Fargo

• USA Fargo
USA, (2014–2024), 44 h 20 min (Minutáž: 39–69 min)

Tvorcovia:

Noah Hawley

Hudba:

Jeff Russo

Allison Tolman, Billy Bob Thornton, Martin Freeman, Russell Harvard, Ewan McGregor, Patrick Wilson, Juno Temple, Kirsten Dunst, Colin Hanks, Carrie Coon (viac)

Seriál Fargo, inspirovaný stejnojmenným oscarovým snímkem, adaptoval spisovatel a scénárista Noah Hawley. Děj se točí kolem zbrusu nového “skutečného” zločinu a neotřelých postav. Vše je protkáno typicky černým humorem, vraždami a pověstnou “minnesotskou zdvořilostí,” díky nimž se z filmu stala nadčasová klasika... (HBO Europe)

ilemas

TOHLE JE PRAVDIVÝ PŘÍBĚH. Popsané události se staly v Minnesotě v roce 2006. Na žádost přeživších byla všem změněna jména. Z úcty k zemřelým vám všechno ostatní vyprávíme tak, jak se to skutečně stalo. Tak tomu jsem nevěřil hned od první epizody. Spousta neuvěřitelných náhod, autu dojde benzín zrovna na místě, kde zakopali kufřík apod., tak jsem si pár info vygooglil a bratři Coenové přiznali, že téměř vše je smýšlené. Nemám rád, když ze mě dělají filmaři blbce. 1.řada 100% Hned první epizoda mě nutila dosledovat celou řadu. Připadali mě všichni nějak natvrdlí, kromě hlavní policajtky. Vůbec se mě nechce věřit, že to je natočené přesně tak jak se to stalo. Zvrat za zvratem. 2.řada 80% Co to Ufo? Jak mohli vědět, že Ray něco viděl , když ho hned srazilo auto a nemohl to nikomu povědět? Pokud by to bylo točené přesně tak jak se to stalo.Všichni se chovají tak, jako by to byla naprosto běžná věc. To vesmírný plavidlo do hlášení nedávejte. Normálka. Tenkrát ufo asi nikoho nepřekvapilo, běžná věc. Jiný příběh ale se stejnými prvky jako v první řadě. Už to začalo ubírat na věrohodnosti, že příběh je vyprávěn přesně tak jak se stal.Tato řada je oproti první hrozně pomalá, ale nakonec mě opět vtáhla do děje. Nečekal jsem, že to bude jiný příběh z jiné doby, možná je to tím, že jsem neviděl filmovou verzi. I když je celé seriálové Fargo smyšlené....tak jak do prdele? a hlavně ...události se odehrály v roce 2006, jak potom mohli natočit celovečerní film už v roce 1996? Že by cestování v čase? Ale ať je to pravda či ne, seriál je velmi dobrý. 3.řada 70% Finance,vydírání, super kočka, téměř žádné střílení, bez akce, ale opět velmi zajímavý příběh, který stojí za vidění, byť je pomalejší než předchozí dvě řady. Zatím má seriál sestupnou tendenci. 4.řada Klasická gangsterka, ještě pomalejší příběh než tři předchozí. Nedokoukáno po dvou velice nudných epizodách, tudíž tuto řadu nehodnotím. https://www.edna.cz/fargo/novinky/pravda-je-tam-venku-ufo-a-ctyri-teorie-jeho-vyznamu-ve-fargu/ https://www.edna.cz/fargo/novinky/serial-podle-skutecnych-udalosti-ktere-se-nestaly/ ()

M.i.k.e

na Fargo jsem se těšil a čekal jsem,že bude dobré,ale že bude až tak dobré...Pokud se tvůrcům tenhle těžce Coenovský styl podaří udržet po celou dobu,máme tu seriálovou událost roku (a možná nejen to)...90%...po 9 díle druhé řady musím uznat že ta mi sedí ještě o něco lépe než ta první.Po právu jeden z nejlepších seriálů posledních let. ()

Rajesh_K.

Úžasné..Chladnokrevný Billy Bob mi naháněl hrůzu od samého začátku. Parádní výkon. Totéž platí i pro Freemana. To, zda film byl lepší než desetihodinový seriál, nebo naopak..nemůžu usoudit. Podle mě to bylo na stejném míře. Určitě skvělý nápad natočit seriál plné krimi se špetkou černého humoru..to jsou prostě Coeni :-) ..(80%) ()

johny89

Hned první díl mě naladil na vidinu velmi slibné podívané. Následující díly už jen tuto domněnku potvdily. Příběh je neobyčejně poutavý, postavy dost nevyzpytatelné a herci výborní – ideální kombinace. ()

