Agentka FBI Kate Macer (Emily Blunt) sa má zúčastniť tajnej operácie na americko-mexickej hranici. Toto územie nikoho je rajom pre obchodníkov s drogami a americká vláda je takmer bezmocná voči teroru, ilegálnej imigrácii a korupcii, ktorá tam všade vládne. Misiu majú viesť dvaja skúsení agenti (Benicio del Toro a Josh Brolin) a všetko nasvedčuje tomu, že pôjde o bežnú akciu s cieľom vypátrať a zlikvidovať bossa drogového kartelu. Postupne však Kate zisťuje, že v tejto vojne neplatia nijaké pravidlá, nikto nie je tým, kým sa zdá byť a spravodlivosť má len minimálnu šancu zvíťaziť... (Forum Film SK)

Jigy

Velmi strhující atmosféra je základem celého filmu. Kamera prochází dějem stejně jako by jste se jej sami účastnili a efektní bonbonky jako je pohled nočním viděním nebo přelety nad pustou krajinou přecházející v chaotickou aglomeraci vše jen podtrhují. Emily Blunt svou postavu skvěle vystihla a úplně jsem z ní cítil bezmoc svědka, který se děje jen účastní a přesto že má být členem týmu nemá na něj žádný vliv. Je jej svědkem v nemilosrdné válce, kde ani jedna strana nedodržuje žádná pravidla. Její ideály se postupně bortí jako domeček z karet a tím se hroutí i její osobnost. Stejně tak Benicio hrál s grácií a sychravostí jemu vlastní. Sicario jsou jednoznačně jedinečný filmový počin. ()

tufr

Takhle sympatickej Del Toro mě nebyl snad ještě v žádnym jiným filmu. Prý se bude točit dvojka, tak na to se těším moc :) ()

kagemush

Jsem rozpolcený. Akce, atmosféra, aj herci-naprosto v pořádku (zvláště bych vypíchl hudební podkres a zvuk jako takový-v dobře nazvučeném kině (a to já mám) to znělo jako byste na jedno podium pustili Marilyn Mansona, Motörhead, a Dolly Parton). No a co že mě to sralo? Scénář spíchnutý asi tak za hodinu, někým kdo měl právě tu hodinu čas a byl ochoten splnit zadání. -Těch pitomostí, tam bylo takové množství že bych se upsal-třeba padesát mrtvol schovaných za papundeklem v poušti? To je rovnou mohli pohodit kdekoli-z toho smradu by v okruhu deseti kilometrů i mouchy pochcípali--proboha , proč je nezahrabali???-atd.,atd.,atd.-No nic, při té bídě akčních snímků posledních let, je tohle i přes ty moje pindy nadprůměr. ()

honajz2

S každým dalším filmem od Villeneuveho se utvrzuji v názoru, že tenhle režisér vůbec není pro mě. Ano, po vizuální stránce je to precizní a plné úchvatně a působivě natočených záběrů, které by se klidně daly zarámovat a někde pověsit jako obraz, ale k čemu mi to je, když to celé stojí jen na té formě? Ano, snaží se to být strašně atmosférické, aby to mohlo diváka opít rohlíkem ve falešném domnění úchvatného a hodnotného zážitku, ale to by Villeneuve musel mít cit pro tempo scén. Hromada záběrů tu totiž trvá o několik vteřin déle než by měla a ono to sice párkrát nevadí, ale když se to děje často, tak se to celé nasčítá dohromady a výsledek je pak úplně zbytečně rozvleklý a nudný. A o Sicariu bych klidně řekl, že to je i uspávací. Hodina a půl by bohatě stačila, ale ne, nutně to musí mít stopáž okolo dvou hodin, aby to bylo správně "moderní". O to horší je, že kromě zručné formy ten film nemá čím jiným zaujmout - obsah je příliš jednoduchý (v podstatě na úrovni klasického akčňáku, ale tady se to snaží být podané těžce artově), vlastně i celkem nelogický a zmůže se jen na jednu podnětnou a chytrou, ale nijak zvlášť zajímavou myšlenku, se kterou sice naprosto souzním, ale zároveň nemám důvod ten film kvůli ní nadhodnocovat, když už jsem ji několikrát viděl podanou jinde a často i mnohem lépe. Tudíž obsah na formu nedosahuje, ani trochu. A když se k tomu přidá ten Villeneuveův necit pro tempo scén, tak pro mě Sicario nemá nic zajímavého, kvůli čemu bych si ho chtěl pamatovat. Snad jen těch pár krásných záběrů krajiny, ale vyloženě na ty mám jiného, hodně oblíbeného režiséra. Zařazovat to jako akční film je taky pěkná blbost, protože akce je tu zoufale málo, stejně jako v ostatních artových rádoby-akčňácích, které se tenhle žánr sice snaží podat jinak, ale zároveň jim chybí dostatek akce na to, aby se to jako akční film dalo brát. Villeneuve se pro mě tímhle filmem zařadil mezi pseudoumělecké režiséry, kteří si hrají na hrozně artové, ale kromě solidní formy nic jiného nabídnout neumí. A tenhle typ režisérů opravdu nemám rád a když můžu, tak se jim vyhýbám. Dunu a Blade Runnera 2049 stále vidět chci, ale obojí je dost dlouhé a jestli to má i podobnou atmosféru a tempo, obávám se, že bych u toho usnul i v případě, kdybych si to pustil hned po probuzení z vydatného desetihodinového spánku. Ale příští rok se zase potkáme, Denisi, to se neboj. Spíš já se budu bát, protože ty tři filmy, co jsem od tebe viděl, mají u mě sestupnou kvalitu... 2* ()

Lischai

Je to film, co se bude líbit vám, ale ne lidem, se kterými sedíte v kině. Má to překvapivě pomalejší tempo (deset minut někam jedeme, má to atmosféru, ale nic se neděje), zvláštní akční scény (po tmě, s noktovizí, seshora) a dialogy co vám v ničem nepodají ruku a musíte pracně chytat, kdo je teda s kým a proč dělá co dělá, podobně jako ty špiónské filmy z doby studené války (Tinker Tailor, Most Wanted Man). Což je super a pokud klikáte do ČSFD, asi tuhle míru náročnosti oceníte, ale Transformeři s drogama to teda nejsou. ()

M.i.k.e

smíšené pocity...od Sicaria jsem čekal hodně a vlastně nakonec asi až moc.Z traileru totiž hodně klame tělem a i když tady je pár opravdu výborných scén (dálnice,tunely,začátek,...),zbytek je celkem typická Villeneuovka.Hodně pomalé,občas trošku zmatené (chvilku trvá se zorientovat) a celkově mi to mnohem víc než cokoliv jiného připomnělo Scottova Konzultanta.V rámci natěšenosti mohlo jít o film do letošní top 5,ale výsledek je u mě někde mezi 3-4...díky těm pár výborným scénám a ďábelskému Beniciovi je to s odřenýma ušima za 4...70% ()

Aljak

Denis Villeneuve na režisérskej stoličke a Emily Blunt v hlavnej úlohe? Táto kombinácia znela veru dobre, a nebyť tejto dvojice tak by som sa po prečítaní popisu tejto akčnej krimi drámy asi tomuto filmu pravdepodobne vyhol, keďže príbehy z prostredia agentov a gangsterov ma teda vôbec nezaujímajú. Ale tak kvôli Denisovi a Emily som sa obetoval (bohužiaľ)! Až na pár dobrých momentov a zvratov v deji to bola viacmenej strata času - ničím výnimočná prenasledovačka neľútostných agentov, ktorí sa úplnou ľahkosťou a v podstate bez odporu dostanú až k svojmu ústrednému cieľu. No a Emily tu bola fakt ako taká naivná husička, ktorá v tomto príbehu nemala prakticky žiadny zmysel a spĺňala asi len akúsi estetickú funkciu :D Ach, mohla by sa radšej Emily vrátiť k svojim dramatickým úlohám, ktoré jej pristali určite viac ako tieto kadejaké akčné debilinky (slušne povedané). ()

Rajesh_K.

