Nesmrteľný

• USA Forever
Dráma / Krimi / Fantasy / Mysteriózny / Sci-Fi
USA, (2014–2015), 15 h 45 min (Minutáž: 42–44 min)

Tvorcovia:

Matthew Miller

Ioan Gruffudd, Judd Hirsch, Alana De La Garza, Lorraine Toussaint, Joel David Moore, Donnie Keshawarz, Barbara Eve Harris, MacKenzie Mauzy, Janice Picconi (viac)

Doktor Henry Morgan (Ioan Gruffudd) je hviezdou vo svojom obore patológie. Henry má však jedno tajomstvo – má 200 rokov. Keď mal 35, zomrel po prvýkrát. Kedykoľvek však zomrie, znovu sa narodí ako 35-ročný bez toho, aby akokoľvek zostarol. Morbídnymi experimentami sa snaží prísť svojej nesmrteľnosti na kĺb. Byť nesmrteľný má svoje výhody. Henry videl každý kút sveta, naučil sa veľa jazykov, vyšplhal sa na Mount Everest a miloval mnoho žien. Zažil však tiež mnoho zlomených sŕdc - prežil lásku svojho života, Abigail. Pre Henryho už teraz nesmrteľnosť nie je požehnanie, ale skôr prekliatie. (TV Doma)

Morzan

V dnešní době všech možných kriminálek, detektivek, sherlocků a všemožných seriálů o nesmrtelných upírech a čarodějkách je tohle snad jediný seriál, který si s tímhle tématem poradil opravdu po svém. Na první pohled to všechno vypadá směšně a okopírovaně, ale ten šarm, který tuhle šou drží pohromadě, je prostě úžasný. I když jsou některé scény trochu stupidní, Ioan se prostě usměje a všechno je zase v pořádku :-D. Rozhodně stojí za zkoušku. ()

skrob

Pilot dobrý, ale potom se z toho bohužel stane něco jako Castle s tím, že ten "sci-fi" potenciál je trestuhodně nevyužitý. ()

mire.k

Pohodový seriál. Škoda, že nevyužili víc úmrtí hlavního hrdiny. Kromě několika dílů na počátku a závěrečného dílu to byla jen šmrncovní detektivka. Ale nenudil jsem se. ()

Zuzanej

Velmi milý seriál, který mě dost baví, má to vtip, nevím jestli to něco vykradlo nebo to něco kopíruje, má to své kouzlo Geniální nesmrtelný švihák Gruffudd je navíc ještě příjemně "zamrzlý v čase" a také velmi čestný. Zkrátka taková příjemná "Šerlokovka" se zajímavou atmosférou, která má spád. ()

Neel

Já mít dvě stě let, asi se spíš utápím v depresích, než bych se radostně hrabala v mrtvých tělech. No nic... Po pár dílech se to zvrhává v klasickou detektivku, kde už jde nesmrtelnost stranou, což je bohužel trochu škoda. Rozptýlením jsou Henryho flashbacky. Detektiv Martinez začíná být jen do počtu a neschopná, protože na všechno vždycky beztak přijde sám Henry. Naopak duo Henry/Abraham je jedno z nejlepších, co jsem za poslední dobu viděla. Boží je i postava geniálního paka Lucase... Potenciál tento seriál měl, stejně jako již starší kousek New Amsterdam, ale Amerika nás, pokud jde o téma nesmrtelnosti, asi dál hodlá krmit jen hloupýma upírskýma ságama. Každopádně šarmantní Ioan Gruffudd mi nedovolí jít pod 4*. A že mu to s těma šálama sekne! ()

as-minor

Nesmierne dôvtipná záležitosť s veľmi sympatickými postavami, ktoré boli výborne herecky obsadené. Mrzí ma len ten fakt, že seriál bol pochovaný do večného zatratenia už po prvej sérii. Ale na druhej strane, séria bola ukončená veľmi uspokojivo, vlastne až tak, že ďalšie pokračovanie by ani nebolo nutné. To samozrejme neznamená, že by sa s príbehom nedalo ďalej pracovať, ale záver bol skutočne lahodným pohladením duše vrúcnych divákov. ()

v4v

Skvelé ostal som pozitívne prekvapení kedže som vôbec o tomto seriáli nepočul, ale oboznámil ma so seriálom kamarát. Celkom mi je ľúto že zatiaľ u CZ/SK nieje nejak známy ale dúfam že veľa ľudí sa zoznámi s týmto seriálom. 1.časť 95%, druhá a 3. nezaostávajú, ()

