Zacha vôbec neteší, že sa musel s mamou presťahovať do malého mesta, až do momentu, kým nestretne pôvabnú susedku Hannah. Jej otec R. L. Stine píše hororové knihy pre deti, na čom by nebolo nič zvláštne, keby... všetkých duchov a príšery čo vytvoril, nedržal pod zámkom vo svojich rukopisoch. Zachovi sa však nedopatrením podarí tieto monštrá vypustiť do sveta ľudí. A tak Hannah, Zach a pán Stine spoja sily, aby nebezpečných votrelcov vrátili tam, odkiaľ prišli. (Itafilm)

MMR

Trailer mě navnadil, tak jsem na to vzal přítelkyni do kina. A nelituju toho. S hororem to ovšem moc společného nemá, spíše je to fantasy - komedie. Některé scény a střihy byly opravdu komické. ()

Davies182

V podstatě nemá kdy nudit, mile překvapily kvalitní digitální efekty. Nový Jumanji se ale rozhodně nekoná, na to je atmoška až moc komediálně uvolněná... ()

pepo

Veľmi fajn blbina v štýle spielbergovej produkcie 80.rokov, ktorej podrážajú nohy akurát nevyužitý potenciál (nechcem si predstaviť, čo by z toho spravil napr. Zemeckis) a slabučké triky. Veľmi ma to bavilo. 7/10 ()

Xmilden

U Sony to dělají prostě trošku jinak, což ovšem neznamená že lépe. Nemůžu si tak nějak vybavit za poslední dobu nějaký drsnější film, který produkovali. Husí kůže má být samozřejmě filmem pro celou rodinu, takže úvodní slova bych dal spíše do kontextu toho co asi tak divák mohl očekávat, když se na obrazovce zpočátku objeví zmíněné logo. Herecké obsazení ani nenadchne ani neurazí. Jack Black po delší době hraje tak, že vyloženě nevadí. Závěrečná melancholie mé hodnocení zvedne ze 2 na 3 hvězdy. 50% ()

Ampi

Joe Black je částečně zpátky, (angl. Joe Black is Back) ale možná ne v takové formě, jak by tvůrci filmu chtěli. Oni také nebyli až tak dobré formě. I tak se jim mix laciných hororových záležitostí povedl ucházejícím způsobem. Mohlo to být o dost horší. Bude dvojka na Guantánamu, v KLDR či Detroitu? ()

juta

Dostal jsem přesně to, co jsem od toho očekával. Příjemní herci, vtipné situace a hlavně monstra vycházející z knížek, kteří roztomilí, ač tak vypadají, rozhodně nejsou. Odeya je taková mladší verze Mily nemám pravdu? Takový park v lese bych také moc rád navštívil. :-) ()

lamps

Pokud víte, že vás čeká novodobé Jumanji, tedy nenáročná oddechovka pro celou rodinu, a nikoli černohumorný horor ve stylu Amerického vlkodlaka v Londýně, budete spokojeni. S výjimkou úvodních minut, kde se jen kupí klišé na klišé, velmi sympaticky zrežírovaná a koneckonců i zahraná (otravný maník s předkusem si také vybral pár lepších chvilek) fantasy jednohubka, která servíruje různorodá a vizuálně přesvědčivá monstra nebo příjemnou teen romanci ve slušném tempu, takže nakonec tak nějak přirozeně zapadne i přemrštěná snaha o cool zábavu a předvídatelný děj bez výraznějších zvratů. Hodnocení dvěma nebo dokonce jednou hvězdou mi připadá opravdu hodně přehnané a zkreslující, za mě slušné 3*. ()

JohnnyD

Malé mesto, deti/tínedžeri, hrôzostrašné monštrá... Goosebumps je príspevok do žánru, ktorý je dnes v klinickom stave, ale v osemdesiatych rokoch valcoval každý rok kiná. Celé je to osviežené meta-námetom a fantastickým zvratom s jednou z hlavných postáv. Len škoda, že to skončilo na pomedzí retro amblinovky a korporátneho produktu s generickou akciou. Chcelo to režiséra so srdcom. ()

Pilda17

Husí kůže je hororová komedie, která nenudí ani minutu. A i díky dobrému hereckému obsazení. Vše co si přejete vidět vám tento snímek nabídne. Uvidíme bláznivého panáka, trpaslíky, vlkodlaka, obrovskou kudlanku, sněžného muže a mnoho dalších. Nápad zajímavý, ale přesto něco k úplné dokonalosti chybí ... 7/10 = 76% ()

Rosaviva

Docela mě zaujal už trailer, akorát jsem si říkala, takže jsme teď viděli to nejlepší z filmu a zbytek bude pitomost. Avšak byla jsem hodně mile překvapena, když jsem se pak na celý film podívala. Teenageři v hlavních rolích nebyli otravní (jak to většinou bývá), ale občas se jim podařilo i zahláškovat (nejlepší byl ovšem ten "nejlepší" kamarád hlavního hrdiny). Romance tam být musela, i když bych jí oželila, ale dalo se. No a zbytek byla docela sranda. Samozřejmě se dalo předpovědět kam film směřuje a jak to dopadne, ale já jsem se v průběhu dost bavila. Fanoušci příšer si tu přijdou fakt na svoje, je tu pestrá škála všeho možného a já si nemůžu stěžovat. 4* ()

Foox

Sympatická jednohubka ve stylu Jumanji, která má stejné chybky i přednosti. Příběh sympatických hrdinů v adekvátních tricích ničím zrovna nepřekvapí, ale ani na druhou stranu neurazí. Více než slušná rodinná podívaná. 70 % ()

misterz

Pohodová zábavička hlavne pre väčšie deti (ale potešia sa aj tie menšie). A dospelí sa aspoň nenudia, treba si len odtrpieť pomerne nudný úvod. Potom už len strieda jedna akcia druhú, ktoré majú na svedomí príšerky a monštrá od výmyslu sveta. Tie sú stále v pohybe, neustále niečo demolujú alebo naháňajú. Dokonca sa tu nezabudlo ani na humor, ktorý do niektorých scénok celkom fajn zapasoval. Po vizuálnej a trikovej stránke to bolo tiež veľmi dobre spracované. Preto pokiaľ ste unavený a potrebujete pustiť mozog na prechádzku, alebo si chcete niečo pozrieť s deckami, tak toto je dobrá voľba. 65/100 ()

