Fargo

• USA Fargo
USA, (2014–2024), 44 h 20 min (Minutáž: 39–69 min)

Tvorcovia:

Noah Hawley

Hudba:

Jeff Russo

Allison Tolman, Billy Bob Thornton, Martin Freeman, Russell Harvard, Ewan McGregor, Patrick Wilson, Juno Temple, Kirsten Dunst, Colin Hanks, Carrie Coon (viac)

Seriál Fargo, inspirovaný stejnojmenným oscarovým snímkem, adaptoval spisovatel a scénárista Noah Hawley. Děj se točí kolem zbrusu nového “skutečného” zločinu a neotřelých postav. Vše je protkáno typicky černým humorem, vraždami a pověstnou “minnesotskou zdvořilostí,” díky nimž se z filmu stala nadčasová klasika... (HBO Europe)

Recenzie používateľa K1NGSLAYER k tomuto seriálu (23)

Season 1 (2014) (S01)

Tvůrci tohoto Seriálu pro mě udělali nejlepšího zabijáka všech dob. Dokonce se nebojím říct že lepšího než John Wick. Lorne Malvo (Billy Bob Thornton) o kterém je řeč, na mě od začátku působil jako nebezpečně sympatický muž, na rozdíl od Lestera Nygaarda, který se mi od začátku jevil jako pěkný hajzlík. Postupem času jsem si ale oblíbil i již zmiňovaného Lestera, díky jeho neskutečné vychcanosti a instinktu "Já jediný chci přežít". A tak jsem si Fargo od prvního dílu ihned zamiloval. Svojí atmosférou a scénářem se mi jeví jako opravdu kvalitní série, která vám nabídne velkou dávku černého humoru, akce a napínavosti. CHLADNÉ JAKO KREV, RUDÉ JAKO SNÍH. ()

Krokodýlí dilema (2014) (S01E01)

Chvíli mě to zaujalo, chvíli ne.. Druhá polovina epizody byla určitě lepší než ta první. Líbilo se mi to a nadchlo mě to, Malvo je nebezpečně zajímavý člověk. Uvidíme jak to půjde dál, ale pilotní díl se mi líbil. Hudba taky super, dávám plný počet. ()

Kohoutí král (2014) (S01E02)

Po prvním díle je tohle dost slabé. Minimum akce a některé scény byly prostě nuda. Naštěstí to některé vtipné scény zachraňují a Malvo se mi v tomto seriálu neskutečně líbí! ()

Blátivá cesta (2014) (S01E03)

Bombová epizoda. Nenudil jsem se u ní a to je pro mě hlavní.. Policistka se posouvá dál, a jsem zvědavý, jak se to celé vyvine. ()

Pozření viny (2014) (S01E04)

Další parádní epizoda! Doufám že ve stejném duchu půjde dále celý seriál. Líbilo se mi, jak bylo na začátku ukázáno kde vzal Milos peníze, a ten konec byl ještě lepší :) ()

Šestero nepochopitelností (2014) (S01E05)

Nebýt některých scén s Malvem, dal bych tomu ještě menší hodnocení. Tato epizoda byla až na objasnění pár situací docela dost průměrná. ()

Buridanův osel (2014) (S01E06)

Jednoznačně nejlepší díl celé série! Konečně je tu nějaká větší akce, a to se mi líbí. Doufám že takhle bude pokračovat zbytek epizod. Malvo je prostě frajer. ()

Kdo holí holiče? (2014) (S01E07)

Tady prostě nelze dat méně než 5*. Děj se neustále posouvá dál, a to se u některých seriálů stává že je zaseknutý na jednom bodě, proto si asi tenhle seriál vysloužil tak parádní hodnocení. Lester se mi ze začátku moc nelíbil, ale postupně se z něj stala celkem zajímavá postava. Malvo si stále drží tu svoji vražednou pozici, a to se mi neskutečně líbí :) ()

Paradox hromady (2014) (S01E08)

Ačkoli nerad, musím k tomuto dílu dát nízké hodnocení. Děj mi přijde nudný, a to opravdu nejvíc z celý série. Minulé 2 díly byly za plný počet, a tento stojí opravdu jenom za průměr. Je ale zajímavý, jak se zde děj posunul o rok a řekl bych, že poslední 2 epizody budou hodně akční. Doufám v to. ()

Vlk, koza a zelí (2014) (S01E09)

Nepochopím, proč byla předešlá epizoda úplně uspávací, a tahle plná energie. Asi to scénárista dělá schválně, jinak si to opravdu neumím vysvětlit. "Lester, is this what you want?" - Malvo je zpět. Lester se zase ukázal jako šmejd co myslí jenom na sebe, a proto udělal to, co se stalo na konci dílu. Jsem zvědavý na poslední epizoda. Opravdu jsem zvědavý.. ()

Mortonova vidlička (2014) (S01E10)

!!!POZOR - SPOILER!!! Nečekal bych, že finále dopadne takhle. Ale bylo to jasný. Věděl jsem, že Malvo s tou nohou nedojde daleko. Tak se i stalo a Malva zastřelil bývalý policista, kterému Malvo vyhrožoval. Lestera za jeho činy potkala karma. DANGER - Thin ice zakončilo život podvodníka Lestera Nygaarda. Opravdu jsem takový konec nečekal, ale poté co si policistka Molly pustila kazetu od Malva, tak jsem nepředpokládal že by Lester přežil nebo neskončil ve vězení. ()

