Lída Baarová

• Česko Lída Baarová (viac)

Mladá a krásna česká filmová herečka Lída Baarová dostane v roku 1934 rolu vo filme Barcarole, ktorý sa natáča vo filmových ateliéroch Babelsberg v Berlíne. Lída v úlohe exotickej krásky očarí davy fanúšikov v celom Nemecku. Málokto má v tom čase potuchy o tom, čo nástup nemeckých nacistov k moci spôsobí. Lída si užíva slávu aj náklonnosť idolu nemeckých žien, herca Gustava Fröhlicha. Obdiv k českej hereckej hviezde neskrýva ani sám ríšsky kancelár Adolf Hitler. Lídu však začne pozývať na veľkolepé večierky predovšetkým pán filmového priemyslu, minister propagandy Joseph Goebbels. A postupne vťahuje Baarovú do svojich diabolských sietí. Očarí ju svojou mocou, inteligenciou a bezhlavou zamilovanosťou. Baarová mu nakoniec úplne podľahne. Lenže vyčíňanie nacistov čoskoro prekročí všetky mysliteľné medze. Vojnu strávi Baarová už v rodnej Prahe, kde ju po oslobodení čaká obvinenie z kolaborácie... (TV Markíza)

IvonaK

Film obsahuje jen jednu část života Baarové. A tak je krásně vidět jak se na této osudové odrhovačce-Baarová+Goebbels, sebevražda Zorky atd. lidé přiživují. Je to sice smutné, ale co se týká tohoto filmu tak určitě se zhostila výborně své herecké úlohy Zdenka Procházková a bavil mě i ten co hrál Goebbelse. Jinak bych ještě chtěla dodat, že ta co hrála jeho manželku byla velice krásná žena. Zatímco Magda v originále se mi nelíbila vůbec. ()

J.e.r.e.c

To nejdůležitější na začátek: Všechny scény s Pavlem Hitlerem Křížem jsou nefalšované rýnské zlato! Náš herecký matador se sice ze všech sil snaží nebýt směšný, ale ohromně vtipně se mu to nedaří, a když prská na celé kolo, máte pocit, že koukáte na nějakou taškařici typu „Výměna nacistických manželek“. Na druhou stranu, když se řekne A, tak je třeba říct i B - nebo spíš, když napíšu S, měl bych dodat S. A že tu nehraje Matásek, je prostě neomluvitelné, a šacuju to na tu nejpromarněnější příležitost v historii našeho filmu! Je jasné, že na Goebbelse se typově nehodí, ale mohl a měl (MUSEL!) si střihnout Himmlera, který se ve filmu mihne jen na chvíli a řekne dvě věty. Tím by se Filip Renč zapsal zlatým švabachem do dějin a já bych mu už jen z principu napálil pět hvězd a řval: „Renč ist tschechischer film, tschechischer film ist Renč!“ Z Lídy Baarové se mohl stát v rámci naší kinematografie totální kult podvratného metahumoru, ale k montypythonovské invazi snímku „Jak básníkům chutná blitzkrieg“ do hlavního filmu adolfužel nedošlo. Tak dál. Lída Baarová by asi chtěla být velkým hollywoodským melodramatem, ale do toho jí chybí velikost, Hollywood a nakonec i to melodrama. Romantika tu není veškerá žádná a Fröhlich i Goebbels působí spíš jako slizcí úchylové, kteří Lídu očumují a ochmatávají v očekávání snadného zásunu, než že by s ní měli i nějaké jiné úmysly. Čemuž se ostatně nelze moc divit, protože její charakter či intelekt se v průběhu děje projeví asi tak jednou. Casting je totálně mimo nejen typově (Pauhofová jako Baarová, wtf?), ale také věkově. Lídě tenkrát bylo lehce přes 20 a Goebbelsovi nějakých 37 - jejich aktérům je o 10, respektive o 15 víc, a když k tomu připočtu dabing sedmdesátiletého Viktora Preisse, tak bylo jakékoliv zdání všespalující vášně v jejich vztahu předem předurčeno ke zkáze. Na druhou stranu má to jejich tokání alespoň nějaký náboj a vlastně mě docela bavilo se na něj koukat. Všechna osudovost je ovšem ve finále doslova zplynována sexem u krbu; něco takhle hardcore bizarního bych tu fakt nečekal. A nemůžu si vybavit jiný film, kde se lidé při souloži koukají do kamery. To už je vyloženě grif z porna a Filip nám ukazuje, že mezi jeho vzory nepatří jen Spielberg a Cameron. Celkem stylovou a očividně drahou výpravu hrozně brzdí vizuál a jeden z nejdražších českých snímků poslední doby kvůli tomu vypadá jako vyloženě televizní podívaná. Při sledování kromě dabingu vyrušují i divné postsynchrony a celé to vůbec technicky působí nedotaženěji než Hitlerův plán na obsazení Československa. Jak to celé sesumírovat... No, nasmál jsem se u toho opravdu hodně (naposledy u titulků, když se v kolence producent objevilo jméno Daniela Landy), ta prostřední nacistická hodinka je velmi fajn, ale úplný kult hákového kříže z toho nejspíš nebude. Takže tři esesáčci jsou až dost. ()