Velmi netradiční a zajímavý pohled do nitra drogové války v Mexiku ve které figurují i USA. Na jedné straně Amerika patří mezi jednoho z největších odběratelů drog a na straně druhé vráží nemalé prostředky na boj s kriminalitou s tím spojenou. Sicario má solidní tah v první hodině, ale pak se to celé bohužel nějak rozmělní a není to už ono. Čekal jsem více zátahů, více akce, zkrátka něco jiného. Ano herci perfektní [zejména Benicio Del Toro], technická stránka vynikající, výborná kamera a způsob nasnímání celého filmu a nervní zlověstná hudba (!), to jsou jasné klady tohoto snímku. (75%) => 4★ ()

Hennes

My se nějak nemůžeme vypořádat s uprchlickou krizí a to se tu v podstatě nic neděje. Americko-mexická hranice je větší problém, kde se kopou tajné tunely a jeden převaděčský gang je horší než druhý. Tento film nám to ukazuje v plné parádě. Ani FBI tady není v pevných kramflecích. Hlavní hrdinka a její "čestné" postoje se do tohoto prostředí ale moc nehodí. Na závěr žádný spravedlivý soud, ale syrová odplata. ()

Martin741

Reziser Denis Villeneuve /Dalsi Patro, Zmizeni 2013/ natocil vskutku vyborny film o drogovej vojne v US -mexickom pohranici. Scenar slape naplno, rezia je doslova genialna, a navyse podporena obdivuhodnymi hereckymi vykonmi DelTora /Bondovka Licence To Kill/, Josha Brolina /Prodlouzeny Vikend/ a hlavne skvelej Emily Blunt. Atmosfera vyborna, akurat 121 minut sa mi zdalo trochu vela : 77 % ()

kaposlav

Podľa tých 4* hodnotení by to mal byť nadpriemerný film, ale mne to tak neprišlo. Polovičku filmu som sa celkom nudil. Herci tiež neboli zrovna sympatickí. Podľa môjho úsudku sa to dalo aj atraktívnejšie podať. Dal by som 3* ak by sa tam trošku doladili iste pasáže. PS: Hlavný protagonisti my boli u riti či prežijú, alebo nie, to znamená, že asi ich moc dobre nevyprofilovali, a ich vizáž tomu moc nepridala. ()

Figu

Na rovinu říkám, že z prvního pokoukání jsem paf nebyl vůbec. Jediný velký pozitivum byla přítomnost Del Tora. Pak jsem si dal po vydání dvojku a byl jsem z ní celkem dost ohromenej. Proto jsem se musel vrátit zpět k počátku a dát si jedničku znovu. Dobře, teď mě to víc vtáhlo, děj mě bavil i okolní herci najednou byli herci... Jenže mě dvojka rozhodila natolik, že první "nájemný vrah" na ní prostě nemá! I přesto dávám ze tří na čtyři. Jinak Bluntová žádnej zázrak, ovšem Benicio famózní! Závěr na jednotku s hvězdou! 70% ()

Rocky88

(Ne)čekaný nářez. Villeneuve mě svými předešlými filmy oslnil, zde mě odzbrojil a uzemnil. Kvůli režijní preciznosti a technické dokonalosti si myslím, že Villeneuve je potomek Finchera s Mannem, který vznikl při jejich společné onanii nad příručkou "Jak být dokonalý režisér". Zde je vše korunováno scénářem, který po celou dobu dává indicie, že všechno víme, abychom se potom dozvěděli, že víme hovno. Dále pulzující hudbou a perfektním hereckým osazením. Tohle nemá žádnou chybu. ()

Abes

Nervózního zelenáče střídá zkušená členka speciální jednotky. Alkohol a crack střídá nikotin a adrenalin. Štěněčí výraz Ethana Hawkea střídá koncentrovaná únava ve tváři Emily Blunt. Jen latinos zůstali. Po patnácti letech od uvedení Training day do kin se objevuje jeho kontextově a povahově příbuzný snímek Sicario. Ústřední trojice je pro mě nejsvětější filmovou trojicí roku 2015. Máme tady Joshe Brolina v roli Otce jednotlivých pořádkových složek, tvůrce a zosnovatele plánů. Benicia Del Tora v roli Krista, vykonavatele vlastního soudu. Emily Blunt v roli Ducha svatého tedy přítomnost profesně formální složky. Míru jakou tady po psychické stránce drtili charakter Kate bych přirovnal možná tak ke Kapitánu Philipsovi. Když se v Training day u partičky pokeru Hoyta ptali ''You ever had your shit pushed in?'' mohla by Kate na jeho místě odpovědět ''Of course, whole 121 minutes of this film!''. Deakins byl sázka na jistotu, kamera ve spojení s naléhavou zvukovou kulisou funguje. Vyzdvihl bych hned první minuty a panoramatický nájezd kopírující pohyb zásahovky, zakončený stylovým přesunem do interiéru. Co bych rád viděl jinak, je úplný konec. Zkrátka tady chybělo nějaké to psychické rozsypání hlavní postavy, slza v oku a následný nonsens na balkóně nestačil. ()

Langy10

Lepší 3 hvěvzdy. Pribeh tak na dvě a půl akce bylo malo, ale kdyz byla, stalo to za to tak za lepsi 4. A prave alce mi tam chybela. Nejlepsi scena celeho filmu byl doprovod mexickou policií a následná akce v zácpě! 62% ()

Streeper

Já jsem čekala něco opravdu pořádného, něco co mě překvapí a budu z toho nadšená, ale spíše jsem zklamaná. Začátek měl docela pomalý rozjezd a celkově se ten film vlekl a vůbec to neutíkalo. Nebyla tam žádná scéna, z které bych byla opravdu hotová, takže celkový dojem je zklamání. ()

bourec

Zřejmě třetí, a poslední repríza tohodle snímku. Asi nej problém filmu je obsazení mojí oblíbený Emilky. Roli zvládla na jedničku. Jenom by mě sedělo víc, kdyby měla ve filmu trochu ostřejší loktíky. No ale Dennis si zakládá na tom, aby ta autencita byla co největší. Takže po slibným, a nervydrásajícím začátku jede to svoje. A Emilka mu tam pasuje úplně perfektně. Jako obrázek současnýho Mexika je to fakt hnus, ale bohužel každej jen trochu jinak smýšlející rejža by z toho vymlátil víc. Snad i Magnusek nebo Boll. 50%. ()

joker.george

Téměř až artový film. Je obdivuhodné, s jakou kadencí dokáže Denis Villeneuve vydávat filmy, ale mnohem obdivuhodnější je, že si jeho filmy udržují vysokou laťku. A nejinak je tomu i v případě Sicaria, kde opět figuruje hutná atmosféra, precizní kamera a podmaňující hudba. Naproti tomu stojí příběh, který hlavní hrdinku nešetří, a podobný vztah má i s divákem, kterému nedá nic zadarmo a nutí ho sledovat i ne zrovna příjemné věci, chování a rozhodování. A i když jsem na konci neměl nejradostnější pocity, tak se vyplatí na film podívat. ()

Nach

Tailor Sheridan dokazuje, že je králem kriminálních příběhů. Zde jako scénárista a excelentní Villeneuve jako režisér vytvořili žánrovou klasiku s atmosférou hodnou Hitchcocka. Nelíbilo se mi to tolik jako Sheridanovo režijní druhotina: Wind River, ale ta áčkovost, kvalita a atmosféra je zde téměř srovnatelná. Každá postava zde měla své místo a byla jasně zapamatovatelná. Atmosféra je od začátku ponurá a postupem času se mi dostávala hlouběji a hlouběji pod kůži. Scenáristicky zde žádné logické kiksy nebyly. Chápal jsem vývoj postav a idealismus hlavní hrdinky, který zde dostával pořádně na hubu i motivaci Sicaria a jeho nelítostný přístup k práci. Velký palec nahoru a Taylora Sheridana jdu sledovat jak jako scénáristu, tak jako režiséra. 80% ()

Bude Villeneuve u třetích dílů Duny a Sicaria?

Bude Villeneuve u třetích dílů Duny a Sicaria?

05.02.2024

Začněme tím podstatnějším. Za pár týdnů se všichni budeme nadšeně kochat obřími červy ve druhém díle Duny, který zadaptuje zbytek první knihy od Franka Herberta. Sága z pera slavného spisovatele ale… (viac)

Producenti oznámili třetí Sicario

Producenti oznámili třetí Sicario

22.09.2023

Snímek Sicario: Nájemný vrah z roku 2015 byl do velké míry tím, který definitivně nakopnul kariérní dráhy jak režiséra Denise Villeneuvea (Duna), tak scenáristy Taylora Sheridana (Yellowstone).… (viac)

Pokračování Wind River nabírá obsazení

Pokračování Wind River nabírá obsazení

09.03.2023

Třetí Sicario má scénář, dočkáme se filmu?

Třetí Sicario má scénář, dočkáme se filmu?

11.05.2022

Hollywood miluje franšízy, čím větší a úspěšnější, tím lepší. I proto dnes víceméně každý druhý film vzniká se záměrem novou franšízu nastartovat. Občas se ale povede rozjet filmovou sérii i zcela… (viac)