Izumi Šiniči je jednoho večera při klidném poslechu hudby napaden záhadnou parazitickou formou života. Její hrozbu se chlapci podaří odvrátit, ovšem ne zcela. Parazit se namísto Šiničiho mozku usadil v jeho pravé paži a nevypadá to, že by se mu chtělo ji opustit. Co více, zdá se, že ostatní napadení neměli takové štěstí jako chlapec, a tak se začíná společnost do jisté míry plnit parazity v tělech lidí. Parazity, jejichž hlavní potravou jsou další lidé... A pro něž představuje Šiniči, člověk vědomý si parazitní hrozby, potenciální nebezpečí. (Sigurdr)

Herr_Karotte

Tohle je velice povedene anime! Tvurcum se podarilo drzet mysterioznost a napeti az do konce. Castecne se shoduji s komentarem od Hromina s tim, ze muj nazor je o neco pozitivnejsi. Osobne mi prostredni cast nepripadala nudna nybrz osobni vyvoj Siniciho mi pripadal dost zajimavy. Trochu je skoda konce, kdy to vsechno skoncilo dost nahle a posledni souboj jsem si moc neuzil. Co se tyce filozoficke hloubky, tak tady se s Hrominen shoduju skoro uplne - zajimave, ale nic moc noveho pod sluncem. Kazdopadne se ale jedna o anime, ktere byste si nemeli nechat ujit :) ()

Kimkong

Trochu mix filmu Věc a Tokio Ghoula. Oceňuji ucelený, ukončený děj s postupně se rozvíjející smysluplnou výplní. Od objevení parazitů pro postupně rostoucí tempo s jejich bojem. Hlavní Hrdina Izumi prodělává změny, kterých všímá jen jeho okolí. Opening má dobrou hudbu s metalovým nádechem. Depresivní hudba je také dobrá, ale žádné smutné scény zde na mne nezapůsobily. U všech úmrtí jsem byl tak nějak pasivní. Asi to má hodně co dočinění s mírně předvídatelným dějem. ()

kirmakX6on

tohle anime mi hned od začátku připomnělo Death Note díky krásně přesnému logickém přemýšlení hlavní hrdinky, kterou je ...ruka :-) Tedy, už to asi víte, parazit, kterému se nepovedlo ovládnout mozek hlavního hrdiny a tak se spokojil s jeho rukou. A svou inteligenci musí využít opravdu naplno: jednak musí přesvědčit svého hostitele k aktivní spolupráci, jednak se musí ubránit poněkud prostějším příslušníkům svého druhu, kreří často jedou podle logiky "aha...je zde člověk, který ví o parazitech a to je pro nás hrozba: musíme ho zneškodnit". Soubojů sice není moc, ale u každého je vysvětlena (a někdy i předem plánována) taktika boje. Hlavní hrdina/hostitel mi byl od začátku sympatický. Na rozdíl od jiných anime, kde je hlavním postavou nějaký student, Izumi není fixovaný na žádnou partu svých kamarádů, kteří by svou normalitou, nepochopením a přehnanou starostlivostí diváka obtěžovali půlku seriálu, jak v jiných anime, není ani nějakou nešťastnou existencí na kraji společnosti s pocity méněcennosti (jejichž neustálé řešení by opět diváka mohlo obtěžovat). Žádné takové rušivé vlivy tam nejsou a výsledkem je od začátku opravdu napínavý, dobře propracovaný a rychle se odvíjející akční příběh s velmi uvěřitelným chováním hlavního hrdiny, se kterým je snadné se ztotožnit. Do toho celkem hezká animace a celkem slušná hudba. Do první poloviny anime podle mě nemá chybu. Zhruba někde od druhé poloviny se anime ale začne zpomalovat a osobně mně začalo vadit, že se nerozvíjí zápletka s parazity. Člověk se nedozví ani kolik jich je a jestli jich stále s časem přibývá, natož jak a odkud se zde vlastně vzali (mimozemšťani či vznikli přirozeným vývojem na Zemi, či byli "vyrobeni" ať už jako zbraň či z jiného důvodu?). Policie si jejich existenci uvědomí, ale řeší to na lokální úrovni ..reálně by existence takovýchto parazitů byl rychle globální problém č. 1. Jakkoliv jsou paraziti inteligentní, chovají se nakonec strašně hloupě, když si neuvědomují, že přes slabost jednotlivce proti lidské společnosti jako celku nemají šanci a jedinou nadějí je pro ně vyšší spolupráce a vnitrodruhový altruizmus, na základě kterých by mohli vytvořit svou vlastní společnost, která by té lidské mohla konkurovat. Pouze jedna z parazitek si tyto věci uvědomuje, snaží se zjistit smysl jejich existence a přemýšlí nad budoucností svého druhu. Místo toho, aby se její úvahy staly jedním z ústředních témat (a ona sama měla na to se stát hlavním "záporákem"), autor raděj tuto osvícenou parazitku z děje odstranil a příběh okolo parazitů přestal rozvíjet ...asi aby zvládl během dalších pár dílů lidskou společnost zachránit ještě před tím než ji skutečně ohrozil. Nakonec tedy jen 4*, i tak jsem ale anime zkoukl na jeden zátah a vřele je doporučuji. 87% ()

