Let Me Help You

Réžia:

Scenár:

Kamera:

Larry Wilmore

Jedného večera vyľaká mladý pár podivná ženská, tvrdiaca čosi o démonovi. Mladík spočiatku berie veci na ľahkú váhu, ale to sa zmení, keď jeho priateľku začnú desiť nočné mory. (sochoking)

MontyBrogan

Bude S*P*O*I*L*E*R. S ohľadom na tvorcu tohto filmíku, som čakal podstatne viac. Herecké výkony radšej opomeniem a zvuk bol taký zlý, že som si musel záverečný rozhovor, ktorý odhaľoval pointu, trikrát pretočiť a stále to nepomohlo, až kým som to neskúsil so slúchadlami. Naďalej som si však na sto percent neni istý, či som nakoniec rozuzlenie už počul dobre. Ak áno, spočívalo v tom, že aj bosorkám ide v konečnom dôsledku len o peniaze. A to znie až tak sľubne, že by som imho odporúčal niekedy možno natočiť aj celovečerák, ale čím neskôr, tým lepšie. Nech sa mu na vrub času dovtedy pripočíta čo najväčšie množstvo skúseností a hlavne nech počká, kým bude mať prostriedky na znesiteľnejšie podmienky a všetko s tým spojené. Mohol by len tak z nostalgie začínať posledným záberom z tohto kraťasu a to hovorím najmä preto, že v ňom pani v čiernom bola otočená chrbtom k obrazu. A tým pádom ho môže použiť aj s inou herečkou, resp. mal by vymeniť celé osadenstvo Hercov, za hercov... ()

SOLOM.

Pokud se zarytý hororový fanda rozhodne natočit vlastní amatérský kousek, očekával bych, že má alespoň částečně představu – jakéže osnovy by se měl držet a co je pro hororový žánr nejdůležitější. Po zhlédnutí toho snímku jsem však nabyl spíše opačného dojmu, sorry. Není to vyložená tragédie, ale taky nic, co bych musel ještě někdy vidět znova. Až nechutně přehrávající (ne)herci, téměř nulová atmosféra (o napětí jsem tu téměř nezavadil), několik pokusů obalit to všechno do mysteriózního hábitu jsem tu sice zaznamenal, ale to by chtělo si s tím více pohrát. Kratší délka by tomu rovněž vůbec neuškodila. 25% ()

Morholt odpad!

Jestliže točím film s "herci", musím nabídnout něco navíc. A tady nic takového nebylo. Člověk bývá k amatérským filmům benevolentnější, ale tady prostě není proč. ()

TomX2 odpad!

Celkový dojem: Na amatérske krátkometrážne filmy nezvyknem dávať odpad! ani keby sa jednalo o prepadák či úplnu hlúposť, a tak to fungovalo vždy. No, pred pár rokmi náš hororový guru JAKUB natočil a zhotovil svoj vlastný horor. A aké mám z neho pocity? Nepáčilo sa mi to vôbec a aj napriek krátkej montáži (15 minút) som mal 100 chutí film vypnúť - na hercov sa nedalo pozerať, dialógy boli akoby úplne vysraté z huby a scenár mi liezol totálne na nervy. Mimochodom, film obsahuje jeden ,,jumpscare", kde hlavná ,,hrdinka" sa minútu s úplne WTF výrazom obzerá za seba a nakoniec sa úplne vydesí. No, neviem ako vy, ale na mňa to vôbec nefungovalo a minútovu scénu, ako sa s hlúpym výrazom hrdinka pozerá za seba by som radšej skrátil na 2 sekundy (ako by to trvalo normálnemu človeku), alebo radšej úplne vymazal. No, každý má nejaké začiatky a ja môžem JAKUBOVI len držať palce, aby sa v budúcnosti v tvorbe zlepšil. Moje hodnotenie: 5% ()

AlistairMir

Upřímně mě překvapuje občasná až extrémní kritika některých tady. Lidi tohle udělal jeden z nás a neříkám abychom mu kvůli tomu sázeli 5* ale myslím, že na prvotný počin je to slušné. Hudba je skvělá a příběh také není špatnej. Kdo to zabíjí jsou neherci. Jasně je to parta kamarádů možná i rodina a chtěli pomoci takže i jim tleskám jen je škoda že to více neprožívali. Já bych na jejich místě byl nadšenej že se můžu vyblbnout tak třeba v dalším pokusu zahrají lépe. Každopádně palec nahoru a pokojová scéna byla pro mě nejpovedenější. ()