Vojťas

Naprosto famózně pojatý seriál. Film neznám, bratry Coenovi nemusím. Pilot jsem si pustil kvůli M. Freemanovi a B. B. Thorntonovi, přičemž herci jsou po celou dobu naprosto úžasní (a to nemyslím jen ty 2 hlavní) a procházejí silným vývojem svých osobností (zejména tedy Freeman). Celé je to natočené pomalu, s rozvahou, zdravým nadhledem, velice černým humorem a nečekanými zvraty. Stačí si prostě zvyknout na dané tempo a styl a divák si může chrochtat blahem. Já si tedy chrochtal. 95% [2. série ani nebyla plánována, ale diskuse o jiném příběhu již probíhají] ()

joker.george

1. série Začalo to neodolatelným a podmanivým soundtrackem, ale žel to celé muselo jednou skončit. Naštěstí se seriál rozloučil v plné parádě a jak nejlépe mohl. Už od prvních chvil jsem byl ze seriálu nadšený, z jeho černého a netradičního smyslu pro humor, který mě několikrát poslal do kolen, velkým výčtem různorodých postav, které si nikdy nemohli být jisté svojí budoucností, ale když už se jí dočkali, tak prodělaly značný vývoj. Bavilo mě sledovat jejich nejisté osudy a nezáviděníhodné okamžiky, které si pro ně tvůrci nachystali. I výběr herců byl trefou do černého, neboť se zde všichni sžili se svými charaktery, jenže přesto všechny do kapsy bezkonkurenčně strčí zabiják Lorne Malvo Billa B. Thorntona. ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 2. série Opustilo od hvězdných jmen, ale postavy, které jsou definicí autority a respektu, zůstaly stejně výborné. Známá hudba téměř vymizela, ale když nastoupila, její efekt se znásobil. Zato humor, který na Fargu tak miluji, vystoupal až do absurdních výšin a celou sérii, protkanou úžasnými situacemi i náhodami táhl dopředu. Teď zbývá čekal na 3. sérii a doufat, že očekávání naplní stejně dobře jako tato. ()

Abes

1.01 - 1.10 U šestého dílu začínám ťukat na čelo. Z mrazivé absurdity se stává scenáristická taškařice. Technická úroveň scén odehrávajících se ve sněhové bouři jsou toho úpadku jasným důkazem. Škoda, našlápnuto bylo znamenitě. 2.1 Až příliš velké množství absurdních situací ale co taky od Farga čekat. 2.2 Snad všem postavám začínám fandit. 2.3 2.4 Moc si užívám přítomnost mafiánského prostředí. Boardwalk Empire je dávno pryč a Fargo působí jako cigareta po dvouleté abstinenci, navíc posypaná kokainem. 2.5 Zdaleka nejlepší díl. 2.8 Z PeggEd pohledu bylo vyprávění čtvrtého a pátého dne mnohem zábavnější než z pohledu policie. Užití retrospektivy bylo po trochu uklidněném šestém díle a dramatickém sedmém díle dobrou volbou. Bod 2.5 již neplatí :) 2.9 Vtipné. Bod 2.1 stále platí. 2.10 Povedený dojezd. 3.1 ()

Damarus

První série je prostě legendární! Martin Freeman je neskutečnej - poprvý jsem měl pocit, že ten hereckej um tam fakt má, Billy Bob Thornton / Lorne Malvo je jedna z mejch nejoblíbenějších postav vůbec.. Ale následující série mi zas tak k srdci nepřirostly.. ()

laik_60

zaujímavá kombinácia anglického a čierneho humoru. Popri tak vážnych udalostiach ako sú vraždy, a tých je v seriáli neúrekom. Miestami sú diely seriálu vleklé - rozvláčne s na nervy lezúcimi postavami policajtov ale potom zase nastupuje akčnosť a napätie. Zvláštny typ filmovej drámy a kriminálky, ale zaujala ma, priznávam, že diely treba pozerať viacero naraz inak človek stratí kontinuitu a zaujem. ()

Andre3000

Dost podobné pocity jako v Dexterových začátcích, pak už si na tu jinakost a neurvalost člověk zvykne. Freeman opět geniální. I like this guy!!! ()

dresi

Šestá epizoda, která uvrhla Fargo do nekontrolovatelného chaosu, mě už stoprocentně přesvědčila. Geniální mix humoru, napětí a zasněžené poetiky s démonickým Thorntonem, jehož postava chce prostě vidět svět trpět. Přitom nejde jen o obyčejnou vykrádačku originálního filmu. Hawley si každým dílem víc a víc prosazuje svou vlastní vizi, vede příběh jiným směrem, a zároveň zůstává věrný coenovskému stylu a postupům. Spolu s True Detective zatím jednoznačný král téhle seriálové sezóny. Nezkazit prosím. UPDATE: Až do konce neodolatelně absurdní. 1. série - 90% ()

Bane_Boss

Aw jeeeeeeeeeez, eFeX uklohnilo jednu ze seriálových událostí roku, vo tom žádná. A Billy Boby Thornton vdechnul život jedné z nejlepších a nejzajímavějších seriálových postav EVER!! Fargovská zima byla za okny 10 týdnů a byla to třeskutě spanilá jízda. Už aby byla zima kurva a já, tasíce oteplovačky ze šuplíku, půjdu debužírovat jako nebohabojný maharadža. Fargo-Minnesota-Lorne Malvo Styleeeee. Seriál mi dal mnoho do života. Kupříkladu vím, co dělat když "omylem" uhodím budoucí paní K******** do hlávky kutilským kladivem nebo jak převést z jednoho břehu na druhý králíka, lišku a hlávkové zelí, v případě, že mohu vzít pokaždé pouze a jen jednu věc/zvíře. Jo a abych nezapomněl - Víte, že lidské oko vidí mnohem více odstínů zelené než jakékoli jiné barvy? Je to tedy zejména kvůli rozeznání predátora v džangli, v době kdy jsem byli ještě opičkis, ale dle mě je to i kvůli tomu, abychom v našem krásně rozkvetlém levandulovém světě rozpoznali ty krásně modrý voči, co se ze sna na mňa točí. P.S. : Kdo neviděl Fargo film před seriálem, je pozér. Hahahhfaahdlfahsafh. ()

BoXBe

Díky za ten film. Díky němu a Coenových úspěchům máme toto Fargo. A ten seriál je dokonalý, i když nebo díky tomu, že na něm Coenovi vlastně vůbec nic nedělali :-) Jedna radost. Se vším respektem k House of Cards, Boardwalk Empire nebo Dexterovi, tohle je pro změnu ten správný weird, ale TRUE model. Nostalgie po Twin Peaks a Aktech X, True Detective. Seriál s disrespectem k divákovi, ale s touhou vytesat monument. No fajně :-) A titulky music a Billy Bob Thornton a Martin Freeman z toho dělají těžkou klasiku. II. série - první tři díly baví neskutečně skvěle. Film na to nemá stopáž a Twin Peaks je daleko. Pecka. ()

TomPrusik1

Televizní Fargo nemá nic moc společného s tím Coenovským, Jen to, že je to "podle skutečných událostí" a má to podobný styl a humor. Vůbec tedy nevadí, že jste neviděli Fargo a nebo jste jej viděli nedávno a nechcete si tohle pustit, protože si myslíte, že to bude to samé, akorát natažené. Seriál je plný zvratů a je pořádně zamotaný a všechno se zde stane úplně náhodou (stejně jako u Coenů). Některé věci mi ale přišli až moc přehnané, nebo nereálné. Proč se policie vůbec nezajímala o Lesterův dům při vyšetřování? Chápu, že jsou tam policajti úplní trotlové (až na pár výjimek), ale tohle něco bylo fakt moc. Vrahův v seriálů všechno prochází a policajti koukají, jako kdyby jim uletěli včely. Ale to je vlastně podstata toho seriálu. Bohužel místy přehnaná. Velké plus bylo to, že jsem se u seriálu moc nenudil, ovšem ostatní díly už nebyli tak dobrém jako první. Nemůžu vynechat klišé, že B.B.Thornton a Martin Freeman jsou skvělý a osobně nemůžu říct, kdo z nich je lepší. Ale i ostatní herci jsou velmi dobří a parádně odvádějí svou práci. Hudba funguje dobře a jsem rád, že ji zásadně nezměnili oproti původnímu Fargu. 80% ()

Seriálový Vetřelec nabírá posily

Seriálový Vetřelec nabírá posily

28.11.2023

Sigourney Weaver s Vetřelci skončila

Sigourney Weaver s Vetřelci skončila

27.04.2023

Ačkoliv doba přeje rebootům a návratům ikonických hrdinů – ostatně už to nepotrvá moc dlouho, a do kin se vrátí legendární Indiana Jones s tváří Harrisona Forda – jednu konkrétní postavu s tváří jiné… (viac)

Blade Runner jako seriál?

Blade Runner jako seriál?

23.11.2021

Legendární režisér Ridley Scott (Černý jestřáb sestřelen, Gladiátor) má poslední měsíce pěkně na pilno. Krátce po sobě mu totiž vyšly hned dva filmy, nejprve chválený Poslední souboj, který v kinech… (viac)

O čem měl být Tarantinův Star Trek?

O čem měl být Tarantinův Star Trek?

10.08.2020

Dnes ráno sfoukneme dvě novinky naráz. Tou první je, že nová prezidentka studia Paramount Pictures Emma Watts stopla vývoj všech tří chystaných Star Trek projektů. Ty zahrnovaly Tarantinův mládeži… (viac)