Iron Fist

• USA Marvel's Iron Fist
USA, (2017–2018), 20 h 52 min (Minutáž: 49–62 min)

Tvorcovia:

Scott Buck

Predloha:

Gil Kane (komiks)

Finn Jones, Jessica Henwick, Jessica Stroup, Tom Pelphrey, David Wenham, Rosario Dawson, Wai Ching Ho, Ramon Rodriguez, Sacha Dhawan, Barrett Doss (viac)

15 let od údajného úmrtí se Danny Rand znova objeví. Teď má ale sílu Železné pěsti a chce získat zpátky svoji minulost a naplnit svůj osud. (Netflix)

Recenzie používateľa BaronMartin k tomuto seriálu (26)

Iron Fist (2017)

Čtvrtým Marvel seriálem z Netflixovské produkce je Iron Fist a asi se téměř všichni shodneme na tom, že se jedná i o nejhorší kousek z celé této Defenders ságy. Hlavně tedy mluvím o první sérii, která se opravdu moc nepovedla a i když není hrozná, je přinejlepším průměrná, obsahuje celkem dost velkých chyb a přešlapů a nemyslím si, že je nějak extra kvalitní. Druhá řada naštěstí spoustu z toho vylepšila a obecně je mnohem kvalitnější, na to už je ale trošku pozdě a vzhledem ke zrušení seriálu právě po 2. sérii si Iron Fist ani nestihl pořádně spravit reputaci. Každopádně, obě dvě série tohoto seriálu jsou kvalitativně celkem odlišné, takže bych je chtěl rozebrat zvlášť. Začněme tedy první sérii a jak jsem již načrtnul, ta opravdu není nijak extra výjimečná a vlastně ani dobrá. Prvně se chci vyjádřit konkrétně k akci, jelikož Iron Fist má být jeden z nejlepších kung-fu bojovníků světa a akční pasáže jsou pro tento seriál celkem dost důležité. A netuším, jak se to stalo, když hned vedle máme Daredevila s perfektními akčními momenty, ale první Iron Fist akci vůbec nezvládá. Choreografie je mizerná, je zde hromada střihů, krátkých a nenavazujících záběrů, klasická roztřesená kamera a k tomu i hodně nudné lokace, špatná kamera a ne moc příjemné osvětlení. Někde jsem slyšel zvěsti, že akce musela být kvůli nedostatku času na přípravy improvizována přímo na setu, a pokud je to pravda, tak je to celkem dost smutný a akorát to ukazuje zájem tvůrců, když se akci v seriálu, který má být hlavně o ní, takhle málo věnovali. Každopádně, dobře, akce je špatná, co ten zbytek? Bohužel, ten na tom není o moc lépe. Postavy jsou většinu času příšerně otravné, hlavní hrdina, Danny Rand, je arogantní a nesympatický blbec, který akorát na všechny řve a chová se jako totální ťulpas. Navíc, jeho schopnost, samotný Iron Fist, není pořádně vysvětlen a občas nastanou momenty, kdy by bylo naprosto logické tuto svítící ruku použít, ale Danny ji prostě z neznámého důvodu nepoužívá. Další postavy na tom nejsou o moc lépe, je zde Dannyho love interest Colleen, což je hrozně napsaná postava a s Dannym má nulovou chemii, je zde Dannyho kámoš Davos, který není moc výrazný a nemá pořádnou linku a je zde celá organizace the Hand, která je sice zpracovaná líp než v Daredevilovi, k Iron Fistovi se určitě hodí líp, ale celkově je to prostě jenom zlá organizace, co chce ovládnout svět. Příběh taky není moc dobrý, je hrozně nelogický, když už se objeví nějaké zajímavé téma, do pár epizod je zase vyřešeno a taky má celý seriál hrozný problém s tím, že se zde perou dvě hlavní příběhové kostry, které spolu navzájem moc nesouvisí a akorát jedna druhou kazí. Máme tady samotnou the Hand, madam Gao, Bakuta a podobné mystické věci, které jak říkám, mě moc nebavili. Na druhou stranu, celá linka s rodinou Meachumů, s Haroldem a Wardem, to mě hodně bavilo a proto mě mrzí, že hlavně v druhé půlce série má tato část děje hrozně málo prostoru. Každopádně, když jsem je nakousl, Meachumovi jsou hrozně fajn. Záporák celé série, Harold, je takový klasický zloun, ale má dost velké charisma a jeho postava a jeho vývoj se mi líbil. Ward, hraný Tomem Pelphreyem, je celkově jedna z nejlepších postav celého seriálu, hlavně díky jeho hereckému výkonu, který je fakt příjemný. Celá první série má taky hrozně velký problém s tempem, je zde tuna patosu a zbytečné vaty, hrozně se to táhne a některé díly mají přehnaně dlouhou stopáž (jsou tu i hodinové epizody). Abych zmínil ještě nějaká pozitiva, hudba je opravdu boží a taky se mi líbily CGI efekty, hlavně samotný Fist, který prostě vypadá dobře. Podtrženo, sečteno, první sérka fakt není moc dobrá. Nesympatické hlavní postavy, celý děj s Rukou není moc dobrý, je takový hloupý a ne extra zajímavý, akce je tragická. Jsou zde fajn Meachumovi, ale ti to nezachrání. Na první sérii se úplně nedoporučuji koukat, jelikož se prostě moc nepovedla. Abych tak nějak přešel k sérii druhé, ta je upřímně hrozně fajn a hned na začátek musím pochválit nové tvůrce, kteří seriál převzali, že se pokusili napravit všechny chyby řady první. Jenomže, problémem prostě je, že jaký smysl má dívat se na seriál, jehož první řada stojí za prd, jenom proto, že jeho druhá, kratší série je fajn a potom byl stejně seriál zrušen. To je celkem k zamyšlení. Druhá série určitě není žádný skvělý počin, ale už je aspoň koukatelná. Většina postav jsou velmi dobře napsané, Danny je zde mnohem sympatičtější a zajímavější postavou a i vedlejší charaktery jsou lépe napsané, jsou více sympatické a celkově je scénář mnohem lepší. Děj není tak rozházený, je zde jenom jedna hlavní příběhová linka, která je celkem povedená a které se seriál drží a neskáče od tématu k tématu. Hlavní záporák Davos je dost fajnový, není úplně nejhorší a minimálně jeho přítomnost nijak nevyrušuje, na rozdíl od Ruky v první řadě. Největšího zlepšení se dočkala akce, která je zde upřímně fakt dobrá, má mnohem lepší choreografii, je lépe natočená a i když to pořád není Daredevil style, akční pasáže konečně vypadají dobře. Druhá série má taky mnohem lepší tempo, jelikož má oproti první sérii o 3 díly méně, tudíž je zde mnohem méně hluchých a prázdných míst. Celkově, druhá série je prostě fajn, je příjemná, je taková pohodová a celkem i spraví chuť po té první pokažené řadě. Akorát vás zamrzí ten otevřený konec, jehož pokračování se již nedočkáme, ale co už. Pokud bych měl na závěr říct, zda se vyplatí na Iron Fista dívat, bohužel musím asi říct, že ne. První série tohoto seriálu fakt není nijak extra dobrá a prakticky jakýkoliv jiný Marvel Defender je na tom líp. Tam, kde Daredevil byl kvalitní filmařina s božím příběhem, kde Jessica Jones měla skvělý detektivní příběh s mrazivou atmosférou, kde Luke Cage měl výborné prostředí Harlemu s fajn jazzovou hudbou a kde Punisher měl skvělou hlavní postavu a celý lore kolem ní, první Iron Fist prostě tohle vůbec nemá. Druhá série je fajn, to určitě a já si vážím každého tvůrce, který na ní pracoval, protože muselo být hrozně těžký vzít ten seriál a vrátit ho tak nějak zpátky k důstojnosti. Ale vyplatí se rozkoukávat seriál, když víc než půlka Iron Fista není moc dobrá a ta druhá půlka stejně končí s tunou nezodpovězených otázek? Nemyslím si. První série má mizernou akci, ne moc dobrý příběh a nesympatické postavy. Druhá řada toto naštěstí opravuje a dává seriálu nový a příjemný kabátek, na to už je ale trochu pozdě... Hodnocení: 60% () (menej) (viac)

