Utajený zločin

• Česko V hledáčku střelce (viac)

Bohatý obchodník a lovec John Madec si najme mladého ale skúseného poľovníckeho sprievodcu a stopára Bena, aby ho sprevádzal na loveckej výprave do ťažko dostupných skalnatých hôr v juhozápadnej časti Mohavskej púšte. Keď oslnený Madec naslepo vystrelí na pohyblivý terč vo vzdialených skalách, namiesto zveri zastrelí starého zlatokopa, ktorý sa v jaskyni skrýval pred slnkom. Ben trvá na tom, že prípad musia ohlásiť ako nehodu. Magnát Madec to vidí inak. Ak by sa prípad zverejnil, konkurencia by ho zničila, čo nemôže dopustiť. Zabitie starca sa musí utajiť. Ben s tým nesúhlasí a pokúsi sa privolať políciu. Madoc ho násilím donúti vyzliecť sa takmer donaha a vyženie do púšte. Na juhozápade mohavskej púšte na poludnie dosahuje teplota 55 stupňov Celsia. Na slnku a bez vody bežný človek do hodiny zomiera. A lovec Madoc len pozoruje, ako jeho mladý sprievodca - a jediný svedok jeho zločinu - bude na slnku púšte zomierať. Do najbližšieho mesta je 45 kilometrov. Keď mladý stopár nedokáže pred šialeným boháčom utiecť, musí s ním bojovať o život všetkými prostriedkami, ktoré mu skalnatá púšť ponúka. (TV JOJ)

castor

Jeremy Irvine jen dokazuje, že zdaleka není mým hereckým favoritem, ale to nevadí. V poušti se vyzná, je stopařem, kterému se o dvě tři dekády starší nevyrovnají. Jenže.. To je den. Holka mu odchází na univerzitu, život se mu tím hroutí. Do divočiny aspoň vezme za tučný peníz nudícího se pracháče, jenže i tady se to začne záhy kvůli jedné ráně sypat. A Michael Douglas chystající si v mikrovlnce jídlo nebo šejkrující si v rozpálené poušti drink je následující desítky minut úžasný. Jenže tvůrci zřejmě těsně před koncem dostali nepěknou chřipku a dokonale zabíjí předchozí dění a potenciál. Poslední patnáctiminutovka je tak vyloženě hloupá a pohřbívající dosud slušné procentuální ohodnocení. ()

Gilmour93

Nehledejte za tím thriller nebo dobrodružství, tenhle pouštní duel mladého stopaře a senila neznajícího skrupulí a finanční tísně měl plně erotický rozměr. Efebofilní Douglas se ihned zamiluje a při pohledu na fotku průvodcovy přítelkyně začne žárlit. Několikrát nabídne nemalý finanční obnos či kariérový růst výměnou za povolnost, dokonce i kávu loungo a když je odmítnut, pod pohrůžkou násilí mladíka svleče do spodního prádla, aby se pak mohl desítky minut vilně kochat jeho tělem. Už jsem jen čekal, že stopaři doporučí na spáleniny od slunce jogurt, ale protože ho v ledničce svého luxusního vozu nemá, tak…no raději nemyslet. Všimněte si i podtextu vlézání do různých děr a skulin, čehož chce starý lovec ve vztahu s mladým masem „reach“, ale není mu dopřáno. Tahle osudová přitažlivost má pak očekávanou žárlivou dohru v ložnici mladíkovy přítelkyně.. Z části reklamní blok na nelidový Mercedes-Benz, z části reklama na Panthenol. Celkově komerční sdělení, že Jean-Baptiste Léonetti je neskutečný babral, jehož film spaluje nudou víc než oskar nad mohavskou pouští.. ()

Acrobat

Film prezentujúci ako sa jednoduché riešenia môžu stať zbytočne prepálené a komplikované. T ak minimalistickému filmu sa vrtuľník vôbec nehodí a zhovadil všetko, čo sa dovtedy tak ťažkopádne prezentovalo a náhodou došlo aj k záveru. V nudnej neznamenitej réžii sa staroba stretla s mladým mäsom končiac sterilnou katastrofou. (videné 3.8.2019, Joj archív) ()

EvilPhoEniX

Sympatický survival s dvěma sympatickými herci. Douglas v roli záporáka si roli dokonale užívá a sedí mu to( Víc takových rolí!). Děj je víceméně jednoduchý, ale to absolutně nevadí, poněvadž si film dokáže připoutat pozornost jinými atributy třeba drsnou desertní krajinou a slušnou atmosférou. Na můj vkus je film málo násilný a mohlo zde být také více vychytávek, což pokládám za jediný větší mínus. Finále překvapivé. PS: Výstřely ze Scouta byly boží a působivé. 65% ()

gogo76

"Môžem predsa len vidieť to povolenie na lov?" Už dlhšie som nevidel M. Douglasa, naposledy vo filme Liberace a predtým už ani neviem. Mám rád prírodu i filmy o prežití, preto som si od filmu veľa sľuboval. Trailer ma upútal a navnadil. Film zbytočne diváka nenaťahuje, malé úvodné zoznámenie s postavami a už sme na love počas ktorého spoznávame bližšie postavy bohatého lovca a jeho o dosť chudobnejšieho mladého sprievodcu. Po nešťastnej náhode počas lovu sa film rozbieha a začína boj o prežitie v rozpálenej púšti cez deň a chladnej v noci. Film má krásne exteriéry, jednoduchý príbeh, ale film totálne zhodil záver z kategórie najklišovitejší z klišovitých, jednoducho hrozný. I tak ale dávam slušné 3 hviezdy. S rozumnejším záverom by som to možno dvihol vyššie. 60%. ()

• Natáčelo se v Novém Mexiku, konkrétně ve Farmingu a v rezervaci indiánského kmene Navajo u skalního úkazu Shiprock. (PanZahadnyCZ)