Francúzsko 1616. Celá krajina je uvrhnutá do chaosu po tom, ako vládu za neplnoletého kráľa Ľudovíta XIII prevzala Maria Medicejská, ktorá je pod enormným vplyvom čoraz intrigánskejšieho kardinála Conciniho. Ten už nejaký ten čas urputne zvádza boj s nespokojnou šľachtou s úmyslom totálne ovládnuť krajinu. Ale ešte je tu drobný šľachtic .Francois de Capestang, ktorého vernosť kráľovi je príkladná. Spoločne s priateľom sa vydajú informovať kráľa o krízovom stave, čo vôbec nie je jednoduché. Do cesty sa im pletú agenti kardinála s úmyslom navždy ich vyprevadiť z tohto sveta. Francois je však výnimočný muž... (oficiálny text distribútora)

Eva_Krejcova

Tento film má vše co má mýt . Je to napínavé až dokonce Bourvil je tam moc fajn a svými žerty dodává filmu hezký humor. Je tam moc dobrá scéna jak rytíř Francois de Capestang učí Gogolina šermovat před tou chajdou v lese to nemá chybu. A taky intrikánský a všehoschopný maršál Concini a také ten jeho zákeřný poskok Rinaldino který poslušně plní pánovi příkazy ale mají oba smůlu Kapitán jim ukáže co je to spravedlnost. ()

MickeyStuma

Jean Marais ve své typické roli a Bourvil v komické figurce po jeho boku v klasické dějové šabloně, ve které spiklenci kují pikle proti králi a naši hrdinové se jim to snaží zabránit. A samozřejmě také nechybí, jak se u noir filmů říká, femme fatale. Tedy další romantické historické dobrodružství z dob mladičkého vládce Ludvíka XIII. se vším všudy. Jean Marais sice už v pokročilejším věku, ale jakoby to nevadilo. Své charisma dobrodruha tady stále má. Hodnotný snímek oplývající šarmem, lehkostí, humorem, hromadou šermířských soubojů a skvělou výpravou. Svou příjemností nestárne a i dnes dokáže přivolat divácký filmový zážitek. Jedinou vadou na kráse je předvídatelnost a to vlivem právě oné dějové šablony, která se používala hodně často. Nakonec, i v našem snímku ´Císařův pekař - Pekařův císař´ (1951) se spiklenci proti císaři Rudolfovi II. objevili. Ale funguje to a to je hlavní. ()

Adiemus

Jean Marais jako většinou neodolatelný; na film se příjemně kouká, i když děj není nic světoborného. Přesto si nemůžu dovolit hnidopišské rýpnutí na adresu režiséra: člověk, který přeplave zátoku a vzápětí nato leze po hradbách pevnosti a jeho šaty i vlasy jsou naprosto suché, nemůže být z tohoto světa. ()

Zevon

Na film je nutno nahlížet z pozice doby, jinak by ságy se středověkými náměty musely zákonitě ostrouhat mrkvičku.Děj je typicky vygenerovaný škvár, ale dobré zpracování a herecké obsazení mu vtisklo život. Dalo by se říct obyčejná kolotočová limonádovka, ale z postav je cítit lidské jednání a opravodvost, což dávno u dnešních horentně přeplacených rádoby celebrit nefunguje. Jako oddychovka milé. ()

DeDanu

Na obrazovce se mihl černý padouch a střelil šermíře do zad. Vymydlený blonďatý krasavec na něj zahulákal něco jako, že je to nečestné a že si to vypije a propíchl svého soka v souboji zepředu. Protože tak to bylo čestné :-)))...Jak to, že mi takový skvost ze série francouzských filmů z období Ludvíků unikl? Přikoval mne k rotopedu a neprohloupila jsem. Dnes mám rekord v ujetých kilometrech a spálených joulech a vůbec mi to nepřišlo za těžko! Krásně naivní příběh, naivní zpracování, úžasná výprava a pohoda v duši. Co víc si v pátek navečer přát? ()

ostravak30

André Hunebelle dělal často historické filmy a právě se scénáristy Jeanem Halainem a Pierrem Foucaudem spolupracoval kolikrát. A v drtivé většině to dobře dopadlo. Stejně i Jean Marais je klasik historických filmů. Snímek je skutečně dobrodružný. Přesně ve stylu tehdejších románů. Vlastně jde často o totéž. Opět se jedná o intriky proti králi. Nechybí souboje, krásné ženy, dějové zvraty. J. M. leze po zdech, skáče z výšky, bojuje. Malou kaňkou na kráse je fakt, že šermířské souboje jsou zde hodně neplynulé. Většina jich je nastříhaných a je to poznat. Na druhé straně se o zábavu stará Bourvil a jeho kůň a mě film hodně bavil. ()

martins

Další historický film s Jeanem Maraisem. Opět plný šarvátek a soubojů, druhé setkání na plátně Marais a Bourvil po filmu Hrbáč. Guy Delorme jako hlavní zabiják padoucha Conciniho, který na sebe chce svrhnout vládu ve Francii. Jako ostatní historické filmy s Maraisem pro milovníky tohoto žánru klasika. ()

p.a.douch

Pohodová dobrodružná podívaná z počátku 60-tých let. Hunebelle takové filmy točil běžně a rutina je zde trochu znát. Marais také nepodal žádný oslnivý výkon, ale zbytek obsazení, kostýmy, kamera a hudba drží tenhle snímek na hranici vyššího průměru. Ke čtyřem hvězdám to dotáhla Elsa Martinelli. Nevím co na takovýto film řekne dnešní mládeži, ale mně ke spokojenosti stačí. 70 %. ()

PTuranyi

Príjemný francúzsky romantický film v štýle Troch mušketierov, Fanfána tulipána. Tentokrát v hlavnej úlohe chrabrého rytiera Capestana Jean Marais. Capestan udatne bojuje proti zradnému Concinimu a jeho poskokovi Rinaldovi. Nejde o nič menšie ako česť a slávu a samozrejme lásku krásnej Gisèle. Na jeho ceste ho sprevádza harlekýn Cogolin. Samotný príbeh je do veľkej miery naivný až rozprávkový a svojou priamočiarosťou by zaujal skôr školskú mládež aj to určite nie dnešnú. ()

dracekt

Příběh velice naivní, samozřejmě jinak výpravný starý film, takže se to dá přehlédnout, ale vyžaduje to pevné zavření všech očí, kterýma disponujete. ()

StarFsh

Po veleúspešnom Hrbáčovi sa tvorcovia rozhodli opäť vyťažiť z dvojice Marais - Bourvil. Tentokrát nás dej filmu zavedie do roku 1616, čiže asi o 100 rokov skôr, než predchádzajúci film. Je to rozhodne slabšie, než Hrbáč, ale stále na solídnej úrovni. ()