Osem hrozných

• Česko Osm hrozných (viac)

Niekoľko rokov po občianskej vojne sa zasneženým kopcami Wyomingu rúti dostavník. Vezie sa v ňom John Ruth (Kurt Russell), lovec ľudí, známy aj ako „Kat", a Daisy Domergueová (Jennifer Jason Leigh).  Jeho čaká odmena, vypísaná na jej hlavu, ju proces a slučka. Po ceste stretnú dvoch mužov - majora Marquisa Warrena (Samuel L. Jackson), bývalého vojaka, z ktorého sa tiež stal obávaný lovec ľudí a Chrisa Mannixa (Walton Goggins), južanského odpadlíka, ktorý o sebe tvrdí, že je novým šerifom v meste, kam majú všetci namierené. Keď im silná víchrica zabráni pokračovať v ceste, rozhodnú sa hľadať útočisko v drevenici u Minnie, ktorá je obľúbenou zastávkou dostavníkov. Vo dverách ich však nevíta majiteľka, ale niekoľko cudzincov, ktorí sa rozhodne netvária prívetivo. Nad horským priesmykom zúri snehová búrka a ôsmi pocestní začínajú tušiť,  že do mesta sa nakoniec asi nedostanú... (Forum Film SK)

paradoxman

Od druhého Kill Billa se Quentin snaží překonat sám sebe a místo překvapení v podobě dalšího majstrštyku nám potřetí za sebou servíruje vyumělkovanou konverzačku plnou dokonalých přízvuků, dobových kulis i charakterů. A i když některé oblíbené a ověřené tváře zůstávají, chut podívat se znovu na Basterdy, Djanga nebo Osmičku se vytratila hned s prvním řádkem závěrečných titulků. Držím ti Quentine palce, aby třetí Kill Bill alespon vyrovnal dojem z prvního dílu. Na dokonalý druhý to, s ohledem na poslední tvoje počiny, nevídím. Ale třeba bude platit okřídlené "třikrát a dost" a ty přestaneš vykrádat sám sebe. Hodně štěstí. ()

aannemer

Vyloženě blbý to nebylo. Ono udržet pozornost diváka třema hodinama keců o hovnu, to jistý scénáristický kumšt vyžaduje - většinou takové sračky vypínám po dvaceti minutách. Ale představa, že bych se na 8 hrozných díval ještě jednou, mě dost děsí. ()

zigy

Kdyby to natočil nějaký Jarda, tak bych mu dal čtyřku a chválil, ale od pana QT čekám od doby excelentních Parchantů mnoho, velmi mnoho....a tady jsem dostal tak málo.....začátek s dostavníkem stylový a výborný, ale v hospodě jsem se začal nudit a konec mě citově nechal zcela chladným, stejně jako všechny hlavní postavy, ke kterým jsem si celkem nevybudoval žádný vztah... i vzhledem k tomu, že stejně nikdo neví, kdo je vlastně kdo a co skrývá a neskrývá....tajemství je dobrá věc, ale co je moc, to je moc...Herci? Samuel drží laťku vysoko, jako už tradičně, Kurt příjemně překvapil, ostatní neznámí, či slabota. ()

Dacsus

Mal som rád Tarantinove filmy, najmä prvé tri (Reservoir dogs, Pulp Fiction a Jackie Brown), ale od Inglourious Basterds mám silný pocit, že začal skĺzávať k manierizmu - badateľné to bolo už pri Kill Bill, Bastardi mi to potvrdili, a od nich to ide s Tatantinom do fucku. Milujem výborne napísané a vypointované dialógy, a to bolo práve to čo som mal na jeho filmoch rád, nie tú brutalitu. Žiaľ, práve to je prvok, ktorý z jeho filmov vyprchal - dialógov je tam síce stále plná prdel, ale nestoja už zväčša ani za fajku dymu. Skvelo, až dychberúco, natočené (toto si človek uvedomí už pri úvodnom zábere s krížom) nič. Verím tomu, že ak by to presne rovnako natočil dakto neznámy, odpady by tu lietali zľava-zprava. ()

HouseFan

Hateful Eight musíte vidět jako fanoušci Tarantina, jinak Vám spousta narážek bude unikat a částečně pro Vás film ztratí význam. Quentin je vždy autorem, ve své podstatě originálních filmů, s nekonvenčním použitím vlastně čehokoliv a i nejmenší detaily, jako například to, že hudbu nahrál Ennio Morriconne, známý autor hudby pro spaghetti westerny, mají velký význam v jeho filmech. Není o čem diskutovat, další „klasická“ Tarantinovka nad kterou budou na 100% všichni fanoušci slintat a leštit si svý velký lulany! ()

jojto

Mal som asi 12 rokov, keď som sa dostal do kina na poriadny Sovietsky film. Nalepil som si fúzy, bradu a bokombrady a jednoznačným, zmutovaným "mne je už 15", presvedčil uvádzačku v rovnošate aby mi ukázala moje miesto. Film bol desivý, temný a hlavne neprístupný. Nerozumel som z neho ani prd. Jediné čo som si po rokoch zapamätal bolo 10 vinných, vzájomne neznámych osôb na jednom mieste, postupné vraždenie a tajomný neznámy. Ano 10 malých černoškov! Prvé 4 epizódy sa oboznamujeme s týpkami v miestnosti. Potom to všetko vybuchne v záverečnej 20-minutovke. Kventin to 3/4 filmu všetko v sebe držal, aby to v jednej chvíli všetko na nás vygrcal a posadil do foteliek. Kolty robia nesmierny rámus a tie devastačné zranenia sme jasne videli v Djangovy. More krvi ,ako po zabíjačke statného býka, určite nikoho neprekvapí a "šťastný" koniec je čerešničkou na torte. Proste nielen divák, ale všetci v Galentérii u Mini, boli spokojní. ()

andrewXx

Pravdepodobne moje veľké očakávania od Tarantina po vzore vynikajúcich kúskov Inglourious Basterds a Django Unchained vystriedalo sklamanie. Tieto filmy sú charakteristické dialógmi, ktoré určite patria k tým najlepším z filmovej tvorby. Aj napriek ich dĺžke ani chvíľku nenudili a postavy vás dokázali zaujať, pretože toto je štýl Quentina Tarantina. Pri The Hateful Eight sa to akosi neudialo. Film je naozaj svojou dĺžkou naťahovaný vo všetkých smeroch s tým rozdielom, že tu ho nemalo čo vyplniť. Už úvod ma jemne nalomil, kedy sme sa dívali na prichádzajúci dostavník hádam večnosť, ale vravím si, že po chvíli čo začnú postavy hovoriť, môj záujem sa hneď naštartuje, no to sa však nestalo Dialógy nie sú ani zďaleka také vyšperkované ako obvykle, iste je tu zopár dobrých momentov ale na dĺžku 167 minút je ich žalostne málo. A tak sa tu väčšinou len tliacha o ničom. Druhá polka filmu sa už však rozbehne, Quentin si podobne ako obvykle nedáva servítku počas žiadnych scén a odnáša si to najmä chudinka Jennifer Jason Leigh, ktorá sa tu natrápila takmer podobne ako Leo v Revenantovi. Chýbalo mi viac vygradované napätie, viac sily u postáv (takmer ma presvedčil Kurt Russell no práve v tej chvíli jeho pôsobenie vo filme skončilo) a asi 1000x viac lepších tarantinovských dialógov. Vyzdvihnúť si zaslúži obsadenie, Samuel L. Jackson hrá po rokoch priemerných, až odpadkových filmov hádam najlepšie za celú tú dobu a veľkým plusom bol aj ten skvelý vizuál filmu. Zvyšok na stupnici kolísal ako pulz bežca po maratóne. ()

Tondonis

Film určite nie pre každého. No pre fanúšikov Tarantina a jeho filmov povinnosť (samozrejme príjemná). Názory na unudenú atmosféru či zdĺhavý dej sú pochopiteľné. No pre mňa ako fanúšika Tarantinoviek to bol 3hodinový opus plný skvele napísaných dialógov a dejovych zvratov. Herecké obsadenie dokonalé(teda až na Tatuma, ktorý pokazí každý dobrý film). Hudba Moriconneho bola zaslúžene odmenená. ()

esmoke

Začátek docela fajn, ale jakmile se vleze do chaty tak jde zajímavost a logika do háje. Ledaže se rádi koukáte jak někdo mlátí ženu do ksichtu, nebo bleje krev. Osm hrozných více než dvě hodiny slibuje cosi komplexního, ale je to prostší než průměrný díl "Hercula Poirota". Prostě padouchy zbytečně překombinovaná habaďůra beze smyslu, jen aby se na konci něco mohlo "udát". Proč místo hulákání o zatloukání prken ho raději neodprásknou do zad? (2D dabing) Rozpočet: $ 44 miliónů, Tržby: $ 155,760 miliónů. ()

PeteBuck

Brat mi povedal, že sa to v podstate odohráva v jednej miestnosti na chajde v horách, tak som si myslel, že si zo mňa strieľa. Vlastne sa týpci do tej chajdy dostávajú skoro tri štvrte hodiny a potom 2 hodiny haluz. Ale je neuveriteľné, že to vôbec nenudí. Vlastne som to videl pred 2 dňami a mám chuť si to pozrieť znovu. Tarantino vsadil na pár osvedčených tvárí zo svojich predchádzajúcich filmov, zopár nových, zopár neznámych. Dej sám o sebe je neskutočná zápletka, ktorá dopadne katastrofálne pre všetkých zúčastnených, ale na to som si u Tarantina už zvykol. Klobúk dole, Už Inglorious Bastards sa mi naozaj pozdávali, Django tiež a toto je zasa ďalšia bomba. Treba vidieť. ()

SvobiQ

3 hodiny kdy si člověk říká to ještě není konec, nebo to se tam furt nic neděje?.....Asi jeden z velmi málo Tarantinových filmů u kterých sem byl 90% času otrávený..... Tim Roth wannabe Christoph Waltz z Panchartů tím svým přehráváním, Channing Tatum jako "vůdce" bandy a brácha Daisy....sakra proč?....Samuel nebyl moc sympatickej, Kurt taky ne, zbytek ani nevím kdo byl jak moc sem se u toho filmu nudil......Tarantino je známej dokonalou akcí a vykreslenýma dialogama....jediná akce je když Kat a jeho řidič zvrací krev což mělo spíš "ne"vtipný efekt, a nějaká střelba na konci která už film nemohla zachránit .....za mě ohromné zklamání ()

J.Bakhita

Tarantina hodně uznávám, ale tento film prostě nepatří k jeho špičce. Děj je rozdělený na kapitoly, ale až u té třetí dostává jakž takž spád. Film na tři a půl hvězdy, ale na čtyři ani náhodou. Tři hvězdy jsou za zajímavou detektivní zápletku, herecké výkony, nervy drásající hudbu a mnou oblíbený žánr. Plus dostává celá kapitola pět. Jinak je film příšerně utahaný a zbytečně dlouhý. Neskutečně dlouhé dialogy, které by se dali ostříhat na polovinu! A proč tolik krve? Strašně moc krve. Taratino se v krvavých scénách vyžívá, ale tohle bylo už i na něj moc. A taky mi tu chybí ta morálně kladná postava ve stylu Dr. Schultze z Nespoutaného Djanga. Jsou zde scény, na které se ráda podívám znovu, ale i scény, které už nechci vidět nikdy. U jiného režiséra docela dobré, ale u Tarantina dosti průměrné. ()

vinnetou500

Čekat ve westernu na první výstřel 1:35:00 mi přijde nahovno. Čekal jsem neskutečnej nářez od začátku do konce. Jenže Tarantino jakoby začínal režírovat až po hodině a půl... Posledních 60 minut z filmu by mi bohatě stačilo. Myslel jsem, že to bude jízda na 5 hvězdiček. Nakonec ani na ty 4 nedosáhne. ()

Nugat

Musím říct, že ač bylo v kině teplo, byla jsem zabalená do kabátu jak z toho plátna fičelo. Krve a mrtvých ubylo, ale za to zabil všechny a precizně :-) ()

Grimaldi

Když na film dnes vzpomínám,jako první se mi vybavuje chlad,byl sice leden a v kině puštěná klimatizace ale tím to nebylo.Jako kdyby se sněhová vánice z plátna a mrazivá atmosféra dostala až k mému sedadlu.Pravda,nějakou dobu to trvalo.Co mou pozornost i přes zdlouhavý úvod udrželo byla nedůvěra,de facto k žádné z postav jsem necítil náklonnost a nevěřil jsem jim.A to byl záměr režiséra!Herecké obsazení je famózní.Když navíc připočítáme skoro naší hudbu od Ennio Morriconeho,mohl to být plný počet hvězd.Ale není a to hlavně kvůli úvodním titulkům jenž kazí twist ke konci filmu.To a pomalejší rozjezd zabránilo pěti hvězdám,ale i tak mě první Tarantinův film viděný v kině nezklamal. ()

zsvmasar odpad!

Film o devíti chlapoch, kteří hledajů v lese hřiby.... Jeden z nich ale najde holubinku, tak sa ti ostatní rozhodnů že ho sežerů, protože si jasně řekli, že budů sbírat jenom bučáky.... Takže za mě 3 hvězdy pro Tarantina, který si kůpil nové trenky z Ali, jak ten nabušený chlap z facebooku, který si myslel, že má orignály Calviny Kleiny... ()

alex011

Pre mna katastrofa. Ako som rad, ze som nezabil svoj cas v kine pozeranim takejto blbosti. Neviem teda ako vy ale ja toto Tarantinovy nezerem, ani nahodou. Uplne zbytocny film. ()

haroldeee

Klasický Tarantino. Film skvělě zpracovanej a nabitej super dialogy. Asi by se to dalo zvládnout i za kratší čas ale určitě stojí za zhlídnutí. ()

mich4l.b

Tohle je bez debaty jeden z nejlepších filmů, jaké jsem kdy viděl. Vůbec do toho nepočítám přehnaně a typicky krvavý konec, ale právě to, co se děje před ním - perfektní dialogy zasazené do nádherné zasněžené krajiny a vytříbený charaktery, pokud je lze takto pojmenovat. Výjimečný filmový zážitek, který chytne a nepustí. ()

Zemřel Ennio Morricone

Zemřel Ennio Morricone

06.07.2020

Z Říma dnes dorazila velice smutná zpráva pro svět filmu a hudby. Ve věku 91 let nás opustil legendární hudební skladatel Ennio Morricone. Zemřel v římské klinice v noci z neděle na pondělí na… (viac)

Kino Světozor slaví Patnáct let

Kino Světozor slaví Patnáct let

14.05.2019

Tarantino ulovil další hvězdy

Tarantino ulovil další hvězdy

09.05.2018

Jak určitě víte, v srpnu 2019 jde do kin devátá tarantinovka. Once Upon a Time In Hollywood se točí kolem televizního herce a jeho kaskadéra, kteří v roce 1969 zachraňují svoje kariéry. Ve vedlejším… (viac)

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz