Rogue One: A Star Wars Story

• Česko Rogue One: Star Wars Story (viac)

Rouge One: A Star Wars Story je prvým zo série nových výpravných samostatných príbehov Star Wars. Výpravné dobrodružstvo netypických hrdinov, ktorí sa spoja v drsných časoch, aby sa vydali na nemožnú misiu, ktorej cieľom je ukradnúť plány najničivejšej zbrane Impéria – Hviezdy smrti. (Saturn)

Narciska

Slabší čtyři. Za povrchnost a za hlavní hrdinku, za kterou mi bylo trapně, třeba když motivuje vojáky k útoku - to na tohle nemají vojáci někoho kompetentního, třeba svého velitele, i když se jedná o povstalce? A nemohou zaznít lepší slova, která i divákovi by něco dala? ()

Aurus

3/10. Velké sklamání. Chci narovinu říct že nejsem moc velký fanoušek Star Wars a když sem viděl Star Wars Síla se probouzí tak ten díl mě Star Wars tak znechutil že jsem epizodu 8 viděl před 9 měsíci a teď sem se rozhodl že dokoukám všechny díly které mě zbyly. Jediné dvě pozitiva na tomto filmu je Anakin a hlavní postava, ten její druhý otec, ten robot a ten slepej a to je vše jinak má film hodně mínusů. Příběh ujde, postavy jsou docela sympatické, hudba je dobrá, akce tu není špatná, lokace jsou docela zajímavé a kamera filmu je docela ok. Za mě velké sklamání. Nedoporučuji. ()

TostTom

Tak za mě asi zatím nejlepší příběh ze světa Star Wars, krásný příběh, mělo to srdce a postavy nebyly monotónní a prošly si nějakým vývojem, bohužel se smutným koncem, i když aspoň k něčemu to snad bylo dobré. Celé to bylo velmi pěkně zpracované a to jak ze strany efektů, hudby a nebo i hereckých výkonů. Obzvláště se mi líbila postava Andora, takže se v budoucnu asi budu muset podívat i na seriál. Možná kdyby to bylo o něco kratší, tak by to bylo ještě lepší, ale nevadí a stojím si za tím, že se jedná o kvalitní a velmi povedený film. 8.5/10 ()

Floydie

Kazí to hlavně mizerné hlavní postavy, které jsou ještě špatně obsazené. Felicity Jones je přesvědčivá asi jako "domácí úkol mi sežral tchoř" a Diego Lunas má prostě křivácký xicht a člověk tak celý film čeká, kdy někoho bodne pod žebra. ()

Trešlson

9/10 a já Vám povím proč. Příběh Rouge One (resp. pozadí boje Rebelie proti Impériu) by vystačilo minimálně na jednu trilogii v šikovných rukách a to v tomto případě znamená šlápnout na plyn a jet od začátku do konce.. Někdo říkal nuda? Asi byli na jiném filmu než já, protože v Rogue One se od začátku pořád něco děje a děje se to tak, že Vás to nechá unášet dalším příběhem z předaleké galaxie. Nudné postavy? Opět se musím ohradit.. Jyn Erso, Cassian Andor a K-2SO jako hlavní trojice mi k srdci stačili přirůst a zbylí tři nemají tolik prostoru (máme tu dvě hodiny na vykreslení všech postav a to zkrátka není tolik prostoru, jako mít celou trilogii), ale rozhodně se nejedná o postavy nijak zbytečné. Pak tu jsou dva ohromné highlighty a to je závěrečná bitva a lord Vader. Nedostali jsme nejlepší film ze světa Star Wars (je dost nepravděpodobné, že by se to někdy v budoucnu stalo), nedostali jsme rozhodně to nejhorší, ale rozhodně jsme v nadprůměru a u mě se Rogue One řadí hodně vysoko. Byl jsem vážně nadšenej zas jako malej, když jsem původní trilogii viděl poprvé a důkazem budiž úplně poslední scéna (ne nemluvím o té silné one-man show, kterou nám Vader předvede), kdy mi ukápla i slza. ()

Sydonai

Předtím než cokoliv začnu komentovat, chci upozornit, že jsem celkem velký fanoušek Star Wars světa. Inu, do kina jsem šel zcela bez jakýchkoliv očekávání, přečetl jsem si jen první dojmy, které zněly ve srkze pozitivně. Co jsem dostal? Průměrnou podívánou s nijak zvlášt originálním vizuálem a naprosto nudnými postavami (jediný robot s charakterem ala Sheldon Cooper mě dokázal rozesmát). Až jednoho zamrzí, že jediné co mi po 2 hodinách mého času zůstalo v hlavě, bylo pomyšlení na to kolik z tohohle bude Disney zase mít peněz. O to více se hrozým kolik dalších takových slátanin vznikne. ()