Season 1 (2017) (S01)

Do party dorazil čtvrtý a zároveň poslední člen Defenders, všemocný Iron Fist, a i tentokrát musím dát za pravdu většinovému názoru, první řada Iron Fista se totiž moc nepovedla. Rozhodně to není špatný seriál, má své kvality a některé části mě opravdu hodně bavily, na rozdíl od zbytku Netflixovského Marvelu ale nemá vůbec nic, čím by mohl oslnit. Zatímco Daredevil měl temný a drsný dospělý příběh, Jessica detektivní zápletku a charismatického padoucha a Luke Cage překvapoval zajímavou estetikou a skvělou jazzovou hudbou, Iron Fist prostě nemá nic, čím by upoutal vaši pozornost a díky čemu byste na něj vzpomínali jako na to lepší z MCU. Začněme ale od začátku, konkrétně příběhem. Děj první série je totiž hrozně zmatečný, chaotický, táhlý a celkem nezajímavý. Příběh se točí kolem Iron Fista, mistra kung-fu, který bojuje s prastarou organizací nindžů, the Hand. Dávalo by tedy smysl, aby se seriál zaměřoval na budování jakési mytologie, na představení samotného kláštera K'un-Lun, na celý řád Iron Fistů, Ruku a aby nám představil tuto mystičtější stránku MCU. Seriál se ale pro mě z naprosto nepochopitelných důvodů rozhodl, že místo toho, aby prozkoumal tyto zajímavé stránky, tak řeší dějové linky jako například to, že se roky pohřešovaný Danny Rand snaží právnicky dokázat, že je to skutečně on. Řeší se tu celá rodina Meachumových, Colleen s Claire, jakási podivná frakce Ruky a tohle všechno prostě není vůbec zajímavé. Navíc, když už je to zajímavé (např. celá ta linka kolem právního sporu ohledně Randovy identity mě celkem bavila), po pár dílech seriál tuto linku ukončí a přijde na řadu nová, nezajímavá linka. Když se nad tím zamýšlím, celá série je hrozně chaotická, má strašně moc postav, strašně moc témat, které chce vyřešit a strašně moc dějových linek. Je tady již zmíněný právní spor ohledně identity Dannyho, je tu rodina Meachumových, Harold, Ward, Joy a vztahy mezi nimi, je tady K'un-Lun, Dannyho starý kámoš Davos a celá linka kolem toho, jak se tam Danny musí vrátit, je tady Ruka, její frakce, její 2 vůdci a jejich vztah s hlavními postavami, řeší se tu vražda rodičů hlavního hrdiny, jeho vztah s asi 10 lidma a mnohem víc. A prostě a jednoduše, je toho strašně moc. Byl bych radši, kdyby seriál měl jenom pár témat, co by ale prozkoumal pořádně do hloubky. Navíc, to co teď řeknu bude znít hrozně divně vzhledem k tomu, co jsem právě napsal, ale tempo celé řady je hrozně pomalé. Pořádně se nic neděje, je tu hromada výplňkových momentů a i přes to, že je tu tuna zajímavých témat a nápadů, seriál plýtvá časem diváka a většinu času se nic neděje. Rozhodně by neuškodilo zkrátit počet epizod, naštěstí si to seriál uvědomil a druhá řada má pouze 10 dílů. Pojďme se podívat na postavy. Hlavního hrdinu Dannyho hraje Finn Jones a ten je upřímně fajn. Bohužel, postava, kterou hraje, zas tak fajn není. Danny je arogantní, nesympatický, má záchvaty vzteku, které se za celou sérii vůbec nezlepší a i když má své dobré momenty, v některých chvílích je strašlivě otravný. Colleen, řekl bych druhá hlavní postava, tak kromě toho, že je pro větší děj prakticky zbytečná, je ještě otravnější, arogantnější a nesympatičtější než Danny a jejich vzájemnou romanci jsem jim vůbec nevěřil. Opravdu nerozumím lidem, co tvrdí, že Colleen je nejlepší postavou seriálu, mě ukrutně nudila a otravovala. Následně tu máme rodinu Meachumů, kteří většinu času fungují jako primární záporáci. Je tu Joy, která je hrozně fajn tak do půlky série, než začne rapidně měnit strany a její finální rozhodnutí v poslední epizodě doteď nechápu. Absolutní opak je Ward, který je naprosto skvělá postava. Ze začátku je sice takový celkem průměrný, ale zhruba v půlce série se rozjede, jeho postava získá hloubku, motivace, cíle a nějaký smysl a po dokoukání první řady musím říct, že Ward podle mě tahá celý seriál, jelikož jeho postavu jsem si užíval asi nejvíce. A chci opravdu pochválit herecký výkon Toma Pelphreyho. Herce jsem doteď neznal, ale po dokoukání této řady budu po očku pozorovat jeho ostatní projekty, jelikož mě celkem zaujal a některé hlavně emocionální scény díky jeho výkonu skvěle fungují. Hlavní záporák celé série Harold se rozhodně nezapíše do dějin jako ten nejlepší záporák, ale když se nad tím tak celkově zamyslím, byl vlastně hrozně fajn. I přes to, že měl relativně málo prostoru tak byl charismatický, jeho postava mě zaujala a bavila mě každá jeho scéna a dodával celému seriálu takový šmrnc. Sice Iron Fist následuje takové to typické klišé, že záporák musí ke konci hrozně zešílet a zmagořit, ale vlastně mi to ani nevadilo a Harold byl prostě fajn, a jedna z těch lepších stránek seriálu. Alespoň jsem díky němu objevil herce Davida Wenhama, který mě taky tak trochu zaujal :D Jako vedlejší záporáci tady figuruje ještě samotná the Hand a musím uznat, že se mi líbila víc, než v Daredevilovi. Hodí se sem mnohem víc a i když její mytologie není vůbec tak rozvinutá, jak by mohla, nebyla špatná. Ještě si pojďme probrat další prvky série. Důležitým bodem jsou určitě akční scény. Notak, Iron Fist je jeden z nejlepších kung-fu mistrů světa, akční scény přece nemůžou být špatné... ach jo :D Bohužel, toto moje přání se nevyplnilo a akce tohohle seriálu fakt není moc dobrá. Je nepřehledná, je nezajímavá, špatně sestříhaná i natočená, v nezajímavých a nudných lokací, Danny rozhodně nebojuje jako někdo, kdo má ovládat kung-fu na světové úrovni a fakt, že seriál vůbec nevysvětlí, jak vlastně jeho schopnosti fungují, mě štval celou dobu. Je zde tuna momentů, kdy by mohl jednoduše povolat Iron Fista a zničit nepřítele na kousíčky, místo toho ale bojuje normálními pěstmi a svítící ruku používá až na poslední chvíli. Digitální triky taky nejsou nejlepší, některé momenty vypadají divně a hlavně se skrz celou řadu občas objevuje jistý CGI pták, co jen tak lítá kolem, který vypadá fakt příšerně :D Alespoň že hudba je super, hlavně takový ten motiv Iron Fista, co je i v samotném intru, tak zní hrozně dobře. Na závěr, co vlastně říct o Iron Fistovi. Chcete vidět zajímavý mytologický děj o mniších a o řádu mystických bojovníků? To tu nenajedete. No tak, samotný K'un-Lun je v celé sérii vidět na pár vteřin a máme z něj úplně minimum flashbacků. Chcete se dívat na Iron Fista kvůli skvělým bojovým scénám? Ty tu taky nejsou, třeba sesterský Daredevil má tisíckrát lépe vypadající akci. Proč vlastně na Iron Fista koukat? No, já vlastně nevím... Iron Fist je velmi průměrný seriál, který si rozhodně najde své fanoušky, kteří by mohli ocenit některé sympatické postavy, fajn chemii mezi některými z nich a celkem povedeného záporáka. Jenže, existuje miliarda seriálů, které tohle mají taky a jsou lepší. Ve finále, jediný důvod, který já vidím, proč se na Iron Fista dívat je ten, abyste měli plný přehled informací pokud se chystáte dívat na Defenders. A jenom ten fakt, že jsem nedokázal vymyslet lepší důvod, proč se dívat na tento seriál, je dost smutný... Iron Fist měl rozhodně na víc. Naprosto promarněný potenciál v příběhu, nesympatické postavy, poměrně tragická akce. Iron Fist patří k těm nejslabším seriálovým kouskům z Netflix Marvel produkce. Hodnocení: 54% () (menej) (viac)

