Kancelář Blaník

Česko, (2014–2018), 10 h 11 min (Minutáž: 4–11 min)

Hudba:

Midi Lidi

Marek Daniel, Halka Jeřábek Třešňáková, Michal Dalecký, Sandra Nováková, Tomáš Matonoha, Ivana Chýlková, Jan Hřebejk, Ladislav Hampl, Vlastimil Třešňák (viac)

Politický sitkom režiséra Marka Najbrta humorně reflektuje dění na české politické scéně. Hlavní hrdina, majitel PR a lobbingové agentury Blaník, se s každým zná a snaží se tak trochu řídit svět. Politická satira, kterou si oblíbí především fanoušci britského humoru a seriálů tamní produkce. Humorné glosy doplňuje Tonda Blaníka i na twitteru. (StreamCZ)

Phex

Nazdar Kolibříku...Tramvajenka ale strááášně drahá....Nějak anglicky aby to bylo světový...Opencard...Jako otevřejnej účet pro nás pro všechny...Tak rozbij bivak a já jdu volat Hudečkovi... /////// Marek Daniel a telefon - nic víc není třeba k dokonalosti !!! ()

Claire.TJ

Tonda Blaník je kořen. A Česká televize, leč mám tvoji produkci jinak ráda, pořádně plakej, že jsi dala zelenou Sněhulákovi a červenou seriálu, který zatím na české scéně svojí vtipností, skutečnou nekorektností a opravdovými koulemi nemá obdoby. ()

route60

Skvělá satira která míří přesně do černého s výborným Markem Danielem, skvělé úderné dialogy od scénáristu Najbrt, Tuček a jiní, jen tak dále pánové. ()

swinevenca

Úžasná satira aktuálních témat, škoda, že je to svým způsobem zašitá věc. I když někdy není díl zabijácký přímo na hlášky, musím se tlemit už jen tomu, jak je Tonda Blaník úplně za vším, připomíná mi to inspirujícího Járu Cimrmana, jen je to vlastně docela smutný. Ale třeba se vše v dobré obrátí, když se toho tady ujme nějaký pořádný Opicísek. ()

honzic

Dobrý nápad, který nevynikne herecky ani jinak, ale námět i scénář je dobrý, zejména aktuálně namířený děj a dobré hlášky. Hodnocení: 70 % ()

silak_xup

Tenhle pořad mě ujistil v tom, že v TV až na pár vyjímek už pouštěj většinou jen odpady, který nemaj na to bejt na Streamu. Tohle je jedinej pořad/seriál nebo cokoliv co má více jak třeba 10 dílů a já je viděl všechny. Doufám že Tonda Blaník někde fakt existuje a já se s ním někdy ožeru. ()

jfaba

Viděl jsem pár "dílů", a že bych se z toho převrátil, to ne, něco vtipné, něco "vtipné" a něco... No, zázrak to není. Připadá mi to, že musíme něco udělat, když je ta politika takové svinstvo. Ano je a proto jsme si je zvolili, ne? Ježiš, to je agitace jako z rudého prádla. Že jsem se k tomu vyjadřoval. ()

shaacul odpad!

Zkoušel jsem několikrát, snažil se pochopit ty co mluví o neskutečné legraci, ale bohužel jsem asi naladěn na jinou vlnu. ()

RipperTM

V dnešní době natočit politickou satiru není rozhodně snadnou prací, natož si zachovat přízeň diváků a neskončit mezi mohylami vymřelých napodobitelů politických představitelů. Když k tomu přidáte bezprostřední hlášky a nebojíte se rýpnout si do vlivných korýtkoidních politiků, přitom jste na jejich straně, sledující to ocení. To jediné totiž na politiky platí. Musí se aspoň na chvíli cítit trapně. Kdo ví, možná se i na sebou zamyslí. Není však nutné, je cpát všechny do jednoho pytle. Jako pozitivum vidím i snahu dostat, alespoň myšlenkově, do politiky mladé lidi, kteří se v České republice o politiku moc nezajímají. V některých situacích se zasmějí, nebo se alespoň budou pídit po dalších informacích nejrůznějších kauz a problémů naší země. ()

carl.oesch

Vždycky, když si zanadávám na děsivou a na dně asi stále ještě nekončící "úroveň" českého filmu (tento týden kapitální sračka Wilsonov), tak na mně tohle drobné a famózní dílko působí jako balzám na duši. Vydržel bych se na to dívat i v delší stopáži, klidně si to dovedu představit jako film, ale hlavně - má to hlavu a patu, dělají to profesionálové. Partička scénáristů stejně jako trio režisérů a že je Marek Daniel skvělý herec, to dokázal už mnohokrát. Je nějak tak zajímavé, jak mně jeho role koresponduje s rolí ve Světě nad hlavou, kde se stejnou chutí a instinktem vysekl onoho mimořádně odpuzujícího soudruha náměstka. Kancelář Blaník navíc dokazuje, že žvásty o tom, jak se dobře točilo za bolševika, protože si režiséři museli dávat pozor na to co a jak řeknou a předvedou, zatímco dneska je možné říct a ukázat vše , je podle mně totální nesmysl, kterým ti dnešní tvůrci omlouvají svoji neschopnost a neumětelství. Tady se ukazuje, že ve skutečnosti ta dřívější tvůrčí nesvoboda je pro ty dnešní (vesměs už za minulého režimu nepůsobící) tvůrce jenom výmluva a berlička. No, a ještě jedna věc mně na tomhle fascinuje - že úroveň to má s dalšími řadami stoupající a vrchol poslední řady s Kovym na Řípu byl takřka v dobrém slova smyslu neuvěřitelný. Sedm minuet tvůrcům stačilo, aby předvedli onu prázdnost a hloupost celé řady politiků, politikářů, tak jak nám jí servírují dnes a denně..... ()

David.Pluhar

Krásný satirický seriál, který vystihuje současnou politickou situaci. Poslední dobou (2017) šla kvalita o hvězdičku dolů, protože trochu vaří z vody. ()

Misoponia

"Lenko, neserte mě!" Bohužel jsem Blaníka objevila až v roce 2018, což mě trochu mrzí. Kvalita dílů i jednotlivých řad kolísá, ale jako celek je to stále nadprůměrné, zvlášť v kontextu české tvorby. "Jdu kadit." ()

26. Český lev – výsledky

26. Český lev – výsledky

23.03.2019

Letošní 26. ročník cen České filmové a televizní akademie Český lev se tradičně udílel v pražském Rudolfinu. Večer plný největších hvězd českého filmu moderoval herec Václav Kopta, a to poprvé pod… (viac)

23. Český lev - výsledky

23. Český lev - výsledky

05.03.2016

Filmovým králem Českých lvů za rok 2015 se stává film Kobry a užovky. Film si přímo z vyhlašování ocenění odnesl šest sošek Českých lvů. Za nejlepší film si cenu převzali producenti Jan Prušinovský a… (viac)