Claude a Marie Verneuilovi sú milovníci starého dobrého Francúzska a silne veriaci katolíci, ktorí sú vo svojom okolí váženými občanmi. V duchu konzervatívnych hodnôt vychovávali i svoje štyri dcéry. Moderná doba je však iná a tak musia postupne zniesť tri svadby, ktoré rozhodne nie sú podľa ich predstáv. Prvá dcéra si totiž vezme moslima, druhá žida a tretia sa vydá za Číňana. Jedinou nádejou na poriadnu svadbu v kostole je najmladšia dcéra, ktorá sa zamilovala do katolíka Charlesa. Má to však jeden háčik... (STV)

FFilipCZ

Výzva na rok 2015 Francouzi ty komedie opravdu umí. Po dlouhé době opravdu kvalitní a inteligentní komedie, se zajímavým tématem mezikulturní a náboženské tolerance (nebo spíše netolerance), ze které vyústí nemálo velice vtipných scén. Popravdě jsem toho "čtvrtého" do party tak nějak očekával, ale stejně jsem byl nadšený. ()

hous.enka

Francouzská kinematografie si pohrává s tématem xenofobie na jedničku. Vždyť jak jinak to pojmout, když si vaše dcery postupně rozeberou Žid, Arab a Číňan? Může být hůř? No snad jedině, kdyby to byl černoch - taková je premisa filmu a musím říct, že se jí film drží až do konce. Výsledek? Ono to kupodivu docela dobře funguje! A funguje to především díky hercům - zejména Christian Clavier a Chantal Lauby jsou výborní. Zbytek jim spíš jen přihrává na smeče, ale bavili mě všichni. Komedie Co jsme komu udělali je ideální sofistikovaná komedie nejen na sobotní večer. ()

agentmiky

V dnešní době už komedie nemají tak výsostné postavení jako v minulých letech,neboť se většina z nich nepovede a ve výsledku z toho vznikají veliké trapnosti,ale Francouzi ukázali,že to není vždy pravda.Christian Clavier je jedním z nejlepších francouzských vtipných herců a opět ukázal,že je pořád dobrý.Bylo zde hodně vtipných situací,kterým jsme se zasmál.Příběh byl takový jednodušší,ale tento film je převážně o zasmání a vtipech,a to se povedlo.Jedna z nejlepších komedií posledních let.Za mě dávám 80%. ()

selfesteem

Celá jsem se zježila, když jsem si představila, že bych se na tento film měla dobrovolně podívat a snad se u něj i smát. Ale zvítězil zdravý rozum a také zkušenost, že Francouzi jsou v kontroverzních tématech jako ryby ve vodě a jejich humor mám opravdu ráda. Nakonec vůbec nelituji, že jsem film viděla. Podle mého není ani tak o rasismu nebo xenofobii, ale o předsudcích, které každý máme vůči jiným národnostem, stereotypech, kterých se všichni bohužel držíme a také o přirozené lásce ke své zemi a své národnosti a lásce ke svým tradicím, což mi přijde naprosto přirozené. Ve filmu se vyskytlo spoustu úsměvných momentů, film pobaví i pohladí. Nejvíc mě dostal Christian Clavier, jako otec rodiny, ty jeho výrazy jsou bezkonkurenční, zejména ve scéně, kdy jeho dcera Ségolène nábožně obdivuje svou depresivní malbu v hale svých rodičů a otec kolem prochází s úsměvem a slovy, že se tam ten obraz krásně vyjímá, n'est-ce pas? přitom by ho nejradši někam zahodil. A samozřejmě jsou skvělé všechny scény s nápadníkem poslední dcery. Film má ještě dvě pokračování, doufám, že se k nim také za čas dostanu. ()

SaNcHeZ_cz

Co jsem komu udělal, že jsem dostal takhle průměrnou komedii. Film Philippe de Chauverona je po všech ohledech obyčejnou a ničím moc zajímavou humornou sondou do života občasných rasistů, kterým se do rodiny dostalo několik cizáků. Laciné narážky, klasické schéma a bazírování na stereotypech tomu navíc rozhodně nepomáhají. Někomu to mozná bude stačit a bude se dobře bavit, mě osobně i ta hodina a půl přišla docela dost. [50%] ()

kareen

No, musím uznat, že jsem se slušně nasmála, ať už šlo o ty vypečené zeťáky (zejména jsem ocenila to arabsko-izraelské spojení :D), militantního budoucího tchána z Afriky, nebo nakonec i samotné rodiče čtyř dcer. To jejich odhodlané sebezapření, smíšené s nefalšovaným strachem, co dalšího na ně jejich multietnicky založené příbuzenstvo chystá, mě pobavilo stejně tak dobře, jako ty konverzační perly, co tam všude poletovaly. A že jich nebylo málo. Je vidět, že Francie komedie stále umí a to dokonce i ty moderní. Za lepší čtyři. ()

