Rogue One: A Star Wars Story

• Česko Rogue One: Star Wars Story (viac)

Rouge One: A Star Wars Story je prvým zo série nových výpravných samostatných príbehov Star Wars. Výpravné dobrodružstvo netypických hrdinov, ktorí sa spoja v drsných časoch, aby sa vydali na nemožnú misiu, ktorej cieľom je ukradnúť plány najničivejšej zbrane Impéria – Hviezdy smrti. (Saturn)

messiah

Coby výplň mezi E7 a E8 super! Alespoň se zkrátilo čekání na plnohodnotný díl a určitě se na to podívám podruhé...jednou...možná. ()

dr.fish

Panáčci běhají po ploše a střílejí bílé panáčky. Pak přiletí loď a rozstřílí ty hnědé panáčky. Pak přiletí lodě co rozstřílí ty další lodě. Videohra? Asi. 40% ()

mortak

Po druhém shlédnutí s odstupem dávám o hvězdu víc. Je to sice takové mičurinovské roubování jedné jabloně na druhou, které nepřináší to nejlepší jablko, ale na druhé ochutnání to není vůbec tak špatné. Trochu války v Sýrii, trochu války v Pacifiku, do toho high-tech bitva ve vesmíru, plus nějaká ta špinavá práce, která se musí udělat, aby ty ideály nahoře zůstaly čisté. Nefunguje to na sto procent, ty nekonečné proslovy před závěrečnou třetinou jsou sice dost na budku, ale co přijde pak, tu chvíli nudy spolehlivě odsune stranou. ()

Thorn

Star Wars: Rogue One je dalším příspěvkem do dnes již legendární vesmírné ságy George Lucase. Nebudu chodit okolo horké kaše a řeknu to na rovinu. Podle mě se jedná o naprosto zbytečný film, který dělá víc škody než užitku. Abych to vystihl co nejlépe, pokusím se tu o malý příměr. Já osobně rozlišuji mezi filmy tvůrčími a filmy komerčními. O tvůrčím filmu můžeme mluvit ve chvíli, kdy na počátku jeho vzniku stojí jeden velice talentovaný a nadaný tvůrce se spoustou fantazie. Tento tvůrce pak osloví nějaké známé filmové studio a svou vizi mu předestře. Motivací k natočení filmu je v tomto případě snaha odvyprávět divákům zajímavý a nápaditý příběh. Potom tu máme komerční film, kdy na počátku všeho stojí filmové studio. To chce v první řadě vydělat peníze, a proto si najme nějakého nepříliš talentovaného rutinéra, kterému dá jasné a jednoznačné zadání. Tento režisér pak přesně podle daného zadání natočí film, jehož hlavním cílem není odvyprávět zajímavý příběh, nýbrž pouze a jen vydělat spoustu peněz. Mohu vás ujistit, že pokud se něco začne natáčet za těchto okolností, tak to s největší pravděpodobností nebude směřovat ke vzniku kvalitního snímku. No a tím se dostáváme k filmu Rogue One. Co byste řekli, myslíte, že tento film vznikl proto, že měl nějaký talentovaný a nadaný tvůrce neodbytnou potřebu odvyprávět příběh o tom, jak rebelové získali plány Hvězdy smrti nebo proto, že studio Disney chtělo vydělat balík peněz brnkáním na fanouškovskou nostalgii s vlnou samoúčelného fan servisu? Myslím, že odpověď na tuto otázku asi všichni dobře známe. Jak už jsem řekl, Star Wars: Rogue One je naprosto zbytečný film. Film, který nepřináší vůbec nic nového a celou sérii nikam dál neposouvá. Všechny nové postavy, které jsou nám tu představeny, nemají pro další díly absolutně žádný význam. Všechny nové informace, které se tu dozvíme, můžeme klidně zase zapomenout, protože pro další díly nejsou nijak důležité. Jenže to ještě není ani zdaleka to nejhorší. Tento film totiž zásadně narušuje kontinuitu Lucasovy původní šestidílné série. George Lucas vynaložil obrovskou snahu, aby vytvořil co možná nejhladší přechod mezi Epizodou III a Epizodou IV. Ve výsledku se mu pak povedlo něco naprosto geniálního, protože ačkoliv od sebe tyto dva filmy dělí desítky let, jejich návaznost je naprosto dokonalá. Teď do toho ale Disney hodil vidle a vrazil mezi Epizodu III a Epizodu IV jakousi podivnou mezihru, která fatálně narušuje onen harmonicky hladký přechod, jenž mezi oběma filmy existoval. A to prosím z naprosto malicherných důvodů. Podívejte, z vypravěčského hlediska je někdy mnohem lepší, když se o určitých událostech pouze zmíníte, místo toho, abyste je divákovi přímo ukázali. To, že rebelové získali plány Hvězdy smrti, měl být původně jen takový vypravěčský prostředek, který měl uvést do pohybu události čtvrté epizody. Nic víc, nic míň. Udělat z této banality celý jeden samostatný film mi přijde jako naprosto šílený nápad. Mně osobně bohatě stačilo konstatování, že rebelové ty plány prostě nějak sehnali, víc jsem vědět nepotřeboval. A právě kvůli této malicherné snaze vysvětlovat něco, co se vůbec vysvětlovat nemuselo, tu tak došlo k brutálnímu narušení do té doby dokonalé kontinuity. Na začátku Epizody IV jsem měl vždycky dojem, že princezna Leia převáží plány Hvězdy smrti v naprostém utajení. Že je vše maskováno jako nějaká neškodná diplomatická mise. Když se tam pak objevil ten imperiální křižník, měl jsem za to, že se jednalo o zcela nečekaný zvrat, který byl pravděpodobně způsoben nějakým závažným únikem tajných informací. Koneckonců Leia tam pak sama říkala, že jsou na diplomatické misi a že Vaderovo jednání je naprosto neslýchané. Když si to teď ale dáme do souvislosti se závěrem Rogue One, tak to celé působí hrozně divně. Nyní se dozvídáme, že Leina loď se krátce před začátkem Epizody IV přímo účastnila tvrdé bitvy, která se o ukradené plány strhla. Té samé bitvy se pak účastnil i Vaderův křižník, který poté Leinu loď pronásledoval. Z tohoto pohledu pak ty řeči o diplomatické misi působí naprosto absurdně. Navíc mám dojem, že Alderaan měl být první planetou, na které byla ničivá síla Hvězdy smrti vyzkoušena. Tady se opět dozvídáme, že to bylo trochu jinak. Ve výsledku tu tak máme film, který vlastně vůbec nic nového nepřináší a navrch pak ještě značně przní kontinuitu jinak dokonale navazující série. Co se týče samotné kvality, přijde mi to jako veskrze průměrné akční sci-fi, které nemá čím zaujmout. Takových fantasy příběhů o boji skupiny povstalců proti utlačovatelům jsem viděl už spoustu. Jaké hodnocení bych měl takovému filmu dát? Častý argument, že je Rogue One nejlepším Star Wars filmem, jaký pod hlavičkou studia Disney vznikl, rozhodně neberu. Pro mě je prostě tento film sám o sobě špatný a to, že existují nějaké ještě mnohem horší Star Wars filmy, na tom vůbec nic nemění. Mé hodnocení je proto takové, jaké je. () (menej) (viac)