Daji

Asi na ty amatéřiny přestanu koukat. Přece jen, špatně se to hodnotí, když jsme zvyklí na HD kvalitky a zvuk 7.1. Nicméně půjdu do sebe a zkusím to subjektivně zhodnotit. Jde vidět, že Veselý má proklikáno. Ovšem Šťastným a slavnějším se po lípnutí svého amatéráku na tuto databázi nestane. V/H/S a Paranormal Activity oblíbené filmy? Co se dá dělat, ani samozvaní hororoví guru už nic nového nevymyslí. Dále by mě zajímalo, jestli to mělo být Fuj futidž nebo čarodějnice ohla o prašule málo nevinných Pichen, věřících na bubububáky, tudíž nevybrala dost synáčkovi na stativ. Další otázka.. Den jedna? Den dvě? Angličtinu určitě Kubík zvládá brilantně, ovšem víc by mi tam seděly řadové číslovky, ale to je jen malá hnidopišská poznámka. Na střihu by měl tvůrce určitě více zapracovat, více plynulosti a méně sekání. Trhalo mi to oči. O zvuku ani nemluvě. Z konečného rozhovoru mezi Černou a žůžovou jsem nepochytila ani zbla. Jakže to vlastně dopadlo? Domyslím si. Příště si to Jasmovo sémě s tím točením rozmyslí, nebo zapracuje na technice a .. všem ostatním. Například hercích. ()

Flaxik

Zmatená kamera? Nevadí! Záběry na torzo bez hlavy? To vadí! Ohraný děj? Nevadí! Dementní dialogy? To vadí! Zvuky místo hudby? Nevadí! Otřesní herci? Joooo to vadí! Že se v Pekárenské a okolních ulicích v Budějcích odehrávají horory, to je stará vesta, ale zachycení na celuloidový pásek (nekažte to kecama o digitálních kamerách) vždy potěší. Kromě čarodějnice jsou všichni "herci" naprosto otřesní a jejich projev textů je tak mimo mísu (když mluvím o nočních můrách, tak to sakra neříkám, jako když mi přinesli v hospodě špatnou objednávku). Na první pokus dobré, ale rozhodně se k smrti neuhvězdičkuju. ()

animaxis

Atmosféra je tu slušná a tu musím pochválit. Postava démona se mi celkem líbila a upřímně já bych se taky vyděsil kdybych něco takového uviděl kdybych se otočil. Příběh je dobře vymyšlený a rád bych viděl pokračování, pokud tedy nějaká vzniknou. Dialogy mi přišli dobré, ale občas to kazili herci. SPOILER. Když si pár povídá přes net a holka říká svému klukovi že má noční můry tak jsem jí vyděšenost ani trochu nevěřil. Skoro to vypadalo že si z toho spíš dělá srandu a sama tomu nechce věřit. Konec SPOILERU. Ostatní herecké výkony byly ale na amatérský film dobré a já jsem spokojen. ()

alchac

A to jsem si myslel, že když jsem se jednou v domovském městě, kde by chtěl žít každý, potácel v noci okolo Vltavy domů, tak ten houmlesák u Tesca ke mně vztahoval ruce z důvodu obligátní žebroty o drobné. Nyní znám konečně šokující pravdu! I to jeho mumlání "Ue mééé hejůůů!!", které jsem mylně přisuzoval nadměrné konzumaci okeny, konečně chápu! Ještě, že jsem včas odkličkoval, neb lacino (= jen se svrabem) bych asi nevyváznul. Příště si dám majzla a počkám radši na noční trolejbus. Nicméně doufám, že až zhlédne tento šokující dokument Kuchtík, tak následně vzteky rozmlátí mobil a než si našetří z nakradených flaks na nový, nebude nás moci zahrnovat klenoty své tvorby. ()

Avathar

No eh. Mám rád amatérske filmy a dokážem im poodpúšťať takmer všetko, ak ma niečím zaujmú. Ale toto bola, pri všetkej úcte, neuveriteľná nuda. Stopáž neuveriteľne prestrelená. Film by potreboval hrubé zásahy v dramaturgii, viac rytmizovať jednotlivé scény, zhutniť dej a vyčistiť ho od vaty. Hercom som neveril ani jedno nadýchnutie, čo mi obvykle v amatérskych kúskoch nevadí, ale tu to už na môj vkus až moc mlátilo cez oči. Nepridávajú tomu ani dialógy. Sú neuveriteľné, neprirodzené a šuštia papierom. Ešte dvojnásobne to podtrhávajú herci, ktorí svoje repliky deklamujú akoby sa neuveriteľne nudili a už to chceli mať čo najskôr za sebou. Ale dobre. Aj toto všetko by som odpustil ak by mal film aspoň nejakú tú znepokojivú atmosféru či nápad. Bohužiaľ, nič také sa nekoná. Pri "napínavých" scénach som sa akurát tak pobavene uškŕňal a neveriacky krútil hlavou. Nápad nie je síce nijako extra zaujímavý, ani nosný, ale aspoň na podarenú jednohubku poslúžiť mohol. Ak by bol adekvátne spracovaný. Na filme bolestne vidieť, že vznikal doslova na kolene a že je v podstate dielom jediného človeka. Čo je škoda, nabudúce by možno bolo prospešné sa obklopiť podobnými hororovými/filmovými nadšencami a poriadne dramaturgicky a koncepčne ošetriť scenár, ísť do možno ešte väčšieho minimalizmu, skúsiť najprv rozpracovať nejaký dielčí a nosnejší nápad na kratšiu stopáž a učiť sa budovať atmosféru, vedenie hercov a tak ďalej a tak ďalej... Ale áno, každý nejak začínal a rozhodne nad Smutným nelámem palicu a som zvedavý na ďalšie jeho filmové pokusy. A čubky z Blair pobavili. ()

ghatos

Pěkný plakát, poutavý herecký výkon paní v růžovém ;) /prostě mě bavila/, slušný střih a kamera, ústřední myšlenka ok, jinak je tam x nedodělků. Mohlo se lépe pracovat s tmou, hudebním podkresem a hlavně se měli vybrat lepší neherci. V takových amatérských kraťasech nelze čekat herecké exhibice, o to více vynikne výrazný ksicht. Nebál bych se ani přitlačit na pilu /více krve, hnusných lokalit, různého hnusu, zvířata atd./. 30% dávám za odvahu/kreativitu. ()

folklorman

Mně se líbí, jak režisér Smutný točí. Jde o jasný důkaz, že sledování hororů nevytváří z lidí pouze psychopaty, ale i vcelku kreativní a úspěšné debutanty. Kamera je v pohodě, střihová skladba relativně taky no a herci jsou hodně špatní, ovšem to je jaksi v amat. filmu takový folklor, že už bych si to bez toho ani nedokázal představit. Pokud pan režisér v příští realizaci použije více invence, vlastního stylu a kvalitnějšího natáčecího zařízení tak nebude problém sáhnout po nejvyšším hodnocení. Jen tak dál........hlavně dál !!! ()

Forsberg11

Nuda, nuda a nudaaaa. Nič tragickejšie a úbohejšie (áno, aj keď sa jedná o amtérsky počin a uznávam tú snahu) som už dávno nevidel. Skoro som za tých 14 minút zomrel nudou a trápnosťou. 15 %! ()

kikakrystof

Rozhodně dobře vymyšlený, konec byl nečekaný. Hudba dobře použitá a scéna s vymítáním byla opravdu dobrá. Jediný co to pokazilo byli herci. Například scéna se skypem nebyla dobře zahraná. Ale na to, že je to tvůj první projekt, tak super, příště vybrat někoho, kdo se do role trochu vžije a bude uvěřitelný. Každopádně se těším na tvůj další film :) ()

Savel odpad!

tak kazdy musi nejak zacit a vazim si všech, kteří jen nečumí na filmy, aby je mohli sejmout na čsfd, ale taky si to zkusí... amatérské podmínky jsou tvrdý a šance na řemeslně alespoň průměrný a divácky úspěšný debut mizivá....proto si nejsem jistý, jestli je nutné zaneřádit takovými filmy čsfd, protože to už začíná hraničit s home video serverem a ne filmovým... "hele jak jim hotdog" a šup s tím z mobilu rovnou na čsfd... .... ... a když se tady něco takového objeví, nerozumím hodnocení nad 10 procent, natož nad 50?! Proboha srovnejte si filmy, kterým dáváte rovnocenné hodnocení... Že je to amatérský film? No a? Amatérský znamená nutně špatný, buďme k němu shovívaví? ()

Mrs.Blue

Příště ať spolu "herci" komunikují radši pantomimou nebo morseovkou. Ano, až tak zlé to bylo. Zbytek jedna nekonečná, neoriginální, žíly trhající nuda, které ani závěr nepomohl. Jedna červená za hudbu. ()

KOZEL84 odpad!

Nedostatek soudnosti,je ti zcela vlastní Kubo.A protože vím,že nejsi fanda němých filmů,kurevsky bych doporučoval to přehodnotit.To si jako slepý a hluchý?Jediný světlý moment téhle neoriginální nudy bylo:''On tam s tebou někdo je?''- a reakce jakoby:''Jo to tu tat'ka tak postává v kápi v koutě''.Body nahoru za překvapivou absenci kečupu,a tak kdyby to šlo,sem ochotný umazat z toho odpadu vykřičník.PS:ještě reklamy sme tu mohli hodnotit ()

Drom

Vážení diváci. Vše, co v následujících chvílích uvidíte, se skutečně stalo. Intelektuálové nejsou pouhý mýtus... Mno to mám dneska sérii amatérských filmů. A kdy se tu objeví ty padokumenty o amatérském biologovi Darwinovi (modří už vědí, odpověď je Bůh) a mormonech (zase Bůh) a Hitlerovi (co se bál o pindíka a prošel časoprostorovou bránou do budoucnosti) a další (ten cvok s vodou, dutá Země, dutá z tebe, dutá hlava...), abych jim dal zasloužený odpad? Tohle není sranda, když to za něco stojí. Teda konkrétně výborné audio, dobré video a ta tmavovlasá čarodějka z Budweisu, ta mi na tu roli seděla. Ostatní neherci dle očekávání (a rozhodně nad nimi měla viset trestající ruka režisérova). Jinak vážne mi to připomínalo výše citovanou blbinu, ač na její level ještě něco chybí. No ale z té dnešní amatérské porce nejlepší. A kdyby bylo nejhůř... ()