Píše sa rok 1984. Britskou premiérkou je Margaret Thatcherová, prezývaná Železná lady. V období  jej vlády  v krajine vrcholí štrajk baníkov. Počas  Pride v Londýne sa skupina aktivistov rozhodne pomôcť ich rodinám a usporiadajú pre nich zbierku. Odborový zväz baníkov sa však zdráha prijať ich pomoc . Dôvod je jednoduchý - neradi by čelili obvineniu, že   otvorene  sympatizujú s G& L  hnutím. Avšak  aktivisti  toto rozhodnutie  ignorujú  a vydajú sa priamo do menšej dedinky  vo Wallese, kde chcú zbierku odovzdať  priamo  ich rodinám. A tým začína mimoriadny príbeh  dvoch  odlišných komunít, ktorý nakoniec vyústi v prekvapujúce partnerstvo. (Film Europe)

himor

Začiatok filmu - ajaj film o buznách...stred filmu - zaujímavý film o buznách...koniec filmu - výborný film v ktorom hrali buzny. Bolo to zjavne ťažké obdobie a stále pre L&G isto je. Film natočený dobre a musím povedať že ako ma na začiatku nebavil, tak som sa zažral, že mi bolo aj ľúto že skončil...myslím že vydarené dielko. ()

voldemorf

Perfektní herecké obsazení, vynikající soundtrack. Dojemný příběh obohacený britským humorem. Film mě hodně příjemně překvapil, ačkoli je spíše nedějový, ani na moment nenudil. ()

pekas

S odstupem dvou dnů hodnotím tenhle krásný a laskavý film o vážných tématech. Povedl se po všech stránkách. Super hudba, super herecké výkony, prostě vše jak má být a divák si jen užívá. Tedy já jsem si to užil náramně, A žena neusnula, takže další jasný ukazatel, že tenhle film má něco do sebe. 84% ()

Queendom

Kdybych líp znala historii, nebo mi o tomhle někdo vyprávěl, tak bych ho bez váhání poslala směr chytrovna. Kombinace gayů a lesbiček s horníkama z Walesu je skutečně vražedná, někdy vtipná, někdy míň a někdy je to dost smutný. Radostný na tom ale vlastně je, že se to nějak podobně stalo. Život je prostě nepředvídatelnej. ()

martinkaziki

Tohle na Britech miluju - mají zajímavou historii, mají skvělé herce a umí točit milé filmy. Trochu mi to připomnělo mojí oblíbenou komedii Do naha. Už teď se těším, až se na film podívám znovu a pokud budu stejně nadšená, tak zvýším na plný počet. ()

blowup

Dobrý film, bez západů slunce, zeleně, krásy. Plný dynamiky, horníků, solidarity i reality...Donutilo mne to přemýělet, jak dalece se na mně podepsalo socialistické zřízení a jestli dokážu odlišovat status horníka ve Walesu od propagandistických záběrů z dolů v čs. filmových týdenících. Jak se vlastně jmenuje ten kluk, co hraje toho vůdce skupiny "Gayové a lesby podporují horníky"? Tak ten byl moc dobrý. Je to Ben Schnetzer, snad. V podstatě dojemný příběh. ()

nula87

Rozumně sladěný mix komediální a vážné složky. Navíc mám rád filmy, které mi přiblíží nějakou historickou událost, o které jsem nevěděl, a přitom určitě měla svůj význam. 75% ()

VojtaMarek00

Film o důležité a společnosti ne příliš známé historii. Místy úžasně a vtipně teplý, často ale za srdce chytající. Výborný Bill Nighy v jedné z jeho nejzajímavějších rolí, kterou střihnul perfektně. Vadí mi na tom jedna věc - mám z toho celkově pocit, jako z účelové levicové agitky, což je obrovská škoda. Protože film je to jinak výborný, jen viditelný, snad vedlejší záměr tvůrců z toho fakt křičí. 65%. ()

maxcold

Po spoustě hlubokomyslných dramat a smutných filmech s touto tématikou je docela fajn vidět taky nějaký příjemnější film. Mám rád Billa, takže to byl hlavní důvod, proč jsem to viděl. Po filmu, ale vím, že to není jediný důvod, proč ho vidět. Příjemné překvapení. ()

Facerr

Idea dobrá, zpracování horší. Celý to nadšení, který se linulo dějem bylo vážně fajn, ale bohužel vtipu tady bylo hodně málo a dějových zvratů jakbysmet. Tenhle film by si zasloužil zkrátit tak na půlku a přidat trochu Billa Nighyho. ()

Edeltruda

Přesně ta správná dávka emocí, dramatu, humoru a historie. K poslední hvězdičce tomu v mých očích chybí jen zajímavější vizuál jako má např. film No. ()

jendamaty

Ou, to snad ne, jak něco tak šablonovitého, předvídatelného a nudného může být v červených číslech? Komedie je to spíše mimoděk než záměrně, poměrně složitou situaci vylíčí černobíle, postavy jsou rozděleny na dobré a špatné a jejich promluvy jsou na ránu pěstí. Ok, hodně udělá otřesný dabing, ale tento film je prostě neskutečně špatný. ()

blondboss

Tento film je skôr pre menšinového diváka, ktorý sa zaujíma o podobnú tematiku a ktorý je viac slobodný v myšlienkach a dokáže tolerovať práva gayov a lesieb. Každopádne pekne a s citom vyrozprávaný príbeh podľa skutočných motívov. Mne ale trošku nesedí ten britský štýl, preto u mňa je to len priemer, aj napriek tomu, že soundtrack bol skvelý. 60 % ()

SamaelMors

Velice vtipný snímek, který akcentuje a zároveň velice inteligentním a chytlavým způsobem bagatelizuje problémy dvou různých skupin, které mají společného mnohem více, než by se na první pohled mohlo zdát, aby je ihned potom vystavil ve své nejkrutější podstatě. Určitě stojí za více, než jen jedno shlédnutí! ()

david666

Pohodová anglická komedie se všemi svými klady a suchým humorem. Navíc se člověk i něco nového dozví ohledně hornických stávek ()

Blois

"Every woman is a lesbian at heart!" Další výborný film. Hodně mě překvapila Imelda Staunton , kterou jsem do té doby znal jen jako Dolores Umbridge z Harryho Pottera, protože její role (Hefina) je pravým opakem Umbridgeové, ale nutno říct, že byla báječná. Stejně tak můj oblíbený "Moriarty" Andrew Scott. ()

72. Zlaté glóby - výsledky

72. Zlaté glóby - výsledky

12.01.2015

V losangeleském hotelu Beverly Hilton byly uděleny 72. Zlaté glóby, kterými Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu oceňuje každý rok nejlepší filmové a televizní počiny. Nejúspěšnějším filmem… (viac)

72. Zlaté glóby - nominace

72. Zlaté glóby - nominace

11.12.2014

Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu dnes vyhlásila ústy herců Kate Beckinsale, Petera Krause, Pauly Patton a Jeremyho Pivena nominace na 72. Zlaté glóby. Nejúspěšnějším filmem se stala se… (viac)