Agentka FBI Kate Macer (Emily Blunt) sa má zúčastniť tajnej operácie na americko-mexickej hranici. Toto územie nikoho je rajom pre obchodníkov s drogami a americká vláda je takmer bezmocná voči teroru, ilegálnej imigrácii a korupcii, ktorá tam všade vládne. Misiu majú viesť dvaja skúsení agenti (Benicio del Toro a Josh Brolin) a všetko nasvedčuje tomu, že pôjde o bežnú akciu s cieľom vypátrať a zlikvidovať bossa drogového kartelu. Postupne však Kate zisťuje, že v tejto vojne neplatia nijaké pravidlá, nikto nie je tým, kým sa zdá byť a spravodlivosť má len minimálnu šancu zvíťaziť... (Forum Film SK)

Kothy

No nevím, asi jsem od toho čekal větší pecku. Zmizení bylo přece jen lepší. I tak to je ale dost povedený snímek. Herecké obsazení je dost nabité. Emily Blunt tu má ale bohužel dost zvláštní roli. Spíš to táhnou Benicio Del Toro s Joshem Brolinem. Prostředí drogových gangů zrovna nevyhledávám, ale tohle nebylo špatné. Spoiler: Ten podraz jsem tam čekal, ale asi ne takový. Snad nás Denis Villeneuve příště s něčím překvapí. Konec je trochu drsný.. "Jen si to klidně dojez." ()

AllShallFall

Dost nudný a uspávací. Unikla mi pointa, co tam vlastně ta buchta dělala. Nemělo to absolutně žádný význam. Žádné velké akce, jen dlouhé nudné záběry na jednoho, pak druhého, pak zase zpět a na konci toho jen povzdech. Nesmyslné střílení na dálnici a vyvraždění rodiny, bylo asi jediné, co ve filmu bylo zajímavé. Jinak prostě nuda. ()

Okara

O soundtracku: Tohle je něco nepopsatelného. Když temná basa rozduní sál a vy se s husí kůží bojíte i nadechnout, slova na ten pocit nestačí. Jednoduché skladby drtí diváka s tak masivním důrazem, že podobně vyklepanej jsem z kina už dlouho neodcházel. Mustsee & musthear zážitek. Nejlepší soundtrack z filmu: The Beast. 90 % ()

DwayneJohnson

Přesně namichaný, žánrový koktejl, který si vychutnáte hlavně při posledním doušku. Denis je opět zpět a troufnu si tvrdit, že ve vrcholné formě. Nic neponechává náhodě a servíruje nám příběh, ve kterém se nehraje na nějaké zákony, či pravidla, ale jen na to, zda se posunu dál a dozvím se něco podstatného. Za jakoukoliv cenu. Soundtrack a herecké obsazení, to už je jen taková trešínka na tomhle pětiposchoďovém dortu, který se povede jen párkrát za rok. Bravo, pane režisér! ()

Ant

Brilantní kus filmařiny, který si nezaslouží jen jednoho Oscara, ale rovnou několik. Až do poslední sekundy mě mrazilo v zádech. Za jmény tria Villeneuve + Deakins + Johannson by mělo následovat upozornění pro ty se slabším srdcem, not even kidding. ()

nascendi

Konečne sa mi podarilo po dlhšej dobe vidieť film, ktorému môžem nadeliť plný počet hviezdičiek. Nie celkom čistých, pretože pri desaťbodovom hodnotení by to bolo deväť bodov. Najviac mi učarovala atmosféra, ktorá ma aj v neakčných scénach udržiavala v napätí aj vďaka zvukom Jóhannssona, ktoré sa neodvážim nazvať hudbou. Nádherné zábery a dokonalý strih boli ďalšími lahôdkami. Benicio Del Toro a Josh Brolin boli excelentní. Potiaľ najvýraznejšie klady. Oproti nim stojí chybne včlenená postava Kate Macer v rovnako nevýraznom stvárnení Emily Blunt. Pripadala mi skôr ako žena z domácnosti, ktorú drsní chlapci zobrali so sebou na svoju misiu, než agentka FBI s jej zvedavým čiernym kamoškom. Veľká škoda tohto zbytočného a nevysvetliteľného omylu, ktorý je kazom na inak vynikajúcom diele. Keď chcel režisér ukázať, že proti dobre organizovanému a žiadne zákony nerešpektujúcemu zločinu je potrebné postaviť rovnako vybaveného protivníka, mal viacero možností, ako to demonštrovať, než do deja vsadiť túto nereálnu postavu. Clarice Sterlingová mala tiež svoje slabšie chvíle, ale nie také, ktoré by spochybňovali jej status agentky FBI. Pri druhom pozretí v televízii musím ísť bohužiaľ s hviezdičkou dole. Tá Emily Blunt celkový dojem kazí viac, ako som pri premiére bol ochotný pripustiť. A nie je ani podstatné, či byť takou kravou mala predpísané v scenári alebo má na stvárnenie takých postáv talent. ()

silentname

Výrazne očakávaný film, nakoľko minuloročné Enemy poriadne zamiešalo kartami a šlo o film, kde som skutočne ostal pozerať v nemom úžase. A rovnako aj zápletka vyzerala byť veľmi zaujímavá. Takže sme si s manželkou kúpili lístky, sadli si v kine a s napätím sledovali. A musím povedať, že to dopadlo skutočne skvele. Film má vynikajúcu atmosféru, veľmi kvalitnú hudbu a nápadité zábery, za ktoré režiséra Denisa Villeneuva obdivujem. Okrem toho je film aj vynikajúco zahraný a všetky postavy vo filme verím. Je to drsný film, no myslím si, že ak človek zvládne prvých 15 minút, tak už zvládne aj zvyšok. Na môj vkus bol ale film miestami trošku dlhý a mal som pocit, že by sa to možno dalo nejako skrátiť. A prichytil som sa, že som občas chcel, aby sme sa posunuli už ďalej. Nemení to ale fakt, že ide o výrazne silný thriller so skvelými postavami a veľmi dobrou atmosférou. Určite si choďte Sicario čeknúť. Stojí to za to. ()

Ratemus

Spíše napínavý thriller než akční film nabízí opravdu výbornou hru s hudbou. V některých pasážích se dokonce zatajuje dech a napjatá atmosféra se dá krájet. Brolin je výborný, Toro je opět perfektní a dokazuje svůj talent a Emily je správně rozpolcená, svou roli zlomené idealistky si užívá. Postavám to věříte, pohybovat se v těchto zákoutích nemilosrdných kartelů chce opravdu koule. Já se bavil, pro mě jeden z nejlepších filmů 2015. ()

Yoshitsune

Ach jo, tohle je fakt problém, na Sicaria sem fakt jako těšil, všude sem četl chválu, jak že je to temný, drsný, soundtrack je prej mrazivej Emily prej naprosto odzbrojující, no prostě mega pecka vynásobená na druhou, takže laicky řečeno totální námrd. No a on to totální námrd, ani tak neni, jako já nepotřebuji akci non-sto ala Bay, to fakt ne. Však ten potenciál který Juarez nabízí a nevyužil ho, to byla podle mně chyba, čekal sem šílenou akční přestřelku ve městě nebo naháněnou v autech, prostě něco z čeho se mi bude točit hlava, no a nic z toho se nekoná. Vůbec nic v celém filmu neni žádná pořádná přestřelka, žádná bitka, žádná naháněná, žádní šílení zabijáci no prostě nic, jen Emilka byla trochu přidušena nic víc. Jo temný to fakt je, ale jenom v Juarezi, tam sem fakt pocit strachu a napětí, však nic jen pár čmoudů to schytá aniž by se stačili pohnout. No co se týče herců tak Emilka byla nejdřív otřesená, pak byla zmatená, pak ovlivněná, pak vyděšená, pak zaláskovaná (během pěti minut fakt ??) pak přidušená, pak odhodlaná, pak zase zmatená, no a aby se neřeklo tak otřesená a přidušená zároveň a nakonec byla v šoku, ale ty její stavy, byli úsměvný a vůbec sem tak nějak k ní nic necítil. A je to škoda, fakt škoda, protože Brolina mám hrozně rád a těšil sem se na něho, sem čekal, že předvede něco a on spíš jenom mlží a mluví co si o správném chování. Jo kdyby to bylo jen o Del Torovi a jeho pomstě, to by byla jiná a svoji roli si užíval, je to škoda pač jeho postava mně zajímala, bohužel hrál jenom druhé housle. A co totálně odvádělo moji pozornost byl ten policejní mekikán, co se futruje vajíčky a nebo ho vidíme jak spí a jeho synáček do něho šťouchá, to ....bylo prostě totálně mimo. Další ťafku film dává, v podobě velkého mexického bosse, který se prostě na nic nezmůže, viz výše kde sem čekal že pošle zabijáky, nebo najme nějaký lidi, ale zdejší mexický boss je v podstatě fotřík od rodiny a od fotříka se přece nic nečeká. Hudba ta je hodně dobrá, ta se mi líbila. Tak trochu si myslím že režisér chtěl natočit něco jiného, ale dostal jiný scénář, tak si řekl to beru a tak nějak tenhle film nedal. Jako já vím, že sem si to asi posral, (zdravím medvěda a ambrona, já se nebojím !) ale takhle to holt je. Po důkladném zvážení a znovu shlédnutí, snižuji na dvě. Aktualizace číslo dvě : po zhlédnutí 13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi, který mně překvapil a Bay předvedl životní výkon, tak tenhle film se stává ještě víc trapnějším než sem si vůbec do dneška mohl myslet. ()

