Vyzbrojený silnou charizmou, vychovaný ulicou a skúsenosťami vojenského umenia, Tony Fait (DMX) riadi úpravy mesta s vášnivou precíznosťou, starajúc sa o obchody a jeho lojálnu oddanú partiu profesionálov (Anthony Anderson, Gabrielle Union a Drag-On) s oddanosťou, ktorú prevyšuje jedine láska k jeho dcére Vanesse (Paige Hurd). Po uskutočnení komplexu krádeží, vrátane vykradnutia skrýše čiernych diamantov, Fait prichádza do priameho kontaktu so Su (Jet Li), taiwanským vládnym agentom, ktorý sleduje pohyb výnimočných kameňov po celom svete. Su je vytrvalý a neoblomný, nepoľuje len na drahokamy, ale poľuje aj na neľútostného, brutálneho Linga (Mark Dacascos), svojho pôvodného partnera, ktorý uniesol Faitovu dcéru ako súčasť manévru vymeniť ju za ukradnuté drahokamy. Fait ukryje kamene u priekupníka Archieho (Tom Arnold), diamanty promptne skončia v rukách mocného zločinca (Chi McBride). Fait mobilizuje svoj tím, suspenduje - prerušuje striktnú stratégiu bez zbraní a pripravuje povolať každú silu k dispozícii na záchranu svojej dcéry. Ale jedine Su pozná Linga dostatočne dobre na to, aby vedel anticipovať - predvídať každý jeho pohyb - a po stretnutí s Lingovými pracovníkmi pri ukážke ich vojenskej prefíkanosti, Fait zisťuje, že Su by mohol byť jeho jedinou nádejou na to, aby sa Vanessa vrátila domov živá. Protivníci podľa zákona, ale spojenci podľa okolností, majster zlodej a enigmatický agent spoja svoje sily vyhrať vojnu nad spoločným nepriateľom: Su na vykonanie pomsty voči človeku, ktorý usiloval o jeho život a Fait na záchranu Vanessy, jedinej osoby bez ktorej nemôže žiť. (oficiálny text distribútora)

SeanLSD

Tretí hip-hopový akčniak Andrzeja Bartkowiaka a Joela Silvera je dostatočne svižný a cool, aby človek príliš nerozmýšľal nad mnohými nezmyslami a pochybnou morálkou nepríliš dobre zahratej hlavnej postavy. Ale prečo aj, veď je to hollywoodsky akčný film, do riti. A čo jeho pestrosti a príťažlivosti sa týka, vydarený dosť. ()

Jaňo

Bartkowiakove filmy sa ku mne dostávajú presne po poradí a to si ich ani nevyhľadávam. Avšak s každým jeho zhliadnutým filmom, musím ísť s hodnotením o stupeň nižšie. Neviem, či mu staroba pomaly lezie na mozog (a to by ešte nemala!) a zabúda, že "niečo také som už raz točil, nie?..." ()

kinghome

Klasická akční jízda, u které se nesmí moc myslet. Škoda, že tam Jet Li předvede jenom minimum z toho, co opravdu umí. A ten Soundtrack se mi hnusil. Akční blbost, která ale zabaví. ()

lennyd

Tyhle filmy můžu, člověk od nich nesmí očekávat nějakou duchovní zápletku, ani nějaké supr herecké výkony - ale jen a jen čistokrevnou akci, celých 100 minut. ()

Redswif

Prostě se mě to líbilo, co komu vadí že to bylo klišé vedle klišé, občas se hercům nedalo věřít, ale to zas vyvážila akce prostě jsem se bavil a o to jde. Perfektní scény jako zápas v kleci nebo honička na čtyř kolce mě prostě uzemnily. Závěrečný útok tankem mě sice rozesmál, ale proč ne ;-) ()

