Danny s Colleen se snaží zprostředkovat tolik potřebný mír. Ward bez pozvání dorazí na sestřinu aukci a Joy si svým vlastním způsobem hraje na dohazovačku. (Netflix)

BaronMartin

Druhá epizoda pokračuje v hodně podobných stopách jako první díl a zanechává si hrozně příjemnou a svěží atmosféru. V tomto díle musím vyzdvihnout hlavně Meachumy, kteří jsou super. Ward je strašně zábavný na sledování a jeho herec Tom Pelphrey je prostě skvělý, má hrozně velké charisma a je to zajímavá postava. Joy zde ukazuje svoji manipulátorskou stránku a i když stále úplně nechápu, co má vlastně proti Dannymu, je celkem fajn. Davos je taky super, je tady jedna sexuální scéna mezi ním a jednou kamarádkou Joy, která je extrémně napínavá a taková nepříjemná na sledování. Každopádně, já mám strašně rád Sachu Dhawana (jeho Master v Doctor Who je prostě boží :D) a postava Davose se mi zde líbí mnohem víc, než v první sérii. Hlavním tahounem dílu je samozřejmě flashback na rituální souboj Dannyho a Davose, který je upřímně dost fajn, líbí se mi jak brutální a surový je a taky mi přišel dobrý ten odkaz na klasickou ikonickou Iron Fist komiksovou masku. Jediné, co mi vadí je, že ten samotný souboj je rozkouskován na 3 flashbackové scény po celém díle a není to jednotná scéna, což je takové dost rušivé. Taky musím zmínit charakter Mary, který ač má zatím málo prostoru, extrémně mě baví a hrozně jsem zvědavý, co s ní tvůrci budou dělat. I přes to, že když se řekne „Typhoid Mary“, tak samozřejmě v hlavě mám nějakou představu a asi tuším, jak její linka bude zhruba probíhat, hrozně se těším, jak to bude zpracované. Na závěr, tempo je velmi příjemné a je to po dlouhé době co Marvel Netflix seriál nemá problém s tempem :D Což je samozřejmě způsobené tím, že série má jen 10 dílů místo 13. Hodnocení: 75% ()

• Ve scéně, kdy Mary (Alice Eve) setře zamlžené zrcadlo, zůstane vidět pouze půlka jejího obličeje. Jde o odkaz o komiksovou podobu Typhoid Mary, kde má každou polovinu tváře jinak barevnou. (NiWi)
  • Maska, kterou Danny (Finn Jones) a Davos (Sacha Dhawan) nosí při obřadním souboji, je identická s tou, kterou nosí Iron Fist v komiksech. (NiWi)