Mikkail

[Emoce ★★★★ | Děj ★★★★★ | Grafika a hudba ★★★★★] Filosofický klenot plný úvah o tom, proč tu jsme a kam směřujeme. Velice pozitivní shledávám názory absolutně logických parasytů, které krásně vystihují zaslepenost lidí. Kdežto lidé si myslí, že jsou ti správní a vraždu berou jako něco strašného, nezaujatá mimozemská forma to nemůže pochopit. Vždyť i lidé zabíjí denně miliony životních forem pro potravu, proč je tedy špatné, když parasyté zabíjí lidi? Hlavní hrdina Izumi postupně prochází přeměnou, protože se do jeho krve dostanou buňky onoho parasyta. Z ukoktaného nesmělého chlapce se stává chladný člověk, který mrtvé štěně klidně vyhodí do popelnice, protože je to prostě efektivní a jinde by překáželo. Jeho okolí se ho začíná stranit a děj nabírá takové obrátky, že i přes pozdní noční hodinu musí spánek počkat, protože toto anime zkrátka nelze nechat rozkoukané. Bohužel, ze závěru mám smíšené pocity. Konec je dojemný, filosofický, je tam hezká hudba, ale... Závěr popře vše, co jsem se v anime dozvěděl. Ukáže se, že se parasyté ve svém logickém myšlení pletli a lidé jsou ti správní. Fuj. Bohužel, ač se mi to nelíbí, anime je tak perfektní a hluboké, že nemůžu jinak, než 90 %. ()

dudo24

Vyše polovica seriálu si viedla veľmi dobre. Sila príbehu bola v parazitických protivníkoch, ktorí neboli všetci čierno biele charaktery, učili sa, integrovali sa, vyvíjali sa. Dávalo to priestor na filozofiu a empatiu k obom stranám. A to sa dostávame k druhej polovici seriálu, ktorá sa od tejto cesty vzdialila nedohľadne. Slušné zamyslenie sa nad celou situáciou vystriedala hrubá sila a akcia. Možno aj päť dielov boli skoro čisté bitky a strieľačky – bez rozumnej myšlienky – ktoré by sa dali bez problémov drasticky skrátiť na nejakú rozumnejšiu dĺžku. Taktiež im vôbec nevyšla gradácia deja. ***SPOILER*** Postava masového vraha bol veľmi dobrý filozofický doplnok, ale určite si nezaslúžil priestor v úplne poslednej epizóde. Postava Gotou si zase vôbec nezaslúžila toľko priestoru na obrazovke, vzhľadom na jeho nulový prínos do iného diania s výnimkou sekania svojimi končatinami. ***END SPOILER*** Osemnásta epizóda a jej udalosti v parku bol jednoznačne vrchol celého príbehu a filozofického rozuzlenia. K niečomu takému malo smerovať zakončenie seriálu. To bola predsa pointa už od začiatku, že ako to celé dopadne s koexistenciou týchto dvoch druhov. A v tomto diely sme dostali odpoveď. Nie som taktiež spokojný s vývojom vzťahov medzi postavami. Boli strašne povrchové, veľmi to potom znižovalo moje súcitenie a vcítenie sa s nimi. Celkovo boli vedľajšie postavy dosť zanedbané. Veľa z nich nedostali veľký priestor a snáď väčšina bola v spomínanej horšej druhej polovici zabudnutá mimo deja. Naozaj asi iba tri postavy dostali skvelý vývoj – Shinichi Izumi, Ryouko Tamiya a sčasti Migi. Ostatní dostali buď veľmi povrchný, žiadny alebo rovno boli vyhodení z príbehu. Takže hodnotenie nejakou jednou vetou by bolo, že napriek skvelému a sľubnému začiatku, bol potenciál seriálu zmarený, opustením predošlých myšlienok a slabému vývoju vzťahov medzi postavami. Dávam silné tri hviezdy. Rád by som ešte pochválil hudbu pri emočne vypätých scénach a spomenul na záver jednu pripomienku k romantickej oblasti hlavného hrdinu. ***SPOILER*** Neskutočne som dúfal, že si Satomi a Kana vymenia osudy. Satomi bola veľmi plytká postava a vôbec sa povahou nehodila k zmenenému Izumimu. Zatiaľ čo Kana bola dosť z inej strany. Bola sebavedomá, cieľavedomá, s nádychom rebélie. Napriek tomu, že dostala tiež málo stopážového času, jej osobnosť aj vzťah k Izumimu boli niekoľko násobne hlbšie než boli so Satomi. Škoda. ***END SPOILER*** ()

Teelus

Za mne převládá nadšení - je to napínavé, zajímavé, místy i nehorázně vtipné. Seriál se z divákem nemazlí, je pěkně šťavnatý a lidské reakce na vzniklé situace jsou uvěřitelné. Nečekejte žádný obvyklý heroismus hlavního představitele a velkolepé mezidruhové bitvy - emzáci se drží při zemi a hlavního hrdinu drží naštěstí při zemi Migi. Velmi dobrý počin. ()

JackStrange

Na tohle anime mám jenom chválu, napínavé, nebojí se ukázat krev, ale ani podívat se do vlhkých snů středoškolaček (i když stereotypně). Psychologie někoho jehož tělo obývá uvědomělá bytost z vesmíru je neuvěřitelně komplexní (na poměry anime, vysokoškolský profesor psychologie se asi nic nového nedozví). Animace je pěkná a souboje nejen vypadají efektně, ale taky víte co se děje a proč. ()

blade23mc

Velmi povedený anime seriál, který jsem zhltnul během několika málo hodin v kuse. Každý díl koncem parádně nahazoval atmosféru na další díl. Velmi dobře vymyšlené, propracované a zajímavě chytlavé téma. Jako v jiných anime se to točí kolem jednoho určitého kluka, po kterém ty pěkně vykreslené holky od japonských tvůrců, pěkně peláší klidně až za hrob. No krve klasicky nešetřeno. Ale nic nebylo přehnané. Sice byl klučina až dost extrahero sem tam.. 75% ()

Modular

"Migi, handle the defense" - "Defense?" Tenhle snímek hodnotím pozitivně ne jenom kvůli vynikajícím aspektům, které má jako anime, ale i z mého hlediska jako diváka, protože se mi už chvíli nestalo, že by mě něco tak moc chytlo. Do 22 epizody to bylo jedno z nejlepších seriálových dramat, co jsem za dlouhou dobu viděl. Bylo to to, co mělo Tokyo Ghoul anime být. Příběh byl napínavý a dojemný, animace zajímavá a chytlavá, boje intenzivní a propracované. Byla tam romantika (která dokonce neskončila jen u polibků!), extrémní smutek a zoufalost, úplně všechno. A ten OST? "Next to you" se stane další z skladeb, u kterých se rozesmutním pokaždé, když je uslyším. Opravdu jediné minus jsou občasné hluché momenty, do očí bijící CGI davů a ten jeden eko moment, který byl naprosto na sílu. Tak málo chybělo od plného hodnocení. Nicméně, jako fanoušek dramatu mohu s klidným srdcem doporučit. V prvních pár dílech se to nezdá, ale na konci budete rádi, že jste se na toto anime podívali. Úžasných 9/10. ()

Preslav

V prvom rade chválim, že anime je takmer 100% verné predlohe. Rozdiely sú samozrejme len v adaptovaní seriálu na súčasnosť, čo sa podarilo celkom úspešne. Hudba je celkom netradičná (Dubstep a DnB), ale mne sa to pozdávalo, najmä akčným scénam to dodávalo ten správny šmrnc. Kľudne mohli ponechať aj viacej toho gore, určite by to neuškodilo. Hoci spočiatku bol Šiniči typický zakomplexovaný hrdina, ktorý zázrakom príde k superschopnostiam, neupadol do stereotypu večne ufňukaného a zdeprimovaného nešťastníka, ale podarilo sa mu prejsť uveriteľným vývojom a nenechal sa len tak unášať udalosťami, no zobral kormidlo do vlastných rúk. Murano mi prišla spočiatku celkom otravná, na druhú stranu som jej správanie chápal, ale nebola to postava, ktorá by ma extra zaujala. Oveľa zaujímavejšia mi prišla napr. Tamura, príp. Kana. Animácia bola v prvom dieli výborná, no potom bol jasne badateľný pokles kvality - napriek tomu stále nadpriemer. FIlozofie/psychológie o zmysle existencie parazitov a pod nebolo nejako veľa, no možno práve preto nepôsobila nijako násilne, čo je dobré. Je vidno, že predlohou je staršia manga (časy, kedy si autori dovolili zobraziť toho viacej), preto sú tam veci, ktoré dnes už tak často v podobných typoch seriálov nie sú - spoilovať nebudem :). A keď už som pri tej mange.... asi prestanem pred seriálmi čítať najprv predlohu, potom nemám z anime až taký skvelý zážitok - stalo sa mi to v poslednom čase pri viac seriáloch, aj tu. Nedokážem tak dať seriálu také hodnotenie ako mange... čo je škoda. ()