Praxis

Výborná, nekorektní komedie z prostředí moderního globalizovaného světa. Kulometná salva břitkého francouzského humoru, k tomu výteční herci a tak nějak příjemné kulisy plné levandulí a prosluněných luk. Odlehčená forma mi dnes udělala dobře na duši, i když k plné salvě na branku tomu přeci jen něco málo chybělo. I tak ale souhlasím s tvrzením, že jde o nejlepší francouzský film poslední doby. 82% ()

Alementina

Skvele. Tomu rikam humor, hned to doporucim kamaradce, ktera jednou svy mamince rekla vtip... "co to je, je to zluty a sikmooky a beha ti to po dvore.. tvuj vnuk" :) A jak rekla, tak se stalo. A to tady jeste vsichni zetaci meli stesti, ze mluvili francouzsky, taky si se svymi zetaky nemuseli ani pokecat :) ()

Freemind

Škoda, že se tématu nechopili seveřani, to mohlo být jiné pokoukáníčko - je mi smutno, když si představím, co všechno mohl z tak šťavnatého nápadu vytřískat inteligentní a odvážný scénárista. Těm francouzským totiž cojones bolestivě chybí; přes provokativní nálepku je tenhle filmeček jen mdlou, povrchní, rodinnou veselohrou pro nenáročné. ()

Rakosnicek77

Zase jednou Francouzská komedie, která mne hodně dobře pobavila! Sice jsem se hodně bál, když jsem v první minutě filmu sledoval průběh prvních třech svateb a tak jsem si říkal o čem ten film bude?! A měl jsem zbytečný strach, film je svěží a zábavný, velmi příjemná oddychovka! ()

rt12

I přes slabší konec, napálím v klidu plný počet, protože jinak byl celý film originál. Už dlouho jsem se takhle nepobavila. Vhledem k tomu, že vedle mě seděl Vietnamec a o dvě řady méně Eskymák, viděla jsem zvednutý varovný prst, přeci jen mám doma holku na vdávání.:-) ()

Mikita

Kouzelné amuse-bouche, které rádi doporučíte svým známým na pohodový večer u vína. Každý si v této lehké komedii najde to své. K závěru mi vše přišlo zkratkovité a přehnané, chtělo by vše ještě vypilovat, ale oproti jiné současné tvorbě je tohle skvost. ()

Maq

Oficiózní objednávka z tohoto filmu čouhá jak sláma z bot. Film se velmi snaží ukázat, jak je multi-kulti soužití možné a prospěšné a jak jsou Francouzi otevření a tolerantní (pokud cizáci adoptují francouzský jazyk a kulturu, dodávám). Není to ale nijak zvlášť chytré ani vtipné, nevybízí to k zamyšlení... Připomíná mi to - a vím velmi dobře proč - rudé transparenty mého mládí: "Závěry XIV. sjezdu KSČ splníme!" ()

italka63

A pak že multikultura nemůže fungovat ,Blbost, evidentně může. Bylo to milé, vtipné, veselé i vážné ,Na konci dojemné. Svělý Christian Clavier, ten dobře situovaný otec rodiny, jenž čtyři dcery má, a komu on je dá...to byste neuhodli, jeden je jako Jackie Chan, druhý Jásir Arafat, třetí Kaddáfí....a ten čtvrtý, no božínku, on je černej! ale když se chce, jak je vidět, všechno jde. Já se dobře bavila. ()

Zenitos

Dávam po hviezdičke za moju manželku a za každú z mojich štyroch dcér... Časom možno odoberiem za každého žida, araba, aziata alebo černocha, ktorí do našej rodiny pribudnú... :) ()

PogoJoe

Miluji vtipná překvapení. Originální nápad, vynikající obsazení, zábavné dialogy - až lituji, že neumím francouzsky, protože kdo ví, kolik se toho ztratilo v překladu. Po celou dobu jsem se skvěle bavil. ()

stration

Neuvěřitelná směska komických scén (a barev pleti) založených právě na té rozlišnosti a na jejich konfrontaci. Většinou se to daří vcelku dobře, a to hlavně díky výběru herců, který kdeco napravuje. Ale hlavně je tady naprosto neodolatelný Christian Clavier, který zraje jako víno a jeho nasraný dědek, který s každou další dcerou doufá v narození dalšího Robespiera je prostě to nejlepší, co film nabízí. A narozdíl od ostatních se mi zdá, že se z dané situace dalo vytěžit více a nemuseli se tvůrci držet tak moc při zemi a zachovávat takovou míru politické korektnosti. ()

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

09.07.2015

Volné seskupení čtyř artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádá od 9. do 15. července tohoto roku BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů první… (viac)

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz