Láska na vlásku

Predloha:

Mark Twain (kniha)

Kamera:

Ivan Finta

Samuel Spišák, Celeste Buckingham, Tomáš Hanák, Gabriela Dolná, Judit Pecháček, Štefan Šafárik, Tomáš Matonoha, Karol Čálik, Jakub Spišák, Ľudovít Cittel (viac)

Na kráľovskom hrade sa princ Matej cíti ako väzeň. Otec ho prinúti zasnúbiť sa s princeznou Beatrix, ktorú nemiluje. Matej využije náhodné stretnutie s tulákom Tomášom, ktorý je jeho identickým dvojníkom. Chlapci si vymenia šaty a dohodnú sa, že si na jeden deň vyskúšajú život toho druhého. Ráno Mateja neprávom obvinia z krádeže a uväznia. Tomáš musí zostať na hrade a aj keď sa snaží presvedčiť kráľa, že nie je pravým princom, nik mu neverí. Obaja chlapci sa musia postaviť zoči voči svetu, ktorý dosiaľ nepoznali, dospieť a naučiť sa niesť zodpovednosť za svoje rozhodnutia. Odmenou im bude, že obaja nájdu pravú lásku. (oficiálny text distribútora)

Sakulnikov

No nebýt krásné Oravy a vlků, tak na tom není co chválit. Prostě slátanina se špatným hlavním hrdinou. Mimochodem, proč to je v českém znění? ()

maniacxl

Krásná výprava,hezký kostýmy,skvěle vybrané lokace.Jestli se točilo jen na Slovensku,tak klobouk dolů.Na tomhle všem si tvůrci dali fakt záležet a muselo to stát hodně euro.Co ale odflákli,tak výběr některých herců,hlavně Samuel Spišák byl mdlý,skoro spal,jako by ho to nebavilo.O Celestínce Bakynhemové se bavit nebudu,už jen kvůli tomu,že řekla za celou dobu asi 5 souvislých vět.Což chápu,víc by asi nesvedla,herečka,ani malých rolí z ní nikdá nebude,to už si spíš za rok v další pohádce od našich sousedů zahraje krále Jaro Slávik.Scénář byl zbytečně vleklej,stával se místy nudnej a nezajimavej.Toť asi vše.Ne,že bych to přímo doporučoval,ale jednou se to vydržet dá.55%. ()

Claire.TJ

Heleď se, milé ČSFD, je vskutku hodně nespravedlivý, že tak špatná pohádka, jako byla Princezna a písař, má o dva procentní body vyšší hodnocení, než pohádka tato. Vůbec by si Láska na vlásku zasloužila mnohem víc. Sama od sebe jsem mezi třemi a čtyřmi hvězdami, ale dala jsem čtyři, aby měla tato pohádka čtyřhvězdu aspoň jednu. Co pochválit? Je toho dost, krásnou výpravu, krásné kostýmy, sympatické herce, na nic si nehrající, obyčejný příběh. Samozřejmě, potenciál sultána byl nevyčerpaný dost žalostně, ale kluci si našli hezké baby a nakonec našli, byť trochu pofidérní, způsob, jak nakrmit vlka, aby koza zůstala celá - jak tak nějak spolu soužít. Narozdíl od letošní štědrovečerní pohádky to vkusně vypadalo, vkusně se to chovalo, bylo to milé a neřvalo se v tom. Já jsem ráda, že se aspoň na něco o Vánocích dalo koukat. ()

Luswani

Ze začátku mě to moc nebavilo, ale po tom, co se ti dva vyměnili, se to o dost zlepšilo. Trochu to kazila Celeste Buckingham, která, navzdory tomu, že měla minimum textu, předvedla, že není herečka. Nakonec to byl milý, příjemný příběh. Zejména oceňuji, že se v této pohádce nikdo zbytečně nepitvořil a nedělal ze sebe debila. Po delší době se dá hovořit o celkem povedené pohádce. 70% ()

swinevenca odpad!

Okolnosti mě donutily to dokoukat, a tak sem po dlouhé době loupnu odpad. Nejdřív mě praštil debilní dabing českých herců jinými českými herci a pak roztahanost pohádky, která byla úplně o ničem. Původní hrozba války vyšuměla, pohnutky jednoho i druhého Spišáka jsem často nechápal stejně jako roli šaškovskýho rádce. Mně prostě přišlo, že začali točit dřív než to dopsali a pak se to velmi neúspěšně řešilo za chodu. ()

SB

Možná to není úplně na 4, ale letošní vánoce (2014) to strčilo nové české pohádky do kapsy - byla jedinou, u které jsem měl pocit, že takhle nějak vypadá pohádka. Obsazení bylo velice vydařené (princ nevypadal ani jako gigolo, ani jako retard, i ostatní postavy byly uvěřitelné), nikdo se nesnažil přehrávat, na pohádku to bylo i trochu naturalistické (rytířská družina coby banda dobytků) a vážné bez přehnané idealizace šlechty i poddaných, exteriéry i interiéry byly propracované, výprava povedená a kamera přímo skvělá (bez onanistických posuvů, obletů ap.). Sám děj nebyl předvídatelný. Velice povedená slovenská pohádka. Po dalším shlédnutí: Je to na 4, přinejmenším. Výše uvedené jsem si potvrdil, jen bych zdůraznil úžasnou výpravu a povedenou hudbu a doplnil, že za povšimnutí stojí velmi vydařené, přirozené herecké výkony bez přehrávání nejen hlavních postav, ale i mnoha drobných rolí, což tuto pohádku pro mě řadí někam výše. Velice příjemná záležitost. A bez kouzel - klidně by to mohlo být skutečností! ()

Actio

Je to hrozně natočený, ač se tu angažovala půlka Prahy, masky děsný, kamera trapně reklamní, čeští herci sami sebe neumí nadabovat ... radši bych slovenský originál ... ale i když slyšet Hanáka slovensky, asi bych se posral smíchy :-D tohle je fakt průser ()

srolyma

Na Slovensku je pěkná příroda a oravský hrad je skutečně impozantní a mimořádně zachovalý. Děkujeme za informaci. Nic jiného tohle veledílo s označením „výpravná pohádka“ nepřineslo. To nevzhledné nemehlo v hlavní dvojroli opravdu nestojí za zmínku, tomu se opravdu nedá říkat hraní. Hvězdička ze superstar aspoň jakž takž dobře vypadá a že za celou dobu řekne asi dvě slova je možná jen dobře. To mistr Hanák hraje, přesněji řečeno přehrává. Tohle nejsou Mlýny, chtělo by to řádně ubrat. Ale aspoň mluví svým hlasem. Chudáka Matonohu z nějakého prazvláštního důvodu z češtiny do češtiny předabovali. No nic. Jednoznačně nejslabší ze tří vánočních premiér. ()

blondboss

Hádam najvydarenejšia rozprávka posledných rokov na Slovensku aj v Česku. Zaujímavo spracovaný námet Marka Twaina v malebnom prostredí slovenskej prírody, s príjemným hereckým osadenstvom a krásnou titulnou piesňou. Samo Spišák svoju dvojúlohu zvládol skvelo a spojenie hereckého debutu mojej obľúbenej speváčky a zároveň hereckého majstrovstva mojej najobľúbenejšej herečky v našich končinách, proste nemohlo dopadnúť zle. Judit Bardos je proste božská. Veľmi milé prekvapenie. 70 % ()

lobo87

Prekvapujúco príjemná a napriek trošku prehnanej dĺžke i nenudiaca slovenská rozprávka. Samozrejme, hlavná hviezda Celeste vôbec nie je ústrednou postavou filmu a jej priestor sa obmedzil na pár replík a pár smutných pohľadov. Fakt by nebolo od veci, keby jej napísali aspoň jednu pieseň, aby aspoň trošku využili jej potenciál. Naopak, Spišák si zahral dosť... a dobre. Dvojúlohu zvládol tento sympaťák s prehľadom. Mne sa najviac páčila Judit Bárdos. Bolo vidieť, že z tohto hereckého ansámblu je v nej najviac kvality a talentu. Režisérka si zaslúži pochvalu hlavne za to, že patrí k súčasným filmárom, ktorí sa snažia oživiť našu kinematografiu. Po Cypriánovi a Miluj ma, alebo odíď je to jej tretí celovečerný film v priebehu troch rokov, čo je super. Teším sa na jej ďalší film.... 65% ()

jungewolf

Moc pěkná pohádka v krásných exteriérech. Velice rád se na ni opět podívám . Takže - 5 * a 82 % . *Jenom technická poznámka: v Obsahu je chyba - Beatrix byla NEAPOLSKÁ princezna, nikoliv benátská ...  . ()

Eire

klúčik ** Po mohutnej reklame sme si s rodinou sadli a pustili film. Niektorí členovia ho prestali pozerať po 20tich minútach. Ja som vydržal skoro do konca. Ja som vydrzal 21 minut 1 sekundu.... I am sorry.... Az sa mi nechce verit ze je to ta ista reziserka co natocila UNOS. ()

Muff

Možná trochu zdlouhavá pohádka, ale kvalitní herecké obsazení, herecké výkony, kamera, atmosféra a exteriéry udělali svoje a celkově se mi to moc líbilo. V záplavě hloupých, pitvořících se nebo nudných pohádek tahle rozhodně patří o těm lepším. Já měl zrovna takovou tu pohodovou náladu, takže trochu přetažená stopáž a některé zbytečně natáhnuté scény mi nevadily. 4* ()

Elisson

Zlátanina, po ktorú sme si museli ísť k Markovi Twainovi? Zhrňme si to - otrasné dialógy, hlavný hrdina, ktorý nevie hrať ( a nie je tam jediný) a okrem toho má absolútne nevhodný hlas na hocičo v televízii....a koniec filmu ako zo zlého vtipu.... ()

Thailon

Technicky a vypravne paradne, no ten scenar to zabil. Chybal humor, nadhlad a to nieco, co z rozpravky nas tak pritahuje. A ta Celeste to malo byt co? Vyhrala daku sutaz vyrobku z Panelaku? ()

EddieIron

Kdyby to trvalo padesát minut, hráli v tom jiní herci, napsal by to jiný scénárista a natočil jiný režisér, tak by to nemusela být vůbec špatná pohádka... ()

Ironhead

Pro mne asi to nejvetsi prekvapeni Vanoc 2014 a to v tom kladnem slova smyslu. Nejak nechapu, to priserny hodnoceni tady (pro nekoho ze je tohle dokonce odpad?!? to jako vazne?). Pritom jde o krasne natocenou, vypravnou a prekvapive dospelou pohadku. Zadne pitvoreni, zadne radoby legranci komicke figurky, zadna jasave kostymy a dekorace.... presto kouzelne natoceny pohadkovy pribeh s kvalitnimy herci, skvelou kamerou i celkovu vypravou. Nikde zadne lacine cetky ani triky... proste tento rok nejlepsi nova pohadka pochazi od nasich vychodnich sousedu, neda se nic delat a ja jim to preju ;_) *palec nahoru* A jeste ke kritice Celeste... ano kdovijaka herecka to nebude, taky k tomu ani nema prostor... ale ja mel naopak radost, ze konecne nejde prvoplanovite o blond krasku/princeznu alá modelka 21. stoleti, ale naopak typove o zenu daleko vice odpovidajici slechticnam tech casu. ()