Kráľovstvo troch rybníkov postihla zlá kliatba. Čarovné bytosti nechali zo všetkých rybníkov zmiznúť ryby, aby potrestali domýšľavého kráľa Boleslava (Ondřej Vetchý). Lenže tento trest sa obrátil najmä proti poddaným. Zmiznutie rýb ich zbavilo tradičnej možnosti obživy. Svoju nespokojnosť dávajú stále hlasnejšie najavo a vzťahy sa zhusťujú aj vo vnútri kráľovskej rodiny. Kráľova dcéra, princezná Lidunka (Jenovéfa Boková), má úplne iné predstavy o živote ako jej macocha. Chce nadviazať na tradičnú úlohu, ktorú mladé ženy v tomto kráľovstve vždy napĺňali, ale stáva sa jednou z hlavných postáv diania, v ktorom sa o svoje miesto na výslní preťahuje niekoľko podvodníkov. Najviac podfukár a zlodej Nikdáš (Ondřej Pavelka), ktorý čarovným bytostiam ukradol kúzelný prútik a má zrazu v rukách veľkú moc. V pravý čas sa ale objaví mladý rybár Ludvík (Lukáš Příkazký). Bude to práve on, kto prekoná kliatbu, zachráni kráľovstvo a získa ruku princeznej? (TV Markíza)

natalanka

jóó.... tak to je nádherně praštěná a vtipná pohádka. Opravdu se povedla :-) I já miluji romantické a výpravné pohádky s nádhernou výpravou. Ale občas tahle výjimka vnese čerstvý vítr do světa pohádek :-) ()

spotczek

Tahle pohádka je ze stejného těsta jako Čertí brko, ale obávám se, že je natolik ztřeštěná, že už to i jako pohádka přestává fungovat. Asi by se to dalo chápat jako politická satira v absurdním hávu, ale pro tu by to muselo být přece jen přesněji mířené. Dospělí tohle zkrátka nevezmou pro obecnost a děti pro složitý syžet. Prušinovský zde spíš připravil půdu pro Najbrta. Jako legrace pro tvůrce dobrá, ale pro děti je třeba jednoduchý, pochopitelný příběh, který lze dospělým okořenit přijatelným humorem. To se podle mého povedlo v již zmíněném Čertím brku. Jinak originální to je. Ostatně jako ostatní Prušinovského počiny. ()

tchempi

Úžasnými hláškami a geniálními vtípky (zvuky win :D prošpikovaná jízda. Je to samozřejmě úlet, ale nesmírně zábavný úlet. Jedna z nejlepších pohádek (pro dospělé) po hooodně dlouhé době. ()

BalbiJirka

K začátku jsem měl strach, aby se z toho nestala typická česká "pohádkoblbost", kterých v poslední době mnohonásobně přibývá, ale nakonec jsem byl velmi rád, že se z toho povedlo "vykouzlit" něco, co je (aspoň dle mého názoru) pro diváka "stravitelné". V mnoha částech vtipná pohádka a na dnešní poměry nadprůměrná. ()

Hamar

Hodně záleží z jakého úhlu se na tuto pohádku člověk podívá. Jako pro děti a zvláště malé děti to opravdu nebylo. Ale pro dospělého člověka přeslazeného z v podstatě non stop vysílaných "člověčinkových" filmečků, kterými nás všechny televize přes Vánoce krmí, to bylo jako kapka živé vody. Jarda Plesl byl zdá se ještě stylizovaný do Klause z Českého století, submisivní král Vetchý nebo rybodlak Taclík všichni byli skvělí. Já se pobavil výborně a při přeměně v prasodlaka a milé písničce na závěr, už jsem se chlámal nahlas. Když jsem si přečetl až hysterické reakce některých "morálních" autorit z řad koncesionářů na webu České televize, uvědomil jsem si, že se chlapcům Prušinovskému a Kolečkovi opět něco povedlo. ()

Aidina

3,5* První * je za inovativní přístup a originalitu. Naprosto netradiční pohádka, která bude dlouho vyčnívat v rybníku se stojatou vodou klasických pohádek. Druhá * je za odvahu ČT zadat pohádku Prušinovskému a Kolečkovi. Ne všechny pohádky musí být jenom pro děti. Třetí * je pro Marka Taclíka a jeho rybodlaka a prasodlaka. Jenom doufám, že si svojí masku a roli užíval, jako já pohled na něho:-)) A polovina hvězdička patří starým dobrým XP. Ať je jim křemíkové nebe lehké. ()

EddieIron

Bomba!!! Prušinovský zkrátka nezklame. Bavil jsem se od úvodní schůze nadsmyslných bytostí až do závěrečných titulků. Dokonce i ty písničky mi tentokrát nevadily, anžto byly /záměrně/ úplně pitomé. A bavilo mě i číst včerejší diskuzi, kde si mnozí zoufale stěžovali na to, že jim je znemožněno hodnotit /rozuměj: sypat odpady/. Tady se zkrátka jeden nezavděčí, buď je to příliš tradiční, nebo to není vůbec tradiční, buď se to tváří moc vážně, nebo je to až moc velká sranda... ()

kedluben odpad!

nejdřív jsem to chtěl vypnout, že mě to nebaví a je to dost slabý... pak jsem se ale nedokázal odtrhnout... takhle může vypadat dno televizně pohádkové zábavy. naprosto nechutný. ()

hony23

Kdyby byly v prdeli ryby... oceňuji snahu natočit moderní pohádku. Některé gagy nebyly úplně špatné, Taclík jako vlkodlak měnící se v rybodlaka a prasodlaka mě i pobavil, ale celkově to bylo slabé a pitvoření některých herců bylo až za hranicí trapnosti. ()

kolodej1

řekl bych, že jedna z nejhorších pohádek posledních let. Pohádková atmosféra je nulová, romantično a chemie mezi princeznou a jejím vyvoleným také. Karikatury a pitvoření se by mohl závidět i Troška, je to hodně přehnané, královna v podání Vilhelmové je vysloveně trapná. Už samotný začátek s rádobyvtipným blábolem nadsmyslných bytostí naznačil, že to asi bude průšvih. Příběh nedrží pohromadě, logika i na pohádku je velmi chabá, jediné, co sem tam zafunguje, jsou odkazy na současnou politiku. Na druhou stranu, není to uděláno příliš vkusně ( mnohem lépe se to třeba povedlo v Tajemství staré bambitky ) a děti to sotva ocení. A nechápu, co mělo znamenat, že kouzla hůlky byla doprovázena zvukem z Windows, asi další neúspěšný pokus o humor. Velmi slabá pohádka, která patrně rychle upadne do zapomnění, zcela po právu. Je zvláštní, že autor Okresního přeboru je schopen vyprodukovat takovou sračku, asi uvažoval tak, že když je to pro děti, nevadí, že je to blbé ()

Khare

Hrůza a zrovna na Boží hod. Pro děti se mi to tedy nezdálo a já osobně u toho regulérně usnula. Vtipné? Asi ne a většina postav mi přišla jako na drogách. ()

Fuksinka

Výborná humorná absurdní ztřeštěnost. Svěží závan v televizní tvorbě. Nebo spíš nová vlnka na skoro nehybné hladině zatouchajícího rybníčku? Díky za to. ()

LordEldest

Nepovedená napodobenina Tajemství staré bambitky, sem tam vtipná hláška, mí oblíbení herci, naprosto nepochopitelně vymyšlená královská rodina... suma sumárum 30% se zaokrouhlením nahoru za roli kata. ()