Baker

Tak tohle bolelo. Celou dobu jsem měl pocit, že už jsem to jednou viděl, postavy jsou nevýrazné a 2/3 filmu nedokáží ničím překvapit. Animovaní Povstalci jsou podstatně lepší. Poslední, akční třetina to dost zachraňuje, vrací se feeling ze Star Wars a film dokáže často vykouzlit úsměv na tváři jen proto, že to jsou prostě Star Wars. Slabý dojem z většiny filmu ale nepřebije. 6/10 ()

Deyw

14.12.16 Cinestar - Titulky Takže začnu tim, že nejsem žádnej velkej fanda star wars a nějak mi uniká ta mánie kolem toho. Na film sem šel, že mě ukecal kamarád a nelituju. Ze začátku sem byl celkem nervózní, protože se skákalo z planety na planetu, kde byli krátké ústřižky něčeho co prostě tam ani nemuselo být… až pak se film dostal do druhé části, která byla prostě famozní… Lepší zpracování bitvy ve SW asi nebylo, možná ani nikde jinde..uvidíme jak se vytáhne Dunkirk, ale ty velkoplošný záběry na bojiště jsou prostě umění..škoda že jich bylo minimálně, ale tohle je silná část filmu, dále záběry přímo z kabiny lodí a nebo připevněný kamery nad kabinou lodi (jakoze first person) byli naprosto božský a dokonalá filmařina.. ta poslední 30 minutovka je jízda galaktická..konec filmu je odvážnej a cenim si toho. KONEČNĚ někdo měl koule udělát fínále tak jak má být..nemyslím posledních cca 10minut, které potěší asi všechny fandy SW a mě to přišlo jako příjemná vložka k závěru díla, které bylo prostě famozní, chci to vidět nejspíš znovu, ale ta první část podle mě film celkem podkopala..jinak hudba perfekt kamera ani nebudu mluvit..ještě teď to rozdejchávám, celkově postavy mě nejvíc bavil ten robot a Felicity Jones, která ze začátku průměrná a ke konci film táhla..potěšil i Mads, ale moc prostoru nedostal..ostatní nic moc.. Vader byl pekelnej a dost temná postava, ten je takovou třešničkou na Darebákovi 1 (ten název je legendární už teď!) za mě 4hvězda. PS: zapomněl sem úplně na ty Epický výbuchy, který neměli chybičku.. PSS: videl sem to znovu a ubiram jednu hvezdu..je to takovy suchy.. :( ()

