Po povrchu Mesiaca sa prešlo dvanásť ľudí. Bezodnou prázdnotou medzi vežami Svetového obchodného centra však prešiel len jediný človek a už viac to nikto ďalší nezopakuje. Philippe Petit (Joseph Gordon-Levitt) sa vďaka tréningu a radám svojho mentora Papa Rudyho (Ben Kingsley) a pomoci tímu svojráznych dobrodruhov, odhodlal na nemožné. Prekonal obrovské komplikácie a aj napriek nezhodám, zrade a množstvu situácií, v ktorých išlo doslova o život, sa mu podarilo vymyslieť a zrealizovať šialený plán. (TV Markíza)

Flynn

Podívaná krásná... v IMAXu to mělo fakt šťávu... trochu jsem se před začátkem bál, jestli se mi nedostaví nějaké závratě nebo stavy blivna, ale vpoho..... nicméně film natočený svižně, člověk by ani nevěřil z čeho všeho se dá vykouzlit příběh. Ale hlavní postava mi teda k srdci nepřirostla.. choval se arogantně a jako takový ten typický člověk na ránu. Takže mě spíše štval, než že bych mu jako fandil... ovšem film jako celek určitě nadprůměr.... a záběry teda velice velice solidní.. myslím si, že to je film, co si zaslouží velké plátno a i to 3D tady mělo smysl. ()

campix

Zemeckis je mistr audiovizuálního podání svých snímků a vypadá to, že doba, kdy točil pouze animované filmy, je již tabu. A mě osobně to docela dost potěšilo. Zemeckis se vrátil k dramatům, ale bohužel už není tak silný, jako tomu bylo dříve s jeho legendárními prvními počiny. Let i The Walk jsou dramata podle skutečných událostí a zobrazují tak neuvěřitelné lidské životy, které Vám ukáží jak obyčejný člověk vlastně jste. Gordon-Levitt v roli francouzského provazochodce, který se rozhodl pověsit lano mezi budovami World Trade Centera a přejít po něm. Což se mu (několikrát !!!) podařilo, toto není žádným tajemství, jelikož je příběh vyprávěn samotným Petitem. Scénáristicky klasicky vedené drama bez výraznějších chyb, ale také bez výraznějšího ohromení diváka (tedy krom digitálních orgií). Jako člověk bojící se výšek jsem neriskoval návštěvu IMAXU, jelikož tam musel snímek působit celkem impozantně. Největší výtka míří směrem k digitálním efektům. Nezbavíte se dojmu nereálnosti a všechno je strašně uhlazené a točené za pomocí zeleného plátna (sice to jinak nešlo), ale všechno je až moc umělé a nedokáže vtáhnout. ()

zette

Na muj vkus to Zemeckis podal dost kycovite. Ac byl Petituv vykon mimoradny, film misty pusobi jako pohadka a to si myslim, ze je spatne. Pravda, z nekterych zaberu mi behal mraz po zadech... Myslim, ze se tvurcum ani nepovedlo nahodit tu francouzskou atmosferu v prvni polovine filmu. Herecke obsazeni dobre, vykony nijak mimoradne. Cekal jsem ten film trochu jiny, skoda. ()

Juto

Zemeckis vytvára takmer avantgardnú hru kompozície, pohybu a perspektívy. Vzrušujúco ladenú s formou a priestorom. Kamera je jemná a precízna. 3D pozeranie je povinnosť. Ináč budete sklamaný. 7/10 ()

WolfR

Krásná oslava lidské statečnosti, odvahy, cílevědomosti a ambicí, filmařsky i řemeslně precizní, ale nijak převratné, 4 hvězdy. ()

Icefist

Musí se nechat, že ačkoliv je ten film v podstatě úplně o ničem, tak dokáže svým zpracováním zaujmout. Toliko k obecné rovině. V té osobní mi nezbývá než konstatovat, že jsem si ke snímku nenašel žádný vztah. Francouzský nádech mi spíše vadil, než že by mě osvěžil, Gordon-Levitt mi taktéž nebyl nějak extra příjemný a cirkusovému prostředí jsem rovněž nikdy nehověl. Prim tu tak pro mě hraje majestátní stavba podpořená solidní vizuální stránkou, která asi ještě víc pomůže při projekci ve 3D. 60 % Oblíbená část- potlesk dělníků ()

dr.fish

Od Zemeckise bych čekal víc než dvouhodinové kecy arogantního klauna s francouzským přízvukem. Myslím si, že se to vlastně asi natočit dobře dalo, ale ne takto. Ani ten Ben Kingsley, jeden z nejlepších světových herců, to nedokázal pořádně "rozjet". Asi opravdu nebylo o čem hrát. Ideální film na spaní u TV. 40% ()

alisa.upir

Tenhle zážitek ze 3D Imaxu mi málem přivodil infarkt. Takže pokud máte jako já strach z výšek, dejte si tenhle film buď jako výzvu, a nebo nechoďte na 3D. Těch záběrů, ze kterých se mi zvedal žaludek, je tam bezpočet. Příběh relativně odsýpá první polovinu filmu a jen dokazuje, že Petit byl šílenec. Druhá půlka by se vešla do 15, max. 20 minut. Jenže to by asi nedalo na dostatečnou délku filmu, takže si místo toho druhou půlku filmu můžete užít spoustu závratí bez děje. Nebudu nikomu lhát, ten film mě nebavil. 3D technologie byla dobře propracovaná, ale je smutný, když nemůžu říct o filmu žádnou další hezkou věc. ()

