Osem hrozných

• Česko Osm hrozných (viac)

Niekoľko rokov po občianskej vojne sa zasneženým kopcami Wyomingu rúti dostavník. Vezie sa v ňom John Ruth (Kurt Russell), lovec ľudí, známy aj ako „Kat", a Daisy Domergueová (Jennifer Jason Leigh).  Jeho čaká odmena, vypísaná na jej hlavu, ju proces a slučka. Po ceste stretnú dvoch mužov - majora Marquisa Warrena (Samuel L. Jackson), bývalého vojaka, z ktorého sa tiež stal obávaný lovec ľudí a Chrisa Mannixa (Walton Goggins), južanského odpadlíka, ktorý o sebe tvrdí, že je novým šerifom v meste, kam majú všetci namierené. Keď im silná víchrica zabráni pokračovať v ceste, rozhodnú sa hľadať útočisko v drevenici u Minnie, ktorá je obľúbenou zastávkou dostavníkov. Vo dverách ich však nevíta majiteľka, ale niekoľko cudzincov, ktorí sa rozhodne netvária prívetivo. Nad horským priesmykom zúri snehová búrka a ôsmi pocestní začínajú tušiť,  že do mesta sa nakoniec asi nedostanú... (Forum Film SK)

gatuso

Dlooooouhe a do momentu otravy kavy i nudne. Rekl bych, ze asi opet nejslabsi z Tarantinovek..3 hvezdy s hodne odrenyma usima...snad jen z nostalgie ke Quentinovi. ()

NeOn1702

Naprosto geniální a typická Tarantinovka. Je to jeden z nejzběsilejších filmů, co jsem kdy viděl. Z těch 167 minut jsem se nenudil ani chvilku, protože Tarantino do diváků neustále pálí hlášky a krev. Dá se říct, že od začátku až do "flashbacku" se napětí stále zvyšuje. Děj se neustále otáčí, komplikuje, zamotává a s každou další mrtvolou si říkáte, kolik si jich Tarantino ještě dovolí. Prostě je to paráda a jsem hrozně rád, že jsem tento film viděl v originále. Samuel L. Jackson byl naprosto dokonalý, ale nejpříjemnějším překvapením pro mě byl výborný Walton Goggins. Po bezkonkurenčním Nespoutaném Djangovi je toto druhý nejlepší Tarantinův počin. ()

Johgas

Počátek filmu byl na jasných 5 hvězdiček, skončila jsem nakonec na dvou. Kdyby se to zkrátilo o hodinu, dostalo by to větší švih. Jenže to bychom byli ochuzeni o detailní a zdlouhavé záběry na mrtvoly "polité kečupem". Při vší velké a nepolevující úctě k Ennio Morriconemu zde ani hudba nebyla nijak výrazná. Od soumraku do úsvitu, kde je podobné téma - náhodní cizinci kdesi uvěznění a čelící určitému nebezpečí - mě bavilo mnohem více. Největší pecka z Osmi hrozných pro mě byl Kurt Russel. Křiváci s temným tajemstvím byli všichni, ale on byl teda par excellance zahraný. ()

surprise

Je mi to líto, ale zdá se mi, že Tarantinovo schéma ukecanejch padouchů schopných všeho a opakování stejných scén z jiného úhlu a menší (jen v tomto případě) brutální krvavý biftek na závěr, začíná poněkud nudit. Jakoby neuměl režisér přijít s něčím, čím by překvapil a jen se neopakoval. Takže to, že jsem to nevzdal po první hodině je jen díky zručnosti a profesionalitě s jakým je tato bohužel 167 minut dlouhá nuda udělána. ()