Dharmma

Nejlepší anime co jsem kdy viděl! Úžasná ukázka toho, co my lidé vlastně jsme. Ze začátku po pár dílech jsem si říkal jak je úžasné to srovnávání s démony (V tomto případě parazity.). Lidé jedí nespočet druhů, zatímco parazité jedí pouze jeden. Tak kdo je ten záporný? Nemohl jsem od toho anime odtrhnout oči a pokračoval dál a dál. Ke konci se to rozjelo neskutečným stylem. Proč vlastně žijeme? Pro lásku kterou předáme našim dětem. Konec to zabil nejvíce. Kdo má právo kohokoliv soudit? Kdo má právo brát někomu život? ()

zbynek.poliv

Osobně mě ty "hluboké existenciální myšlenky" o člověku a lidstvu jako takovém příliš nezajímaly, popravdě ani nebyly podány příliš zajímavě nebo tak, aby o nich v kontextu dění na obrazovce člověk vůbec zajímal. Daleko více se mi líbila konfrontace lidských emocí a nelogického uvažování s chladným, pragmatickým až sobeckým uvažováním parazita (díky Migi). Také postupný psychický vývoj hlavního hrdiny je celkem zajímavý, rozhodně zajímavější, než jeho trochu jednoduchá a někdy lehce otravná láska ze školy. Jako celek je tenhle parazity prolezlý seriál dostatečně nacpaný akcí, dobrými dialogy a poměrně sedící hudbou, takže za mě solidní 4*. ()

KeineLust

Správně švihlá, morbidně vtipná ujetost, která dokáže vykřesat překvapivě silný emoce. Úžasná hudba! Edit: po finálovým díle zvedám na 5*. Mám k tomu svý výhrady, ale za linii s Kanou a finále osmnáctýho dílu s miminem nemůžu jít níž. Dokonce jsem ochotnej mávnout rukou nad tou závěrečnou eko agitkou, jakkoliv se to tam vůbec nehodí. ()

Bassko

Skvelé anime plné momentov, ktoré vás nútia premýšľať, najmä o tom, kto je na svete skutočné monštrum či parazit. Príbeh vynikajúci a skutočne tomu nemám ani poriadne čo vytknúť. To isté platí pre hudbu (openning je úžasný), animáciu atď. Nebojím sa povedať, že to bolo robené s radosťou a citom (nie ako pokračovanie Tokyho Ghoula, ktoré bolo nanajvýš otrasné). Jednoznačne anime roka! ()

RyuzakiSE

Super sci-fi. Jedno z mála, co mě ze sci-fi anime zaujalo. Zdá se mi to býti inspirované Tokyo Ghoul, ale vzato děj u PTM je daleko propracovanější a záživnější než u TG. Gore tu též je. Navíc hrdina až takový pako (narozdíl od toho z TG, nepamatuju si jeho jméno) není. Děj může rozplakat, také je plno vtipných momentů. A Migi je prostě super! Horrorové části jsou spíše ke konci... ale stojí to za to. Asi nejlepší anime, co jsem kdy viděla. ()

BlekCZ

Parasyte je krásné hororové kvalitní s krásnou atmosférou s kvalitními postavami a dobře zpracovaných postav a krásně nakreslených PARAZITŮ. Tohle anime vás tak pohltí a napne tak že ten seriál dokoukáte za dva dny. Nenašel jsem jedinou chybu ani nic co by do příběhu nehrálo a každému doporučuji ()

kirmalee

Zezačátku jsem si říkala, že jde o bláznivé anime, které si vzalo docela velkou inspiraci z hororu The Thing. ALE, s každým dílem jsem se přesvědčovala o nápaditosti tvůrců, zápletky a i dost zajímavého pohledu na psychologii postav. Avšak ta psychologie se v posledních dílech tak nějak ... přehnala. Celkově však toto anime hodnotím kladně, zásah do srdce se opravdu konal a ne jednou. "Přece jen vypadá divně, když si povídáš se svou pravou rukou" ... ()