Sníh ustupuje (2017) (S01E01)

Tak přišla řada na posledního člena Defenders a na jeho sólový seriál, tedy Iron Fist. A neříkám, že by se mi to nelíbilo, ale souhlasím s většinovým názorem, že je to takové nijaké. Hned na začátek chci zmínit tempo, které je úděsně pomalé. Scény se zbytečně táhnou, je tu několik brutálně pomalých momentů a i hromada zbytečných chvílí. Třeba taková scéna se CGI orlem je naprosto zbytečná a akorát vás do očí praští ty nepovedené efekty. Dalším příkladem je scéna na festivalu, která je sice celkem napínavá, ale je zbytečně dlouhá. Stěžoval jsem si na to u Luka Cage a tady to řeknu znovu, opravdu nerozumím téměř hodinové stopáži u těchto seriálů. Zbytek epizody tak nějak kolísá v nadprůměru. Finn Jones v hlavní roli je dost fajn, jeho postava je minimálně celkem sympatická a zrovna s ním nemám moc problém. S čím už mám problém, tak to je celá rodina Meachumů, která zatím působí jako ti nejvíc klišé a obyčejní záporáci. Dějově to není špatné, až na to natahování a pár nelogičností, třeba fakt nechápu, jak se Danny mohl vkrást do jedné a té samé firmy třikrát, pár hodin po sobě, a nikdo ho nezastavil :D Nebo třeba proč prostě Joy neřekne nějakou jejich společnou vzpomínku z dětství, což by okamžitě vše vyjasnilo. K akčním scénám, zatím jich tu moc nebylo, ale nevypadají nejlépe. Střih na sebe moc nenavazuje a celé je to natočené z hrozně zvláštních úhlů a působí to prostě divně. Jestli bych měl něco pochválit, tak je to hudba, hlavně konkrétně to jedno téma, co hraje ve znělce a pak až úplně ke konci epizody, to je fakt super. Jinak epizoda taková průměrná, doufám, že se seriál ještě rozjede. Hodnocení: 60% ()

Shadow Hawk letí (2017) (S01E02)

Druhý díl pokračuje ve šlépějích první epizody, a to jak v pozitivech, tak v negativech. Hned na začátek... ach jo, hodina a dvě minuty. Proč? Proč mají ty Netflixovské Marvel seriály tak brutálně přehnanou stopáž? A není to jenom Iron Fist, i Luke Cage a občas i Daredevil s Jessicou prostě byli přehnaně pomalí a táhnoucí se, ale u Iron Fista s celkem pomalým tempem je to ještě víc cítit. 45 minut max by bohatě stačilo. K samotné epizodě, největším plusem jsou rozhodně debaty Dannyho s psychologem a flashbacky a popisy Dannyho historie. Také musím pochválit vizuální zpracování čchi, tedy samotné zobrazení energie v Iron Fistovi, které je celkem pěkné a ta svítící žlutá ruka má prostě něco do sebe :D Také se nám vrací Ruka, se kterou zde nemám vůbec žádný problém, k Iron Fistovi sedí mnohem víc, než k street level Daredevilovi. Bohužel, to je tak nějak k pozitivům všechno. K negativům, hned na začátek chci říct, že v minulé epizodě byl Danny relativně sympatická postava. Tady je ale... meh? Jakože, občas se chová hrozně arogantně a na to, že umí ovládat čchi a meditovat, má očividně dost velký problém s kontrolováním vzteku :D K záporákům, ani jeden z nich mi moc nesedí. Ward je zvláštní, není moc charismatický a ani extra zapamatovatelný. Jeho tatík Harold je o trošku lepší, akorát je brutálně nesympatický a taky mi příjde, že Danny až moc v klidu vzal to, že je naživu :D A ještě na závěr bych chtěl pogratulovat panu psychiatrovi, že ho jako první postavu v seriálu po 1 a půl epizodě napadlo ověřit si to, co říká Danny a zjistit, jestli to je pravda :D Nájs. Hodnocení: 60% ()

Úder hromového kanónu (2017) (S01E03)