Čekání na Holanďana (2015) (S02E01)

Dávám plný počet a hned napíšu proč. Děj se odehrává v 70. letech, a ta atmosféra z prvního dílu Farga je zde zachována. Tím si u mě seriál Fargo zasloužil obrovský big up, za to že tady zachovali ten sníh, tu akci a tu detektivku. Jsem zvědavý jak se celý příběh bude dál vyvíjet. Jo a ještě musím říct, že tento první díl je lepší než u první série. Ta nebyla tak moc akční. CHLADNÉ JAKO KREV, RUDÉ JAKO SNÍH - stále to platí! ()

Před zákonem (2015) (S02E02)

Nevím co říct. Tahle série mě neskutečně baví, a i když tady není Malvo, tak se mi to líbí opravdu na 100%. Ta scéna s šerifem při kontrole byla hodně napínavá, pak ta scéna v řeznictví. Celé to na mě působí zcela originálně, a málokterý film/seriál se může rovnat s Fargem. Jsem zvědavý co bude dál. Tohle je opravdu bomba! ()

Mýtus o Sisyfovi (2015) (S02E03)

5 hvězdiček tomu nedám skrz to že zde nebylo tolik akce jako v předchozích dvou dílech. Ovšem scény na farmě a v obchodě s psacími stroji byly velice napínavé a konec dílu stál taky za to. ()

Dar nedar (2015) (S02E04)

Tento seriál mě prostě nepřestává překvapovat. Líbí se mi jak jsou jednotlivé scény napínavé a opravdu někdy netušíte co se stane. Také si myslím, že se tvůrci snažili udělat z Hanzee Denta (indiána) něco jako Malva. To jeho "vyšetřování" se mi opravdu líbilo, a dokážu si představit co se stane Edovi. ()

Bázeň a chvění (2015) (S02E05)

Čekal jsem že se po tolika akčních epizodách tvůrci trochu uklidní a dají nám zase lehce nudnou epizodu. To se ale nestalo! Hned ze začátku se nám naskytla pořádná dávka akční scény a ještě ke konci dílu v řeznictví. Konečně se do toho pořádně zapojila i policie, a teď to bude teprve pořádná kriminálka! ()

Nosorožec (2015) (S02E06)

U tohoto seriálu jde jenom málokdy dát méně než 5 hvězdiček. Tahle epizoda byla opět velmi napínavá. Ta scéna na policejní stanici byla prostě famózní! Strašně se mi líbí jak indián hraje "sám za sebe", ale vlastně pro rodinu. Čekám že brzy Eda dostane. ()

Tos udělal ty? Ne, ty! (2015) (S02E07)

Skoro všechny scény mi připadaly jakoby se tvůrci inspirovali počítačovou hrou Mafia 2. Tenhle seriál je prostě geniálně napínavý a Simone konečně dostala to, co si zasloužila. ()

Loplop (2015) (S02E08)

Tato epizoda nemá skoro 100% hodnocení jen tak. Je to prostě nejvíc napínavé z celé druhé série Farga. Strašně se mi líbí jak je indián temně nebezpečný. Už to opakuji po několikáté, ale připomíná mi Malva a to ve všem. Jsem zvědavý jak se vyvinou poslední dvě epizody. Tomuto prostě nejde dát méně než 5 hvězdiček. ()

Zámek (2015) (S02E09)

!!!SPOILER!!! Takže musím změnit názor po předchozím dílu. TOHLE je nejlepší díl druhé série. Líbí se mi jak to Martin Freeman vypráví. Líbí se mi jak je celá epizoda doplňována skvělou hudbou. Líbí se mi jak je Hanzee (indián) nelítostný. Je mi líto paní Gerhardtové, ale asi to měl Hanzee v plánu. Spíš určitě, poté co zabil Dodda. Ta přestřelka u motelu byla prostě unikátní. Ale jediné co jsem nepochopil bylo to UFO. Pokud v poslední epizodě nebude vysvětlení, tak mi hodně dlouho bude vrtat hlavou, proč tam byla taková scéna. ()

Seriálový Vetřelec nabírá posily

Seriálový Vetřelec nabírá posily

28.11.2023

Sigourney Weaver s Vetřelci skončila

Sigourney Weaver s Vetřelci skončila

27.04.2023

Ačkoliv doba přeje rebootům a návratům ikonických hrdinů – ostatně už to nepotrvá moc dlouho, a do kin se vrátí legendární Indiana Jones s tváří Harrisona Forda – jednu konkrétní postavu s tváří jiné… (viac)

Blade Runner jako seriál?

Blade Runner jako seriál?

23.11.2021

Legendární režisér Ridley Scott (Černý jestřáb sestřelen, Gladiátor) má poslední měsíce pěkně na pilno. Krátce po sobě mu totiž vyšly hned dva filmy, nejprve chválený Poslední souboj, který v kinech… (viac)

O čem měl být Tarantinův Star Trek?

O čem měl být Tarantinův Star Trek?

10.08.2020

Dnes ráno sfoukneme dvě novinky naráz. Tou první je, že nová prezidentka studia Paramount Pictures Emma Watts stopla vývoj všech tří chystaných Star Trek projektů. Ty zahrnovaly Tarantinův mládeži… (viac)