Claude a Marie Verneuilovi sú milovníci starého dobrého Francúzska a silne veriaci katolíci, ktorí sú vo svojom okolí váženými občanmi. V duchu konzervatívnych hodnôt vychovávali i svoje štyri dcéry. Moderná doba je však iná a tak musia postupne zniesť tri svadby, ktoré rozhodne nie sú podľa ich predstáv. Prvá dcéra si totiž vezme moslima, druhá žida a tretia sa vydá za Číňana. Jedinou nádejou na poriadnu svadbu v kostole je najmladšia dcéra, ktorá sa zamilovala do katolíka Charlesa. Má to však jeden háčik... (STV)

Ebon

Dlouho jsem váhal, zda dát čtyři, nebo 5*. Po dlouhé době jsem koukal na komedii plnou úžasných dialogů a spontálně se smál ze situací i z postupného vývoje postav. Tím nechci říct, že to je jako Americké infantilní komedie. Zde má řadu dialogů i skrytou společenskou hloubku. Takhle dávat na prdel rasistickým předsudkům, to jsem neviděl. Přišlo mi, že mužská část herců ve výkonu dost převyšuje tu ženskou, ale mohlo to být subjektivní. Tohle v Čechách ani nemůže vzniknout. Bylo by to okamžitě označeno za diskriminační. Možná až to uvidím podruhý, tak ještě přidám poslední hvězdu. ()

Roman Albach

Bohužel nesdílím názor s většinou recenzentů, která tuto komedii považuje za mimořádně vydařenou a hodnotí jí čtyřma či pěti hvězdama. Mám pocit, že jsem asi viděl jiný film. Film, který byl sterilně politicky korektní, snažil se nikoho neurazit a všechna etnika nakonec ukázat v tom nejlepším světle. Chvílemi jsem měl pocit, že se jedná o placenou multi-kulti propagandu, kdy soužití různých etnik může bez problémů fungovat, stačí pouze nemít hloupé, iracionální předsudky. A všichni jsou štastní až do smrti. ... Mám pocit, že Philippe de Chauveron věděl, že se v multi-kulturní Francii pohybuje na velmi tenkém ledě, a tak natočil komedii, která sžíravou ironii neviděla ani z rychlíku. Je mi líto, že toto byl ve Francii nejnavštěvovanější tuzemský film roku. Na druhou stranu u nás to byly Babovřesky, že ano :) ()

Hanys_

Chvilkama fakt vtipné, místy zase nudné a trapné. Výsledkem je průměrná komedie, ze které se ale dělá víc, než čím ve skutečnosti je. Fakt, že tohle bouralo ve Francii kina, obstojí asi stejně, jako že Troška v tuzemsku boří rekordy s Kameňáky. ()

EKLEKTIK

"A s vámi máme celou paletu." Košer halal kung-pao s kuskusem má sice vynikající chuť, ale jeho příprava si vyžádá hodně vašeho času. Dobrou chuť! ()

kolemjdouc

kdo se oprostí od politiky a nechá se pobavit udělá jen dobře.Situace kdy tři zeťové staví sněhuláka a jeden mu dá šikmé oči druhý židovskou jarmulku a třetí muslimský plnovous - tak to vás tedy dostane,A takových situací tam je spousta Moment kdy čtvrtá dcera oznámí že se chce vdávat a když její otec zjistí kdo to je .......tohle mohli natočit jen Francouzi.Skvělý slovenský dabing.Všechno nej dohromady a budete mít fajnový zážitek .jestli se takhle dvě hodiny pobavíte na Silvestra tak jste šťastní lidé.:-)Doporučuji ()

Ilhan

Díky po dlouhé době za komedii, která se obejde bez nějakého pitvoření nebo obecně levného humoru. Téměř každá scéna vyvolává smích, i když se v ní skoro nemluví. Prostě skvělé vykreslení situace a herecký majstrštyk zejména Christiana Claviera Vás prostě musí pobavit. Díky a víc prosím. ()

vander19

Francúzi sú už dlhodobo majstrami komédií. Na ich staré klasiky sa nezabúda. Veberova genéracia to potiahla opäť o kus vyššie a aj súčasné kúsky nie sú vôbec na zahodenie. Ja osobne mám pre túto ich časť kinematografie slabosť. A aj tento rok mi spravili radosť jedným zo svojich kúskov. Filmy s Clavierom boli pre mňa vždy záruka dobrého smiechu. Čo sme komu urobili je síce trošku menej aktívny smerom na bránicu a výbuchy smiechu, ale je to veľmi príjemný film. Krásne popisuje kozmopolitné zloženie tohto sveta a do toho chudáka Claviera, ktorý dúfa, že aspoň jedna z jeho dcér (má ich štyri) si vezme čistokrvného frantíka sťa by Didier Deschampes, keď preberal trofej pre majstra sveta vo futbale. No, ale ako to už býva, keď chceš zabaviť boha povedz mu o svojich plánoch aj tu Clavierovy a jeho pani manželke vôbec nič nevychádza. Krása filmu spočíva v jeho jemnosti a typicky elegantnej francúzkosti. ()