Zatím asi nejzbytečnější epizoda, u které jediná relativně důležitá část je posledních 10 minut. Děj se prakticky vůbec neposouvá, postavy se nevyvíjí (nebo takhle, vyvíjí, ale strašně stupidně) a všechno ostatní je prostě meh. Jedna věc, na kterou si budu asi stěžovat už furt, ale PROČ TO MÁ SAKRA HODINU? Proč ty díly jsou tak zbytečně dlouhé. Nerozumím tomu. Další věc jsou postavy. Danny přeskakuje mezi sympatickým hrdinou a naprosto arogantním blbečkem, co se neumí ovládat a řve na všechny. Joy má pro mě naprosto nesmyslný charakterový vývoj, kdy na začátku epizody s Dannym sympatizuje, ale hned po té, co celkem pochopitelně odmítne její dohodu, je na něj hnusná a snaží se ho kariérně a právnicky zničit (i když kdo ví, jak to s ní vlastně bude). Paradoxně jediné postavy, kterým zůstává jejich charakter, jsou ty nejmíň zajímavé. Ward působí jako ta nejmíň výrazná postava, která si nedokáže prosadit své a akorát poslouchá rozkazy svého taťky. A když už je o něm řeč, Harold se snaží hrát na hrozného drsňáka, ale seriál ho vykresluje jako naprostého tupce. Je celkem smutné, že zatím největší respekt, co z Harolda šel, byl v moment, kdy se Danny díval na jeho portrét v kanceláři. Ani nemluvím o té naprosto stupidní scéně s Haroldem a Madam Gao, kterou chci trochu rozebrat :D Harold cvičí box s nějakým týpkem. Následně zhasnou světla a přijde Madam Gao, přičemž týpek, s kterým Harold trénoval, naprosto zmizí. Prostě v té scéně najednou není. Madam Gao má asi superschopnosti či co, jelikož se náhodně spawnuje a zase mizí a Harold má naopak IQ v mínusu, jelikož když mu Madam Gao přikáže, aby poklekl, tak jako naprostý debílek klekne přesně na to místo, kde před chvílí rozbil skleničku. Ne vážně, fakt nemohl popojít metr vedle, aby neklečel na rozbitém skle? :D Rovnou si probereme postavu Jeri, u které mě nejvíc překvapilo, jak moc tvůrci nepochopili její charakter. V Jessice Jones, Jeri byla vykreslována jako osoba, která se sice sem tam snaží pomáhat jiným, ale většinu času jí jde hlavně o svůj osobní zisk a je pro to schopná udělat prakticky cokoliv, včetně vypuštění sériového vraha se superschopnostma, viz Kilgrave. Tady z ní ale tvůrci dělají milou právničku, která je naprosto ochotná zdarma pomoci Dannymu v nouzi. Sakra, co to je za nekonzistenci v charakteru? Další scéna, která stojí za to, je souboj Danny vs. náhodný týpek u archivu v nemocnici. Protože dámy a pánové, takhle špatnou akční scénu jsem už hodně dlouho neviděl. Tři miliony střihů, nenavazující záběry, naprostá nepřehlednost, špatná choreografie... prostě vypadá to strašně. Na to, že Danny má být jeden z nejlepších kung-fu mistrů, akce v tomto seriálu se zatím fakt moc nepředvedla. Ještě chci zmínit konec, který mě upřímně rozesmál :D Danny prostě vyšplhá na vrchol mrakodrapu, otevře okno a najednou se tam zjeví random týpek a shodí ho. Absolutně náhodný cliffhanger, který mě ale sakra pobavil :D Ach jo, tahle epizoda se fakt moc nepovedla. Abych řekl něco pozitivního, hudba je výborná. Konečně seriál pořádně používá ten strašně příjemný rytmus z intra a soundtrack je opravdu fajn. Taky ta scéna v konferenční místnosti je dost fajn a těším se na celý právní spor Dannyho a Meachumových. Snad to tvůrci moc nepokazí. Hodnocení: 49% () (menej) (viac)

Osmiznaká dračí dlaň (2017) (S01E04)

Epizoda sama o sobě není špatná, minimálně je lepší než ta předchozí, ale sakra... proč tvůrci tak zbytečně zahazují dobré nápady? Mohli jsme mít hned několik epizod zabývajících se tím, že Danny se snaží dokázat svoji identitu svým starým známým. Nope, to bylo ihned smáznuto během prvních 2 dílů. Mohli jsme mít poměrně fajn právní spor, kdy se Danny snaží předložit nějaké důkazy a opravdu právně dokázat svoji identitu. Taky ne, hned na začátku tohoto dílu se to vyřeší a z Dannyho se okamžitě stane miliardář a vlastník firmy. Každopádně, začíná se mi celkem líbit Ward, konečně začíná dostávat nějaký charakter a už nepůsobí jako taková jednostranná postavička. Harold je pořád celkem meh, ale taky už začíná působit jako fajn manipulátorský záporák. K ději, v samotném díle se nic moc nestane, kromě toho, že Danny získá zpět svojí firmu a o pár sekund později ji připraví o miliardy peněz, ale jinak se díl dost táhne. Máme tu opět zápasy v kleci s Colleen, které jsou podle mě hrozně zbytečné a naprosto mimo charakter Colleen, máme tady dost pofidernou akční scénu u výtahu s týpkama se sekyrkama a máme tu Ruku, která je alespoň oproti Daredevilovi vykreslována poměrně dobře, jinak je to ale pořád takové nemastné neslané. Hodnocení: 60% ()

Leknín utržený pod listem (2017) (S01E05)

Další, dle mého názoru relativně zbytečná epizoda. Celá příběhová linka s heroinem je zvláštní, včetně neskutečně prapodivného začátku, a řekl bych, že je i celkem zbytečná, její jediný účel je dovést hlavní postavy do mola, kde se odehraje relativně důležitá část pro děj. Když už jsme u těch postav, vrací se zde Claire a já nevím, čím to je, jestli to je scénářem seriálu nebo už jsem touhle postavou celkem přesycený, ale Claire mi připadala neskutečně otravná a nesympatická. To samé bych mohl říct i o Colleen, u které jsem mimochodem v minulých dílech nezmínil její podle mě naprosto nesmyslné rozhodnutí účastnit se nelegální zápasů, které se v této epizodě snaží nějak obhájit a tvůrci se strašně moc snaží z ní udělat takový polo-tragický charakter, ale moc to nefunguje. Každopádně, celá chemie a dynamika mezi Dannym, Colleen a Claire je hrozná :D Jejich dialogy jsou otravné, nezajímavé, mnohdy i celkem trapné. Další postavy jsou taky celkem průměrné. Hlavně Ward je dost mdlý. Možná je to tím, že ho vidíme prakticky jenom ve 3 scénách, přičemž v jedné z nich je zfetovaný a v té druhé asi půl minuty ukazuje fakáče na celou místnost, ale i tak :D Ještě chci zmínit Gao, která působí taky hrozně podivně. V Daredevilovi to byla taková ta milá paní, u které jste ale cítili, že prostě s ní je něco špatné a jenom se přetvařuje. Tady už si na nic moc nehraje a je z ní reálná záporná postava a podle mě to ubírá na její zajímavosti. Jestli na epizodě chci něco pochválit, tak je to vyzobrazení the Hand, které je mnohem lepší a mystičtější než v Daredevilovi a to je alespoň fajn. Hodnocení: 54% ()

Z jeskyně vychází nesmrtelný (2017) (S01E06)

Další díl a další důkaz toho, že Iron Fist je prostě zvláštní, ne moc dobře provedený seriál. Začněme tím nejdůležitějším, a to je samotný turnaj mezi Dannym a nejrůznějšími válečníky Ruky. A celý tenhle koncept by byl hrozně fajn, kdyby byl trošku lépe proveden. Zaprvé, proč se ty turnaje neodehrávají na trošku noblesnějších místech, které vypadají nějak honosně? Proč se ty souboje odehrávají ve skladu, pak mezi nějakým prádlem a následně u lešení. Vypadá to, že tvůrcům prostě došel budget na prostředí a nemohli si dovolit vytvořit nějaké více epické zasazení. Taky ty souboje jsou neskutečně tmavé, nejde pořádně nic vidět a vlastně až na 2. vyzyvatelku, ani ti nepřátelé nejsou nijak extra zajímaví. Dále k postavám. Reálně, skoro žádná postava mi není sympatická. Danny se chová jako arogantní tupec, co si myslí, že sám přemůže prastarou nindža organizaci. Colleen si myslí, že když bude bojovat spolu s Dannym, ve dvou tu organizaci už stopro přemůžou. A Ward je případ sám o sobě. V téhle epizodě je vykreslený jako naprostý feťák, který se bez svých prášků chová jako totální magor a je pro ně schopný udělat cokoliv, včetně zlomení si ruky o dveře od auta :D A stále nevím, jestli herecký výkon Toma Pelphreyho je dobrý nebo spíš podivný :D Abych něco pochválil, Madam Gao je zde velmi dobře vykreslená a líbil se mi její charakter. Teda, kromě toho momentu, kdy dostane superschopnosti a švihne Dannym přes půl místnosti :D Jinak fajn díl. Hodnocení: 55% ()

