Zacha vôbec neteší, že sa musel s mamou presťahovať do malého mesta, až do momentu, kým nestretne pôvabnú susedku Hannah. Jej otec R. L. Stine píše hororové knihy pre deti, na čom by nebolo nič zvláštne, keby... všetkých duchov a príšery čo vytvoril, nedržal pod zámkom vo svojich rukopisoch. Zachovi sa však nedopatrením podarí tieto monštrá vypustiť do sveta ľudí. A tak Hannah, Zach a pán Stine spoja sily, aby nebezpečných votrelcov vrátili tam, odkiaľ prišli. (Itafilm)

Torgal

Obstojný pokus o natočenie zábavného rodinného filmu s príšerami. Jumanji v tejto kategórii ostáva stále neprekonané, a úprimne povedané tento film okrem zábavy na sobotné popoludnie neponúka žiadnu pridanú hodnotu. Mladí herci v hlavných úlohách sú znesiteľní, no neprekvapivo najviac tiahne Jack Black. Nejak mi tu ale chýba filmárske nadšenie, duša, skrátka niečo, čo by film povýšilo nad obyčajný komerčný kalkul. Stále sa to ale horko ťažko k priemeru vytiahne, lebo nemôžem povedať ani že by tu bolo niečo zásadne zle. 5/10 ()

figliar

Veľkou nevýhodou tohto filmu je fakt, že vyšiel v nesprávnom čase. V 90-tych rokoch by z neho bol určite podobný hit ako Jumanji, no dnešná doba si žiada už o čosi viac. Aj keď sa pri filme nie je v podstate kde nudiť, rodinná zábava to rozhodne nie je. A už vôbec nie horor. Ale na druhú stranu, úplný prepadák to zase nebol. ()

darkreider

Veľmi sklamane som sa pozeral na podpriemerne hrajúceho JB. Čo sa stalo sa asi nedozviem, ale na to o aký typ filmu sa jedná to je vytrikovaná ale stále nuda. ()

Yancl

Rozhodně bych tento film nepovažoval za horor, nýbrž za úsměvnou fantasy pohádku s prvky komedie. Námětově to není vůbec zlé, ovšem zpracování kapánek pokulhává a celý příběh má mezery v ději. Špatný film to není, ale žánrová pecka z toho taky nebude. Taková příjemná jednohubka na jedno podívání, která neurazí, ani nenadchne. O to víc překvapí slušným vizuálem v podobě efektů. J. Black mi do role zatuchlého tatíka moc neseděl, což už moc nemění kvalitu filmu, který je založen hlavně na digitalizaci monster. [55%] ()

Kingjiri

Jsem rád, že se po totálně šablonovitym úvodu z Goosebumps nakonec vyklubala docela příjemná rodinná podivaná se solidnim hereckym obsazenim, námětem a efektama. Potěší několik dobrejch hlášek a předevšim výborně napsanej hlavní záporák v podobě břichomluvecký loutky, který mohlo být klidně víc. V jednotlivejch scénách občas velká zábava, jako celku se však snímku nedaří, kvůli přehlídce žánrovejch klišé, vymanit z průměru, přičemž potenciál na ještě lepší biják byl dost velkej. Třetí silná hvězda za loutku. PS: Horor fakt nečekejte. ()

TakeruDavis

O tom, jak moc tento film vykrádá premisu Jumanji už tady v komentářích bylo napsáno tolik, že už k tomu ani víc psát nebudu. Chudák na Stine. ()

Eventyrer

SPOILERY: Mladý chlapec stratil tatka a s máti sa rozhodli presťahovať. V ich novom susedstve, hneď vedľa aby sledovanie dievčaťa bolo jednoduchšie, však žije Divný chlapík, ktorý má ale neskutočne Rajcovnú dcéru. Keby bola škaredá, Mladému chlapcovi by bola srdečne u zadku. Každopádne, Rajcovnú dcéru Mladý chlapec rovnako okúzli, pretože krásny ľudia vládnu Hollywoodu a každý chce byť ako oni, a ukáže mu bombastickú vecičku. Opustený lunapark, ktorý svieti ako vianočný stromček na námestí cez leto, ale nikto si ho nevšimne. Mladý chlapec a Rajcovná dcéra sa zbližujú každou sekundou, pretože sa ich dobrodružstvo začne takmer okamžite ked si dajú prvé zbohom. Mladý chlapec si totiž mylne vyloží jačanie Rajcovnej dcéry a vtrhne do domu Divného chlapíka aj so svojím novým kamarátom- Lopatovým zubom. Vyjdu spolu na poschodie, do izby, z ktorej Mladý chlapec počul škriekať Rajcovnú dcéru. Jediné čo tam nájdu budú knihy. Niektoré knihy však majú zámky a tak diskutujú prečo ich asi tak majú. Neočakávane nájdu jednoducho kľúč, pričom Mladý chlapec nechápe nadšenie Lopatového zuba z nájdených kníh. Z ničoho nič sa v izbe objaví Rajcovná dcéra, nastane zmätok, kniha sa otvorí a vylezie z nej chlpatá opica. Od tejto chvíle začína dobrodružstvo našich troch priateľov, počas ktorého sa Mladý chlapec dovtípi, že Rajcovná dcéra je taktiež z knihy, no pomyslí si, že o tom nevie, hoci na mesačnom svite oslepujúco žiari. Na nič sa nepýta a ide ďalej. Vykričí Divnému chlapíkovi, že o Rajcovnej dcére nepovedal pravdu, sú tam nejaké monštrá, napokon všetky monštrá vrátia späť do kníh, no má to háčik. Rajcovná dcéra k nim tiež patrí a tak ju vcucne tiež. Ešte pred tým jej Mladý chlapec ale vysloví pravdu, na čo ona zareaguje, že o tom vie, lebo nemôže mať večne šestnásť rokov. Všetko je teda ok ale Mladý chlapec je smutný lebo jediná láska - vyfantazírovaná šťabajzna - je navždy preč. Lenže Divný chlapík, ktorý všetky monštrá vymyslel lebo sa v puberte nedokázal vzoprieť hlupákom v škole, znova napísal knihu, kde vystupuje Rajcovná dcéra a knihu zničil aby tak navždy zostala na tomto svete, pretože už nikomu nebude vadiť, že bude navždy šestnásťročná. ()

TomStrom

Já na tyhle věci moc nejsem a obecně dávám přednost filmům, kde teče krev, ale tohle pobavilo opravdu solidně. Velice milá záležitost, který ukázala, že natočit takovou fantasmagorii a nepřimět u ní diváka obracet oči v sloup se dá. Obecně bych řekl, že co se nepovedlo v Pixelech, to se tady povedlo výborně. A Jack Black do své role sednul dokonale. Velmi silné tři hvězdy. ()

Likan7

Je nasnadě říct, že to byl klasický průměr, a o lvl slabší film než Jumanji nebo Zathura, ale ve skutečnosti je to fajn oddychovka. První dejme tomu 45 minut je svěží film se spoustou nápadů, humoru a hromadou, ale fakt hromadou monster, který k tomu ještě mají celkem dost prostoru pro hraní (trpaslíci, vlkodlak, neviditelný kluk atp). Divák si jejich malé roličky a eskapády celkem užívá. Druhá půlka se pak zhoupne do "akčního" finále, kde se furt jen utíká a řve a tím se celý film trochu degraduje. V konečném výsledku ale stále pěknej film na vypnutí. Black si to celkem dává, nezlobil bych se, kdyby vznikl druhý díl. Why not? Děkuji O2 TV za volný voucher. PS - Mila Kunis má mladší ségru? ()

E lan

Ale ano, obyčejné zpracování, ne zrovna originální scénář, průměrné herecké výkony a velmi málo vtipných scén, které by film posunuly mnohem výše. Přesto se na to dá dobře dívat, spíš jako kulisu, ale i těch není nikdy dost... ()

Psycho.R

Pamatuju si, jak jsem si toužil půjčit na VHS ve videopůjčovně jeden z mála dílů Husí kůže, které u nás vyšli. Bohužel jsem nikdy žádný neviděl a proto jsem si říkal, že aspoň tenhle film si doženu. Jak se dá čekat, zaujme to spíš mladší publikum a kluk ve vedlejší role je nejotravnější postava, jakou jsem za poslední léta viděl. Ale jinak je to koukatelný, škoda, že tolik předvídatelný, až na jeden zvrat, který jsem nečekal. ()

elixir

Vemte prcky, manželku, maminu, přihoďte i dědu a máte rodinný film, zaručeně se pobaví všichni jmenovaní. Možná bych přivítal větší stopáž, abych se mohl nabažit více oněch příšer.. například hnusák klaun byl perfektní, škoda že neměl více prostoru. Příjmení herci, atmoseféra a tudíž i film. ()

Denila

Komedie, která neurazí, taková ta na pohodu. Musím dát hvězdičku nahoru, konečně jsem se u komedie opravdu smála. Kino CinemaCity Ostrava│20/11/2015│3D ()

DavidWebb

Vlastne je to rozprávka, v štýle typických amerických "hororových" poviedok. Ale v pohode, mňa to bavilo. Jazda na ruskom kolese v závere vyzerala skvele, škoda že jej nevenovali trochu viac času a efektov. ()

speedy7929

Nebolo to až také zlé ako som podľa obsadenia Jack Blacka očakával. Za to ženské obsadenie ma milo potešilo. Veľa "monstier" mi pripadalo ako od v snímke spomínaného Stevena Kinga. Vizualizácie treba hodnotiť pozitívne taktiež. Bola to taká detská strašidelná rozprávka na dobrú noc. ()

Husí kůži čeká pokračování

Husí kůži čeká pokračování

19.01.2017

Předloňská fantasy Husí kůže stála 58 milionů dolarů a vydělala 150, což v hollywoodské matematice znamená dvojku. Studio Sony ji naznačilo už loni v dubnu, teprve nyní je ale všechno jisté a dokonce… (viac)