Xpensive

Úžasný film ze světa Star Wars, u kterého si řeknete "juchuuuuu! SW je zpátky", sice přišel o rok později, než se čekalo (protože, co si budeme povídat, SW7 je strašný), ale za to čekání to prostě stálo. Propracovaný příběh, kde se scénaristé nebojí zabít kohokoliv, doplněný o klasické SW záběry planet, Hvězdy smrti a pár dobře známých postav. Nechybí tomu akce, nechybí tomu humor, nechybí tomu devastující momenty... Zvládnuté na 1*! Víc takových! ()

panMartin

Naprostá bomba, jsem nadšený. To byla panečku jízda. I když to má trochu pomalejší rozjezd, poslední třetina filmu to kompletně vynahrazuje. Tomuhle říkám opravdové Star Wars v plné síle. Režie, střih.... super herecky také skvělé, obával jsem se trochu Felicity, ale ta překvapila a Whittaker, byl úžasnej. Úžasnej Darth Vader... posledních pět minut, kde se do akce dostal Vader jsem už ani nedýchal. Takovou husinu jsem neměl hodně dlouho...všem milovníkům SW mohu jen doporučit. Přijemně nostalgická návaznost na epizodu IV. Z kina jsem odcházel s širokým úsměvem :) ()

aniabo

Rogue One sice na svět Star Wars bohatě odkazuje, dává mi ale o mnoho větší smysl v kontextu současných vyprázdněných amerických trháků. Počáteční rychlé stříhání z lokace na lokaci je podobně zmatečné jako v posledních dílech Mission Impossible. Tým o hromadě nezajímavých postav, co ale splňují politickou korektnost, by rozhodně ocenil rychlej a zběsilej Vin Diesel. Nepřehledné zdlouhavé bitky připomínají kteroukoliv z Avengers potyček. Je mi jasný, že Rogue One nenáročné vymleté diváky a vypatlané 'úskalní' fanoušky SW nezklame. ()

otík

Nakonec to muselo přijít. Už při sedmých Star Wars jsem naznačoval, že nějaký ...off určitě brzo přijde. Rok a den se naplnil a je to tu. Děj jsou vlastně úvodní titulky do epizody IV. - je třeba získat plány hvězdy smrti, aby ji mohla spojenecká vojska zničit, jinak ona zničí vše, co si temná strana síly zamane. Ale kuš s dějem. Ono je to úplně jedno, o čem to je. Ani není třeba si opakovat děje ze trojky a čtverky, protože tento mezidíl je poměrně samostatnou jednotkou a bohužel k její škodě i samostatnou jednotkou zůstane. A je otázka, zda si do budoucna diváky najde, protože film je vlastně jen bouda na diváky. Když už se totiž po poměrně dlouhém začátku divákovi podaří ztotožnit se s postavami, film skončí bez šance na pokračování a na to, že se s postavami ještě někdy setká. Mottem filmu by mohlo být "sebeobětování", a to doslova v dokonalé míře. Tak doufám, že se budou obětovat i diváci a vezmou tuhle docela solidní neoficiální starwarsovku na milost, protože technicky je to zvládnuté parádně, hudba OK a pro fanoušky série je to další příležitost proniknout hlouběji do hvězdného vesmíru. Viděno v kině 22.12.2016 ()

tomeek

Velice rozpačité dojmy z toho mám. Jako největší nedostatek bych označil obrovské množství lokací v první polovině filmu, kde se odehraje několikavteřinová scéna a už zas jsme jinde, na úkor lepšímu vtažení do děje a přilnutí k postavám. Většina osudů mi byla velice ukradená, vlastně kromě jedné postavy, jejíž role byla vedlejší. Až na tropické planetě jsem tak měl pocit, že se konečně něco opravdu děje, ale i tady se letecké souboje zásadně střihaly v nejlepším, a tak se vůbec nedostavil pocit epické bojové scény, jako například útok pilotů v Epizodě VII u chrámu. Možná je to těmi přetáčkami, ale nestihl jsem si udělat vztah k postavám, narozdíl od E7, kde to šlape od první minuty. Mrzí mě to, možná to chce vidět znovu, protože hype opět zvýšil očekávání, ale zatím je to jenom 3,5/5*. ()