Antek

Působilo to na mě dojmem, že Silver k sepsání scénáře najal nějakého osmiletého kluka, protože takovou absenci příběhu už jsem dlouho nezažil. K tomu dal hercům do smlouvy, že musí nosit celý film kamenné ksichty a chovat se imbecilně. Protože když se postavy posunou v ději tak, že jedna z nich něco TUŠÍ, nemůžu to brát ani s přimhouřenýma očima. A jako bonus je tu vedlejší „dějová“ linka s unesenou dcerkou, která sem přišla z úplně jiného filmu (konkrétně Sám doma) - děs. Ta jedna hvězdička není za Jet Liho (který v tomto filmu bojuje zásadně s jednou rukou v kapse - proboha PROČ?!!!), ale za dvě scény, které mi utkvěly v paměti: 1) Liho ruční zdolávání pater, 2) honička na čtyřkolkách. Bartowiak po Romeovi a Lovci policajtů opět dokazuje, že je možná zručný kameraman, ale mizerný režisér (takže ve mě vyvstaly obavy z právě se točícího Dooma - může vůbec takový film dopadnout dobře?). ()

haj

Nechápu, proč si Jet Li trošku líp nevybírá scénáře a lidi, s kterýma na filmu pracuje. Přece ani on sám nemůže být s bojovýma scénama (a s ničím jiným) spokojen, ani jedna aspoň trochu průměrná, způsob natočení a rychlost střihu tradičně hrůza jako v jiných amerických filmech. Škoda že se k hongkongským filmům nevrací častěji. ()

Brain-D

Hip hop, drsnej DMX a drtič Jet Li - výtečná kombinace i když je to 100x ohrané téma a nemá to skoro nic až na drsnost a akci, tak se mi to celkem líbilo :) ()

shantim

Dal bych i tři, ale ten konec s odpálením jaderného materiálu v puse, jakoby to byl mentolový bonbón, mě hodně naštval. 50% hvězdiček ()

VanTom

Hloupý, až primitivní scénář by akčnímu nářezu nemusel škodit, pokud by jej černošský hiphop poháněl v jiném než uspávacím rytmu, v němž znuzený Jet Li nepřemožitelně "kungfuje" s jednou rukou v kapse tak, že nadrátovaní protivníci odlétají metry nazpět. Relativně slušné choreo se navíc ztrácí v rychlém střihu, divoké kameře a snaze o drsnou "hypercoolovost" v každém coulu. ()

JohnSmith

Ne každý rapper má na to aby ses stal filmovou hvězdou. A DMX je zrovna ten co se jí nikdy nestane. Neumí vůbec hrát, pořád se tváří stejně a vůbec je to děs. Ať zůstane u muziky. Tak dál, scénář pitomý, dialogy fakt směšný až trapný. Akce bídná. Ta jedna hvězda je za souboj Jet vs Mark, protože to bylo jediný, co za to stálo, teda až na dementní závěr bitky. ()

svobik

Neuvěřitelná srágora, která však s nějakým tím alkoholem v krvi dokáže královsky pobavit. Místy jsem se smál jako už dlouho ne, nic to ovšem nemění na tom, že Bartkowiak je břídil. ()

Kosmik 1

Původně jsem dal tři hvězdy, ale po další projekci jednu přidávám. Akční porce zábavy je pro mě více než dostačující. Jet Liho hmaty mě baví a když přitom vyplodí i nějakou fajn hlášku, tak proč ne. Navíc, kdyby u nás vznikl podobný film a jen by místo černochů obsadili cikány, tak by to bylo celý rasistický. :-D Zlatá Amerika, země svobody a vzor demokracie. :-D 75% ()

manonfire

Klasická Hollywoodská nabubřelá sračka, s debilním hip-hopem, gangsta nulou DMX a naprosto sci-fi příběhem, kde nesmí chybět.....nigga šéfové, superkáry, striptýz mulatky......jaj zbytečnost. "Romeo musí zemřít" obsahuje podobné "atrakce" ale je to přeci jen o něco lepší kousek. Jet-li není špatnej akčňák, ale mnohem víc mu sedí jiné produkce. 10% ()

Návrat Street Fightera

Návrat Street Fightera

10.09.2007

Ne, teď nemáme na mysli filmovou sérii se Sonnym Chibou, kterou proslavili hlavně Tarantino a Tony Scott, když v úvodu Pravdivé romance nechali Patricii Arquette obsypat Christiana Slatera popcornem… (viac)