Agentka FBI Kate Macer (Emily Blunt) sa má zúčastniť tajnej operácie na americko-mexickej hranici. Toto územie nikoho je rajom pre obchodníkov s drogami a americká vláda je takmer bezmocná voči teroru, ilegálnej imigrácii a korupcii, ktorá tam všade vládne. Misiu majú viesť dvaja skúsení agenti (Benicio del Toro a Josh Brolin) a všetko nasvedčuje tomu, že pôjde o bežnú akciu s cieľom vypátrať a zlikvidovať bossa drogového kartelu. Postupne však Kate zisťuje, že v tejto vojne neplatia nijaké pravidlá, nikto nie je tým, kým sa zdá byť a spravodlivosť má len minimálnu šancu zvíťaziť... (Forum Film SK)

ER

Nemusí být vše "rychle a zběsile",aby z toho byla skvělá podívaná. Zdánlivě pomalejší děj dává čas si vychutnat zásadní scény a vnořit se do něj tak,aby mně při závěrečné scéně zamrazilo. Ano,zdánlivě,jelikož ono se pořád něco děje a nemusí to být akce,ale i vytvářené napětí v příběhu,který nutí přemýšlet o pohnutkách jednotlivých postav. Vše podtrhují herecké výkony (Benicio si opět může poklepat po rameni) včetně kamery a hudby. ()

Acrobat

I otupel v tej nevedomosti a spomenul si na slová exorcistu „nikto nie je neveriaci, ak ide do tuhého.“ No predkladané správy považoval za blud. Klam fetišu masmédií a straty dôvery v tento pilier. Pomaľovaný chlap s jazvami na tvári hovorí, že zlo sa blíži a je lepšie využiť chaos, v ktorom nie sú pravidlá. Lebo tie pravidlá zrejme určili, že tí „zlí“ musia byť, aby tí „dobrí“ mali potešenie legálne strieľať(?). Ďaleko preďaleko ani len netuším, ktorú stranu voliť. Vo virvare udalostí nerozumiem ľuďom z mosta, netuším pre koho a za čo sa bojuje, lebo existencia rastlín s „protizákonným“ účinkom niekomu tam hore vyhovuje. On to nechce zastaviť, ale zregulovať. Priniesť ovocie. Koho by si trénoval, kde by si napínal svaly? V dekádach sa zjavujú facky úbohosti. V miléniu prichádza Soderbergh a jeho Premávka. Údery pod pás, ktoré pri zhliadnutí stále bolia. Dlho nič. Iba komixy... Až duša musí odísť do Johanesburgu a tam pocítiť silu. Našťastie potom len krátko nič. Lebo ide Denis. Vynára sa z diaľky ponad Deakinsov obzor a novelizuje šťastný koniec. Tu a tam niekto pre niečo v prevahe žltej farby. Veľa otázok málo odpovedí. A dobre tomu tak. Lebo osadiť 2/3 sveta (toho nevedomého) do postavy Emily je ozaj osvietenie. Čosi je zlé a zhnité - uvedomuje si to aj Jóhann. Scenárista sa pre istotou ani nesmeje, lebo tuším videl budúcnosť. Nechcem si zmývať v kúpeľni krv, ale bezmocnosť. Nechcem vyliečené oko Emily, ale priezor na Božej strane. Nechcem palebnú silu, ale strelu do dieťaťa. Guadalupe nefunguje a kastílske ruže vysychajú. Obraz roní krv, dúfam. Pasca sa mi zaborila do nohy a nepúšťa. Larvy kde len pozriem, preživší v snahe ukrojiť z koláča. Načiaham ruku k Emily, ale tá neisto robí krok vzad. Tam Denis, sťaby Lucifer vábi ju do života smrti. Nemožné ostať bezemočný. Hanbím sa za seba v pocite čistého bieleho rúcha omytého v Sicariovej krvi. (videné 14.02.2016, 08.04.2016, BDrip) ()

kwaicheng

Na tomdle filmu se mi líbil rozdíl ve schopnostech jednotlivců a skupin, jmenovitě, jak delta válcovala všechny ostatní a Benicio s Jošem jak válcovali taky všechny ostatní. ()

junglewar

Soundtrack skvělej, atmosféra taky dobrá, aspoň z počátku, ale pak se začne Emily Blunt chovat jak naprostej dement a ten konec? O tom radši nemluvě. Přišlo mi to, že se mi někdo hodně snažil namluvit, jak to, co dělá americká tajná služba je hrozně moc špatný a fuj, ale na to jim seru, jak se tak lidově říká!! PS: proč neměli auta s neprůstřelným sklem, to se taky zřejmě nedozvíme. ()

bearmeedek

Asi jsem čekal něco jiného, přišlo něco jiného, tím nemyslím špatného, ale nějak se nemohu přinutit k obecnému vysokému až nejvyššímu hodnocení. Začátek byl super a tak do půlky to stále fungovalo, mělo své nezaměnitelné napětí a hlavní postavy mohly hrát jen ksichtem a stačilo to. Ale potom to skvělé podání filmu postupně upadalo do velkého obyčejna a to byla velká chyba. Jakoby v tom tempu docházel dech ... Konverzace ani charaktery postav mi nevadily, dokonce si troufnu říci, že pravdu měli všichni, každý ze svého pohledu i zařazení. Jen za sebe bych se přiklonil ke zmíněných praktikám, protože s pakáží se nedá jinak jednat. A celkem mě překvapilo, že tvrdší scény byly záměrně pojaty jen zvukově a ne obrazem. Myslím, že zrovna tomuto filmu to prospělo. ()

E lan

Krutý, temný film s výborným hereckým obsazením, bravurní hudbou a neskutečně drsným a chladným scénářem. Má to svou kvalitu, ale nedobře se na to dívá. Asi to bude tím prostředím. ()

Ceberus

Parádní drama, kde i jednoduchá jízda autem může být velmi skličující a napínavá. Mělo to jak akci, tak i myšlenku, což nebývá zrovna standardní kombinace. ()

haWranka

Tak já nevím. Téma určitě silné, ale v tomhle podání se mě nijak nedotklo. Vlastně všechno ve filmu mi bylo úplně ukradený. Včetně osudů hlavních postav. Upřímně vůbec nechápu roli Emily Blunt, ta tam byla úplně k ničemu. Jedna velká nuda... ()

Oonika

Za mě těžký průměr... všechny tyhle americký akční policejní drámo thrillery mi přijdou na jedno brdo, jen se buď honí za teroristou nebo v tomhle případě za drogovým dealerem. ()

Inozuka

Precizně natočená drsňárna o tom, že s hajzlama se po dobrým jednat nemá. Trojice hlavních představitelů úchvatná a nasnímání přímo geniální. Pasáž konvoje do Mexika je věc, která by se měla zapsat do dějin filmu. Něco tak nadupaného napětím a nejistotou jsem už dlouho neviděl. Veliké překvapení a nezbývá než dát pět hlav narkobaronů z pěti. ()

lakart

Tak to bylo opravdu velmi dobré drama z prostředí mexických kartelů. Film není akční, svým příběhem a atmosférou vás strhne a neustále si říkáte, co bude následovat. Příběh jedné americké agentky, která se nadšeně přihlásí "dobrovolně" do týmu, který chce překazit obchody drogových kartelů, je precizně vyprávěn a zajímavé podán. Skoro bych se nebál říct, že se inspirovali nějakou skutečnou událostí. Některé scény jsou velmi drsné a nečekané (úplný začátek a úplný konec). Věřím tomu, že se takové věci doopravdy dějí. Denis opět potvrdil svoje kvality a předkládá nám další film plný překvapení a hlavně témat k zamyšlení. 90% ()

Demonic189

Po druhom zhliadnutí dávam plnú paľbu a uznávam výnimočnosť tohto ďalšieho skvelého počinu majstra Denisa Villeneuva. Na unavené oči Del Tora len tak nezabudnute, ako i na radu dychberúcich scén na čele s neskutočným záverom. Teším sa na pokračovanie!!! ()

RajAthen

Tvrdý a nemilosrdný. Hranice spravedlnosti pozbývá od určitého bodu smyslu z důvodu nánosu kompromisů, které jsou ústupky pro vyšší dobro, které nepřichází. Emily Blunt je maják zajímavých rolí. Dovedu si naivně představit, že takto to může chodit i v praxi. Může to být i horší, i když je to potřeba. Snad ne. ()

gemi

Z prvního zhlédnutí jsem měl dojem, že je to zamotaný příběh, ale kdepak. Je přímočarý a přehledný. Nemá to kdovíjaký spád a není to žádná akční bomba. Hlavní síla spočívá v uvěřitelnosti, že takto drogový kartel na mexicko-amerických hranicích funguje. (Druhé zhlédnutí, první 3. 1. 2017) ()

Hellknight12

E. Blunt ako bočný pozorovateľ, ktorého sa J. Brolin a B. Del Toro snažia naučiť ako to funguje v Mexických karteloh a vlastne aj nás hrajú skvelé. Máme tu veľmi dobré herecké výkony, hudbu a tiež charaktery postáv sú zvládnuté veľmi dobre. Krimi príbeh, ktorý je už pár krát odohraný ale to nevadí. Atmosféra je pekne napínavá. Film môžem odporučiť. Celkové hodnotenie za mňa je 90%. ()