sator

Exhibice egomaniackeho blbečka mě fakt nedojímá.... Gordon přehrává a leze mi na nervy.. Co dál... Sledoval sem cyklus dokumentů provazolezecké familie a tam sem opravdu nedýchal... ()

nineweh

Uznávám, že jsem asi měla jít do kina... ALE i tak. Levitta mám ráda, ale ta paruka a kontaktní čočky hodně rušily (tak buď rezignuju na vytváření podobnosti s historickou postavou, nebo sakra obsadím někoho, kdo se jí podobá), navíc dojem táhne dolů zoufale neoriginální hudba. Podivný komentář od pochodně Sochy svobody taky nic moc (všechny ostatní efekty vypadají zcela realisticky, ale tohle je prostě zelené pozadí jako poleno a je to hrozně poznat). U true story asi nemá cenu stěžovat si na předvídatelnost děje, ale přece jen, několikrát jsem skoro usnula. Sorry, za mě ne. ()

URBAN

Vynikající film o jednom lidském snu. Ne že by to byl úžasný film bez chybiček, ale jeho provedení a myšlenka je tady to hlavní a splnilo to svůj účel. ( 20.1.16/PC ) ()

octopuska

Gordon-Levitt mě moc mile překvapil, jako celej film. Rozjezd pomalejší, ale pak to sviští po strništi jedna báseň. Dokonce jsem překonala své fobie z výšek. Je až neuvěřitelné co všechno člověk dokáže, když chce, má vůli, vytrvalost a velký sen, který si chce splnit. A je jedno jestli má cestu umetenou, nebo mu okolí háže klacky pod nohy. A navíc sen splněný tam, kde si ho už nikdo splnit nemůže. Krásná vzpomínka na dvojčata. Navíc skvělá hudba. ()

kocik1

Kéž by tenhle film měl v sobě aspoň z poloviny tolik drajvu jako má samotný Philippe Petit. Jenže nemá. I když je to natočené profi,chybí tomu šťáva. ()

Sabrewulf

Tak Zemeckis mi opět připoměl, jak skvělý režisér je, z tématu, u kterého jsem si říkal - o čem to celé při stopáži 2 hodin bude (?) - dokázal vytřískat maximum. Film je plný hravých nápadů, které mi neustále kouzlily úsměv na tváři. U finále jsem chvílemi ani nedýchal. Teprve teď zjišťuji, že film byl v kině ve 3D. Moc mě mrzí, že mi to celé proteklo mezi prsty, totiž vzhledem k tomu, že nemám rád výšky, zážitek mohl být o to intenzivnější. I když Gordon-Levitt nepatří mezi mé extra oblíbence, tady byl fajn. Moc příjemný film. ()

Radiq

Nejprve jsem trochu nesvůj - Joseph Gordon-Levitt s retro účesem a šíleným francouzským akcentem? To nepůjde, říkám si. Ale zbytečně. Ze začátku sympatická seznamovačka s minulostí a postavami, pak docela zajímavé přípravy, ale pak se to přehouplo do výšek a už mě málem vomejvali. Ještě se mi snad nikdy nestalo, že by mě takhle málem vomejvali. Ani žádnej horor na mě takhle nikdy nepůsobil. Srdce mi bilo, v břichu pocit jak u maturity, z podpaží se pot linul, ruce se mi třásly, i hlava mě začala bolet. Ne, tohle se mi u filmů normálně nestává. Ale tohle bylo podle pravdy a ten Petitův umělecký výkon mě úplně odrovnal. Vůbec jsem nevěděl, do čeho jdu a nelituji, protože napětí jsem mohl krájel příborovým nožem a krve by se ve mě stejně nedořezal. Zemeckis mě tentokrát nenasral a konečně natočil po Forrestu Gumpovi zase něco nadprůměrného. Ne dost nadprůměrného, ale pořád hodně povedeného. ()

Zemeckis a miniaturní druhá světová

Zemeckis a miniaturní druhá světová

20.06.2017

Legendární Robert Zemeckis (Návrat do budoucnosti, Forrest Gump) se po Vánoční koledě konečně vrátil k hraným filmům. Jeho nová dramata Let, Muž na laně a Spojenci se (alespoň v Česku) dočkala velmi… (viac)

Startuje zimní přehlídka Best Film Fest

Startuje zimní přehlídka Best Film Fest

10.12.2015

Pražská kina Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádájí od 10. do 16. prosince tohoto roku BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů druhé poloviny roku 2015 za jednotné… (viac)

Eastwood točí další hit

Eastwood točí další hit

01.10.2015

Clint Eastwood už se před kamerou moc neukazuje, za ní ale rozhodně neotálí. Hudební životopis Jersey Boys sice prošuměl, Americký sniper se ale stal nejvýdělečnějším filmem jeho kariéry a přihrál… (viac)