Boj o Hodvábnu cestu

• Česko Boj o Hedvábnou stezku (viac)

Skorumpovaný rímsky vodca Tiberius (Adrien Brody) prichádza s obrovskou armádou dobyť a ovládnuť Hodvábnu cestu - výnosnú obchodnú tepnu, ktorá spája Čínu s Rímskou ríšou. Veliteľ čínskych obranných jednotiek Huo An (Jackie Chan) so skupinou skúsených bojovníkov sa spoja s elitnou légiou zbehnutých rímskych vojakov vedených generálom Luciom (John Cusack), aby sa ubránili spoločnému nepriateľovi a zaistili krehkú rovnováhu síl. V túžbe ochrániť svoju vlasť, Hodvábnu cestu a nových priateľov získa Huo An vojenské posily z 36 rôznych národov a etník, žijúcich v regióne. Napokon sa všetci spoločne postavia na odpor voči Tiberiovi v poslednom a rozhodujúcom veľkolepom súboji. (TV JOJ)

Streeper

Dlouho jsem přemýšlela jaké hodnocení mám filmu dát, nakonec jsem se rozhodla pro to vyšší. Film je zvláštně natočený ale to je na tom rozhodně za pozitivní věc. Jacki Chan stále u mí hrát a bojovat a dokonce i v historickém filmu dokáže bojovat s vtipností. Mě ale nejvíce překvapil John Cusack, podle mého názoru ve filmu předvedl nejlepší výkon. Adrien Brody tam byl ten zlý a i když mu to šlo, tak by podle mě měl dostat ve filmu více prostoru, vzhledem k tomu, že se ocitl v epickém bojovém závěru. Objevuje se tam i pár skvělých scén, které se dotknou u srdce, celkově má snímek ukazovat na to, že když je největší nutnost, tak se rozdílné kultury, náboženství nebo třeba i nepřátelé dokážou spojit proti nepříteli a v téhle době je to dost potřebné téma. ()

Wacoslav1

Nakonec celkem neškodná blbinka z Jackiem Chánem, který sice již taky viditelně stárne, ale pořád se dá na něj koukat. Příběh sice pro mě není úplně to pravý ořechový, ale plusem je, že se to nebere úplně vážně a není tam moc Čínský propagandy. Jenom škoda přehnaný délky.2 hodiny jsou na podobnej epos už moc.50% ()

fantasmic

Film pri ktorom by si asi každý historik vyškrabal oči. Príbeh je naivný a miestami nedáva zmysel, celkovo je to veľká blbosť ale od momentu kedy spolu začnú Rimania a Číňania opravovať mesto je to veľmi zábavná blbosť. Akčné scény sú celkom podarené a dôjde dokonca aj na niekoľko slušných bojov jeden na jedného. Pokiaľ od filmu nič nebudete čakať a zoberiete ho čisto ako historický fantasy úlet, tak sa možno zabavíte rovnako ako ja. ()

Ironfood

Dementní děj, který je navíc poněkud nesrozumitelně vyprávěný, což je možná pokus tu demenci trochu zastřít. Výsledkem je absence napětí a nulový vztah k postavám (nepočítám-li silnou averzi vůči postavě dítěte). Bojové scény většinou takový průměr, větší bitevní scény docela slabota a nuda. Což zřejmě souvisí s tím, že je člověku u prdele, kdo, proč a s kým bojuje. Přitroublé dialogy a monology také na kvalitě nepřidají. Jakž takž snesitelný je začátek filmu, kde mírový štváč Jackie Chan svede souboj s jakousi neznámou ženštinou a následně se skamarádí s bezprizorní římskou legií a (bůhvíproč) spolu postaví jakési město. Při výstavbě si zvládnou procvičit bojová umění a její dokončení oslaví zpěvem mírových písní. Za nepříliš šťastné považuju obsazení Adriena Brodyho do role hlavního záporáka, který vypadá spíše jako nějaký germánský náčelník než římský vojevůdce. Extrémně otravná je postava dítěte (SPOILER ALERT možná se tak snažili zajistit. aby lidem moc nevadilo, až konečně umře:-) ()

Mrkvič

První polovina mirkodušínovsky naivní, místy trapná a ne moc koukatelná. Jackie je starý a vypadá příšerně. John Cusack je příšerný, ale má to právě to lehké naivní kouzlo. V polovině během pěvecké "soutěže" se takřka vše v lepší obrátí. Sice je Cusack i na smrtelné "posteli" pořád stejně zábavný, ale s rádoby démonickým Tiberiem v podání Adriena Brodyho přijde krev, hrdinské boje a umírání. Škoda že za louží jsou lepší herci a filmaři, protože parametry Hedvábná stezka měla na ještě větší podívanou. ()

• S rozpočtom 65 miliónov amerických dolárov ide o tretí najdrahší film v histórii čínskej kinematografie. (mh825)
  • Hudbu Henryho Lai natočil a dirigoval český skladatel a hudebník Petr Pololáník. (honajz)
  • Kredit akční choreograf sdílí He Jun a JC Stunt Team. (Rominator)

10 nejlépe placených herců roku 2015

10 nejlépe placených herců roku 2015

06.08.2015

Časopis Forbes i letos vytáhl kalkulačku, aby dal nám na vědomí, kterým hereckým tvářím máme závidět výplatu za první polovinu roku. Kdo usedl na trůn? Podle očekávání Robert Downey Jr., který letos… (viac)