marketpla

Já miluju Quentina Tarantina a jeho filmy. On je prostě zárukou dobrého filmu. Sice, všechny jeho filmy jsou v podstatě natáčené stejně a ve všech filmech je hrozně moc krve, ale na druhou stranu, když to máte rádi, tak Quentin je jistota. Líbí se mi jeho zpracování na části. Je to něco jiného, než u všech ostatních filmů. Začátek filmu, cca 60 minut, mi přišel hrozně dlouhej. Chápu, že jsme se měli seznámit s postavami, ale jízda v kočáře, kde sedí 4 spolujezdci, je docela nezáživná. Ovšem dokud nedojedou k Minnie. Už od první chvíle, co Kurt Russel vykopne dveře s Jenifer Jason Leigh v poutech, víte, že to nebude jen takové dovezení vězně do žaláře. Příběh, byť se ubírá velmi poklidně, vás ale naprosto upoutá do sedadla, protože víte, že se něco musí stát, jen nevíte kdy. Od druhé vraždy, a to nalitím jedu do kafe, jsem podezřívala všechny a při tom nikoho. To bylo pro mě něco nového, většinou se filmy snaží na někoho poukázat, popřípadě někoho stranit, ale tady ne. Všichni jsou v podezření a všem se věnovala stejná pozornost. Největší ale překvapení byl Channing Tatum. Jsem holka, ale i tak mě to bolelo za Samuela L. Jacksona. No a samozřejmě se to přežene v neskutečnou vražednou střelnici. Je až neuvěřitelný, jak je to občas přehnaný, a tím vlastně až směšný, a při tom tak realistický. No, každopádně film je skvělej. Závěr se mi líbil, i když zůstal tak trochu otevřený. "To byl ale taneček" ()

Le.noire

Na tento komentar jsem si musel ponechat chvili casu od shlednuti snimku. Mimojine dojit si na wc, napit se a vratit se do zivota po trech umornych hodinach. Ano, i s odstupem casu me film proste nazaujal. Nemuzu se ubranit, ze to bylo dost krecovite predstaveni a ackoli "Tarantinovky" opravdu miluju, tento pocin naprosto ztracel stavu. Minimalisticke pojeti dvou a pul hodin v jedne mistnosti hemziciho se zamotanymi pribehy vsech akteru se zdlouhavym vypravenim, ze po case uz divak proste nechce slyset dalsi historky o tom jak to vse bylo, ale nadrzene ceka na nejake rozuzleni, ke kteremu film speje velice, velice zdlouhave. Casove tedy pretazeny ackoli misty herci skvele zahrany ala western film ktery me malem unudil k smrti i pres zaverecne Tarantinovske jatka. Morricone je skvely bonus, krasna scena chaty a kostymova prace oku navozuji mrazivou atmosferu blizzardu. *** ()

ztracenyDen

Jede to v pomalém tempu a podobá se to už Tarantinovo předchozím filmům. Ale stále dobrý - místy vtipné, místy nechutné. Super jsou i přízvuky všech postav. ()

zurivymlok

Že to bude užvaněné, to víme – je to Tarantino – ale že to bude až tak užvaněné, to jsem netušil. Přiznám se, že jsem v průběhu filmu dělal ledasco a nedokázal mě nikterak strhnout a mám opravdu pocit, že kdybych na něm byl v kině, asi bych umřel nudou. Dobrá je určitě atmosféra, která sice nedosahuje hutnosti atmosféry filmu Věc (zazní zde mimochodem i hudba z Věci - že by náhoda?), ale i tak je velice slušná. Kdybych chtěl být hnidopich, tak ve scéně kdy S. L. Jackson odstřelil Mexičana jednoznačně míří jinam než, odkud se vyvalí krev a to při obou střelách. Ale celkově si myslím, že film to je slušný a zkusím na to mrknout ještě jednou, až bude nálada. Taky musím někde vygooglit původní scénář, který je prý lepší. :-) ()

Yamatosan

Na jednu stranu jsem byl z některých částí vyloženě nadšený... ale kdyby to celý mělo aspoň o hodinu méně! Boha jeho, hlavně v tom kočáře se snad musely nudit i vši v Kurtovu kožichu! A ten mazanej plán - zdá se mi to, nebo je to fakt celý kravina? A von tam dá tolik času, abyste si toho všimli! Prej dialogovej mistr - no pardon, ale na to jsou tam až příliš často plky pro plky. A to pak nezachrání ani když Samuel hraje na 125 % (a on tak fakt hraje!) a Ennieho hudba je kulervoucí (a ana fakt je!). ()

