Kráľovstvo troch rybníkov postihla zlá kliatba. Čarovné bytosti nechali zo všetkých rybníkov zmiznúť ryby, aby potrestali domýšľavého kráľa Boleslava (Ondřej Vetchý). Lenže tento trest sa obrátil najmä proti poddaným. Zmiznutie rýb ich zbavilo tradičnej možnosti obživy. Svoju nespokojnosť dávajú stále hlasnejšie najavo a vzťahy sa zhusťujú aj vo vnútri kráľovskej rodiny. Kráľova dcéra, princezná Lidunka (Jenovéfa Boková), má úplne iné predstavy o živote ako jej macocha. Chce nadviazať na tradičnú úlohu, ktorú mladé ženy v tomto kráľovstve vždy napĺňali, ale stáva sa jednou z hlavných postáv diania, v ktorom sa o svoje miesto na výslní preťahuje niekoľko podvodníkov. Najviac podfukár a zlodej Nikdáš (Ondřej Pavelka), ktorý čarovným bytostiam ukradol kúzelný prútik a má zrazu v rukách veľkú moc. V pravý čas sa ale objaví mladý rybár Ludvík (Lukáš Příkazký). Bude to práve on, kto prekoná kliatbu, zachráni kráľovstvo a získa ruku princeznej? (TV Markíza)

walkingdead

Čumím do notebooku, v pozadí hraje pohádka. Každou chvíli slyším zvuky windows. Půl hodiny přemýšlím, jak je to možné, když mám u ntb vypnutý zvuk. Už jsem si myslel, že mi začíná hrabat, pak jsem zjistil, že ty zvuky "naštěstí" jsou součástí té pohádky. A tím pádem k té pohádce - průměru se to sice blíží jen z dálky, ale zas taková megakatastrofa, jak se tu popisuje, to z mého pohledu nebyla. ()

dud

Nejsem žádnej prudérní fotr, ale docela žasnu, do čeho státní fond nalije prachy a rada pro rozhlasový vysílání v klidu pustí dětem. Všichni víme, co je to passy, ne? No, takže buď točím Princ a pruďas a nebo pohádku, ale netočím pohádku, kde se komoří sjíždí pudřenkou, vodník nacpává crackpipe 20% blatouchu a 80% leknínu a hejkal je z toho pak tak v rauši, že se zjevně neorientuje v časoprostoru. Pár vtipných momentů by se našlo, hlavně prostřihy na rybodlaka, nápad měly i zvuky z widlí (co na to řekne Mokrosoft je problém tvůrců), ale čeho je moc, toho je příliš hodně přes moc. Tohle dílo prostě neví, jestli je politická satira a parodie pro dospělý, nebo rádoby moderní pohádka pro děti. ()

Luswani

Už jsem alergický na pitvoření se! Tato pohádka mi nepřipadala vtipná ani pohádková. Znovu ji vidět nechci. Od těchto autorů jsem čekal víc. 35% ()

veroniiiiika

pro fanoušky Okresního přeboru a Čtvrté hvězdy. Nutné se povznést a zapomenout, originální a výborné. :) Nejlepší scéna: Běhající princezna v nejnovější teplákovce. 4* ()

DanielaE

Velké, velké, velké zklamání vzhledem k tvůrčímu týmu, scénáristy počínaje přes režiséra až po herce. Ale v podstatě - alespoň dle mého názoru - názorná ukázka jedné z největších bolestí českého filmu obecně. To takhle sedí kluci v hospodě a po dosažení určité hladinky začnou chrlit nápady: průměrné, horší ale i výborné. Hůlka od MS, v čase měnící se ....dlak, pak ovšem nutné a nezbytné obrácení rolí muže a ženy (princezna mužatka a chasník jemný a něžný, jak obšlehnutý z dnešních vztahů, že...). Jenže co proboha s tím? Nějak to slepit dohromady, jak, to už je jedno, protože ty vtipy samy o sobě jsou přeci tak ftipné. Jenže co stačí na sitcom, nestačí na pohádku. Z něžného chasníka stává se příšerný looser. Erotické scény WTF se naštěstí většinou odehrávají v zavřeném kastrolu. Bohužel, přesto že je něco lepšího než Troška - protože v komentářích se toto srovnání často objevuje - neznamená to, že je to dobré. A tato pohádka či co to je bohužel dobrá není. ()

SB

Když jsem viděl dvojici Prušinovský-Kolečko, bylo mi jasné, o co tady půjde - bavit se budou v první řadě tvůrci, pak možná dospělí, ale s dětmi se nepočítá. Příběh je vtipný, podařený a originální, součástí humoru je mnoho detailů (provedení Oka včetně jeho zvuků, nošení xy-dlaka), některá místa jsou nedotažená (proč už nemá nošený rybodlak ploutví ruce) a některá přímo nepovedená - začít příběh výstupem s 3 strašidly, kdy jedno (Taclík) ujde, druhé (Bydžovská) je na pováženou a třetí (Liška) patří chytit za prdel a vyrazit, znamená pohádku hned na začátku zařadit do kategorie Troška. Přitom např. Vilhelmová a Vetchý nezůstali u svých typů, což velice oceňuju. A O. Pavelka byl skvělý. Takže: Dotáhnout drobnosti a je to skvělá uchýlárna pro dospělé. ()

zzzzzjjjjj

Nevzpomínám si na horší pohádku za poslední 2 roky.Musí dát práci vymyslet takovou koninu aneb posilovací namakanou princeznu.Velké zklamání od Vetchého.Líbí se mi už více Saxána a lexikon kouzel (2011).20%. ()

karlos-rio

Velice příjemné oživení pohádkové šedi, já se královsky bavil, ale zdejší komentáře, nehodí se na vánoce, není vhodná pro děti atd. ještě že pisatelé těchto řádků neurčují co je a co není vhodné to by byl teprve průser. ()

jendamaty

moderní pohádka proč ne, ale to utahané až mrtvolné tempo tedy vadí dost... také výkon O. Pavelky už není ani civilní, ale spíše naprosto odevzdaný... ()

tsatsiki

Tato pohádka po technické stránce byla dobrá, až na aktualizace windows to bylo dosti otravné. Herecké výkony byly dobré, byly tam dobré nápady, ale celý scénář byl slabý a celá pohádka působila velmi nudným dojmem, takže kdybych na 10minut odešel, tak se nic nestane. 35%.2*. ()

wopi

Vůbec nechápu tu záplavu odsuzujících komentářů. Tak vtipně napsaný scénář tu už dlouho nebyl. Ale to holt ocení jen někdo, sjížděči amíckých komiksáren určitě ne. A nejvíc se mi lbí, jak tomu říkají "vánoční pohádka". Protože to jednou vysílali zrovna o Vánocích. Dobrý džouk. 7.7. ji dávali také, mudrlanti. Jo, a o Vánocích jednou dávali Pretty Woman. Stěžuju si, že to nebylo vánoční. Tady by se jeden po... ()

honzic

Je to hodně přitroublá pohádka, naprostý amatérismus a to včetně herců. Je mi líto, že i Vetchý se do toho zaprodal. Hodnocení: 25 % ()