Divoké historky spája motív krivdy, ktorej sa človek nedokáže ubrániť, ak nechce prekročiť hranice zákona, či dobrých mravov. Keď však pohár trpezlivosti ich hrdinov pretečie, berú veci do svojich rúk a so svojimi trýzniteľmi si to vyriešia po svojom mimoriadne originálnymi a komickými spôsobmi. Nekonvenčný film o extrémoch ľudského správania si získal srdcia divákov na viacerých svetových festivaloch, kde nazbieral viac ako 40 rôznych ocenení. (STV)

regressiv

Pasternak - 90 %, Jed na krysy - 65 %, Zločin z vášne - 100 %, Bombička - 70 %, Autonehoda - 75 % a Svadba - 80 % Výsledné hodnotenie - 80 % ()

DeathTheKid

Co nám tento veskrze trapný filmový rok 2014 nepřinesl Hollywood/Amerika, to nám musel dodat někdo jiný. Vždyť ani "Co děláme v temnotách" není z Fuck Yeah americké blockbuster produkce, ale není proč zoufat, na "hadru" máme Divoké historky, které s noblesou, grácií a všemi superlativy vyjebali s Hollywoodem a ukázaly, že si všemi prachy světa nezacákali objektivy kamer na úkor kvality. Výjimečné příběhy zobrazující bizarní střety dvou stran, vypointované vždy tak, že vám údiv skoro stačit nebude, zahrány skvěle, všechno všechno prostě! Zbytečné to vypisovat, no i když lehkou výtku bych měl k délce poslední povídky, ale to už moc vliv na můj filmový orgasmus nemá - zasloužená radost. ()

Hollohlaway

Vážení diváci, pravá jihoamerická. Čekal jsem možná víc, ale zklamán zase nejsem, povídky jsou originální a dobře podané. Inženýr Bombito rulez! ()

Georgex

Argentinský soubor několika bláznivých povídek, který stejně tak jako většina povídkových filmů doplácí na nevyváženost jednotlivých příběhů. Ano, je skvělé, že se nám režisér snažil naservírovat netradiční historky s drsným a černým humorem nasáklým nadhledem. Nutno konstatovat, že se mu to z větší části povedlo, film začal opravdu v jedinečném tempu, kdy první tři history měly nástup jak Usain Bolt a já se skvěle bavil nad jejich originalitou. Bohužel postupem času to začalo být až příliš předvídatelné a upadalo to na tempu jako maratónec při posledním kilometru. Každopádně se jedná o velmi zručně natočený povídkový cyklus, který chvílemi pokulhává, ale jako celek působí velmi příjemně. Moje hodnocení 60%. ()

manonfire

Letadlo 80%, Jídelna 60%, Silnice 90%, Odtahovka 60%, Sražená autem 80%, Svatba 40% Silniční duel nemá chybu. Je to chytré, paradoxní, mstivě škodolibé, intenzivní. Letadlo pobavilo nápadem a Sražená autem gradací trpělivosti oškubaného otce. Jen škoda, že nejvíce času získala svatba, jejíž italskocigánská poetika mě prostě nebrala. Nicméně, jak už to u seriálů a povídkových filmů bývá, je při celkovém hodnocení potřeba upřednostnit ty nejpovedenější fragmenty, které tomuto svěže působícímu projektu vysloužily 80% ()

Firebug

Nářezový povídkový film, kde i ty "slabší kousky" jsou hodně dobré a z celého snímku sálá lidská živočišnost a pudovost v té nejsyrovější formě. Zábava to je sice temnější, než duše fanoušků Stmívání, ale po formální stránce velmi uhrančivá a díky cynickému komentáři mnoha soudobých společenských nešvarů i neskutečně podmanivá. Osobně bych se však nebránil, lehce zkrátit stopáž (některé momenty působí zbytečně natahovaně) a možná i trochu zamíchat pořadím. I tak jsou z toho nadšené 4,4* a mé doporučení všem filmovým fanouškům. ()

Maynard.

Ty vole, bez netu v dnešní době, to je pěknej opruz, zanedbávám komenty, což mi doslova rve srdce :o). Na doporučení seňora Valenťáka sem zašel na kina na jinej než americkej film. Jo a líbilo se. Možná škoda, že ty všechny zajímavý historky nespojovala nějaka společná věc nebo osoba. Ale i tak parádní a hlavně zajímavá podívaná na tak trochu jiné příběhy než sme z obvyklých konzumních filmů zvyklý. Asi nejvíc mě zaujala historka o týpkovi, který odstřeloval baráky a proti kterýmu se poté spiknul celý Svět, párádně si s těma birokratama poradil :o). Všecky historky mají svou originalitu a jsou v podstatě i reálný, ale ta poslední (svatba), tak ta mi přišla celkem přihlouplá a zbytečná. Narozdíl od skutečných svateb, který zbytečný a přihlouplý nejsou :o))) ()

widla

Jedna za úvodní a jedna za poslední příběh. Jinak to bylo utrpení. Ale podle komentářů ostatních jsem asi viděla úplně jiný film... Nechápu to, jako celek absolutně nevtipné, jen s pár světlými vyjímkami. Ale prostě ne... ()

insurgentes

Je zvláštní, že na opačném konci zeměkoule jsou buzerbudky na odtahovým parkovišti včetně arogance zmrdů, kteří v nich vybírají výpalné, navlas stejné jako v Praze (nebo asi kdekoliv jinde ve "vyspělém" světě). Je zvláštní, že fízlové v New Yorku maj na autech nápis "To Serve and Protect", a ty český "pomáhat a chránit". No nepřipadá vám to zvláštní? Podle mě tyhle jasný známky podpovrchově probíhající světovlády může popírat jen nejzatvrzelejší ignorant, jehož kapacita pro chápání hrůz tohoto světa se definitivně a jednou provždy zasekla na sebeklamu, že to nejhorší už tu bylo a odešlo s bolševikem. ()

sedm.1

To tu všichni to hodnocení a ty komentáře k této zbytečnosti myslí jako vážně? Tak to jsem fakt asi trochu dost jinde. Upřímně, šest epizod, šest naprosto bezvýznamných ptákovin, bez pointy, bez efektu a především naprosto bez nápadu. První, „Setkání v letadle“, o co tam v těch pěti minutách mělo jako jít, co to mělo za význam? Druhá, „Zúčtování v bistru“, to samé, jednoduchoučký příběh bez jakékoliv zápletky, významu, pointy. Třetí, „Duel“, byla jednoznačně nejlepší, nápaditá a opravdu černohumorná povídka, s výbornou a fakt zábavnou pointou, kdyby se nesli v tomto duchu všechny, nejspíš i u mě by zavládla spokojenost. Hned se čtvrtou, „Labilním občanem“, se ale vše vrátilo do zajetých kolejí, příběh měl sice slušnou gradaci, ale závěr zas naprosto vyšuměl do prázdna, zcela bez nápaditého a nečekaného vyústění, prostě jen obyčejný, nicneříkající konec. Stejně tak vyzněl i příběh pátý, „Nehoda“, slušně vystavěná zápletka, s několika ojedinělými nápady a zvraty, ovšem závěr zas rána do prázdna, nuda jako kráva. A konečně poslední, „Svatba“, je blábolovitou třešničkou na celém tom bezvýznamném dortu, spousta činů, spousta keců, a výsledek nula. Atmosféra žádná, stylovost žádná, napětí žádné, herecké výkony divné, prostě pro mě naprosto bezvýznamná nuda, kdy jsem nenašel jediný důvod pro existenci této podívané bez jakéhokoliv efektu, nápadu, zajímavosti. ()

vitekpe

Takove kratke radobyvtipne pribehy o odplate, svinarnach a nasili mezi lidmi. Ja se nesmal. Ocenuju pitoreskni (byt predvidatelny) dil se svatbou. 3- ()

Sdoom

Velmi milé překvapení z Argentiny. Kvalita povídek je sice trochu nevyvážená, ale naštěstí ty lepší převažují a svatební na závěr je naprostá perla. Vtipné, ale zároveň celkem jasně kritizující neduhy současné doby a vztahy mezi lidmi. Mám rád černý humor, a tady ho bylo víc než dost, takže celkově fakt spokojenost. (HD, orig.) ()

DonQ

Jedna povídka lepší než druhá . Nejvíc ve mne zůstala příhoda dvoru řidičů , ale i u ostatních příbězích jsem přesvědčen , že si je v hlavě ponesu delší dobu. Velmi příjemné překvapení . ()

jirijost

Některé povídky byly skvělé jako např. scéna na silnici nebo v letadle. To bylo hodně zajímavé a originální, špatná povídka určitě nebyla ani o problémech s parkováním. Ta v restauraci byla už taková průměrná, ničím mě nedokázala zaujmout. Bohužel ale poslední dvě mě moc zklamali, jak tady skoro všichni vyzdvihují svatbu tak ta se mi ale vůbec nelíbila, stejně tak ta nehoda, ta byla asi vůbec ze všech nejhorší. Škoda ale více jak tři dát nakonec nemůžu, přesto nemůžu říct že bych byl nějak zklamaný protože jsem si našel i něco co se mi hodně líbilo, dalo se ale čekat že mi nemůžou sednout všechny historky. Viděno v rámci Challenge Tour 2015: 30 dní se světovou kinematografií ()

The Last of Us nabírá herního skladatele

The Last of Us nabírá herního skladatele

13.03.2020

Necelé dva měsíce nás dělí od vydání jedné z nejočekávanějších her letošního roku The Last of Us Part II. Pár dní nazpátek přitom bylo oznámeno, že se kabelovka HBO, scenárista Craig Mazin (Černobyl)… (viac)

Festival argentinského filmu začíná

Festival argentinského filmu začíná

24.10.2019

Od 24. 10. do 30. 10. se v pražském kině Lucerna koná 8. ročník festivalu argentinského filmu CINE ARGENTINO. Festival doprovází výstava argentinských filmových herců. Přehlídka bude zahájena… (viac)

Kino Světozor slaví Patnáct let

Kino Světozor slaví Patnáct let

14.05.2019

Kinokavárna na Rock for People

Kinokavárna na Rock for People

30.06.2015

Oscarové filmy, kultovní české seriály, přehlídku tvorby mladých nadějí českých filmových škol, originální Kinokavárnu s vybraným filmovým menu od Aerofilms a nádavkem diskuze s tvůrci. Festival Rock… (viac)