Agentka FBI Kate Macer (Emily Blunt) sa má zúčastniť tajnej operácie na americko-mexickej hranici. Toto územie nikoho je rajom pre obchodníkov s drogami a americká vláda je takmer bezmocná voči teroru, ilegálnej imigrácii a korupcii, ktorá tam všade vládne. Misiu majú viesť dvaja skúsení agenti (Benicio del Toro a Josh Brolin) a všetko nasvedčuje tomu, že pôjde o bežnú akciu s cieľom vypátrať a zlikvidovať bossa drogového kartelu. Postupne však Kate zisťuje, že v tejto vojne neplatia nijaké pravidlá, nikto nie je tým, kým sa zdá byť a spravodlivosť má len minimálnu šancu zvíťaziť... (Forum Film SK)

Goumen

Tak tohle byla síla! Drsný a perfektně zpracovaný thriller ukazující konflikty drogových kartelů a celou tuhle špinavou hru překupníků, policie, CIA atd. bez jakýchkoliv servítek. Celý film doprovází tíživá atmosféra, napětí a z počátku nejistota a nevědomost při setkávání Emily Blunt s praktiky ve světě drogových kartelů. Líbil se mi střet morálního jednání v rámci zákonů s nekompromisním přístupem Brolina a jeho týmu. ()

O_Peki

Hodně dobrý. Střet naivity a reality drogové války kde zasvěcený divák zírá s úžasem a je rád, že žije ve střední Evropě. ()

lomikarus

Skvěle zrežírovaný a vůbec po formální stránce vyprodukovaný intenzivní thriller s minimem akčních scén, originální hlavní ženskou postavou a spoustů (anti)žánrových hrátek. ()

garvon

Atmosferický film s krásnými dlouhými záběry. Agentka FBI (Blunt) tam nakonec nemá významnou roli, slouží jako propojení mezi divákem a hlavní dějovou linkou. Je nezkušená a do děje vhozena jako ryba do vody a tak spolu s divákem odhaluje, jak to na světě chodí. Vyvolává otázky o morálnosti celého počínání a chová se jak by se dalo očekávat, že se zachová průměrný divák. Film není moc hluboký, ale opravdu pěkně se na něj dívá. Je syrový a nic si nepřikrášluje a nic tam neotravuje (až na toho černocha). Bohužel filmu chybí nějaká gradace a vytvoření zájmu o postavy. Nakonec jen tak prošumí kolem a v člověku toho z něj moc nezůstane. ()

Chaloupek

Chvili jsem premyslel jestli 4* nebo 5, ale vlastne neni o cem. Ustredni herecka trojice je vyborna, atmosfera vas nenecha vydechnout, hudba je skvela a konec paradni. Nezapomeneme. Hlavne na to, kde zijeme a jak. ()

BoKo_CzT

Skvelá réžia, skvelá atmosféra, démonická hudba a zrelí, charizmatickí herci. V rámci žánru jedna z najkvalitnejších vecí roka 2015. ()

paradoxman

Emily hraje solidní blbku, ale pořád jí to sluší skoro stejně jako v Edge of Tomorrow. Josh Brolin si roli CIA agenta užívá a Benicio je ostrý jako břitva. Zasadit tyhle tři do kontextu mexicko-amerického příhraničí byla sázka na jistotu. Zvlášť, když se povedl i scénář a režisér se zdržel, až na závěrečné povinné zaškobrtnutí při balkónové scéně, většiny hollywoodských klišé. ()

NikaIn

Super film,udrzal moju pozornost cele dve hodiny,jedine co mi tam nesedelo bola agentka FBI.Uplne by som ju nevystrihla zo scenara,ale urcite by som jej postavu preobsadila inou hereckou,zivelnejsou. ()

Gormie odpad!

"Co to sakra je?" - tak tuhle větu jsem během sledování filmu opakoval tolikrát, že úplně ztratila svůj význam. Emily lehce zamračeně zírá a chápe toho snad ještě míň, než divák. Chlápci mluví s jinými chlápky, divní vojáci se zmateně motají tunelem a střílejí na něco, co tam asi ani není a nestane se vůbec nic, co by se dalo nazvat dějem, natož příběhem. A na konci téhle rádoby realistické sondy do mexického pohraničí nakráčí týpek do jídelny největšího narkobarona a vedou spolu rozhovor jak z Kill Billa. Ty dvě hodiny času mi už nikdo nevrátí. A ono to má 80%? Ne_u_vě_ři_tel_né. ()

Willynka

Asi jsem rozmlsaná Japonci, ale já z toho neusrávala. Hlavní hrdinka je nesympatická kráva a tzv. Sicario je ve finále emotivní panák. Gratulace. Zbytek výborný. ()

Bezejmený

Hodně depresivní snímek. Skvělá režie, ještě lepší casting a hodně intenzivní ukázka boje proti drogovým kartelům. Hudba hodně nepříjemná, ale o to více padnoucí. Není to žádné akční představení, ale těch pár akčních scén je natočeno výborně. Celkové pojetí filmu nutí k zamýšlení, jestli tohle je opravdu jediná možná metoda. Těším se na další Villeneuveovi filmy a tudíž i další intenzivní zážitek, na který se nedívá zrovna s veselým pocitem. ()

v.indruchova

Pro mě je to film, který je lepší než průměrný. Ukazuje realitu v oblastech, kde bychom radši nechtěli být. Avšak neskýtal nic oslňujícího. Za několik měsíců,, nebudu vědět o čem to je. Pokud mám hodnotit pouze v 5 bodové stupnici, tak skok mezi 3 a 4 by měl být citelný. Hodnocení film tu má velké, tak já mu trochu uberu, protože přelomová podívaná plná napínavých zrvratů se nekoná. Stojí se na to podívat, ale prostě rozdejchávat to nebudu. Mě (častěji) na sedínku posadí spíš psychologický věci. Užijte si to a doufám, že právě neobědváte. ()

polucio

Prvá polovica bola super. Myslel som, že to bude prvý echt akčňák, ktorému dám 5*. Bohužiaľ, druhá polovica s Del Býkom ako Zorom Pomstiteľom dosť pokazila celkový dojem. ()

Optical

Sicario nabízí kus poctivé filmařiny, ale nic navíc. Bohužel, film nenabízí pro náročnějšího filmového diváka nic, nad čím by měl vzdychat blahem. Film je dobře obsazený i režírovaný. Kamera nevynechá jediný detail, který by v celkové kompozici neměl chybět. Hlavní trojice složená z Emily Blunt, Benicio Del Toro a Josh Brolin jsou u filmu jistou „zárukou". Jen ten děj postrádá vyvrcholení, a tak se příběh okolo přebytečných dialogů, jen nudně vleče ke svému konci. Akční stránka filmu je převážně zasazena jen do prvního aktu a následně do konečného rozuzlení. Nemůžu se zbavit dojmu, že ústřední postava je ve filmu vcelku zbytečná a nevyužitá. Sledovaní příběhu z pohledu Alejandra, by bylo jistě více zajímavější a dramatičtější. Snad kdybych od prvního aktu netušil kdo je oním Sicariem, byl bych asi ze „zásadního zvratu" v tomto filmu unesen stejně jako zdejší pětihvězdičkáři. ()

pold

Připadlo mi to dost o ničem, žádný děj, žádný spád, totálně nepochopitelná zápletka. To, že se uprostřed toho plácá krásná herečka, to už fakt nezachrání. ()

Bude Villeneuve u třetích dílů Duny a Sicaria?

Bude Villeneuve u třetích dílů Duny a Sicaria?

05.02.2024

Začněme tím podstatnějším. Za pár týdnů se všichni budeme nadšeně kochat obřími červy ve druhém díle Duny, který zadaptuje zbytek první knihy od Franka Herberta. Sága z pera slavného spisovatele ale… (viac)

Producenti oznámili třetí Sicario

Producenti oznámili třetí Sicario

22.09.2023

Snímek Sicario: Nájemný vrah z roku 2015 byl do velké míry tím, který definitivně nakopnul kariérní dráhy jak režiséra Denise Villeneuvea (Duna), tak scenáristy Taylora Sheridana (Yellowstone).… (viac)

Pokračování Wind River nabírá obsazení

Pokračování Wind River nabírá obsazení

09.03.2023

Třetí Sicario má scénář, dočkáme se filmu?

Třetí Sicario má scénář, dočkáme se filmu?

11.05.2022

Hollywood miluje franšízy, čím větší a úspěšnější, tím lepší. I proto dnes víceméně každý druhý film vzniká se záměrem novou franšízu nastartovat. Občas se ale povede rozjet filmovou sérii i zcela… (viac)