Lockdown

Tři hodiny?! Probůh proč? Po hodině a půl ustavičného žvanění, kde se představují cestující v dostavníku, pasažéři přibraní cestou i hosté, kteří do hostince dorazili před nimi a zde se pořád dokola odehrává seznamovací prolog. V hostinci se pak rozehrává souboj o převahu a o možnost vybrat odměnu za zajatou banditku, kterou se navíc dost možná některý z přítomných (nebo někteří) pokusí vysvobodit. Jako jeden z dalších záporů pro mě byly málo členité postavy. Všechny jsou zde popsány jako zlé (nebo nenávistné), takže člověk si velmi složitě vybírá postavu, které by po čas filmu fandil. Postupem času film sice nabírá na obrátkách, ale aby mě v polospánku pořádně probudil to ne. Z Osmi hrozných se jednoduše stal film, o němž jedni tvrdí, že je jeho nejlepším, druzí, že nejnudnějším počinem za dlouhou dobu. Bohužel, ač mám Tarantina rád se přikláním více ke druhé možnosti. Zklamání! 50% ()

Pythonator

Tentokrát mě Tarantino svým nekonečným kecáním nepřesvědčil. Klidně by to sneslo střihačské nůžky. Podívaná je to přesto velmi příjemná, drsná jako chlupatá prdel zarosteného Kurta Russella a nazvučená přesně jak má být. Morriconeho hudba je prostá dokonalost a až na slizáka Tatuma se zde sešel slušný herecký výkvět - obzvlᚍ psychopatická J.J. Leigh mě velmi překvapila. Bohužel ani tentokrát to není western. A proč? Protože pokud celý film hustě sněží, mrzne až praští a řeší se tam kriminální zápletka alá "kdo v místnosti je vrah?", případně otázky typu "kdo přeblafl S.L. Jacksonovi velkého černého lofasa?" tak to prostě western být nemůže, jakkoliv daleko západním směrem se to odehrává. Po negerském eposu nám Tarantino přinesl negerskou kriminálku a já se ptám: Kdy už se od něho konečně dočkám plnohodnotného westernu??? ()

doogiemus

Ty kokso, kukal som to s kamošom, a on to pred koncom vzdal. No čo vám poviem, silné kávy varí ten Quentin. Mne však záberovo, dejovo a hláškovo sadlo dokonale. Krvi bolo za to dosť, čo pokiaľ viem, patrí k režisérovmu kečupizmu. No nevadí. V rámci žánru sa mi to mocno ľúbilo. ()

Johny Mist

Upřímně řečeno, jako dobrý, je to klasický Tarantino, ale na druhou stranu, mohl by jednou překvapit a natočit něco naprosto jiného, než je Osm hrozných, nebo Nespoutaný Django.... Osobně bych bral nějaký zamilovaný cajdák v jeho režii ()

Zemřel Ennio Morricone

Zemřel Ennio Morricone

06.07.2020

Z Říma dnes dorazila velice smutná zpráva pro svět filmu a hudby. Ve věku 91 let nás opustil legendární hudební skladatel Ennio Morricone. Zemřel v římské klinice v noci z neděle na pondělí na… (viac)

Kino Světozor slaví Patnáct let

Kino Světozor slaví Patnáct let

14.05.2019

Tarantino ulovil další hvězdy

Tarantino ulovil další hvězdy

09.05.2018

Jak určitě víte, v srpnu 2019 jde do kin devátá tarantinovka. Once Upon a Time In Hollywood se točí kolem televizního herce a jeho kaskadéra, kteří v roce 1969 zachraňují svoje kariéry. Ve vedlejším… (viac)

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz