Izumi Šiniči je jednoho večera při klidném poslechu hudby napaden záhadnou parazitickou formou života. Její hrozbu se chlapci podaří odvrátit, ovšem ne zcela. Parazit se namísto Šiničiho mozku usadil v jeho pravé paži a nevypadá to, že by se mu chtělo ji opustit. Co více, zdá se, že ostatní napadení neměli takové štěstí jako chlapec, a tak se začíná společnost do jisté míry plnit parazity v tělech lidí. Parazity, jejichž hlavní potravou jsou další lidé... A pro něž představuje Šiniči, člověk vědomý si parazitní hrozby, potenciální nebezpečí. (Sigurdr)

Hromino

… ale nemuseli jste si, dámy a pánové z Madhouse, šetřit to nejlepší až na konec, když chudák Hromino někdy kolem dílu patnáctého už málem nevěřil tomu, že ze zpočátku slibné premisy bude vyždímáno něco víc než jen čím dál nezajímavější trable jednoho lůzra s parazity a jednou těžce otravnou spolužačkou. Málem nevěřil, však s hlavou vztyčenou hrdě do konce vytrval; a ve výsledku se dočkal velmi milého překvapení na mnoha frontách. Postava Šin'ičiho konečně projde opravdovým osobnostním vývojem a stane se postavou, jež má sympatie a není mi zcela lhostejná, jako tomu do té doby bylo (děsil jsem se toho, že Šin'iči zůstane druhým Kanekim); Murano nejen že přestane být tupou a otravnou stíhačkou, ale promění se v sympatickou, vyspělou dívčinu; a samotné dějové vyvrcholení je jednoznačně laděno více do míry intimna nežli epična, což v korespondenci s duševním vývojem hrdiny ústí v rozumné rozhodnutí, jež si zaslouží mé uznání. Nad tím, že by bylo anime hrozně deep a těžce filosofické, jak tu někteří zmiňují, bych ovšem polemizoval; naťukne se zde sice pár myšlenek. které stojí za zamyšlení, ale určitě nikterak složitých, neznámých či převratných. Převážně elektronická hudba je fajn a nečekaně dobře mi k duchu seriálu pasovala, kresba i animace byly taktéž slušné, akční pasáže nápadité a zajímavé (byť ne vždy), napětí seriál v klíčových momentech nepostrádal, leč hororem zdaleka nebyl. Budete-li tedy při sledování stejně jako já váhat nad tím, zda má cenu do konce vytrvat, vězte, že i přes slabou prostřední část to cenu má. Silné 3*. ()

Hitman_47

Co se stane, když zkombinujete The Thing od Carpentera, Resident Evil 4 (Las Plagas) a celé to nafintíte do klasického japonského high school anime Je to bomba, no. Nikdy jsem netušil, že dubstep může fungovat jako soundtrack tak dobře jak tady. Co se týče animace a kresby, tak top notch, tady prostě není nad čím váhat. ()

Jeoffrey

Jednoho večera zaútočí na obyvatele země parazité, kteří se snaží ovládnout svého hostitele tak, že mu nosem, nebo ušima proniknou do mozku. Jeden takový se pokusil proniknout do těla studenta Shinichiho, bohužel neúspěšně a tak v rámci svého přežití musel vzít za vděk jeho pravou rukou. Tak došlo k tomu, že se neúspěšný parazit a jeho mladý hostitel museli naučit žít ve vzájemné symbiozé a spojit se ve snaze zaručující jejich společné přežití. Navíc jsou ostatními parazity považovány díky této své koexistenci za potencionálně nebezpečné a proto každý styk s jiným parazitem vede zpravidla k boji o přežití... Ano, asi to má své mouchy (viz. diskuze), ale atmosféru se dle mého pánům autorům udělat podařilo i když s takovou kvalitní předlohou se vcelku ani nedivím a tak i když to má nedostatky, nějak si neumím představit, že bych tomu po tom co jsem viděl dal jen 4*, protože napětím, atmosférou i dějem a jeho hloubkou, která sice rozsahu předlohy nedosahuje, to je zkrátka podle mě rozhodně víc než jen nadprůměrný počin a po celou dobu mě to neskutečně bavilo... 9,5/10 ()

ChArLeNe

Všetci, alebo teda drvivá väčšina, bola unesená zo Shingeki no kyojin, no mňa viac bavilo toto anime. Až na otrasný dubstep, kde Attack on Titan je soundtrackom lepší. ()

ledzepfan

No, to byla teda plytká břečka.. Na začátku jsem si to docela pochvaloval, ale neskutečně otravné postavy, debilní pseudopsychologické monology, pokus o naprosto banální ekoagitku tvářící se jako "velké poselství" které tomu celému dodává hloubku- z toho postupně dělaly až iritující záležitost... Možná, kdyby to bylo o polovinu kratší, ženské postavy se nechovaly jako totálně vylízané pizdy, vyškrtlo by se 90% dokola se opakujících a zbytečných monologů, možná by to bylo koukatelné.. Doprdele, to ti tvůrci jako fakt necítí, že z takové povrchnosti další NGEčko prostě neudělají? Z čeho tam jako chcou tvořit nějakou hloubkovou psychologii když všechny postavy jsou načtrtnuté jen nahrubo (no jó, maminka se popálila, uděláme z toho lightmotiv na celý seriál.)? Žádná filosofie se opravdu nekoná (navzdory Izumiho mikině). Chlapec se prostě jen dokolečka zamýšlí nad naprostýma banalitama..To není filosofie ale žvatlání pozérského emaře... Né, tohle prostě neberu. Potenciál to mělo obrovský, pár motivů funguje, ale jako celek je to ptákovina.. :/ ()

Mkqp

Nejlepší Anime co jsem v poslední době viděl. Výhodou těchto dějově poměrně kvalitních a plnějších kousků je, že lépe maskují své ostatní nedostatky. Člověk se díky toho stává více tolerantní vůči chybám a občas je vědomě přehlíží. Mezi klady na Parasyte shledávám pár filosofických úvah, nad kterými by se dalo delší dobu polemizovat a Shinichiho/Migiho proměnu. Člověk co pomalu ztrácí svou lidskost a parazit, který naopak zjistí jaký je pocit přátelství. Jako zápor mi přišla slabší charakterová psychologie a Satomi, která byla svou prostostí často rušivým elementem. ()

Starletka

Pomineme-li, že se postavy občas chovají dost nelogicky, že některé (Murano!) jsou jen výplň času, že Shinichi na veřejnosti skáče z oken vysokých budov aniž by se mu něco stalo a ze dne na den má dokonalou fyzičku a nikomu to nepřijde vůbec divné, jedná se o docela povedenou podívanou. I navzdory tomu, že hlavní náplní prakticky všech dílů je jedno a to samé - objeví se parasite a Shinichi ho musí zneškodnit. Ale naštěstí to není jenom bezhlavá mlátička; je zde také hodně dobře zapojená psychologie hlavního hrdiny, má to atmosféru, místy je to napínavé jak trenky a seriál se snaží pořád přicházet s něčím novým, takže stereotyp se nekoná. Na druhou stranu zároveň ale bohužel nemůžu popřít, že občas to prostě nuda je, některé věci jsou fakt nelogické a poslední díl je naprostý výsměch, takže plné hodnocení nedám ani náhodou. Nicméně i tak po všech těch Pupách, Tokyo Ghoulech a podobných blbostech za poslední dobu je Parasyte příjemným závanem svěžího vzduchu hororového žánru. Jinak animace je docela pěkná, hlavně bojové scény jsou dobře propracované, soundtrack nevýrazný, na uřvaný opening si člověk časem zvykne a ending se mi moc nelíbil. 7,5/10 ()

Genryuusai

Pěkně, moc pěkně. Akce je tu vždy s nápadem a děj má skvělý spád prakticky po celých 24 dílů. Ke konci to trochu ztrácí, ale pořád velice koukatelné. Přirovnal bych to stylově klidně k Death Note nebo Code Geas. ()

Hees

Kiseijuu: Sei no Kakuritsu (Parasyte -the maxim-) je výborné anime, ktoré ma v sebe viac ako sa na prvý pohľad môže zdať. Dva odlišné svety boli spojené v jedno a to logické myslenie a myslenie človeka, ktoré je ovplyvnené veľkým množstvom rôznych citových faktorov. Vynikajúca postava je Shinichi Izumi z dôvodu jeho masívneho vývoja a to či je tento vývoj uveriteľný tak to nechám na každého uvážení. Migi je "doslova" pravá ruka Shinichiho a treba povedať, že oddeliť logické myslenie a city je niekedy veľmi ťažké. Dôvod je jednoduchý a to, že ľudia potrebujú lojalitu a cítiť sa bezpečne so svojím partnerom, plus plno ďalších vecí a ak im to partner nedáva nedôverujú mu. Preto má Migi od začiatku veľmi ťažkú úlohu a musí sa občas snažiť rozmýšľať ako človek, aby prežil. Shinichi sa tak veľmi mení, že ľudia v jeho okolí niekedy neveria, že je to naozaj on. V pozadí celého anime sa vlastne Shinichi snaží so všetkým vyrovnať, pochopiť sám seba a nájsť stratené city. Kiseijuu má samozrejme veľmi veľa rôznych rovín a snaží sa ísť (obrazne povedané) do vesmíru kam sa máloktoré anime vydáva. Prvá téma, ktorú si každý všimne je jednoznačne posudzovanie ľudskej rasy ako celku. Či sme natoľko rozvinutými bytosťami, že si môžme na tejto planéte robiť čo chceme. Porovnávanie s rôznymi inými živočíchmi, alebo parazitom a podobne v podstate prináša veľa tém na zamyslenie. Druhá téma je v tomto prípade ničenie našej matičky zeme a to, že ľudská rasa spohodlnela. Kiseijuu sa dokonca nebojí spomenúť premnoženie na našej planéte a to už je silná káva, ale je to veľká pravda. Za posledných šesťdesiat rokov sa populácia takmer strojnásobila. Veľa iných anime (napríklad Trigun) si berie za svoje tému toho, že každý živočích, rastlina a v podstate všetko má právo na život a to či už je to škodlivé, alebo nie. Škodlivé z pohľadu ľudí to treba poznamenať lebo naša perspektíva nie je jediná. Spomenuté témy nie je sú jediné, ale veľmi v Kiseijuu rezonujú a nútia diváka si nad nimi lámať hlavu. Dôležitou veľmi kvalitnou súčasťou tohto anime je premýšľanie postáv v boji a ich vzájomná kooperácia. Migi a Shinichi neraz vymýšľajú plán, ktorý im zvyšuje možnosť ich prežitia. Migi chcel len prežiť, ale Shinichi väčšinou sleduje nejaký ďalší ciel a preto si niekedy nerozumejú. Medzi Shinichi a Migim sú teda nejaké (mini) konflikty, ale do extrému sa ide len raz. Kiseijuu diváka drží vo veľkom napätí hlavne posledných pár dielov. Najväčšia slabina je v okolí dvadsiateho dielu, ale to sa len nadychuje na úžasné finále. Krvavosť v anime by som povedal je na strednej úrovni a nepreháňa sa to. Zakončenie je asi najlepšie aké mohlo byť. Vyvrcholení v posledných dieloch je viac a to nebol až taký dobrý nápad, ale nevadí mi to. Romantická časť s Makiko a Kanou boli ďalším korením a tým čo pomohlo Shinichimu v jeho hľadaní samého seba. Hudba je moderná a veľmi k Kiseijuu sedí, štýl hudby je väčšinou dubstep a drum and bass. Jednoznačne odporúčam každému a každý si z Kiseijuu: Sei no Kakuritsu môže zobrať niečo iné. () (menej) (viac)

Lenka.Vilka

Nó, tak tohle bylo opravdu hodně povedený! Příběh super, animace perfektní. Ze začátku neskutečně vtipný, aby se postupně přidávalo na vážnosti, pochopením sám sebe a skončilo to zamyšlením nad lidstvem a tím, kdo vůbec jsme. Jasný, nejde to nijak extrémně do hloubky, ale myslím, že tady to nijak zvlášť nevadí. Ve výsledku jsem byla moc spokojená  :) ()

Playman

Dokonalý anime. Ani moc krátký, ani moc dlouhý a už vůbec ne uměle natahovaný. Vynikající příběh. Skvělá muzika. Ale především oceňuji myšlenkový přesah. Parasyte -the maxim- pokládá tolik důležitých otázek týkající se lidstva a celé společnosti a vrství na sebe tolik různých problémů, které se týkají většiny z nás. Nelze než tleskat! ()

haluska11

není japonský Parazit jako korejský Parazit. týpečkovi jednoho dne v ruce vyraší vražedný mimozemšťan a zábava může začít! nejsem nějaký anime gurmán, ale animace byla perfektní a premisa mě bavila... tak první polovinu epizod. stejně je to ale hodně sympatická a kreativní sci-fi šmakocinka! ()

Terezinka198

Co napsat více, než už bylo napsáno, abych se neopakovala? Zkrátím to. Opening super, ending nic moc, animace a boje jsou dobře propracované, logika někdy mizí (skok ze školy za bílého dne a studentovi se nic nestane... a Murano to vůbec nepřijde divné, ale proč ne..), opakující se motiv, že se objeví parazit a musí se za každou cenu zničit (až na pár výjimek, že jo.. *talk no jutsu*), ale mělo to správnou atmosféru a zaujalo mě to. Nejlepší postava? Sám Parazit :) já ho nemohu nemilovat, a ty nervy, co mi autor dopřál s posledními díly... Ne, nebudu se rozčilovat, už tak, že mě udržel vzhůru až do dvou do rána, protože já musela vědět, jak to skončí :D ono pak ani nemá smysl jít si pak lehnout, když za další 2-3 hodiny máte zase vstávat. PS: Poslední díl se pro mě nestal (FUCK OFF, BISHES, I DON'T CARE ABOUT YOU! -_- Murano, you can die, thanks a lot, waste of time and space), takže ho do svého hodnocení nezahrnuji :) ()

TostTom

Rozhodně velmi zajímavé a dobré anime, které je zpracováno trochu dospělejším způsobem. Skvělé zpracování celého příběhu a hlavní postavy, která se postupem pomalu rozvíjí a posouvá dál. Není to úplně klasické anime a je zde i jakási filozofická část, která příběhu rozhodně jen přidává a odlišuje ho od ostatních akčních anime. Jen škoda, že se jedná a celkem nedoceněné anime. 8/10 ()

HDeer

Výborná interpretácia Iwaakiho satiry na ľudskú spoločnosť. Štúdio Madhouse iba opäť raz potvrdzuje svoju poprednú pozíciu na trhu. Kým hrdinovia, ako napríklad polo-ľudský Kaneki zo seriálu Tokyo Ghoul absolvujú náhly, takmer doslova instantný zvrat vo svojom uvažovaní, za Šiničiho charakterom z Parasyteu stojí komplexný, duševný vývoj, ktorý sa neraz vymkne spod jeho kontroly, no stále ostáva dokonale uveriteľným. Ďalší za zmienku stojaci aspekt, by sa dala označiť Šiničiho dozrievajúca súdržnosť s Migim, ktorá síce na začiatku pôsobí skôr žartovne, než aby bola myslenou vážne, v neskorších štádiách seriálu vyvráti všetky pôvodné očakávania. Hudobná stránka zrejme figuruje ako jediná oblasť, ku ktorej by som mal vecnejšie výhrady, avšak pretože si uvedomujem, že i tá dosiahla nezanedbateľný úspech, jedná sa teda iba o nepodstatný konflikt s mojimi osobnými preferenciami. Nemôžem prispieť inak, než plným hodnotením. ()

kukkik

Graficky moc vydařené anime s originální myšlenkou a zábavným, svižným dějem. Jediné, co bylo trochu škoda, že kdesi zanikla linka o zrodu monster.. ale ve výsledku mi tam ani tak moc nechyběla. Perfektní oddechové anime plné světla. 4/5 ()

Shredder

Podobne ako SAO jedno z najviac precenovanych a overhypnutych anime. Niekedy je tazke uchopit a popisat koncept urciteho filmu/serialu, to vsak nie je tento pripad. Shinichi Izumi je obycajny teenager, ktoremu sa do tela dostane parazit a napriek prvotnym instiktom sa obidva druhy musia naucit kooperovat. Prva polka serialu sa zameriava na suboje, ktore su pekne graficky spracovane, ale nijak extremne napadite alebo originalne a Schinichiho vyrovnavanie sa s dehumanizaciou, ktora prisla s Migiho vplyvom na jeho mozog. Druha polovica serialu je taktiez zaplnena subojmi, avsak druhy motiv je ludstvo a nasa planeta, kde sa kontempluje o nasom vplyve na ostatne organizmy, prirodu a rovnavahe, ktoru narusujeme. Dej ubieha rychlo a nenudi, ale serial sa cely cas udrziava na hladine priemernosti, neposkytol mi ani jeden moment, ktory by ma vyraznejsie zaujal, ocaril,alebo prinutil sa zamysliet. ()