cukorek

Tak na ten film tak skoro nezabudnem, obľúbený herci o ktorých kvalitách netreba ani písať. Takto otvorené dvere do problematiky a spôsobu fungovania mafie v Mexiku som teda ešte nezažil. Teraz sa už ani nečudujem prečo klasický američania majú taký nevraživý postoj k emigrantom z tohto štátu USA. Dej je poriadne zatajený od samého začiatku a s pribúdajúcimi minútami postupne hľadáte na koho podozrenie tento krát padne. To všetko skvele doplnili nizké tóny sláčikových hudobných nástrojov, dobrá práca s kamerou (snímanie pohľadu pasažiera pri lete lietadla, atď.).Mne to ozaj sadlo a určite je to jeden z najlepších filmov za tento rok. 100% ()

Slarque

Skvěle vystavěný scénář, dokonale fungující hudba, mistrovská kamera a soustředěná režie. Takhle se to má dělat! Emily Blunt jako průvodce diváka světem, ve kterém dělení na hodné a zlé nedává smysl, tady už padly všechny hranice. Josh Brolin a Benicio Del Toro pak jako moderní westernoví hrdinové, kterým je jedno, kolik mrtvol za nimi na jejich cestě zbyde. Téměř majstrštyk, kterému k dokonalosti moc nechybí (90%). ()

Arsenal83

Villeneuve potešil pred dvomi rokmi filmom Zmiznutie a tak som očakával silný nášľap aj tu. A ten prišiel len na začiatku. V porovnaní so spomenutým filmom ostala len atmosféra, taká hmilstá a dusná. Film sa príliš venuje vzťahu Emily Blunt a Benicio del Toro a táto vzťahová rovina je na úkor dynamiky. Gradácia deja neuspela ani v závere, takže účinok Sicaria hodnotím vzhľadom na očakávanie len polovične. ()

Rocky62

Možná ne film roku, ale jednoznačně protřele natočená akce, která tu již dlouho nebyla k vidění. Už úvodní výbuch servíruje gradaci, která končí až závěrečnými titulky. Velmi pozitivně na mě působil místy až hypnotický háv, který šel ruku v ruce s depresivní muzikou. Třešničkou na dortu je samozřejmě brutálně charismatický a v tomto případě démonický Del Toro, jehož tajuplné a chladné pohledy nelze zapomenout. Geniální je noční scéna, kdy je vše snímáno za pomocí noktovizoru či termokamer. Inteligentní snímek, chladný jako ocel. ()

eLeR

Táto drogová politika je nesmierne komplikovaná vec. Nikto nemôže veriť nikomu. Zabiješ bossa, o pár dní ho nahradí niekto ďaľší a kolos sa valí ďalej. A to že rúca v hre aj nevinné figúrky je každému jedno. Trojica Villeneuve, Deakins a Jóhannsson ma asi nikdy nesklame, spolu im to geniálne šlape. ()

Happens

Divák zažívá proměnu u filmu, který neopouští moc informací, spolu s hlavní hrdinkou a dospívá k závěrům, jež ukazují realitu tvrdší, než jak se může zdát. Hlavní hrdinka se mění z drsné paní na půdě USA na vyklepanou ženu uprostřed mexického pekla. V pekle se oheň hasí jedině ohněm. Nekalé praktiky drogových kartelů se dají potřít pouze hrou za hranicí zákona. Film po lyrické stránce absolutně chladný a bez emocí nechává diváka propadat do epického víru. ()

Bachy

Od prvního teaseru šel novej Villeneuve mimo mě a potkali jsme se až v úplně poslední scéně a posledním výstřelu. Pozdě. Mínus dva Gyllenhaalové a nikde nic. Příště snad s jinou tématikou rovnou od začátku cesty spolu. ()

Visáč

Hurá! Po dlhom čase filmešek, ktorý má koule. Objektívne je to na lepšie štyri – vedel by som si predstaviť viac akcie a dôraznejší tlak na pílu, ale silný cast, excelentná Deakinsova kamera či apokalyptický Johannssonov soundtrack valcujú moje drobné výtky. Vhodiť Emily Blunt medzi tvrďákov kalibru Brolina a Del Tora bol od Villeneuva majstrovský ťah, ktorého genialitu divák plne docení až v záverečnej (brilantnej) genderovej konfrontácii potvrdzujúcej veľké životné pravdy namiesto vyfabrikovaných hollywoodskych klišé. Medellín. ()

Lenny.M

V celku utahaný kousek, který od první půlky ztratí absolutně na napětí a donutí jen čekat na konec. Skvělá hudba ani Emily Blunt tomu nepomohli. ()

Chrustyn

Po skvělém Zmizení, dokazuje Denis Villeneuve, že patří mezi jedny z nejzajímavějších současných režisérů. Thriíller Sicario má opět pomalé, skoro až meditativní tempo a rozhodně se nejedná o zběsilý akční thriller. Akce je zde naprosté minimum a po výborné a svižné první třetině film zpomalí natolik, že to může nejednoho diváka odradit. Kdo se však na režisérovu strunu přeladí, dostane výborně zrežírovaný kousek, který je jiný, než by se mohlo zdát z trailerů a který je jiný, než filmy, které ze začátku mohl připomínat. Herecké trio Blunt-Del Toro-Brolin, bez výjimek výborné, hudba podprahová, ale neskutečně atmosferická a Deakinsova kamera nádherná. Nebýt Lubezkiho obrazové orgie v Revenantovi, konečně by Roger mohl získat Oskara, ale takhle, nevím, nevím. ()

Bude Villeneuve u třetích dílů Duny a Sicaria?

Bude Villeneuve u třetích dílů Duny a Sicaria?

05.02.2024

Začněme tím podstatnějším. Za pár týdnů se všichni budeme nadšeně kochat obřími červy ve druhém díle Duny, který zadaptuje zbytek první knihy od Franka Herberta. Sága z pera slavného spisovatele ale… (viac)

Producenti oznámili třetí Sicario

Producenti oznámili třetí Sicario

22.09.2023

Snímek Sicario: Nájemný vrah z roku 2015 byl do velké míry tím, který definitivně nakopnul kariérní dráhy jak režiséra Denise Villeneuvea (Duna), tak scenáristy Taylora Sheridana (Yellowstone).… (viac)

Pokračování Wind River nabírá obsazení

Pokračování Wind River nabírá obsazení

09.03.2023

Třetí Sicario má scénář, dočkáme se filmu?

Třetí Sicario má scénář, dočkáme se filmu?

11.05.2022

Hollywood miluje franšízy, čím větší a úspěšnější, tím lepší. I proto dnes víceméně každý druhý film vzniká se záměrem novou franšízu nastartovat. Občas se ale povede rozjet filmovou sérii i zcela… (viac)