucnost, k čemuž jí má dopomoct právě heptapodština, resp. teorie jazykového relativismu, která tvrdí, že svět vnímáme právě tak, jakým jazykem hovoříme, zde spíše, svět je ontologicky právě takový, jak o něm hrdinka uvažuje. Příchozí tedy v důsledku reprezentují fyzikální relativismus. To ale z nějakého důvodu nebrání tomu, aby Louise díky novému jazyku odhalila deterministický (sic!) řád univerza. Vtip je v tom, že takový řád by musel být přítomný bez ohledu na její schopnost uvažovat nelineárně, tedy bez ohledu na mimozemský dar. Nicméně, ať už se autoři snažili říct cokoliv, lze tvrdit, že ústřední myšlenka spočívá právě v oné nezvratnosti osudu. Akceptujte svět takový, jaký je, přijměte život v jeho celistvosti a de facto neodporujte boží prozřetelnosti. Možná to není úplná banalita, ale každopádně je to nebetyčný defétismus, který Villeneuve nabídl už loni v Sicariu. ()

GameboyNES odpad!

Blízká setkání nudného druhu s chobotničkama z 2. patra. To jsem si zase naběhnul, takovou nudnou splácaninu jsem dlouho neviděl. navíc paní adamcová, je hnusná jak prdel 97.letý dvouhrbý ježibaby, , to i ty chobotnice byli hezčí. ()

sigi2

To je ... Strašne rád by som duchuplne zhrnul, čo som práve videl a poskytol svoj fundovaný názor všetkým piatim, ktorých to možno zaujíma, ale - neviem. Neviem, čo som videl, či som si to vykladal správne a či vlastne správny výklad existuje. Som si istý dvoma vecami - bolo to o ľudstve, o tebe, o mne. A bolo to výborné. ()

Mahershala Ali si vyzkouší sci-fi

Mahershala Ali si vyzkouší sci-fi

28.02.2019

Pár dní po jeho druhé oscarové výhře za roli v Zelené knize se Mahershala Ali (Temný případ, Moonlight) upsal dalšímu ambicióznímu projektu. Zahraje si hlavní roli v nezávislém sci-fi snímku… (viac)

Clooney a temné sci-fi

Clooney a temné sci-fi

22.06.2018

Přestože se momentálně studio 20th Century Fox nachází uprostřed přetahované o to, kdo ho nakonec koupí (aktuálně vede Disney), pokračuje společnost ve své tradici a čerstvě teď získala práva na nový… (viac)

Vin Diesel si zahraje Bloodshota

Vin Diesel si zahraje Bloodshota

09.03.2018

O comicsovém nakladatelství Valiant Entertainment jste možná nikdy neslyšeli. Podobně jako Marvel a DC ale má svůj propojený vesmír s tisícovkami postav, který se teď převádí na velké plátno.… (viac)

Zemřel hudební skladatel Jóhann Jóhannsson

Zemřel hudební skladatel Jóhann Jóhannsson