milwaukee

Film nebyl zas tak špatný, jak se tady prezentuje. Ta doba musela být dost na houby a kdo se jednou zapletal s nepřítelem, tak... Chvílema jsem si připadal jako když Filip natočil pokračování komisaře Rexe. Karl Markovics, Gedeon Burghard a už jsem jenom čekal, že Hitler dá Blondimu housku se salámem. Ale jo, Taťána bodovala, Mádl si šáhnul a nakonec to všechno nějak dopadlo. Pak zhaslo světlo a byl konec ()

tom130

Scénář mohl být daleko lepší, místy dost pokulhával. Pojetí "staré" Lídy jako vypravěče se mi líbilo, taktéž kostýmy bych kladně ohodnotil. Na české poměry dobré. ()

amyth

Jediné co stálo za zmínku byl Štěpán Áda Šafránek ....... zbytek byl nevýrazný, nijaký. Dávám zapravdu názorům, že to působí jako televizní inscenace, výprava katastrofální. Opěvovaný výkon Stašové se do filmu vůbec nehodil, byl hysterický, nucený, přehrávaný. Pauhofovou nemá cenu hodnotit - to neměla ani tu nejmenší šanci uhrát. To předabování si myslím tomu nasadilo korunu. Horký kandidát na Plyšáka ve všech hlavních kategoriích. EDIT - nepřekvapí, že film nemá žádné pozitivní ohlasy - až na jedinou vyjímku (či spíše jímku) která jako vždy jde proti proudu - Mirka "jakženskéchybíorgasmusfilmemtonespraví" Spáčilová si pošmákla a dala 65% ()

Hjuud

Misty to hranicilo s odpadem, nektere sceny, a to hlavně ty nejbrutálnější, byly supr. Bohuzel tech trapnych bylo mnohem vic, napriklad cela linie se starou Lidou nebo sceny se Stasovou. Souhlasim s mnohými komentari v tom smyslu, ze ten film je cilen na hrubou verejnost, ktera kouka na Ulici a Ordinaci, aby se i zasmala a vsechno pochopila. Palec nahoru za nemecke herce a Pauhofovou, palec dolu za trapneho Hitlera. Melo to byt výpravne drama, byla to bohuzel spíš fraška :-/ ()

KryplXxX odpad!

A vy jste čekali, že ožralej feťák natočí dobrý film? Zkrátka Filip Renč je dement a vůbec nechápu jak tomu idiotovi mohl někdo dát 80 mega na film. Vždyť ten idiot nikdy nic dobrého nenatočil... ()

