Claude a Marie Verneuilovi sú milovníci starého dobrého Francúzska a silne veriaci katolíci, ktorí sú vo svojom okolí váženými občanmi. V duchu konzervatívnych hodnôt vychovávali i svoje štyri dcéry. Moderná doba je však iná a tak musia postupne zniesť tri svadby, ktoré rozhodne nie sú podľa ich predstáv. Prvá dcéra si totiž vezme moslima, druhá žida a tretia sa vydá za Číňana. Jedinou nádejou na poriadnu svadbu v kostole je najmladšia dcéra, ktorá sa zamilovala do katolíka Charlesa. Má to však jeden háčik... (STV)

Cheeter

Multikulturní a zároveň xenofobní a rasistická Francie v kostce ve vtipném kabátě. A vlastně je to docela originální, takže za mě spokojenost. ()

Flynn

Jedna z nejpovedenějších komedií co jsem za poslední dobu viděl. Příjemný humor a solidní hlášky.... Všichni aktéři si kolem sebe budují nějaký prostor, který člověka nutí k smíchu, či alespoň úsměvu... každý si tam něco najde... moc fajn.. ()

zette

Francouzi uz jsou multikulturne natolik v prdeli, ze uz jim nezbyva nic jineho nez si z toho onu prdel udelat. A tady se to povedlo stoprocentne! Strasne trefne, vtipne a sarmantni zaroven. Zase po dlouhe dobe komedie, ktera me rozesmala, v tomto zanru jsou Francouzi momentalne asi na spici. Postavy vicemene sympaticke, v cele s krasnou Elodii Fontan. S klidnou dusi vsem mohu doporucit. ()

gabin(a)

No tak Francouzi zase ukázali Hollywoodu, že se dá natočit dobrá komedie i na choulostivé téma, aniž by bylo nutné diváky otrávit připitomělým moralizováním, dojením emocí a vítězstvím "menšiny". Hezky ukázáno, že všichni mají tu svou pravdu a problém je vlastně v tom, jak idiotsky na ní trvají a napadají všechny ostatní. Pro mě a manžela má film ještě několik přidaných hodnot: jsme ve věku Verneuilových a MÁME TŘI DCERY, z toho jednu vdanou (za bělocha:-), takže jsme si vychutnávali spoustu okamžiků, které se netýkaly hlavního tématu rasové a náboženské odlišnosti, ale třeba vztahů mezi sestrami, rodiči, kamarády. Opět s potěšením kvituji francouzskou snad nejen filmovou tradici táhnutí za jeden provaz a krásné prostředí, ten barák bych teda brala okamžitě! ()

PROCESOR

Sladká Francie opět nezklamala. I přes závažné téma jsem s takovou lehkostí a lidskostí natočený snímek doposud neviděl. Srovnání s Horem pádem není na místě, protože ta je hořko-sladká. Tady slzíte smíchy. Z USA nejsem odvařenej, ale globalizaci nezastavíme a tam máj min. 50 let náskok.(Hádej kdo přijde na večeři) Líbí se mi, že se snímek nemaže s ničím a ani náboženství neujdou neúprosné satiře.-Hlášky-"Budou mít krásný mulatka". ()

pakobylka

Příkladně multikulturní, po všech stránkách korektní, líbivě uhlazené, sladce podbízivé a očividně převelice CHTĚNÉ dítě ... jako názorná ukázka a přímo modelový příklad bezproblémového soužití rozličných kultur a náboženství. Víte ... bylo by fajn, kdyby svět fungoval právě TAKHLE - jenomže se obávám, že nefunguje ... 2,5* ... P.S.: Vřele doporučuju snímek "Hádej, kdo přijde na večeři" (1967) - jako nezpochybnitelný důkaz, že i komedie na téma rasismu a předsudků s ním spojených se může vyznačovat neobyčejnou silou a hloubkou a POCTIVOSTÍ ... i přirozeným šarmem a neokázalým půvabem - vlastnostmi, které nejsou úplně obvyklé ve skutečném ani ve filmovém světě. ()

Juto

Nemyslím si, že je to zlé, ale okrem pár úsmevov na tvári mi to neprinieslo. Nie je to tak, že vtipy boli zlé alebo nesprávne, boli jednoducho predvídateľné ako aj dej. 5/10 ()

BoXBe

Vesele a hravě rozvinutý nápad, který celkem spolehlivě splní nároky kladené na netrapnou komedii, při které se může člověk beze studu dobře zasmát. Jako vánoční oddechovka super. ()

WolfR

Fajn komedie, kdy jsem se první polovinu válel smíchy, ale v druhé ji lehce došel dech. Skvělé téma, ve skvělém obalu. Úžasné předvedení náboženských a rasových šťouchanic ve formě, která není na nože a která je humorně úderná ovšem na konci začne být trošku moc hezoučká, přesto 4 hvězdy. ()

KajusaK

Pravděpodobně nejlepší francouzská komedie všech dob. Děj svižný, docela dobře promyšlený.. Fórků desítky, vtipné v podstatě od začátku až do konce. 5* ()

campix

Tohle mi tak nějak k Francii sedí. Multikulturní země se všemi pozitivy i negativy tohoto slova. Srandu si z toho evidentně umí také udělat a vlastně je Co jsme komu udělali hodně fajn zábavná komedie. Někdo by mohl namítat, že je to příliš přímočaré a průhledné. Všechny vtipy jsou si velmi podobné a u některých postav jsou ty jejich stereotypy neustále opakované, ale ve finále to není zas až tolik na škodu. Nemůžete čekat nic hlubokého, ale na pobavení to rozhodně stačí. Příjemné obsazení a příjemně strávený čas . ()

misulka03

Miluju francouzský humor, jejich modie mě dokáží rozesmát, jsou trefné, inteligentní. A tento film splňuje všechno, opravdu tleskám! ()

morgos

Je strašně krásny pocit vidět inteligentní komedii bez fekál humoru a idiotských postav. Myslím, že problematika multikuturalismu je nejen ve Francii velké téma. Typičtí francouzští rodiče mají čtyři dcery. Chtěli čtyři bíle, úspěšně, katolické zeťe. Místo toho se jejich dcery vdají za muslima, žida a asijata. Tatínek je od pohledu typický konzervativec a dle jeho hlášek i mírný homofob. Jejich poslední naděje, je nejmladší dcera. No, a co se nestane ? Dcera si chce vzít černocha. Ve filmu jde vidět, že tatínek to nese těžko, a jeho přerod na chápavého otce a tchána je velice pozvolný. Jde zde vidět nejen odpor bílé rodiny k té druhé, ale i naopak, kdy rodiče (opět hlavně tatínek) černého chlapce nechtějí, aby si vzal bílou holku. Je zde mnoho narážek na stereotypy na jednotlivé národy a náboženství ale i na samotnou Francii a jejich koloniální minulost. Jedna z nejlepších scén filmu je když Žid, Muslim a Číňan, kteří se nenávidí staví sněhuláka. Dopadne to tak, že sněhulák má šikmé oči, vousy a na hlavě jarmulku. Já na komedie moc nekoukám, ale myslím si, že tohle je nejlepší komedie roku 2014 co jsem já viděl, což není zas tak velká pochvala, protože na moc jich nekoukám. Film je ale opravdu super a nelze ho jinak než doporučit. ()

vesper001

Tahle komedie není jen nekorektní, ale na dnešní dny se až hrdinsky naváží do xenofobie, tradicí, předsudků a rasové a náboženské netolerance. Ale také je to milý film o vztazích uvnitř jedné rodiny a o tom, že skutečnosti, které se nám na druhých nelíbí, nám nemusí bránit, abychom je měli rádi. Jojo, jak by bylo na světě hezky, kdyby i ve skutečnosti lidi dokázali přijímat své odlišnosti s humorem a nadhledem a nemuseli se bát dělat si svobodně legraci… (více zde) ()

mr.filo

Ne že by to bylo málo humorné, ale to bylo takové jen lehce nadprůměrné. Tedy silné 3*. ...................... EDIT: Nyní, po dvojici terorizujících útoků, si myslím, že by film nedostal zelenou do distribuce.Toliko narážek na novofrancouze by jeden nemusel pochopit a mohl by se zbraní jít vylíčit svůj názor na "kompetentní" místa. ()

URBAN

Jednoduchá komedie, která mi dokázala vykouzlit usměv na tváři a jedna z mála komedii, která za to stojí. A tento rasismus je stravitelný i pro černochy, muslimy, čínany a i židy. Mimochodem takové filmy by mohli začít dělat i češi, ikdyž by to těmi vybranými herci určitě zkazili. ( 26.2.15/MAC ) ()

kocik1

Občas jsem se skvěle bavila, pravda, místy se našlo i trochu vaty, ale my, co ještě pamatujeme, jaké to bylo, když v obchodech došly vložky, víme, že i té vaty je někdy potřeba.:-)) ()

otík

Francouzská komedie v nejlepší formě. Gag střídá gag, vtipná scénka vtipnou, hlášky hlášku. Clavier si ukradl film pro sebe, je neskutečný, báječný. Této komedii nemám absolutně co vytknout. Nádhera. ()

StanislachKo

Frantíci tieto konverzačné komédie proste vedia. Vedia to napísať, vedia to zahrať a vedia do toho natlačiť kvantum nadneseného humoru. Clavier s Lauby vedú na plnej čiare, ale medzi tým kultúrne rôznorodým (mne absolútne neznámym) triom chémia prekvapivo tiež funguje. Potom príde nesympatický dredáč, ale s ním tatko - africký hejter ! A ten tomu dodá tú správnu šťavu! :-) ()

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

09.07.2015

Volné seskupení čtyř artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádá od 9. do 15. července tohoto roku BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů první… (viac)

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz