Susan Cooper (Melissa McCarthy) je zamestnankyňou najväčšej špionážnej organizácie na svete, teda CIA, čo znie veľmi zaujímavo. V skutočnosti má však veľmi nenáročnú, kľudnú a miestami až nudnú prácu. Je totiž analytičkou, ktorá len veľmi zriedkavo opustí svoj stôl s počítačom, vďaka ktorému slúži ako oči a uši špičkovému agentovi Bradleymu Fineaovi (Jude Law). Títo dvaja spolu tvoria perfektný tím. Bradley špionážne misie zvláda bez toho, aby sa mu pohol čo i len vlas. A Susan v kancelárii zatiaľ túži po jeho srdci.
Jedného dňa sa však všetko zmení. Raina Boyanov (Rose Byrne), dcéra nedávno zosnulého obchodníka so zbraňami, totiž dostala neobvyklé dedičstvo v podobe malej jadrovej bomby. Dostačujúcu na zničenie jedného väčšieho mesta. Plánuje ju predať teroristom. Aby toho nebolo málo, Bradley CIA, a teda aj Susan nedobrovoľne opustí. Ďalší špičkový agent Rick Ford (Jason Statham) je nepoužiteľný, pretože jeho totožnosť bola prezradená. A tak padne návrh, že najmenej nápadnou osobou, ktorá môže preniknúť do sveta obchodníkov so zbraňami a zabrániť tak globálnej katastrofe je Susan. Rozhodnutie poslať Susan na túto misiu nahnevá Ricka Forda, a preto sa rozhodne jednať v tomto prípade na vlastnú päsť. A keďže je typom agenta, ktorý spája v sebe Ramba a komisára Clouseaua, je o problémy postarané. Zodpovednosť za záchranu mnohých životov leží na Susaniných mohutných bedrách. Musí sa nie len nenápadne votrieť do sveta obchodníkov so smrťou, prežiť v ňom, splniť svoju úlohu a pritom obrazne aj doslova nakopať nie jeden zadok. (Barracuda Movie)

honajz

Problém s filmem je jeho neúměrná stopáž a vkrádající se nuda. Akce přece jenom není tolik jako u skutečného Bonda, ani není tak vypiplaná (resp. choreografie akčních scén je dokonalá, ale chybí takové ty vtípky navíc, jaké byly v původních bondovkách. Vtipné scény a dialogy tu jsou, často vynikající, ale mezi nimi je spousta vaty a opakovaných vtipů na téma "jsem sice ošklivá holka, ale nedám se" nebo "jsem super tajný agent, i když jsem blbej jak štoudev". To po chvíli začne otravovat. Je sice hezké, že se film odehrává ve Varně, Paříži, Římě či Budapešti, ale z oněch míst kamera často nevykouzlí kromě pár běžných turistických prvků nic nového, chybí zde i zajímavá akce v ulicích, a když už, tak se vše odehraje na pavlači nějakého činžovního domu. 50 Cent, no budiž, docela příjemné zpestření. Ale u děje, ostatních postav, a to včetně těch hlavních jsem čekal nějaké lepší prokreslení nebo posuny. Třeba je divné, jak se z holky najednou bez výcviku stala taková ultradrsňačka. Nakonec si podle mne pro sebe film kradou Rose Byrne v roli naprosto blbé milionářky a Peter Serafinowicz jakožto oplzlý italsko-britský agent. ()

hansel97

Melissu McCarthy i filmy od Paula Feiga můžu, tady mi vadilo, že to bylo moc dlouhé a vtipy tam byly rozhodně, jenže ty 2 hodiny jsou pro takovýhle film fakt zabijácké. Hodně mi vadilo, že obyčejná tlustoprdka dokáže nakopat prdel bez výcviku cvičeným zabijákům, mohli to aspoň trochu udržet reálně a jako Johnnyho Englishe ji nechat vyhrávat jen náhodami a občas něco dokázat. V tomhle to bylo moc přehnané, ale pořád jsem čekal, že to dopadne hůř. Dvojku podle mě už kvalitně neudrží, ani náhodou... ()