Rimland

Sicario je řemeslně bezchybný kousek (navíc s rozumnou stopáží), kterému ale k dokonalosti schází cosi „navíc“, čím by na člověka zapůsobilo, myšleno ve vztahu k závažnosti tématu. V tomhle ohledu je až nepříjemně podobné Zmizení. Porovnám-li to např. s tematicky podobným Scottovým Konzultantem, který byl sice (díky scénáři) co do pojetí dost svérázný, snad až nedivácký, ale zanechal mi na konci řádný knedlík v krku, pak Sicario je „konvenční“ žánrovka se vším všudy. A v tomhle ohledu šlape jako švýcarské hodinky. Scénář není špatný, leč nenabízí v zásadě nic nového a i to zásadní „odhalení“ ve filmu vás nijak zvlášť nepřekvapí, pokud máte zapnuté mozkové závity (leč potěší, nebudu spoilovat proč). Film táhnou především herci (především Del Toro je tu fantastický, ve své nejvíc cool a nezapomenutelné, neřknu-li nejlepší roli za dlouhé roky) a hlavně pak technická stránka, resp. naprosto famózní Deakinsova kamera a neméně geniální Jóhannssonova tepající, mrazivá, leč motivem „jednoduchá“ hudba – obě složky vás do filmu uvedou jako máloco v posledních letech a zejména z hudebního podkresu jsem byl na trní pokaždé, když se rozezněl. V souvislosti s tím mi ale trochu vadily občasné vtípky, které podle mě moc k zamýšlenému „znepokojivému“ tónu filmu nesedly (a pokud byly zamýšleny satiricky, tak to rozhodně nefungovalo), a místy pak určitá absence atmosféry… Na druhou stranu tleskám nad tím, jak umně se Villeneuve v řadě scén vyhýbá zbytečnému explicitnímu (samoúčelnému) zobrazení násilí, jakkoli by to k tomu zrovna svádělo (a většina režisérů by se svést nechala). Abych to zjednodušil: Pokud se to zrovna odehrává v Mexiku (nebo se tam kouká na Mexiko), je to vynikající, zatímco v „amerických“ částech je to slabší. Ne nezajímavé či nenapínavé, jen prostě „slabší“ (tedy s výjimkou skvělého úderného úvodu). Z příjemných čtyřhvězdičkových vod to pak k absolutním výšinám táhne především závěrečná noční cca 45timinutovka, zvláště pak komornější scény jeden/jedna na jednoho (či více). Jen to prostě nemá něco, čím by se vám to významněji zažralo pod kůži… I tak je to ale zatraceně dobrej film a napříště mu tu pětku třeba i fláknu. (mimochodem, ta vyjádření, že je Sicario "mannovštější" než většina Mannových filmů posledních let, neberu - on by tomu to něco navíc dokázal dát) ()

RAFT

Režisér a jeho další kousek do sbírky ,ne vážně po filmu zmizení ,opravdu skvěle natočený film.Sicario mi ,tak trochu připomíná tři roky starší kousek Zero Dark Thirty který ,jak všichni víme taktéž skvělý.Pěkná řezba policajtky FBI s mexickým kartelem.Rejža snad v žádném jeho režijním počinu nezklame ,ve filmu vše šlape ,tak jak má.Je pravda že , film nám šlape tak, trochu pomalu no a co mě to nevadí ,je to napínavé ,trošičku temné a dost dobře atmosferické .Scénář no též skvělí.Herci ve filmu no musím uznat ,že je vybrali přímo dokonale.Emily Blunt a Benicio Del Toro tyhle postavy ve filmu no přímo dokonalé.Scénárista parádně napsal scénář k dosti přehledným podmínkám a bůhví čho ještě,je příběh do jisté míry skvělý.A že by režisér měl film roku ,pro mě tak 50/50. Za scénář určitě ale za film no uvidíme.Každopádně dobrý film .Za mě 80% ()

Bude Villeneuve u třetích dílů Duny a Sicaria?

Bude Villeneuve u třetích dílů Duny a Sicaria?

05.02.2024

Začněme tím podstatnějším. Za pár týdnů se všichni budeme nadšeně kochat obřími červy ve druhém díle Duny, který zadaptuje zbytek první knihy od Franka Herberta. Sága z pera slavného spisovatele ale… (viac)

Producenti oznámili třetí Sicario

Producenti oznámili třetí Sicario

22.09.2023

Snímek Sicario: Nájemný vrah z roku 2015 byl do velké míry tím, který definitivně nakopnul kariérní dráhy jak režiséra Denise Villeneuvea (Duna), tak scenáristy Taylora Sheridana (Yellowstone).… (viac)

Pokračování Wind River nabírá obsazení

Pokračování Wind River nabírá obsazení

09.03.2023

Třetí Sicario má scénář, dočkáme se filmu?

Třetí Sicario má scénář, dočkáme se filmu?

11.05.2022

Hollywood miluje franšízy, čím větší a úspěšnější, tím lepší. I proto dnes víceméně každý druhý film vzniká se záměrem novou franšízu nastartovat. Občas se ale povede rozjet filmovou sérii i zcela… (viac)