Radim Kraviec alias Káčko (Hynek Čermák) sa vyznačuje vysokou inteligenciou a talentom pre dokonalý podvod. Kde iní siahajú po zbrani, on využíva lesť, armádu právnikov a monštruózny kapitál. Bez mihnutia oka okráda štát o miliardy korún. Uvedomuje si však hranicu, ktorú nesmie prekročiť a ľudí, čo mu stoja v ceste, fyzicky nelikviduje. Vďaka kontaktom na politickej scéne pripravuje ďalší svoj triumfálny kúsok - ovládnutie spoločnosti Čepra, ktorá kontroluje všetky zásoby pohonných hmôt v republike. Ak to vyjde, urobí obchod storočia. Káčka však nečakane zradí jeho pravá ruka, Albánec Dardan Cirkel, ktorý spolupracuje s hospodárskou kriminálkou. Nemožné sa stáva skutočnosťou. Nepolapiteľný tunelár Káčko končí vo väzbe a štát nepríde o miliardy korún. Aspoň zatiaľ nie. Keď sa Kraviec vďaka šikovným právnikom dostane už onedlho na slobodu, rozbieha neľútostnú mašinériu pomsty. Jeho povestná opatrnosť aj chladná myseľ nenávratne miznú, prekračuje všetky hranice a z finančného zločinca je zrazu neľútostný sériový vrah a krvavý mäsiar. (TV JOJ)

subic

Hynek Čermák vypadá na plakátech lépe, než jako ho namaskovali ve filmu. Škoda je, že tvůrci nerozebrali začátky "Káčka" v Ostravě a jak a na čem vydělal prachy, všechny určitě nebyly falešné. 70% ()

MartinTerran

Jelikož se jedná o dvoudílnou sérii, která jsem jen těžko dá rozdělit, tak hodnotím dohromady. Příběh zde nejde hodnotit, jelikož je film podle skutečné události. Nevím nakolik se film odlišuje od reality, ale podle mě je to docela přesné (i když těžko věřit, že je ve světě takový bordel). Natočeno je to vskutku dobře, herecké obsazení a jejich výkony v pořádku. Trochu mi tam chyběly roky, jinak fajn dvojfilm. Hodnocení: 81/100. ()

majky19

Souhlasím s uživatelem K98. Tento projekt se opravdu velmi dobře povedl a myslím si, že realizační tým kolem Jana Pachla jasně ukázal, že i česká produkce umí natočit dobré a strhující filmy, které by možná mohly v rámci daného žánru směle konkurovat i zahraniční produkci. V první části sledujeme Káčkovu kariéru na tuzemské scéně, kdy si dokázal omotat kolem prstu nejen malé podnikalíčky, ale postupně proniknout až do nejvyšších pater české politiky a velmi intenzivně z toho profitovat. Je až neskutečné, jací gangsteři se po listopadu 1989 dokázali vyrojit v nejen české společnosti. ()

nula87

Český mafiánsko/gangsterský film, který má styl, uhrančivého hlavního hrdinu (Hynek Čermák je v současnosti top českého herectví), který ani na chvíli nesklouzne do trapnosti a sebeparodie - to se musí ocenit. Lepší než Příběh kmotra, celkově velmi slušné. 75% ()

JosefTomas

Tvůrci si zaslouží potlesk, přestože se u nás toho svinstva děje poměrně dost, tak zadaptovat to do České filmové podoby je přímo nadlidský úkol. Proto i potěší, že Gangster Ka není špatný film a nad ostatními i celkem nadprůměrný. Kamera, scénář i režie šlape a herci se snaží hrát, jak nejlépe dovedou. Vadou na kráse je zbytečný vypravěč, který občas zbytečně vysvětluje přesně dané momenty a někdy, kdy by bylo záhodnou něco vysvětlit, tak mlčí. Jinak se na to dá koukat a má to i dobré tempo. ()

LordMack

Člověk odchází z kina slušně nasr*n. Ne kvůli filmu, ten je natočen výborně. Ale kvůli tomu, když je to: podle skutečné události. ()

psychohippo

Jak se tu na ČSFD často píše, zpočátku scénáristická rozpačitost, poněkud bipolární tempo, ale jako celek to na mě fungovalo. Hynek Čermák přesně v roli. Predrag Bjelac aspiruje na Lva za vedlejší roli! ()

jfaba

Normální film o normální době, ve které žijeme. Nic nového se nedozvíme a nic převratného neuvidíme. Jeden z mnoha filmů, na který brzo zapomenu. A zase ta světová móda, hudba, bez které se žádný rozhovor ve filmu neuskuteční. ()

pafka

Jestli me na filmu neco vadilo, tak je to zkratkovitost, diky ktere se obcas potacite v deji uplynulem a v jeho souvislostech. Taky nevim, co je fakt a co je fikce. To asi vi malo lidi. Tenhle format je trosku diskutabilni. Ale jinak povedene, celou dobu vas bavi a nuda se nekona. A jeste jedna vec - Hynek Cermak na hrad. Nepochybuju, co jsem ho kde videl hrat, ze je to naprosto unikatni herec, kterych je u nas malo. Jak ten chlap to dal, to je na Lva! ()

DonBraso

Chyběla tomu duše a cit.Od Pachla jsem čekal Bukowskyho v té lepší formě,ale zde nebylo vůbec nic.Přišlo mi to jako TVfilm na Barrandov,který se hrozně hledá v tom,co nám vůbec chce sdělit.Téma je obrovské a to nejspíš tohle všechno bohužel i se skvělým Čermákem nestačilo.Děj je přímočarý a naprosto mimo co se týče vypravování.Kdo viděl seriál Narcos,tomu se kroutí žíly ještě teď:)Jediný proč se tohle dá dodívat je to,že víme o koho se jedná a člověka to zajímá,což je velký profit,který bohužel docela vyhořel.Uvidím co další díl Afričan,ale nečekám velký převrat.Když si vzpomenu na trochu podobný seriál,zase ten seriál.Ano tohle je spíše takový seriál na pokračování než film,horší je,že i jako seriál nestojí za to,abych u toho sotva dýchal.Přijde mi,že kdybych sledoval Kroupu s Klímou zas jednu reportáž,že na tom budu informačně zas někde jinde.Už tedy,že "káčko" najednou přejde díky lochu do pořádný bestie,je tu bratru na to 10 minut,kdy film pospíchá v zůčtováním tak razantně,že to vůbec nekoresponduje ze zbytkem filmu.50% ()

Facerr

S chutí se do tohohle bijáku člověk pustí, s trochou nechuti zase skončí u titulků. Ne, že by film byl špatnej. Spíš tak trochu nejde uvěřit tomu, že by to takhle fungovalo. Jenže ono jo. Na dobře vystihnutou absurdnost mafiánských peripetií, které se skutečně odehrály Gangster ka vsází. Filmařsky se tady zvládlo všechno, včetně Káčka, který svojí roli dal na jedna. Nejde odolat srovnání s Příběhem komotra, vedle kterého si stojí Gangster Ka docela obstojně. Přestože to filmaři, v tomhle případě, vzali za trochu jinej konec, ve výsledku bych to viděl na 1:1. ()

johnsnow

Tak samozrejme, že americkým gangsterkám to konkurovať nemôže ale je to brutálne vymakaný český počin. Klobúk dole a teším sa na dvojku. ()

silak_xup

Určitě se jedná o pěkně natočený film o tématu, které vždy přitáhne mou pozornost a navíc se skvělým Hynkem Čermákem. Co mě mrzelo, že film začne v bodě, kdy už je Káčko boss a může cokoliv. O jeho cestě k penězům a k tomu jak se vybudoval do pozice, ve které je, když film začíná, se bohužel z filmu vůbec nedozvíme. Celkově to na mě působilo tak trochu ,,s nadhledem´´, realita musela být daleko syrovější. ()

t.b.kat

Čermák hrál celkem dobře, ale ostatní herci kolem něj působili toporně, některé úseky filmu působí po scénáristické stránce lacině a děravě. 3* ()

14. ročník Duhové kuličky ocenil Gangster Ku

14. ročník Duhové kuličky ocenil Gangster Ku

02.06.2016

Ve dnech 30. a 31. května, obohatila program Zlín Film Festivalu 14. ročník konference o filmovém marketingu Duhová kulička. V rámci konference byla také oceněna nejlepší marketingová kampaň k filmu… (viac)