Gump24

Ano, na tento film jsem se těšila od té doby, co jsem se o něm dozvěděla. Vůči kritice, která předcházela tomu, než jsem vkročila do kina, jsem mile potěšena. Vůči mému obrovskému očekávání filmu, který v sobě nese příběh s velikým potenciálem, jsem zklamána. Když začnu u otřesného dabingu německých herců, myslím, že Martin Stránský a Viktor Preiss mohli nechat protentokrát svoje hlasy v šuplíku. Dále bych vytkla poněkud směšné důležité scény, ve kterých se vyskytoval až nadhumor a myslím, že nepatří do scén, ze kterých by měl plynout velký emocionální prožitek. A co herci? toť otázkou. Obsazení je skvělé, řekla jsem si, když jsem si ho zprvu přečetla. Nicméně, nemile mě překvapila moje milovaná Simona Stašová, se kterou byli nějaké záběry až příliš přehrané a přehnané, že působily jako kýč. O Lence Vlasákové nemluvě, opravdu né! To není herečka pro takovéto filmy. Pavel Kříž, hm,.. nesednul mi. A to, že nejvrcholjnější scénou měl být Goebbelsův orgasmus "v ohni" ? a proč jsem nakonci nepoznala, že je konec a že si nesednu na zadek s velkolepého konce, jak jsem čekala. A co se týče kladných vlastností. Táňa Pauhofová zahrála dle mého velkolepý výkon, Martin Huba excelentní. Kostýmy, hudba - dokonalost. Od filmu jsem čekala, že výjdu ze sálu maximálně emotivně rozladěná, ale rozladěná jsem byla pouze z toho, že nevím, co si mám myslet. Jedna hvězda za skvělou Táňu, druhá za Martina a třetí za skvělou hudbu a kostýmy.. ale panebože, proč to nemohl režírovat Petr Nikolaev :( ()

soviczka

Jedna hvězda za kostýmy a výpravu, ta druhá snad jedině za námět. Do kina jsem se opravdu těšila, o to větší bylo moje zklamání... Film víc než cokoliv jiného připomínal křiklavě barevnou, otravně patetickou hudbou napěchovanou televizní reklamu. Výběr hlavní herečky byl podle mého krok úplně vedle. Pauhofová je sice hezká, ale její Lída Baarová je spíš naivní dítě než femme fatale, která uhranula jednoho z nejmocnějších mužů Třetí říše. A když už jsme u Göbbelse... Karl Markovics by byl naprosto úžasný, kdyby mu scénář nepředepisoval chovat se jako uslintaný úchyl. Obávám se, že daná "erotická" scéna na mně zanechá trvalé následky... Kromě toho nechápu, proč museli být německy mluvící herci předabováni do češtiny, aby poté mohli být dost tragickým způsobem opět předabováni do němčiny. Křížův Hitler působil věrohodně do okamžiku, kdy promluvil. Předpokládám, že záměr pana Renče nebyl, aby (nejen) u těchto scén lidé v kinosále dostali záchvat smíchu. Sečteno, podtrženo, na tu mediální masáž, která premiéře filmu předcházela, to bylo tedy hodně slabé. Pan Renč by se měl asi držet už jen natáčení předvolebních spotů... ()

Leničkaaa

Popravdě, tenhle film mě celkem mile překvapil (i přes odpor k Renčovi a jeho politickým přátelům). Čekala jsem dojemný a obhajující příběh o kontroverzní Lídě Baarové, ale potěšilo mě, že tvůrci nechali na vás, ať si na ni uděláte názor. Nebyl to film, ve kterém šlo o to, ukázat hrůzy nacismu, ty stejně všichni známe a filmů je o nich dostatek. Zkrátka jen popisoval několik let života herečky, která chtěla být slavná a udělala pro to vše, co mohla. Táňa byla v roli skvělá, make-up, účesy, kostýmy nádherné. Samozřejmě předabování německých herců bylo hrozné (jak už to s předabováním bývá), ale jinak by se celý film mluvilo německy, což by se českým divákům asi taky moc nelíbilo. Škoda jen některých scén, které asi měly být komické (pokud ne, tak rozhodně byly) a které mi přišly jak z jiného světa - strašidelný sex Baarové s Goebbelsem, Mádlova prosba a celá postava Stašové. Myslím, že film neurazí, na české poměry mi přijde výprava velkolepá a kostýmy jsou rozhodně hodny obdivu. ()

Milten

Čekal jsem to horší. Někteří herci hrozně přehrávají. Renč prostě není Krejčík, který to s herci uměl za cenu řevu a zničených nervů. Scéna s ohněm, no Filipe :D Scénář bohužel napsal Ivan Hubač a ne Jiří Hubač. Brečící Goebbels, scéna na popravišti, výslech... Ale například Gedeon Buckhard nezahrál zle a pár dalších pozitiv jsem také našel, takže 5/10. ()

Honsik

Na filmu jsem makal několik měsíců, takže vidět ho na velkém plátně byla povinnost. Bylo to takové, jaké jsem čekal :-) ()

MirkaP

Zpočátku dobrý, i jsem si říkala, proč tak příkrá hodnocení. Ale pak se z toho stala trapná groteska sama sebe. Renč by měl vyhledat psychiatra, aby vyřešil jeho posedlost ohněm (nejen v tomto filmu). Kino se smálo (já jsem se snažila nedívat, jak mi za ty herce bylo trapně). Hudba naprosto nevhodně použitá, rvala uši, vyvolávala úplně jiné emoce než scény odehrávající se v tutéž dobu na plátně (pokud se tam nějaké emoce vůbec odehrávaly). Pauhofová takhle tu pusu špulí normálně? Vypadala jako puberťačka na selfíčkách. Šíleně trapná scéna s Mádlem. Absolutně nevěrohodný Goebbels - s třesoucími se rty a plačící do telefonu, že je na něj manželka s vůdcem zlá (opět smích v kině). Emočně naprosto ploché. Připadala jsem, jakoby někdo, kdo bez úhony přežil děsivou autohavárii, toto vyprávěl ve stylu - no vyboural jsem se, nic se mi nestalo a večer jsem šel v klidu spát. Takže za co jsou ty hvězdičky? Za ten začátek v němčině a kostýmy (které ale vůbec nebyly vidět, nasnímané to bylo jak na domácí VHS). A jsem hodně štědrá. ()

Felisr

Tak tedy: byl by to pěkný film, kdyby zážitky nekazil divný dabing, scénáristické nedotaženosti a občasné kýčovité herectví Pauhofové, která nevěděla, kde je rozdíl mezi nánou a ženou wamp. Další co mě velmi vadilo byly první "berlínské" zrnité scény, trapné prostřihy do plamenů při milostné scéně, bolehlavnost kamery při příliš detailních scénách v pohybu (nalévání nápojů apod.) a fůra malých nedomyšlených detailů, (např. stejný porcelánový servis u Hitlera a u Babků doma). ()

Lucius55

Tak jsem se na to těšil a tak jsem byl zklamán... Zbytečně vyhrocené, někdy až s komickým účinkem (např. Křížův Hitler, siluety v ohni...). Ani mi tolik nevadila hlavní představitelka Lídy Baarové (jak jsem původně předpokládal), ale skoro všechno ostatní. Zbytečná doslovnost ubírá na lehkosti. Přitom takový potenciál to mělo... A ty prachy v tom (bohužel) vidět jsou... ()

kubas369 odpad!

Renč je patlal. Příště až budete mít přebytečných osumdesát mega, tak mi je dejte já už něco vymyslím. I na záchodě zvládám lepší materiál než Renč za kamerou. ()

kymla

Tento film mi nepřišel tak špatný, jak se všude píše. Příběh se odvíjí plynule od začátku do konce. Akorát mi trochu vadil modrooký Hitler a přidala bych více exteriérů z Prahy. Jinak průměr. ()

Eric Serra zakoncertuje na SOUNDTRACKU Poděbrady

Eric Serra zakoncertuje na SOUNDTRACKU Poděbrady

18.07.2018

Mezinárodní festival filmové hudby a multimédií SOUNDTRACK Poděbrady 2018 navazuje na úspěch předchozího ročníku, který navštívilo přes třicet tisíc fanoušků nejen filmové hudby. Ti měli možnost… (viac)

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

14.07.2016

Volné seskupení čtyř artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádá od 14. do 20. července tohoto roku BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů první… (viac)