Vyvracení stromu (2017) (S01E07)

SPOILERS! Zatím asi nejlepší epizoda seriálu, jelikož na rozdíl od předchůdců ve mně dokázala alespoň vyvolat nějaké emoce :D Tudíž rovnou začnu negativy. V minulé epizodě jsem to moc neřešil, ale už tam to bylo, ale tady to prostě musím napsat. Kdo sakra edituje ten seriál? :D Některé ty střihy, některé zoomy, některé kamerové záběry jsou tak příšerné, střih na sebe nenavazuje a ten až komický zoom, když Ward přijde k taťkovi, který se zbavuje těl, je zlatý :D Dále romance mezi Dannym a Colleen je minimálně zvláštní, Colleen je pořád strašně otravná postava a upřímně moc nechápu lidi, co jí vynášejí do nebes. Každopádně, k pozitivům. Určitě musím zmínit Warda. Nevím, jestli jsem při sledování měl nějakou extra dobrou náladu nebo už jsem se přenesl přes to, že jeho postava je prostě divně napsaná, ale Ward mě baví. Má zajímavý charakter, jakž takž pochopitelné motivace a herecký výkon Toma Pelphreye je asi jediný výkon v celém seriálu, který ve mně dokáže vyvolat nějaké pocity. A upřímně, ten finální twist, kdy nekompromisně zabije svého otce, je fakt super. Jinak je děj fajn, akční scéna ze začátku dílu je velmi povedená a madam Gao mě taky bavila. Hodnocení: 60% ()

Požehnání praskajících kostí (2017) (S01E08)

Dobře, vracíme se s kvalitou zase trochu zpět, tak začnu něčím dobrým :D I když vlastně, je to možná i trochu smutný, že Ward, jeho vztah s Joy a celá jeho dějová linka je milionkrát lepší a zajímavější, než to, co dělá Danny. K němu, celá jeho linka je zvláštní. Je celkem nudná a nezajímavá, je v ní Colleen, kterou každou epizodu považuji za otravnější a otravnější a ne, opravdu nechápu lidi, co ji vyzdvihují jako nejlepší Netflixovský Marvel sidekick. Starý dobrý Foggy nebo Misty... Epizoda má tunu logických problémů, ať už to, na co tu mnoho lidí poukazuje, a to pravidla ohledně fungování Dannyho železné pěsti. Když bojuje s protivníkem, normálně se mlátí a ruku nerozsvítí. Na druhou stranu, když chce maličko zastrašit Gao, úplně v klidu Iron Fista vyvolá. Pravidla ohledně ovládání této schopnosti nebyla nikdy vysvětlena a proto to moc nedává smysl. Na druhou stranu bylo fajn vidět asi poprvé za celé MCU Gao vystrašenou a bojící se. Souboj s náhodným ožralým ninjou byl upřímně dost fajn, ne proto, že by to byl nějaký choreografický zázrak, ale protože byl prostě vtipný a užil jsem si ho. Ještě chci zmínit, že epizoda je plná narážek na jiné Netflixovské hrdiny. A některé jsou docela přirozené a v pohodě, jako třeba dopis od Luka pro Claire, jiné naopak neskutečně bijí do očí, viz soukromá detektivka, co zajistila důkazy pro Joy. Nevím, přišlo mi, že tahle reference tam byla jenom proto, že si seriál uvědomil, že mu chybí nějaká reference na Jessicu Jones a nemělo to moc smysl. Jinak jakž takž fajn díl, který se sice táhne a vedlejší linka je mnohem lepší, než ta hlavní, ale jde to no :D Hodnocení: 57% ()

Paní všech muk (2017) (S01E09)

Další relativně průměrná epizoda. Hned na začátek musím říct, že nesnáším oživování postav a už vůbec ne záporáků. Myslím, že když vidíme postavu zemřít, měla by být mrtvá. Ale u Iron Fista asi musím udělat výjimku, protože celá dějová linka točící se kolem Harolda, jeho zmrtvýchvstání a to, jak během své smrti očividně trošku zmagořil byla strašně super. Sice má pár chybiček, ať už smrt Haroldova asistenta, která je prostě divná, nebo fakt, který mě iritoval celou epizodu, a to ten, že mu během oživení nejspíš zregeneroval jeho uříznutý prst :D Dannyho linka je jakž takž fajn, Colleen mě sice pořád celkem irituje a nejsem žádný chemik, ale jsem si celkem dost jistý že thiopental takhle úplně nefunguje :D Taky mi příjde trošku divný, že za těch 15 let, co byl Danny v klášteře, tak jediné, co ho naučili je, jak dávat super silné útoky, ale třeba regenerační schopnosti, to očividně tak podstatné není... :D A taky mě ještě pobavilo, jak týpek hraný Sachou Dhawanem, který mimochodem v té epizodě prakticky není a zatím moc nevidím jeho význam, vytváří šurikeny z alobalu, které se následně zabodnou do ocelové zdi :D Hodnocení: 60% ()

Černý tygr krade srdce (2017) (S01E10)

Z dějového hlediska celkem povedená epizoda, jelikož asi poprvé za celý seriál tu máme relativně komplexní příběh, nějaké budování světa a celé mytologie Iron Fistů a Ruky a aspoň to je fajn. Bohužel to pro mě neskutečně srážejí postavy. Hlavní postava, Danny, je čím dál tím víc arogantní, nesympatický pako trpící záchvaty vzteku, které se nedokáže pořádně ovládat. Bakuto je ten nejtypičtější a nejnudnější záporák, který navíc má nějaké skryté schopnosti teleportace (v jednom záběru je v té své podivné škole, další scénu je u Harolda a doslova hned další scénu je zase zpátky ve škole). Když už jsem ho zmínil, tak Harold je zvláštní. Občas se chová jako naprosto vyšinutý cvok, a i když chápu, že to dějově dává docela smysl a je to opodstatněné, je prostě takové zvláštní, že celou sérii se schovával a skrýval před ostatními a v této epizodě najednou odhalí celý svůj plán své dceři a následně ještě vyleze z baráčku, aby osobně zabil jednoho týpka, který se mimochodem ani na 2 vteřiny nepozastaví nad tím, že před ním stojí člověk, co byl víc než 10 let považovaný za mrtvého. Abych něco pochválil, tak Davos a jeho příchod je fajn. Ale dost možná je to tím, že mám slabost pro Sachu Dhawana, který podle mě fakt dobře umí hrát vyšinuté cvoky (viz Master v Doctor Who :D ). A upřímně doufám, že v dalších dílech se aspoň na chvíli podíváme do K'un-Lun, o kterém se celou sérii jen mluví, ale zatím jsme neviděli ani jeden jediný flashback z tohoto místa... Hodnocení: 60% ()

Zaveď koně zpět do stáje (2017) (S01E11)