Rejže

Fotr je lotr po francouzsku. Čtyři dcery, moderní čtyři katoličky, které v dnešní době si meze nekladou. Jedna domů přivede žida, druhá Číňana, třetí Araba... Zbývá poslední naděje rodičů Verneuilových. Laure. Přivede domů negra, ale přes všechen strach netuší, že to není tak zlé, jak se na ostří nože zdá... A hlavně? Je to katolík... Dobře, anotace nestačí... dokonce ani hodný pejsánek, co má touhu cosi sežrat, nestačí... musí se vidět :-D ()

angloumene

Ačkoliv je film založen na těch nejprimitivnější předsudcích, dokáže si s nimi pohrát tak, že z toho nakonec vypadla celkem rozumná komedie. Co ale u komedií bývá nejdůležitější, je to dokonce opravdu dost vtipné. Celkově tedy 82 %. ()

lucijelucije

Ale ano Francouzi to s komediemi umí. Mají je nenásilné a neupjaté. Celkem z nich srší přirozenost a Quést-ce quón a fait au Bon Dieu není výjimkou. Líbil se mi nápad, čtyři dcery a jejich čtyři muži různých vyznáních a národností =) Proč ne. Nepopírám, že místy jsem se trochu nudila, ale otcové v podání CH. Claviera a P. NŹonzi neměli chybu. A jejich setkání teprve rozjíždí jízdu, na kterou stojí za to podívat. ()

Prochy38

Moc pěkný a originální námět. Myslím, že téma je dost aktuální. Jaký na to mám já názor není vůbec důležité, ale rasistického otce 4 krásných dcer zvládl Ch. Clavier na výbornou. Místy slabší momenty, místy silnější. Určitě nadprůměrná francouzské komedie. Otec černého snoubence už byl sice rasista až moc, ale ustát se to taky dalo. Svižné, vtipné... pohodové. ()

Itar

Bylo to hodně samoúčelné, místy trošku prázdné, ale rozhodně to nebylo rasistické. Formátu Intouchables to ani zdaleka nedosahuje, nicméně sympatické to je. Především taťkovská udobřovačka rozhodně stojí za to. ()

peetriss

Konzervativní katoličtí milovníci starých pořádků čelí rodinné multikulturní smršti. Výborný nápad, který s pověstnou francouzskou komediální lehkostí a smířlivou nezaujatostí šťouchá do "původní" i imigrantské části francouzského obyvatelstva - Židů, Arabů, Číňanů či Afričanů. Vznikla z toho situačně vtipná taškařice plná úsměvných konfliktů, dialogů a absurdit, výborně pracující s kulturními rozdíly, které si umně podává na humornou smeč. Někde okolo třetíny jakoby docházel dech, autoři však neponechali nic náhodě a africký otec to rozjede na ještě větší obrátky. Vytknul bych prvek předkožky dítěte po obřízce, ten byl podle mě zahnán až za hranice vkusnosti. Jinak opravdu svěží komedie plná nadhledu, která pobaví a v současné napjaté situaci příjemně odlehčí. Útok na plný počet hvězd sice film prohrál, avšak v současné krizi komediálního žánru mohu přesto v klidu říci, že se jedná o komedii roku 2014, kterou se snad Hollywood nepokusí napodobit. Jen tak na okraj: Elodie Fontan (nejmladší dcera Laure) je překrásná! ()

DannyBoy80

Vcelku příjemná lehce nekorektní komedie se samozřejmým šťastným koncem. To je tak když se do rodiny přižení žid, arab, číňan a černoch. ()

Milodar

Dobré vtipy a narážky na současné sociální problémy jsou nemilosrdně utopeny přeťáplou snahou udělat ze všeho frašku. Trochu se to tluče, ten oduševnělý humor a trapné vtípky pro odrostlé děti. Příběh nepřekvapí a závěr všichni tuší předem. ()

kill-tec

Výtečně! Takhle, dámy a pánové, má vypadat komedie. K francouzskému filmu se sice nedostanu tak často, ale když se tak stane, je o zábavu postaráno. Skvělý a především vtipný scénář diváka baví do poslední minuty. Jeho poselství se do dnešní doby hodí jako do žádné jiné. Jeho občasná touha vychovat v porozumění mu není rozhodně na škodu. Aneb příklad toho, že multi kultura může být nenásilná a že nezáleží na tom v co věříte, ale v tom, jaký jste. Povinně pouštět na hranicích! ()

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

09.07.2015

Volné seskupení čtyř artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádá od 9. do 15. července tohoto roku BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů první… (viac)

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz