Markýz de Sombreuil je bohatý šlechtic, který zároveň zastává významné místo ve státních službách. Večer, kdy v nesmyslném honu z jednoho večírku na druhý smrtelně zraní chudého dělníka, ho poznamená na celý život. Dělník umírá a Rodolphe de Sombreuil přebírá jeho závazky, musí se postarat o jeho mladičkou dceru Marii. Aby mohl splnit svůj slib, je nucen sundat svůj šlechtický kabát, obléknout košili přístavního dělníka a sejít mezi chudý pařížský lid, kde poznává pravou lásku... Romantické drama natočil podle slavného románu Eugena Suea známý režisér André Hunebelle a do hlavní role markýze de Sombreuil obsadil Jeana Maraise. (Česká televize)

Elerrina

Bohužel mnohem více "klasický film s Jeanem Maraisem" než adaptace barvitého a místy i docela drsného Sueova románu. Z rozsáhlé předlohy zbyla jen jména některých postav a pár motivů, přesto se podařilo alespoň trochu navodit to kouzlo společenských a kriminálních intrik, díky kterým se pozoruhodně splétaly dohromady osudy pařížských šlechticů, chudáků i lidské spodiny. Romantickou linku ovšem dost kazí věkový rozdíl mezi tehdy už padesátiletým Maraisem a tou sladkou osmnáctiletou blondýnkou. (Fantaskní pointou tohoto vztahu v románu bylo odhalení, že je markýzovou ztracenou dcerou, ale z filmu nám to "drahá, jsem tvůj otec" jaksi vypadlo, ehm, ehm). ()

Bozvav

Krásná výprava a kulisy, to je ovšem vše. Děj jak z laciného dívčího románku, herci povětšinou dost hrozní. Slabší průměr. ()

zdeny99

Bohatá výprava, překrásné kostýmy, zasmušile staré baráčky... Všechno to vypadá tak dobově a reálně. Tradičně vynikající Jean Marais. Jenže to je tak vše, co bych mohl hodnotit kladně. Zpracování příběhu mne totiž nenadchlo. Na můj vkus to bylo moc dlouhé. [356. hodnocení, 20. komentář, 66%] ()

Adiemus

Je mi líto, ale tohle ne. Připadalo mi (jako ostatně u většiny Hunebellových filmů), že jde o divadelní inscenaci ochotníků. Všechny rvačky byly zjevně jen "jako"; herci toporní - a ani Jean Marais se nemohl nijak předvést - s výjimkou scény, ve které se měl utopit. Nemýlím-li se, málem se mu to při natáčení skutečně podařilo. A jako ve filmu Kapitán, i tady vylezl z vody jen s namokřenými vlasy a decentně navlhčenými rameny. A ke všemu ten český neadekvátní dabing, který ani trochu neodpovídal Maraisovu hlasu... ()

PavelZava

Markýz de Sombreuil (Jean Marais) měl úchvatné kopy, za které by se leckterý karatista nemusel stydět a navíc, když mu pomáhal Chaudard z sedmé roty ( Mordýř - Pierre Mondy) nemohl prohrát ani vůči nepřátelům ani v lásce :o) ()

Amonasr

Dnes již hodně naivní a staromódní příběh, který však má své retro kouzlo a napětí. České verzi ovšem hodně ubližují škrobené knižní dialogy a mizerný český dabing, kdy se ani mnohé hlasy k dabovaným postavám vůbec nehodí - nejkřiklavější je bohužel právě Jiří Štepnička coby Jean Marais. ()

Anianna

Pohádka. Směju se sama sobě, že jsem dokoukala. Marais zase v roli ochránce slabých a neodolatelného milovníka. Vzpomínka na filmy mého dětství. ()

ostravak30

Trojice tvůrců André Hunebelle, Jean Halain a Pierre Foucaud spolu dělali na výborném Hrbáčovi. Režisér vůbec točil kvalitní historické filmy, třeba jeho Čtyři sluhové a čtyři mušketýři. A jeho oblíbený herec zjevně byl Jean Marais, protože s ním pracoval jak na Hrbáčovi, tak třeba i na Fantomasovi. Jenže Tajnosti Paříže pro mě trochu ztrácejí to kvalitní historické kouzlo. Hlavní hrdina na začátku způsobil nehodu a je otázkou, zda se zachovakl správně. U sraženého sice zastavil a tázal se ho na stav, ale pak přesto odjel. Celý příběh je pak trochu mdlý. Muž ztížený vlastními výčitkami jde mezi chudinu a v převleku koná dobro. A to je celý film, který navíc směřuje k předvídatelnému závěru. ()

Jonatthan

Tak tohle je klasika! Romanticko-dobrodružná zápletka a Jean Marais na vrcholu sil. Viděl jsem to asi poprvé, ale hned jsem si vzpomněl na dětská léta, když jsem tyhle příběhy hltal ještě v černobílé televizi... ()

PTuranyi

Dobrodružný film v štýle Bedárov alebo Grófa Motne Christo. Jean Marais ako dobromyseľný markíz Rodolphe de Sombreuil, ktorý nechtiac smrteľne zraní chudáka. Aby svoju vinu odčinil rozhodne sa postarať o jeho osirelú dcéru. O tú má však záujem podlý barón Lansignac. Tak sa roztáča koleso zločinu. Príbeh je dobre napísaný, napínavý aj keď naivný a hoci postavy sú jasne čierno-biele, kvalitná produkcia a výborné herecké výkony držia latku kvality dostatočne vysoko. 70% ()

VidiaPetra

Krásná romantická pohádka pro dospělé. :) Nemusíte u toho moc přemýšlet, ale jen si užíváte ten milý dojem z filmu, romatiky,elegance dob dávno minulých v Paříži i křehkosti a naivity hlavních postav. ()

coulismoulis

Když Marais v úvodu nonšalantně přejel chudáka kočárem a chudák se mu za to ještě skoro omluvil, moje pozornost zbystřila. Maraisi, ty odporný kladný hrdino, že bys měl konečně nějakou skvrnu na charakteru? Bohužel od té chvíle to jde s filmem z kopce, do propasti klasických kulisových klišé. Nejlepší tajností Paříže zůstává i nadále Fantomas. ()

GrooteLulu

..jak ho skřípne to vodní kolo pod vodou o lopatku a dno - to se nevidí.. 3* za film s Maraisem, který jsem tak mrkem oka bez zvuku s titulky dokázal zpracovat. Slabší příběh (takových v Paříži museli mít na každým kroku), hezký kulisy a kostýmy samozřejmě a docela akční scény, kdy Marais mě připomíná pařížskýho Johna McClaina... ()