4 hvězdy si tato epizoda vysloužila jen a pouze díky závěrečnému dialogu v autě mezi Davosem a Dannym, který konečně přináší nějaký lore pro celý Dannyho charakter. Jinak se ale tento díl řadí mezi naprosto běžné lehce nadprůměrné epizody. Můžeme začít rovnou začátkem epizody, kde místo toho, abychom konečně viděli nějakou zajímavou scénu, konkrétně zkoušku Iron Fista, dostáváme jen a pouze moment, kdy Danny už má zkoušku dávno za sebou a schopnost Iron Fista získal. Abych ale nekřivdil, celou sérii jsem čekal na nějaký flashback nebo scénu z K'un-Lunu a zde jich konečně pár dostáváme a i když samotný klášter vidíme asi na 5 vteřin, vypadá fakt dobře. Jestli je něco velice fajn, tak je to Davos. Jeho chemie s Dannym, s Claire, celkově jeho postava je velmi fajn a má jasné a pochopitelné motivace. Celý život se připravoval na to stát se Iron Fistem, nakonec se jím stal Danny a ten prakticky okamžitě zdrhnul a všechny opustil. Jasné, jednoduché, ale účinné motivace na podle mě celkem potenciálně zajímavého záporáka, kterým se Davos díky konci epizody pravděpodobně stane. Na druhou stranu, co mě bavilo ještě víc, tak je malý dialog hned na začátku dílu, kdy se Danny ptá na to, jak se má jeho mistr z K'un-Lunu. A celý tento nepatrný moment mi ukázal o kolik zajímavější by bylo, kdyby se scénář seriálu víc zaměřoval na Dannyho historii, jeho výcvik, jeho přátelství s Davosem a jednotlivými mnichy a jak nám místo toho seriál dodal tunu dílů Dannyho, který se pokouší získat zpátky Rand, hromadu výplňkových momentů, relativně zbytečné Meachumy, atd. Hodnocení: 60% ()

Zastav velkého šéfa (2017) (S01E12)

První epizoda za celý seriál, u které jsem se opravdu po celou dobu bavil... což je trochu smutné, že tento moment přichází až v předfinálním díle :D Každopádně, kdo mě fakt nebaví, tak je Danny. Je to nezajímavá, bez charakterová postava, která nemá skoro žádné cíle ani motivace, má vztah s Colleen, který postrádá jakoukoliv chemii, a jeho výlevy vzteku už mě začínají sakra štvát. Kdyby to byla nějaká charakterová vlastnost, se kterou by se musel vypořádat a změnit se, oukej... ale ne, seriál dělá, jako kdyby bylo naprosto v pořádku, že se najednou rozhodne zmlátit svého nejlepšího kamaráda, protože ho urazil. Kdo mě baví, tak jsou Meachumovi. Hlavně Ward. Ward je prostě skvělý. Jeho postava má hloubku, má pochopitelné motivace a jeho činy dávají smysl. Akorát si odmyslet tu úvodní scénu, kdy je v cvokárně a má halušky, a je to v pohodě :D Harold je taky fajn, sice se občas chová až jako přehnaný hajzl, ale jako záporák (předpokládám, že hlavní) funguje dobře. Joy je trošku horší, jelikož mě celou dobu neskutečně štvala, ale jinak taky fajn postava. Mými nejoblíbenějšími scénami z epizody jsou rozhodně jakékoliv scény u Meachumových doma, které jsou napínavé a dramatické, potom souboj Bakuta s Colleen, který minimálně vizuálně vypadá velmi dobře, a následně pokec Warda s taťkou v nemocnici, který je naopak takový nepříjemný a mrazivý a je vidět, že Haroldovi stále více a více začíná šplouchat na maják :D A celkově vztah Harolda a Warda se mi hrozně líbí, jak je vidět, že se navzájem nesnáší a chtějí se jeden druhého zbavit, ale nechtějí to udělat před Joy, ani nijak veřejně. Hodnocení: 70% ()

Drak si hraje s ohněm (2017) (S01E13)

SPOILERS! Finále první řady Iron Fista je jakž takž dobré, i když jako celý seriál trochu postrádá logiku, ale pojďme si to pěkně rozebrat. Hned na začátek, sakra, Danny a Colleen jsou jedny z nejotravnějších hlavních hrdinů, které seriál mohl mít. Oba dva jsou arogantní a nesympatičtí a Colleenina věta uprostřed dílu, že to ona bude muset zabít Harolda, mě tak neskutečně vytočila... ať rovnou smázneme ty negativa, Joy v tomhle díle je brutálně náhodná postava. K Wardovi se ze začátku chová jako hajzl, následně obviní vlastního otce z toho, že podrazil Dannyho, a ve finální scéně se s Davosem dohodne, že zabijí Dannyho? WHAT? Co to je sakra za vývoj. Reálně tady není žádná scéna mezi momentem, kdy je na straně Dannyho a kdy plánuje jeho vraždu. Naštěstí toto jsou asi všechna negativa a zbytek je vcelku pozitivní. Tak zaprvé, Harold v tomhle díle se mi líbil asi nejvíc za celý seriál. Jde z něj respekt, působí, že má věci pod kontrolou a je fajn. Sice jeho finální souboj s Dannym je takový typický final fight se záporákem, kdy na sebe akorát řvou nějaké životní křivdy a samotný souboj je dost nic moc, ale ujde. Ward je skvělý a s ohledem na celou sérii je to rozhodně nejlepší postava v ní. Jeri Hogarth konečně působí jako že je to ten stejný charakter jako z Jessicy Jones a máme zde i jednu naprosto topovou scénu, kdy Danny flákne Iron Fistem do podlahy, která vypadá vizuálně skvěle. Konec dílu láká na 2. řadu nebo na Defenders nebo na co vlastně, ale jo, uznávám, těším se. Škoda, že celý seriál nevypadal takhle... Hodnocení: 70% ()

Season 2 (2018) (S02)

Druhá (a vzhledem ke zrušení seriálu i finální) série Iron Fista je ve všech ohledech lepší než první řada, u které se asi všichni shodneme, že nebyla nijak extra dobrá. Táhla se, neměla dobrou akci, příběh ani postavy a jednoduše se celkově moc nepovedla. A proto je hrozně fajn vidět, že si druhá série vzala k srdci kritiku a napravila většinu chyb série první. Na úvod bych začal asi větou, kterou jsem nečekal, že u Marvel seriálu od Netflixu někdy řeknu, a to tím, že druhá série Iron Fista je první seriál z celé Defenders ságy, který nemá problém s tempem. Určitě za to může fakt, že počet dílů byl z klasických 13 snížen na 10, což se na první pohled nemusí zdát jako nějak extra velká změna, ale tempu to neuvěřitelně prospělo. Není tu tolik hluchých míst, všechno je svižnější a rychlejší, není tu žádný fillerový díl a i když tu stále jsou momenty, které jsou trošku zbytečnější a delší než by být měly, je to celkově mnohem koukatelnější a příjemnější. Další věcí, kterou chci zmínit, tak je akce, která byla u první série jedna z nejvíce kritizovaných věcí. A pravdou je, že tam nebyla moc dobrá. Měla tunu střihů, záběry na sebe nenavazovaly, choreografie nebyla moc dobrá a akční momenty byly taková hromádka narychlo sestříhaných pohybů, které prostě nevypadaly dobře. A v tomto aspektu musím seriál pochválit, jelikož akce je zde fakt dobrá. Není to úplně Daredevil level akce, ale je hodně povedená. Má mnohem lepší choreografii (za což určitě může to, že celý tým starající se o choreografii byl vyměněn), nemá tolik střihů, záběry jsou delší a mnohem lépe navazují a obecně je akce mnohem lépe natočená, s lepší kamerou. Dle mého stojí za zmínku třeba úvodní akce v pilotním díle, která je asi nejlepší z celé série. Teď bych se přesunul k tomu nejdůležitějšímu, k ději a postavám. Hlavní hrdina, Danny Rand, prošel neskutečnou proměnou charakteru. Zatímco v první sérce to byl arogantní blbeček, co si na všechno stěžoval a byl neskutečně otravný, jeho postava je zde mnohem sympatičtější, Finn Jones podle mě hraje mnohem lépe a uvěřitelněji a celkově má Danny mnohem zajímavější a lepší charakter. To stejné můžu říct u Colleen, která byla v první sérii příšerně otravná a byl to tehdy jeden z mých nejméně oblíbených sidekick charakterů (než přišla 2. Jessica a Trish :D). A Colleen nejen, že zde má mnohem sympatičtější a obecně milejší charakter, navíc mají spolu s Dannym naprosto výborně napsaný vztah, jejich romance a dynamika je boží a nikdy bych nečekal, že po první sérce, kde měli nulovou chemii, uvidíme takhle dobře napsaný vztah. Danny s Colleen se tímto řadí mezi můj asi nejoblíbenější vztah z Defenders, určitě lepší než třeba Claire s Lukem nebo Matt s Karen. Další postavy jsou taky dost fajn, hlavně Ward je super, má dost dobře napsanou linku s Bethany a s dítětem, která krásně sedí k jeho charakteru, a samozřejmě i výborný herecký výkon. Joy je taky fajn, líbí se mi její manipulátorský charakter a i když stále moc nerozumím jejím motivacím, který jsou prostě divný (ale to už byly na konci první série), byla oukej. K záporákovi Davosovi, ten je určitě lepší než v první řadě, má mnohem lepší linku, zajímavější motivace, navíc je z něj plnohodnotná postava a plnohodnotný záporák. Já osobně mám hrozně rád Sachu Dhawana (jeho Vládce v Doktorovi je skvělý :D) a líbí se mi, že Davos si zachovává takovou tajemnost a mystičnost, navíc jeho linka je poměrně zajímavá. Kdo mě bavil ještě víc je ale nová postava Mary Walker, u které mě jenom mrzí, jak příšerně málo prostoru má a že vlastně je pro širší děj naprosto zbytečná. Já osobně mám hrozně rád postavy s poruchou identity a její charakter je prostě zajímavý. Akorát mě teda mrzí, že vzhledem ke zrušení třetí série Iron Fista a čtvrté série Daredevila, kde měla být Mary plnohodnotný záporák, se asi nikdy nedočkáme pokračování její linky, která končí řekněme dost otevřeně, a asi se nikdy nedočkáme té pravé komiksové Typhoid Mary a její Typhoid osobnosti, jež je zde pouze načrtnutá. Abych něco řekl k samotnému příběhu, ten je upřímně hodně fajn. Líbí se mi, že na rozdíl od první série, kde jsme měli asi milión linek a hlavní kostru tvořily 2 části: jedna s Haroldem a druhá s Rukou, přičemž tyto dvě části se navzájem podkopávaly, zde máme takovou jednu hlavní linku a všechny ostatní na ni navazují. Navíc jsme se zbavily the Hand, která mě nikdy moc nebavila, místo toho tu máme válku gangů a samotného Davose, což je určitě mnohem lepší a zajímavější téma. Někteří asi budou mít problém s tím, že Danny zde v podstatě na půlku série přijde o schopnosti Iron Fista (které mimochodem až do konce nezíská :D), ale mě to přišlo jako dost zajímavý koncept na prozkoumání. Na závěr chci zmínit i pár negativ, které s druhou řadou Iron Fista mám. Tak zaprvé, hudba je sice mnohdy hrozně fajn, hlavně Davosův motiv je dost tajemný a mystický, až náboženský, což je super, hrozně mě ale mrzí, že se vůbec nevrátila taková ta ikonická Iron Fist znělka, kterou sice stále můžeme slyšet v intru, ale první série ji krásně zapracovala do samotného soundtracku. Taky se mi úplně nelíbilo některé CGI, které občas vypadá dost pofiderně. Mluvím hlavně o momentech, kdy Davos používá schopnosti Iron Fista, jeho červená ruka totiž vypadá celkem dost uměle a počítačově. S Davosem se i váže fakt, že je zde několik momentů, kdy Davos někoho zabije, někomu rozmlátí hlavu na maděr nebo mu prorve ruku tělem. A i přes to, že seriál je eRkový, tyhle smrti jsou vždycky mimo záběr a nikdy je nevidíme, což je neskutečná škoda a nechápu, proč se seriál tolik bál nám tyhle brutální smrti ukázat. A samozřejmě, některé určitě bude štvát otevřený konec, kdy tvůrci naprosto očividně počítali s třetí řadou, tudíž ve finále zůstává spousta linek otevřených a načrtávají se i linky nové, jejichž pokračování se nikdy nedočkáme. Což je škoda, jelikož hlavně finální scéna a koncept, který tady tvůrci představí, je podle mě hrozně zajímavý a třetí sérii bych si klidně i dal. Bohužel, ta byla spolu s ostatními Defenders seriály zrušena, takže smůla. A vlastně i kvůli tomuhle bodu si nejsem tolik jistý, jestli se vyplatí druhou sérii rozkoukávat. Pokud jste viděli první řadu, myslím si, že druhou můžete klidně zkusit, už jenom proto, abyste se přesvědčili o kolik lepší je. Má nosnější příběh, mnohem lépe napsané postavy, zajímavější a propracovanější akční scény a obecně je lepší. Jenomže kvůli tomu, že má celkem dost otevřený konec a teasing na třetí řadu, nevidím vlastně moc důvodů, proč tuto sérii rozkoukávat. Nedej bože pokud byste se kvůli tomu museli dívat na první sérii :D Krásné ponaučení se z chyb první řady. Mnohem zajímavější příběh, lépe napsané postavy a výborné akční scény. Konečně Iron Fist dostal důstojnou sérii, která není vůbec špatná. Hodnocení: 70% () (menej) (viac)

Iron Fist zuří (2018) (S02E01)