DEADMANincCZ

Tak tohle fakt ne. Celej film čekám, kdy se něco stane a když už se to teda děje, tak už mě to díky tomu protrpění vlastně ani nezajímalo. Absolutně nechápu, proč nikde nebyl žádnej emotivní moment nebo nějaká kulervoucí situace, kterou zatím každej film měl. Nechápu, jak můžeme žít ve světě, kde film o ničem s velkou značkou, kterej vlastně dostal spoiler před desítkami let v Epizodě IV, můžou lidi brát líp, jak BvS, kterej jich byl plnej. Nejsem hater Star Wars, miluju je. A právě proto jsem tak nas*anej. ()

rhobos

Na nové Star Wars jsem se těšil hodně. No, možná až moc. Kladně bych hodnotil určitě efekty.. tam není co vytknout.. luxus. Nelíbila se mi hudba, což je snad první Star Wars film, ve kterém jsem tento "problém" našel. Děj, no ... nevím - nijak nenatknul a nepřekvapil. Hlavně v první půlce jsem se často i nudil. Nejlepší postava rozhodně předělanej Impérijní Droid. Což je jaksi smutné. Celkově 4* hlavně za druhou půlku a zmíněné efekty+droida. (Celkem mě překvapilo že v datum premiéry nás bylo v kině 10). ()

solid

Pokud se vám stane, že těsně před promítáním ztratíte peněženku, takže během celého filmu stále myslíte na ty všechny problémy, které s tím budete zítra mít, vylezete z kina a jste nadšeni z toho co jste viděli i přesto, že jste si film vlastně neužili ani na 80%, pak to znamená, že jste viděli něco úžasného. TO je Rogue One. Lítost a nadšení z toho, že nebude další pokračování (prequel nikdy nevíš=). Prostě tohle se povedlo. ()

Ombak▼Penari

Rogue One naprosto vystihl všechna má očekávání a s radostí mohu konstatovat, že tyhle Star Wars jsou skutečnou válkou, kterou vedou skuteční válečníci na bitevním poli a nepotřebují k tomu všemocné rytíře se světelným mečem. Přitom se ale nijak neuhýbá z načrtnutého světa, jen se sympaticky rozrůstá jedna jeho méně podrobně popsaná část. Řadím o stupeň výš než neoriginální návrat J.J. Abramse. Nejlepší scéna jednoznačně Darth Vader v akci, ale našla by se jich tam celá hromada. Hrdinové opět o stupeň zajímavější než trio z Epizody VII. a celkově to řadím mezi nejlepší epizody celého univerza. ()

Ben Nevis

Na začátku Star Wars princezna Leia prohodí něco jako, že pro získání plánů Hvězdy smrti obětovalo život plno dobrých lidí. Tento film vypráví, jak k tomu došlo. Takže to není žádný spin-off, ale spíš Epizoda 3,5. Rovněž tvůrci měli nutkání zacelit nějaké díry v zápletce originální série. Rogue One je spíš podobný originální sérií než novým filmům, ale trpí i nedostatky nové série, jako třeba pitomé dialogy a odbyté, až nesympatické, postavy. Pochybuji, že nějakému divákovi ukápla slza. Hláškující robot K2 je nejlepší, ale HK-47 to stále není. ()

helloween93

Pokračování SW ságy ještě z dob, kdy Impérium vládlo galaxii pod ochrannou rukou Sidiouse a Vadera. Rogue one je film, který objasňuje krádež plánů imperiální Hvězdy smrti. Hodně mi překvapil přístup tvůrců, jenž vytvořili takřka hrdiny na jedno použití, kteří jsou hodně lidští a vcelku i sympatičtí (narozdíl od Force Awakens). Závěru nechybí typická epičnost SW příběhů. Ta závěrečná scéna s Vaderem skvěle film propojuje s epizodou 4 a stane se pro každého fandu Darth Vadera modlou. Letecké souboje rovněž výborné, opravdu me snímek mile překvapil. 4* ()

Wyder

Tak jsem v kině viděl Rogue One. Jako recenzi bych uvedl pouze to, že loni se po Star Wars v kině tleskalo, letos ne. 4/5 ()

Qeo

Filmu ubírá na kráse snad je dlouhá stopáž. Jinak nové Star Wars výrazně překvapili. Už se nehoníme za princem a princeznou, ale konečně dostáváme drsný obraz galaxie Far Far Away. Nikdo není nesmrtelný a nejde zase tak spoléhat na sílu, jak by se mohlo zdát. Odloučit se od nálepky dětský film, byl krok správným směrem. ()

BOURQUE

Prvý a skutočný „doplnkový“ príbeh zo sveta SW, ktorý pre ďalšie také príbehy dáva veľkú domácu úlohu. Musím sa priznať, že pred začiatkom filmu som v kine ešte celkom dlho rozmýšľal nad tým, že či Disney zvolil dobrú taktiku z hľadiska toho, že má v plánu „pravidelne“ točiť filmy SW. Ja sa obávam, že skoro nastane efekt „úkor kvality na kvantitu“. Po skončení filmu som však zo sály odchádzal tým, že keď aj v budúcnosti budú točiť minimálne tak kvalitné snímky, tak už v mojej osobe získali ďalšieho skalného fanúšika „novodobých príbehov“ SW. Samotný Rouge One vyniká hlavne tým, že je to síce nefalšovaný SW film a predsa je iný. Ku hlavnej línii príbehu nie je potrebné čo dodať, pretože je to viac-menej známy. Na druhej strane však scenáristi šikovne vymysleli tzv. doplnkový príbeh, ktorý nielenže skvele pasuje hlavnej ale aj elegantným spôsobom ho rozširuje a nadväzuje na časti 3 a 4. Hlavní hrdinovia sú fantastickí a každí z nich by zaslúžil samostatný mini-film, najmä Chirrut Îmwe (zahraný fantastickým D. Yen). Oni fakt dali „nový nádej“. Soundtrack, založený na neprekonateľnom J. Williams, veľmi dobre zvládol pán M. Giacchino, ktorý známe tóny využíva fakt len ako základ. Celkovo: Veľmi dobrý film s veľmi príjemným prekvapením a skvelými hereckými výkonmi (F. Jones, D. Luna, D. Yen), ktorý právom môžeme považovať za „star wars story“. Záverečných 30 minút je epic! Poznámka: Videl som 3D verziu so skvelým slovenským dabingom, ktorú každému s čistým a pokojným srdcom môžem odporúčať. PS.: Motto roka 2016: „Som jedna so silou. Sila je so mnou.“ Osobné hodnotenie: 91% (*****) ()

kukys

Já byl nadšený! Akce a atmosféra první poloviny mi velmi připomínala starou počítačovou hru Jedi Knight 2 a bitva o Scarif zase perfektní Battlefront. Úplně jiný šálek kávy, než předchozí filmy, ale skvělé rozšíření Star Wars světa, který přece není celý jen o boji Jediů a Sithů. P.S. Už jsem myslel, že to bude první Star Wars bez světelného meče!! :-) ()

Professor Zoom

11 mesiacov čakáte na film, na ktorý na 100% viete že pôjdete, ale nezaujímate sa oň. Zo všetkých trailerov pozriete len jeden (a aj to len raz), nečítate recenzie ani prvé dojmy a prakticky teda nemáte od filmu žiadne očakávania. A keď už tu sedíte v kine a sledujete ďalší film z vašej už 10-ročnej obľúbenej ságy, tak si uvedomíte, že sledujete niečo nové čo vám Star Wars filmy ešte neukázali. Film funguje dokonalo. Obíde sa bez Jediov, Sithov a známych postáv. Záporáci filmu sú skutočne krutí, tak ako sa Impériu patrí. Vďaka úžasnej hudbe od Michaela Giacchino (ktorý pekne čerpá od pána Williamsa), zaujímavých nových lokácii, vyplneniu medzier medzi filmami, parádnym hercom, ale hlavne krásnej ukážke skutočnej rebélii proti Impériu v podobe bojov na zemi a vo vesmíre je Rogue One: A Star Wars Story film, na ktorý fanúšikovia len tak nezabudnú a ja sa už nemôžem dočkať, kedy si ho pustím znovu. 99,5%-5* ()

Hapretor

Tak tímto počinem vymizel Lucasův trademark zcela stejně jako řád Jediů. Paradoxně byl tady dobrý až konec. Jednotlivé postavy nevýrazné až nudné nebo otravné - nejlepší zcela s přehledem byl robot K2 - divné - ale jen jeho mi bylo upřímně líto. Kdy jim konečně dojde, že točit film, co bylo před původními SW, nemá absolutně cenu, když divák ví dopředu konec a zápletku ??? - Kdy už konečně natočí film ne s atmosférou původních SW, to se ani nikomu nepovede, ale např. pořádný akční nářez s využitím špičkové počítačové animace, že povstane naprosto neznámý zloduch - temná strana síly a ejhle objeví se i Jedi - úplně neznámý a pak to bude epická řežba a na závěr souboj na život a na smrt - nemilosrdně, bez cenzury, s krví a useklými končetinami. Ano, nebyly by to SW, ale už dávno stejně nejsou. A aspoň by mě to třeba bavilo. Tady je patosu až moc a je to povětšinou takové infantilní. Já se teda nebavil. ()

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

26.07.2023

Andor se těší oblibě, sledovanost je však nízká

Andor se těší oblibě, sledovanost je však nízká

22.10.2022

Seriál Andor bývá často označován jako "nejlepší Star Wars seriál od Mandaloriana", nebo "nejdospělejší Star Wars od Rogue One". Jeho diváci si pak pochvalují zejména nečernobílé postavy, fantastický… (viac)