kingik

Každý (hororový) spisovatel má svoje démony. R.L.Stine jich má stovky. Jeho dětství bylo poznamenáno vyloučením ze společnosti. Dopadlo to tak, že v dospělosti se stal úspěšným spisovatelem pokleslých strašidelných románů. Na tom by nebylo nic tak zvláštního. Kdyby ovšem strašidýlka jím stvořená z nenávisti a zášti vůči okolnímu světu, nevyskákala z jeho knih, které tak důkladně držel na policích pod zámkem. Jeho zdánlivě poklidné kruhy narušil středoškolák Zach, který se do zapadákova přistěhoval se svojí pedagogicky vzdělanou mámou. Spisovatelův dům těsně sousedící s tím jeho mu ani tak nepadl do oka, jako dívka v jeho věku, která za okny přebývá. Mladík má šanci prožít svoji první lásku, ovšem bude-li mu k tomu stačit dívka, která je jen výplodem spisovatelovi fantazie. Jack Black jako spisovatel fantazijních děl, jejichž hororové postavy ožívají a dostávají se z knižních stránek do reality. To možná není až tak překvapivé zjištění. Určitě více překvapí, že R.L.Stine skutečně existuje, píše a vydává knihy pod značkou Goosebumps - Husí kůže, v závěru se na moment objeví ve filmu na školní chodbě, kde bude nositelem příjmení Black. To je docela zábavná hříčka. Jsou však negativní faktory, které slibný film neskutečně dojebaly. Film dostal přístupnost PG-13. To znamená, že ač je ve filmu vlkodlak, obří kudlanka, Yeti nebo grupa zombiků, stejně jsou zde všichni na hovno, protože se stanovenou nízkou přístupností pro dementní a rozmazlené parchanty, je film až na kost zbaven jakékoliv drastické scény. Pokud se k ní schyluje, je nějakým nešikovně křečovitým manévrem do filmu vpraven odlehčený vtip, kterým ta scéna vyústí, přičemž to už po třetí takové scéně, na chlup stejně provedené, začalo být trapné až otravné. Nezlobte se na mě, ale dívat se třeba deset minut na nebezpečného vlkodlaka v supermarketu, kterak je hrozbou pro spisovatele a spol., v potenciálně napínavé scéně, a pak následně jej vidět, jak ho jakási tetička "duchaplně" srazí autem do kontejneru, je opruz. Takže nasrat. Druhým velkým záporem je celková nedomyšlenost příběhu. Jak je to vlastně s knihami, které si čtenáři pořídí? To na ně taky v obýváku zaútočí příšery po otevření knihy? Ve filmu se tím nikdo nezabýval. Dost zvláštně působilo i vypuštění monster na scénu, další nejasnosti panovaly kolem "existence" spisovatelovy dcery, nejasný byl vztah mezi spisovatelem a panákem Slappym, jenž vedl celé povstání. Nedozvěděl jsem se, co bylo v minulosti příčinou panákovy fanatické nenávisti ke svému stvořiteli. Trochu lépe pracovat s podstatou i detaily příběhu by určitě nebylo na škodu. To, co scénář nechal ladem, doháněl film tempem, dynamikou, obří porcí speciálních efektů a vzpomínkami a sympatickými narážkami na obdobně pokleslá a spřízněná filmová dílka, jejichž výroba obšťastnila především osmdesátá léta. Potenciál byl značný. Jen třeba vražední a invenčně pojatí sádroví trpaslíci evidentně trpěli tím, že nemohli nikoho brutálně zmasakrovat. Nebohému režisérovi Robu Lettermanovi nezbývalo nic jiného, než z toho udělat relaxační a relativně zábavný film pro celou rodinu, aby náhodou parchantům nezaskočil popcorn. 60% () (menej) (viac)

Frajer42

Na první pohled se film tváří koukatelně a 3D je solidním lákadlem. Nesnáším snímky, které slibují tři rozměry a přitom disponují pouze standardními dvěma. Ve třech rozměrech byly ovšem snad pouze úvodní obrazovky s výrobci filmu. Samotný nápad s monstry z knih byl pěkný a skrýval značný potenciál. Ten ovšem zůstal zcela nevyužit. Kdo si ujíždí na stupidních puberťáckých záležitostech, ten si snímek zřejmě dovede užít. Zbytek má jednoduše smůlu. Na pana Blacka jsem se docela těšil, protože bývá zárukou komedie obstojné kvality. Zde mě bohužel na plné čáře zklamal. Pravděpodobně jsem s ním doposud neviděl horší film. Puberťáčtí herci mě maximálně odpuzovali a ve snímku člověk nenarazí ani na zrnko vtipu. Mezi horory se tento film dostal evidentně omylem. Jedná se o rodinný dobrodružný film nevalné kvality. Pozitivem nechť je alespoň to, že snímek disponuje tempem, které není uspávací. Viděno v rámci Filmové výzvy 2017. Film mi vybrala uživatelka gegina31. ()

silentname

Modrá je dobrá. A pre tento film to absolútne platí. Myslím si, že je konečne dobré vidieť Jacka Blacka vo výbornej roli, kde hrá autora R.L.Stina a verím mu to každým dychom. Plus je v tejto role absolútne skvelý. Rovnako dobrí sú podľa mňa aj ostatní herci. Verím im ich role, dokážem ich chápať a vedia priniesť uveriteľné emócie. Champ je síce miestami otravný, ale myslím si, že som už zažil horšie. Čo sa týka réžie, tiež mám pocit, že to Rob Letterman neodflákol, ale dal si vskutku na filme záležať. Páči sa mi tu Odeya Rush v role Hannah a dáva tomu aj príjemný nádych jemnej romantiky, kde musím priznať, že som ku koncu chcel, aby sa dala so Zachom dokopy. A celé je to uveriteľné a príjemne pozerateľné. Teraz si však povieme niečo o miestach, ktoré úplne nefungovali. Ako sú napríklad triky. Nechcem tvrdiť, že sú hrozné, no rozhodne je to pre mňa mix. Niektoré sú super ako napríklad snežný muž, Slappy alebo záhradní trpaslíci, no inde to vyzerá ako keby sa ani nesnažili. A nie je to nikde lepšie vidno ako pri vlkodlakovi. To sú skutočne strašné triky. Humor je trošku mix, ale keď sú vtipy dobré, tak sa človek skutočne príjemne zasmeje. Myslím si, že keby ešte trošku učesali príbeh a zapracovali na trikoch, mohli sme tu mať super rodinnú hororovú komédiu. Ale celkovo si myslím, že "Goosebumps" je oveľa lepším filmom, než sme všetci čakali a stojí aspoň za jedno zhliadnutie. ()

nash.

Jsem rád za svoji univerzálnost. Mohu si tak mezi Shakespearem a Vergiliem s radostí střihnout nějakou tu Husí kůži nebo si mezi Janáčkem a Coltrainem dát nějaké album od Bathory. A platí to i u filmu. Vychutnám si Bergmana i Tarkovského a mezi tím si s radostí vychutnám nějakou rodinou oddechovku. Třeba Husí kůži. Zábavnou jednohubku, která je plná klišé, ale nenudí a nechybí jí ani pár originálních nápadů a dokonce ani překvapení. Navíc příjemně vytahuje z paměti náladu a pocity, které jsem kdysi zažíval u čtení dílek, kterými nás pravidelně zásoboval R. L. Stine nebo třeba Lynn Beachová. Za mě spokojenost nešel jsem do kina na Bergmana, ale na oddechovou trikovou jízdu a přesně tu jsem dostal a kupodivu mě teď stejně dobře bavila i repríza. ()

klerik

Pohodička. Určite by som zniesol aj starších hrdinov, ale aj napriek príliš teen obsadeniu, parádna jazda plná známych hororových kreatúr. K filmu som sa dostal náhodou a keďže som čakal skôr prieser, bol som milo prekvapený. Samotný nápad fajn, scenár má dokonca pár prekvapivých momentov, všetky klišé scény (nedôvera rodičov, trapas na plese...) sú zosekané na minimum. Ale prodvšetkým je tu tá atmosféra, spád a nadhľad ako kedysi pri GREMLINS, CHUCKIEM či PRÍZRAKOCH, čomu značne pomáha Elfmanova hudba... ()

SeBig

Jack Black hlavní roli nemá, tu má ten kokot..jednu tedy za vykukujícího Black Jacka, kterej jedinej působil zábavně dám, jinak ten bordel okolo mě nenadchnul. ()

Arsenal83

Nezmysel určený pre deti a možno a mladšie ročníky, ktorý vôbec nezaujme. Kým sa nedostane na scénu Snežný muž, ktorý vyzerá ako King Kong nastriekaný vápnom, tak to ešte ujde. Nasleduje sled trápnych situácií, nedotiahlo sa to ani ako komédia, ani ako horor ani ako fantasy. Trailer je najzaujímavejší, film už netreba pozerať. ()

Husí kůži čeká pokračování

Husí kůži čeká pokračování

19.01.2017

Předloňská fantasy Husí kůže stála 58 milionů dolarů a vydělala 150, což v hollywoodské matematice znamená dvojku. Studio Sony ji naznačilo už loni v dubnu, teprve nyní je ale všechno jisté a dokonce… (viac)