URBAN

Na tento díl Star Wars jsem neměl chut a ani jsem při dívaní chut nenašel. Ovšem je nabity efekty a atmosférou, jenomže to není vše. ( 19.4.17/MAC ) ()

sir-dave

Ač velký fanda SW, přikláním se na stranu s názorem zbytečného filmu. Producenti chtějí spíše podojit dojnou krávu dokud to jde. Pokračování původní série je fajn, ale u povstalců po pár dnech už nevím o co tam šlo (možná by to chtělo zopakovat 1,2,3,4. díl). Diego Luna je hrozně nesympatický herec, celé to obsazení je divné až na ty vrchní poskoky Vadera. A zážitek mimo jiné dost ubírá hrozný dabing. ()

CinemaRanger

Nejlepší SW od původní trilogie. Nechápu lidi, kterým přijde Rogue One jako zbytečný a nudný film. Konečně tu máme něco o tom, jak získali plány Hvězdy smrti. Ředitel Krennic v podání Bena Mendelsohna byl výborný a Darth Vader byl přímo úžasný. ()

Nivenx

Solidní doplněk k sáze, bohužel to není úplná topka a to kvůli velice slabému příběhu který nemá čím překvapit a už od začátku víme jak to tak nějak dopadne. Začátek v pohodě, pak přijde asi 3/4 hodinová nuda plná nekonečných keců bez akce, což není moc zábavné. Jakmile ale toto pomine a přijde konečně na akci, tak ta je bezchybná plná napětí a jede na plné obrátky až do konce. Podruhé už si to asi nepustím. 70% ()

Mr.Ripley

Rogue one má pomalejší rozjezd jak vystřižený z cyklu National Geographic (co pět minut, to jiná planeta). Jakmile film nabere na obrátkách, tak si bez ostychu vytírá řiť s Force Awakens. Za (v současné době nemyslitelný) nedivácký závěr palec hore. Původní sestřih, už musí být tuplem boží! ()

Lopezka1982

Rogue One: Star Wars není špatné, ale z mého pohledu proti klasickým Star Wars nic moc. Dějová linie dobrá, triky, bojové scény a filmové efekty dobře udělané, ale mně tam chyběly klasické postavičky ze Star Wars, robot nic moc, nebyl tam nikdo, koho bych si vyloženě oblíbila, nemělo to prostě takovou šťávu... hlavně se mi tedy nelíbilo herecké obsazení, samé neznámé tváře, kromě Madsona jsem nikoho neznala, kromě Felicity a Madsona i docela ne moc hezký, nesympatický.... ať šlo o generála, pilota atd, nevím takový jsem z toho měla pocit a co mě naštvalo nejvíce, tak už mi to prostě vůbec nepřijde vhodné pro děti, neboť tam hodně lidí umírá a to dokonce i z řad hlavních postav, takže to mi opravdu upřímně vadí, bylo to vlastně dost smutné až přehnaně bych řekla... takže v dalším díle nevím na kom bude založena dějová linie, asi na princezně :)))) ()

VaHo

Když se mi v půlce filmu klíží oči, je něco špatně. Upřímně si nejsem jistý v čem je chyba. Přijde mi, že tady chybí celá řada scén, která by víc přibližovala motivace a charakter jednotlivých postav. Takhle je většina z nich (kromě Jyn) bez života a mě chybí důvod proč dělají to, co dělají. Vůbec to celé působí dost „vychtěně“. Ve chvíli, kdy vím, jak celý film skončí, moc nemám důvod hrdinům fandit (snadno šlo uhádnout, jak to s nimi dopadne). Triky, efekty a letecké souboje jsou v pohodě. Není to špatné a v podstatě se na to hezky kouká (a lhal bych, kdybych řekl, že to nemá pár úžasných momentů), ale tam kde byla Epizoda VII. svěží, tak tady většinu času jen zívám. Nemám moc chuť se na to znovu podívat - samotného mě to trochu děsí... Připomínky staré trilogie (a nové) jsou jen na pokrčení ramen. Takhle to celé působí, že to bylo natočeno jenom proto, aby tady „Vy víte kdo“ měl dvě scény. ()

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

26.07.2023

Andor se těší oblibě, sledovanost je však nízká

Andor se těší oblibě, sledovanost je však nízká

22.10.2022

Seriál Andor bývá často označován jako "nejlepší Star Wars seriál od Mandaloriana", nebo "nejdospělejší Star Wars od Rogue One". Jeho diváci si pak pochvalují zejména nečernobílé postavy, fantastický… (viac)