Tajemství smrti slečny Neznámé

• Veľká Británia The Autopsy of Jane Doe (viac)

Otec a syn, oba koroneři, jsou vtaženi do komplexní záhady, v níž mají za úkol identifikovat mrtvolu mladé ženy, která měla očividně hodně temné tajemství. (Filmbox)

raxxx

Dobra amtosféra a takovéto temno, koukani do mrtvých oči z záčatku taky zbíra ale co mě maximalně sere je nedovysvětleny příběh buď ho neměli nebo žádny nebyl , byla to čarodějnice asi ne takže byla nevina a co jako ? Za tento gulaš pro mě za 3. ()

Mersis

Po delší době první horor, který se dal dokoukat do konce bez toho, aniž bych si v duchu neříkal, že to byla ztráta času. První polovina filmu byla našlápnutá co to dalo, až jsem si říkal, jestli už to není moc. Bohužel konec to trošku pokazil. Čekal jsem něco mnohem lepšího, ale nedočkal sem se. A to hlavní... co a jak se stalo... to jsem se nedozvěděl. Za mne 80% ()

moriero

Jak napsal Verbal. Já bych se v tom filmu moc nepitval. A víte vy proč? Protože.....cililink!......Áááááááááá......Uff, to zvonila jen sousedka.....málem to se mnou seklo. Ještě nikdy, nikdy, ale opravdu nikdy předtím ve mně cinkání nevzbuzovalo takový ryzí atavistický pocit naprosté hrůzy. Jo, a ještě taky kulaté zrcadlo, se kterým vidíte za roh. Tak to bylo ultimátní. ()

SuperXero

Úvodom nás film zoznámi s hlavnými postavami a hlavne s prostredím márnice, ktorá už len sama o sebe naháňa strach. Hororové napätie sa dávkuje postupne popri odhaľovaní príbehu mŕtvoly. Atmosfére pridáva fakt, že celá márnica spočíva z pár izieb a samozrejme nesmie chýbať obligátna búrka, ktorá znemožní jediný východ z márnice. Koniec by som si vedel predstaviť viac vygradovaný, no aj tak to je slušný horor, ktorý patrí rozhodne medzi lepší priemer. ()

BoKo_CzT

Nestáva sa mi, aby horor z poslednej dekády vo mne vyvolal nejakú výraznejšiu emóciu, tobôž nie strach. Tento film ju však vo mne a najmä v mojej lepšej polovičke vyvolal. Napriek chvíľami hlúpemu scenáru tak dám celých 80 % a v peňaženke budem od teraz nosiť okrem vizitky s nápisom "Darca orgánov" ešte jednu s niečím ako "smrť nespochybňovať - zvončeky nepoužívať". Nerád by som totiž jedného krásneho dňa (alebo noci) spôsobil nejakému chudákovi prepracovanému patológovi infarkt myokardu. ()

rigby

Pohled do zákulisí pitevny. Nikam jinam se divák totiž po celou dobu nepodívá. I když se na to nedá moc dívá, protože slabší povahy nesnesou pohled na rozřezávané mrtvoly, tak to má skvělou atmosféru, která se stupňuje s přibývajícími minutami. Bohužel moment překvapení se nějak nedostavuje, na tom chtělo ještě zapracovat. Takže celý film vyznívá do ztracena. Cink. ()

JackStrange

♫ Open up your heart and let the sun shine in, sun shine in, ... ♫ Teď vážně, levné jump scares mě moc neberou a celou dobu jsem doufal že záhada bude mít nějakou čistě racionální příčinu a naši koroneři se jen pomalu zbláznili. Ale pitva je úžasná a snad relativně autentická podívaná a ten konec mě dostal. ()

Kozlowski8

Tommy pokračuje v rodinné tradici koronera. V podzemním podlaží svého domu má zřízenou pitevnu a krematorium, kde společně se synem provádí pitvy. Jednoho dne mu šerif přiveze mrtvolu neznámé tajemné ženy...Čekal jsem klasickou napínavou krimi, ale děj se postupně vyvinul do mrazivého hororu s gradujícím napětím a přibívajícími hrůznými výjevy a lekačkami, vše za doprovodu patřičně naléhavého, místy schizofrenního, místy hrozivě zneklidňujícího - zkrátka skvělého hudebního podkresu. Ač žánrově podobné snímky příliš nevyhledávám, u tohoto oceňuji dobře vystavěnou atmosféru a vytvoření hrůzného a mrazivého napětí bez zbytečných fantasmagorií, s vcelku přiměřeným využitím nadpřirozených výjevů a logických berliček. 75%. ()

