Let Me Help You

Réžia:

Scenár:

Kamera:

Larry Wilmore

Jedného večera vyľaká mladý pár podivná ženská, tvrdiaca čosi o démonovi. Mladík spočiatku berie veci na ľahkú váhu, ale to sa zmení, keď jeho priateľku začnú desiť nočné mory. (sochoking)

ShirleyS.

Z filmu je veľmi cítiť, že sa jedná o prvý pokus. Najviac ma vyrušovali zlí herci (hlavná hrdinka a podivná pani sú priamo tragické,priateľ hrdinky je dajme tomu znesiteľný), ale technická stránka bohužiaľ nie je o nič lepšia. Odporúčam nabudúce netočiť v noci, aby nebolo v záberoch toľko zrnitosti, alebo použiť lepšiu techniku (zrkadlovku). Takisto ma rušili nerovné línie. Kompozične zábery nie sú žiadny zázrak, ale to by som u prvého pokusu ani nečakala. Každopádne načítať si niečo o technickej stránke točenia a ideálne zveriť kameru do rúk niekomu inému, režírovať aj točiť naraz je veľmi ťažké. Zvuk by mohol byť lepší, ale nie je to až na poslednú scénu, kde nerozumieť druhej herečke, až taká tragédia. Hudba je použitá dobre, jasne odkazuje na moderné duchárčiny a vzhľadom k tomu, že zvyšok je amatérsky, vyznieva niekedy až smiešne, ale jednoznačne radím k plusom filmu. Vadila mi práca so strihom - ľakačky by boli pôsobivejšie, keby sa hororová akcia (dajme tomu, že sa z tieňov vynorí ruka) stala priamo v jednom zábere, nie až po strihu. Naviac niekde to pôsobí aj mätúcu - hrdinka leží v posteli pri normálnom osvetlení, strih a zrazu vidíme za posteľou červené svetlo. Je to nadprirodzené, alebo sa proste zapla lampička? :) Ale nápad so svetlom a tieňmi mi prišiel celkom sympatický. Samotný príbeh je klišé, ale aspoň má hlavu a pätu. Každopádne by však neškodilo film na niektorých miestach prestrihať. Dialógy si miestami až komicky odporujú, mohli by byť aj prirodzenejšie. ("Vážne?Tak to sa nedivím"). Rovnako ako pri hudbe je silne cítiť vplyv moderných hororov (pripomenulo Jamesa Wana), že si autor vybral duchárčinu je celkom fajn voľba. Čo mi ešte vadilo, bolo použitie starodávneho filtra, opäť pôsobí zbytočne amatérsky. Radšej odporúčam načítať si niečo o color gradingu, ktorý vie aj záznamom z lacnejšej kamery dosť pomôcť. Zhrnutie: odporúčam autorovi naštudovať základnú literatúru k technike aj obsahu, výborná je v tomto smere kniha Umění filmu a popremýšľať nad tým, ktorá časť tvorby filmu ho bavila najviac. Pokiaľ je to tvorba scenáru, prípadne réžia, ideálne je spojiť sa s niekým technickým, kto bude dohliadať na kameru a zvuk a vice versa :) Je tu samozrejme aj cesta, že si bude robiť všetko sám na kolene, ale to je u filmu extrémne náročné a bohužiaľ potom výsledky pôsobia zo začiatku amatérsky. Nikto však učený z neba nespadol, a tak pokiaľ ťa to, milý J*A*S*M, baví, toč a toč a verím, že sa budeš, ako my ostatní, zlepšovať film od filmu. Ostatne českých a slovenských hororov nie je nikdy dosť ;) ()