Ty jo, já jsem vlastně až překvapený jak moc dobrý to bylo a jak moc mě pilot druhé řady bavil. První sérka je bez debat to nejhorší, co jsme dostali od kolaborace Marvelu a Netflixu a i když není nijak extra špatná, je prostě hrozně průměrná. Proto mě hrozně zaskočilo, jak dobře na mě druhá řada zatím působí. Dannyho charakter jakoby byl vyměněný. Zatímco v první sérii to byl arogantní a vzteklý blbeček, tady je jeho postava sympatická a hodně příjemná. To stejné platí i pro Colleen, kterou jsem v první řadě nenáviděl a bral jsem ji za nejhoršího sidekicka z celých Defenders (dokud teda nepřišla Trish v druhé Jessice :D). Tady je ale zase změna. Colleen je příjemná, sympatická a hlavně mají vynikající chemii s Dannym, což v první sérce taky nebylo. Davos též působí dobře, i když tady je to hlavně tím, že v první sérii mi vadil v tom, že narušoval celou linku s Meachumovýma a celá ta linka o Hand mě prostě nezajímala, tady ale, když už je Hand pryč a Davos má více prostoru sám o sobě, působí dost fajn. Na závěr samozřejmě, akce. A pane bože, ta je skvostná. První řada měla tragickou akci s tunou střihů a nenavazujících záběrů, zde ale, spolu s výměnou týmu starajícího se o choreografii, přichází naprosto bravurně natočená akce, která je zajímavá, zábavná, má skvělou choreografii a hlavně má dlouhé záběry a ne tolik střihů, což přidává nejen na přehlednosti, ale i na tom, že akce působí mnohem víc cool a obecně lépe. Hudba je stále skvělá a taky musím ocenit, že seriál je hrozně pěkně natočen, ty kamerové záběry, to osvětlení, působí to strašně dobře. Jediná negativní věc, které jsem si všiml, tak jsou úvodní titulky a intro, které z nějakého důvodu změnilo font textu na naprosto odporné zelené písmo, které je vyloženě nechutné na sledování :D Ale to je trošku hnidopišství. Druhá série Iron Fista zatím působí neskutečně dobře a i díky zkrácení stopáže o 3 díly je hrozně cítit, že to odsýpá a netáhne se to tolik. Hodnocení: 80% ()

Tohle město není na výpal (2018) (S02E02)

Druhá epizoda pokračuje v hodně podobných stopách jako první díl a zanechává si hrozně příjemnou a svěží atmosféru. V tomto díle musím vyzdvihnout hlavně Meachumy, kteří jsou super. Ward je strašně zábavný na sledování a jeho herec Tom Pelphrey je prostě skvělý, má hrozně velké charisma a je to zajímavá postava. Joy zde ukazuje svoji manipulátorskou stránku a i když stále úplně nechápu, co má vlastně proti Dannymu, je celkem fajn. Davos je taky super, je tady jedna sexuální scéna mezi ním a jednou kamarádkou Joy, která je extrémně napínavá a taková nepříjemná na sledování. Každopádně, já mám strašně rád Sachu Dhawana (jeho Master v Doctor Who je prostě boží :D) a postava Davose se mi zde líbí mnohem víc, než v první sérii. Hlavním tahounem dílu je samozřejmě flashback na rituální souboj Dannyho a Davose, který je upřímně dost fajn, líbí se mi jak brutální a surový je a taky mi přišel dobrý ten odkaz na klasickou ikonickou Iron Fist komiksovou masku. Jediné, co mi vadí je, že ten samotný souboj je rozkouskován na 3 flashbackové scény po celém díle a není to jednotná scéna, což je takové dost rušivé. Taky musím zmínit charakter Mary, který ač má zatím málo prostoru, extrémně mě baví a hrozně jsem zvědavý, co s ní tvůrci budou dělat. I přes to, že když se řekne „Typhoid Mary“, tak samozřejmě v hlavě mám nějakou představu a asi tuším, jak její linka bude zhruba probíhat, hrozně se těším, jak to bude zpracované. Na závěr, tempo je velmi příjemné a je to po dlouhé době co Marvel Netflix seriál nemá problém s tempem :D Což je samozřejmě způsobené tím, že série má jen 10 dílů místo 13. Hodnocení: 75% ()

Smrtící tajemství (2018) (S02E03)

Další poměrně povedená epizodka. Highlightem je samozřejmě scéna u večeře, která je extrémně napínavá, krásně zrežírovaná a taková pěkně dramatická. Jediné, s čím zde mám asi problém je to, že seriál se velmi podivným způsobem snaží vysvětlit motivace Joy, které jsou samy o sobě hodně zvláštní :D Notak, nemyslím si, že je tak těžké prokázat, že její táta byl psychopat. Přece jenom, zabil pár lidí, včetně rodičů hlavní postavy, a Joy si stále myslí, že to byl dobrák. Kdo mě taky baví, tak je samozřejmě Mary, jejíž linka se zde začíná trochu víc rozjíždět a stále jsem zvědav, co tvůrci předvedou. Ward byl taky fajn mimochodem :D Moment s vyjednáváním mezi dvěma gangy byl trošku podivný, podle mě se hodně rychle přešlo z „jdeme vyjednávat“ na „chcete nás zradit“ a bylo to celé takové hodně zvláštní, ale nic extra hrozného. Hodnocení: 70% ()

Terč: Iron Fist (2018) (S02E04)

Pomalu se blížíme k půlce série (což je hrozně neuvěřitelný, že to říkám už po 4. epizodě, u Netflix Marvel seriálu :D) a přichází taková zlomová epizoda, která je upřímně fajn. Tak zaprvé, Mary Walker se začíná pořádně zapojovat do širšího děje a její charakter je hrozně fajn. Odhaluje se nám zde co je vlastně zač, což teda pro lidi, kteří znají Typhoid Mary z komiksů není žádné extra překvápko, ale její postava je dost dobrá a já, jakožto někdo, kdo naprosto zbožňuje téma rozdvojené osobnosti, si všechny její scény hrozně užívám. Do seriálu vstupuje také Misty, kterou je vždycky fajn vidět :D Co mě osobně ale hrozně štve, tak je závěr. Dostáváme zde rituál zinscenovaný Davosem, kterým chce vzít Dannymu schopnosti a dát je sám sobě. A tahle scéna je upřímně fajn, je dost atmosférická a i když ten set je takový trošku levnější a připomněl mi některé sety z první série, je to dobrý. Jenomže pak díl prostě skončí :D Celý rituál je prostě ukončen v půlce kvůli cliffhangeru. Což je hrozná škoda, mohla to být naprosto bombastická scéna. Jinak je to samozřejmě fajn díl, třeba akční scéna mezi Dannym a Mary v metru je dost super. Stále se těším na další epizody. Hodnocení: 70% ()

Netflixovské seriály od Marvelu dorazí na Disney+

Netflixovské seriály od Marvelu dorazí na Disney+

24.02.2022

Před pár týdny přišla zpráva, že Netflix stahuje své marvelovské seriály jako Daredevil nebo Punisher ze svých serveru. To samozřejmě rozjelo spekulace o tom, kde asi seriály, jež se teprve nedávno… (viac)

Dostane Daredevil novou řadu na Disney+?

Dostane Daredevil novou řadu na Disney+?

05.10.2021

Pár dní zpátky sociální sítě obletěla spekulace, že by se Charlie Cox mohl vrátit do role Daredevila v nové řadě stejnojmenného seriálu na streamovací službě Disney+. Ještě předtím nás ale údajně… (viac)

Matrix našel nového Nea

Matrix našel nového Nea

17.10.2019

Pokračování Matrixu konečně našlo svého hlavního představitele. Tím nebude ani navrátivší Keanu Reeves, ani nedávno oznámený Yahya Abdul-Mateen (byť na oba podle všeho čekají důležité role). Čtvrtý… (viac)

Punisher oficiálně zrušen

Punisher oficiálně zrušen

19.02.2019

A je to oficiální. Měsíc po premiéře druhé řady Punishera s Jonem Bernthalem v hlavní roli se streamovací gigant Netflix rozhodl definitivně zavřít dveře za marvelovskými seriály a oficiálně tak… (viac)