WUTEN

Jeden z mála filmů z prostředí pitevny o dvou koronerech. Je to zakryto určitou mystikou, samotná pitva která se prováděla byla velmi detailní, ovšem také herečka Catherine Kelly zahrála výborně tu mrtvolu na pitevně, nemusela říct ani slovo, její celá práce spočívala v tom aby se nehýbala ale stejně jí to slušelo. Konečně pořádná Árijka. Příběh nedával moc smysl, ke konci až příliš duchovna, nějakých smradlavých bubáků a já čekal že budou chytat vraha. Co se týče práce dvou koronerů, vypadali a pracovali velmi autenticky a spolu s tím i efekty. Za tu pěknou Árijku na pitevně, scénář, herecké výkony dávám 4*. ()

ekzorcist

Mottom filmu by malo byť: "Chlapi sobě!" No ako lepšie tráviť quality time s postarším tatkom než vo vlastnej rodinnej pivničnej márnici! The autopsy of Jane Doe je klasický zatuchnutý márničný horor, z ktorého poriadne mrazí. Naopak, u Tildenovcov zjavne niečo nemrazí, lebo inak by ich chovanci pekne ležali vo svojich Calexkách a oni behajú hore-dole! Zdá sa, že to všetko môžme pripísať na vrub novej bezmennej klientke, no tá si z toho vrásky nerobí. Apropo, vrásky... Ak tento film zhliadne pani Studenková, bude kontaktovať filmárov, lebo na to, že Jane Doe je plus mínus tristo rokov po smrti, vyzerá lepšie ako... No nechajme to tak. Rašelinové zábaly robia zjavne zázraky. Okrem pár zjavne nelogických krokov a otáznej úrovne hygieny (sotva zahodím slezinu, chytím tou istou paprčou encyklopédiu) to ušlo a musel som veľa pauzovať. Herci fajn, hudba fajn, použitie CGI v rámci normy. Výborný nápad s kerkou zvnútra kože. Škoda klišé so strašidelným songom a pár nedotiahnutých nápadov. ()

Elisson

Konečne horor, ktorý je trochu iný. Zaujímavé prostredie, trochu nechutné detaily; postavy, ktoré sa chovajú aspoň ako-tak normálne a dievča, ktoré je tak krásne a má tak uhrančivý modrý pohľad, že hoci leží úplne bledá na pitevnom stole, len čakáte kedy obživne...... ()

notozjano

Co je na filmu velikým plusem je poněkud skličující atmosféra a to je spojeno i s prostředím, ve kterém se děj odehrává. Vyjma několika lekaček a klasických hororových prvků se tento film snaží zaujmout i nikterak složitým příběhem, a protože má k dispozici dvě herecké ikony, docela se mu to daří. Rozhodně bych neřadil tento snímek mezi béčka co se hororů týče. Šikovný závěr. ()

BlackAdder87

Kdyby se rozdávali oskaři za nejlepší výkon v roli mrtvoly Olwen Catherine Kelly by ho měla v kapse. Kvituji použití klasických postupů a práci "s tím co není vidět" což je podle mě mnohem atmosféričtější a děsivější než když se celý film utopí v balstu digitálních bubáků. Co mě trochu zamrzelo je lehce nedotažený závěr. Celkově je to ale "příjemný" horor, který má sice své mouchy ale u mě sbírá body hlavně za originalitu a atmosféru. ()

Jenn

NO DOPRDELE. bavilo me to opravdu od zacatku az do konce, trochu sem si pobrecela (pms lol) a hlavne sem se chvilema doopravdy bala. ps. do ty mrtvoly sem se blaznive zamilovala. ()

Cako_SK

Toto som si musel pozrieť už len kvôli Emile Hirsch. Neviem ako mi mohol uniknúť. Toto by som si prial vidieť v kine kvôli atmosfére, ktorý bola dokonalá už aj u mňa doma v noci pri telke. Aj keď som si predstavoval záver trošku inak (na mňa príliš obyčajný) film bol aj tak veľmi dobrý a naozaj obdivujem "Jane Doe" ktorá to mala určite ťažké. Pri tomto filme som mal pocit, ktorý často pri filmoch nemávam. Vlastne si ani nespomínam, kedy sa podobný pocit naposledy dostavil. To neustále čakanie na ďalší strih, čo sa stane, objaví, udeje, je pecka. Tá pitevňa spravila svoje. Film si vás drží až do konca a nedá vám v podstate skoro vôbec vydýchnuť, čo je super. 4+ ()

Netflix chystá další interaktivní seriál

Netflix chystá další interaktivní seriál

17.09.2021

Streamovací služba Netflix v roce 2018 nabídla divákům svůj první interaktivní zážitek pomocí epizody Black Mirror s názvem Bandersnatch. V té si lidé mohli na obrazovce sami vybírat, jak má hlavní… (viac)

Režisér Lovce trolů se vrací

Režisér Lovce trolů se vrací

29.03.2015

Norský filmař André Øvredal před pěti lety sklidil velký úspěch svým debutem – populární formou found footage natočeným Lovcem trolů. Již více než rok se pokouší rozjet svůj další projekt, tentokrát… (viac)