Pavel je typický konzumně žijící teenager, sleduje béčkové akční filmy, poslouchá Michala Davida a zbožňuje McDonalds. Jeho život se změní, když při cestě do videopůjčovny vyruší seanci tajemných intelektuálů. Nastává hororová scéna, kdy intelektuálové útočí na hlavního hrdinu. Ten se sice ubrání, ale je pokousán hlavním představitelem těchto mystických stvoření. I když se zdá být Pavel v pořádku, začíná se nenápadně měnit. Z ničeho nic si klade dosud nezodpovězené otázky lidské existence, zajímá se o Hegela, Kanta nebo Nietzscheho… A jeho „symptomy“ se stále zhoršují. Jeho dívka Eva se ho však snaží zachránit…

Tento snímek je krátkometrážní komedií, která paroduje hororové nízkorozpočtové filmy. Místo tradičních hororových monster zde nastupují intelektuálové, zuřiví, fanatičtí, zákeřní a tolik vzdálení běžnému člověku závislém na standardizovaném produktu masové kultury. (janespie)

J.e.r.e.c

Sakra, jak jsem na tohle mohl zapomenout?! Jeden z nejlepších českých filmů. Ever. Dokonalý v každém ohledu – scénář jako pocta i parodie brakového žánru, originální humor, (anti)herecké výkony, hudba, to vše korunováno lahůdkovými pidiroličkami známých tváří. Škoda, že podobných laskomin nevzniká víc. V bídné kvalitě k vidění na youtube. 100 % ()

filmsim

Skvělý český krátký film. Myslím, že jsem se nikdy u českého krátkometrážního snímku tak nezasmál. Film skvěle paroduje horory s upírskou tématikou a satirizuje intelektuály způsobem, u kterého se nejednou zachvěje vaše bránice. Celé obsazení je naprosto skvělé, jak hlavní aktéři tak cameo roličky známých osobností, jako například filmového kritika Františka Fuky, který si svého knihkupce patřičně vychutnal či překvapivě snesitelného Michala Davida. Filmu ubírá hlavně levné zpracování a to ve všech ohledech. Nápad to byl brilantní, ale ta realizace trošku zamrzí. 8/10 ()

JosefTomas

Tento film je radikálně uchopený příběh, intelektuálně pojatý scénickou nevraživostí a probádá lidskou mysl nepříznivou sofistikovaností, spektakulózností a vzájemnou interaktivitou, přičemž eventuálně neztrácí komplexitu a zádumčivost. Pro toho, kdo nechápe, co to tady kecám, pusťte si tenhle filmeček a pochopíte. ()

eraserhead666

Na Dobešově tvorbě, tedy tom, co jsem viděl, se mi hrozně líbí to, že on vlastně netočí horrory, jen schopně využívá jeho formu, aby ještě pozvedl do komicky-kritické, co chce říci. Proto v mých očích točí výborné komedie, a stejně jako Choking Hazard i tohle je výborná komedie a nijaký horror. Ty odkazy jsou bránicervoucí, Jašków je úchvatný, dialogy kvalitní a můžete Michala Davida nesnášet jak chcete, ale tady ho prostě budete milovat. Pravděpodobně budu muset prohrabat a zredukovat vlastní knihovnu, nebo se se mnou nikdo nebude bavit. Ale nebojte, já nekoušu... ()

• Česká pobočka Warner Bros. pomohla financovat přepis filmu na 35mm formát, načež ho uvedla jako předfilm před několika svými celovečerními snímky (např. Celebrity, 1998) (PenelopaW)
  • Restaurace McDonald's v závěru snímku se nachází v pražských Modřanech. Prošla ale radikální úpravou, stejně jako benzínka v pozadí. (Šéfik)