Porthos

Po shlédnutí prvního dílu, jsem opravdu nadšený. Seriál mě vcucnul jak ital špagetu a to dobře namaštěnou. "Kapitán Hornblauer" v hlavní roli nemá co se týče sympatií konkurenci a ostatní herci jsou k němu moc dobře vybraní. Příběh "nesmrtelného" se odvíjí naprosto nenásilně a přirozeně a je vyprávěn s naprostou lehkostí. Moje sympatie má i podobnost s "holmesovským" dedukováním, které doktor Morgan brilantně používá. Chcete-li se nechat unášet nápaditým příběhem, neotřelými zápletkami a milými herci, nemusíte agresivitu a brutalitu - pak je seriál pro vás. ()

Vitasex

Zatím dávám 4*. K seriálu jsem se dostal zcela náhodou, jako fanda Ioana Gruffudda a Grey's Anatomy, a to kdyz jsem na jednom webu o GA videl upoutavku na novy serial z produkce ABC, a to ze je tam Ioan me presvedcilo to zkusit. Po prvních dvou dílech nelituji, ale přiznám se, že jsem čekal větší důraz na Ioana a jeho "superschopnost", a trošku mě mrzí, že to je jen "další krimiseriál", který je jen něčím zvláštní. Ale i tak mě to zatím baví, takže proč ne? ()

Wiffy

Vím, že detektivních seriálů se poslední dobou vyrojilo strašně moc, ale i tak.. tenhle se mi prostě líbí. Je tam od všeho trochu. Hlavní hrdina je sice trochu ujetý v tom jak nechápe věci moderního světa, což mi přijde dost ujeté, vzhledem k tomu, že se tu neobjevil najednou, ale viděl jak se technika vyvíjí od začátku. No dobře, i tak je to sympaťák, takže co na tom záleží? Nedokážu posoudit, jak moc je dobrý scénář, ale když mě dialogy herců přivání k letmým úsměvům a těším se na další díly.. je to pro mě jasné. :) Sci-fi??? ()

Baerdeller

V hlavní roli "Mentalista" po boku s ženskou hot policistkou z "Castla" v námětu "New Amsterdam" (Z roku 2008 s Lannisterem v hlavní roli) . Pokud jste viděli tyhle tři seriály, tak si výsledek dovedete dost dobře představit. 3*** Není to špatné, ale je to takové nevýrazné. Já už jsem osobně docela přejedený podobnými seriály. ()

Majulenkaa

Pro mě příjemné překvapení minulé seriálové sezony. Konečně hlavní nesmrtelný hrdina, který nemusí sosat krev, aby žil na věky. Sympatické obsazení (hlavně Abraham je super "děda"), detektivní zápletky, Henryho flashbacky z minulosti a takový zvláštní humor jsou hlavními plusy tohoto seriálu. Jen je škoda, že seriál nebyl prodloužen. ()

kiva

Highlander x Sherlock /při některých scénách jsem dokonce měla pocit, že v muzice slyším nádechy "šerlokovského cimbálku"/, ale proč ne. Hlavní představitel je fajn, stejně jako některé vedlejší postavy /Lucas, Abraham/. Je to svěží, neutahané, zábavné, nenáročné, ale ne tupé a dobře se na to dívá. Prostě hodně povedená oddechovka. ()

dalia

Velmi příjemný seriál, zajímavý námět a vkusné ztvárnění s velmi dobrými hereckými výkony, postavy mají šarm a kouzlo a jednotlivé epizody přiměřenou dávku napětí i humoru. Je opravdu škoda, že byl po první sérii ukončen, zbývá doufat, že ho jako některé jiné seriály odkoupí jiná společnost a že se někdy dočkáme pokračování, potenciál tu rozhodně je. ()