Wann

Takže... Na tomto ametérském snímku se mi líbily tyto věci: 1) Na to, že je to zcela amatérský horor a z vlastní zkušenosti vim, jak je těžký natočit něco pořádnýho, je zde pár napínavých scén a občas slušná atmosféra 2) Ani chvilku jsem se u filmu nenudil, což považuju za velký plus 3) Líbilo se mi provedení některých scén a vymítání. A teď věci které se mi nelíbily: 1) Tomuhle filmu příšerně ubírají na kvalitě "neherci", na které se pomalu nedá dívat a hlavně poslouchat 2) Nevím na co ten film byl natáčenej ale doporučoval bych nastavit noční režim na scény, kde je víc šero aby obraz nezrnil 3) Ale myslim si že největší kámen úrazu je konec. Nejdřív jsem kapku nepochopil o co tam vlastně šlo, kdo proklel tu holku a kdo byla ta babča v růžovym. Ale obrovskej klobou dolů Jakube, moje první filmy se s timhle nedaj ani při nejmenším srovnávat a rozhodně pokračuj dál ve tvorbě protože jestli to bude čim dál tim lepší... tak tě vidim na nějakej celovečerák. ()

Rora.

Děj mi připomíná trošičku Paranormal activity, ale rozuzlení je úžasný. Na to, že je to amatérský film, tak všechna čest. 4*! ()

ESNYR

Notyvole ........ Kolega režisérských es z ČR se rozhodl všem těm neumětelským křivoručkám ukázat jak se dělají horrory a tak se chopil kamery, papíru, translátoru zvuků a natočil něco co by na festivalu (ne) závislých amatérů, určitě pobralo spoustu pochvalných pokývání hlavou. Ale abych jen nekopal do talentu, tak musím uznat že natočit film v ČR, dát mu anglický název, anglické titulky, a vypustit ho na světlo světa, je přinejmenším dobrý výchozí bod na cestě do velkého holyvůdu. I když to mělo jen 15 minut (a to včetně titulků) tak jsem u toho dost trpěl a po 5 minutách jsem začal uvažovat o přetočení, což je v tak krátkém formátu ale docela blbost, takže jsem to těch 15 minut vydržel. Je to amatéřina, takže hvězdy udělovat nebudu. Jednou jsem natočil videjko z dovolené, kde jde vidět jak se moje manželka prochází po pláži a následně vklouzne do vln. Možná to nazvu "Angel of sea" a připíchnu to do svého režiserského portfolia. Natáčel jsem to přece já. Možná přihodím i kolonku "scénárista" protože jiné videjko ze svatby, jsme tak trochu zinscenovali, aby to bylo hezčí. ()

josefklimes

Amatérština, neamáterština. Tohle se prostě moc nepovedlo. Spoléhat na "krásu" hlavní hrdinky, která nedokáže ani zahrát orgasmus, není zrovna chytrý. Dialogy kostrbaté, herci nepřesvědčiví (s výjimkou dámy ve fialovém) a vykrádání všemožných scén z jiných hororů je taky na prdel. Dávám bodík k dobru za to, že je to amatérská prvotina, ale na třetí hvězdičku to stejně Kubíkovi nestačí, tak mu to může být u .. však víte čeho. 4/10 ()

FILMOVKA

Strašidelné na tom jsou především herecké výkony. Tím se to celé shazuje. Bylo to zkrátka moc umělé. V první řadě bych autorovi doporučil víc nakoukat filmy a jejich záběry a aby je začal třeba trochu napodobovat a uvědomoval si základy filmové skladby. Pro začátek by to zase tak zlé taky nebylo. ()

chlodvik

Jedna hvězda za odvahu, druhá za.... já nevím, třeba za to že to má rozumnou délku 15 minut. I když i to je moc. Hodnocení horrorů uživatele JASM jsou pro mě často měřítkem, jestli mám film prubnout nebo ne, ale tady musím říct, ševče, drž se svého kopyta. Herci otřesní, dialogy neposlouchatelné, story jsem nechytil, ale neříkám, že jsem prudce inteligentní. Chápu, že autor je amatér, ale tohle bylo už vážně moc. Ale úplně nejhorší, fakt pro mě jako estéta:) nepřekousnutelné, jsou použité interiéry českého realismu. sedačka z mobelixu, čínská moderna na stěnách hrající si na umění, tragické napodobeniny všeho....prosím to ne ()