Thomick

Pořád platí, že klející Rose Byrne = stěží odolatelná Rose Byrne, ale jinak dost nekoukatelná směska Eurotripu, nepasujícího Mirandina humoru, ještě hůř pasujícího písničkovýho soundtracku a sotva invenční špiónský "parodie". Melissa McCarthy se na škále mezi utterly useless a invincible pohybuje s elegancí sobě nevlastní. ()

eraserhead666

Rose v plné rozkoškosti, Jason v plné psychopatičnosti a Melissa v plné parádě. A k tomu neskutečně zábavná Miranda Fart. Dohromady to dává dost zábavy, aby to utáhlo i zbytečně dvouhodinový film. ()

Ištván87

Je fakt, že bych tomu možná dal jenom čtyři hvězdičky, jenže je tu plno věcí, co mě nutí, abych sem těch pět vecpal. Jednak je 69% (2.2.2016) poměrně nízké hodnocení, jednak tu Jason Statham hraje svou životní roli a HLAVNĚ se musí uznat, že natočit film v hlavní roli s obhroublou machnou Melissou McCarthy a přitom docílit toho, že je vám tahle ženština sympatická, to je práce hodná génia. Jedině ten slabší rozjezd trochu drhne (mezi první akcí a Susaniným odletem do Francie to vypadá na přehlídku trapnohumoru alá Kancl, což nemusím), nicméně pak už se divák královsky baví. Nevím jak se to povedlo, nicméně tohle patří mezi filmy, u nichž se těším na pokračování. ()

luka4615

Nikdy bych nečekal, že něco takového řeknu, ale film, ve kterém hraje Melissa McCarthy je výbornou, skvěle vypointovanou komedií, která se po celou dobu stopáže nese v bondovském stylu. Spy má téměř vše co má obsahovat moderní komedie. Je svěží, po většinu času oplývá výbornými gagy, má skvělý humorný spád. Samostatnou nosnou částí jsou pak herecké výkony v čele s Jasonem Stathamem, který si celý film svou skvěle zahranou infantilitou krade pro sebe. Musím říci, že Spy je pro mě velké překvapení. Nic jsem od něj nečekal, ale ve výsledku jsem dostal jednu z nejlepších komedií tohoto roku. Parádní práce! „During the threat of an assassination attempt, I appeared convincingly in front of congress as Barack Obama.“ ()

Morholt

Melissa McCarthy ja strašná, špatná, nesnesitelná a navrch příšerná. To, že tenhle film s ní v hlavní roli není strašný, špatný, nesnesitelný a navrch příšerný mají na svědomí její spoluhráči, kteří se na poměrně omezeném prostoru snažili napravit výsledný dojem. Částečně se jim to podařilo, ale bohužel nechutná hrošice jejich snahu s větším úspěchem sabotovala. A přitom stačilo tak málo, aby ze Spy byla hodně dobrá špionážní komedie. Chtělo to jen vynechat fórky typu "našla jsem telefon nepřítele a on tam má fotky svýho ptáka, hahaha", kterých tu bylo fakt moc a samozřejmě vyměnit slonici za kohokoliv jiného. I Cameron Díaz by to tady zvládla lépe a to už je co říct. 40% ()

Handle

Ze začátku jsem se trochu obával, ale postupem času se z toho vyklubala opravdu zábavná podívaná přesně tak, jak se tu píše. Má to sice dvě hodiny, ale uteklo mi to strašně rychle, postavy jsou výborně napsané i zahrané. Za mě hodně slušná komedie za posledních x let, přesto to na úplnou pětihvězdičkovou spokojenost nebylo. Dvojku bych ale s radostí uvítal... :) ()

ScarPoul

Jedna za Jason Stathama a druhá za Rose Byrne. Inak je to typický Feig. Príliš roztrieštené, bez súdnosti a bez vyzretejšej vtipnej scény. Príbeh je postavený na trápnosti a trápnych situáciach a finálny stret pôsobí ako z nejakého televízneho filmu. Znova je to ale komédia bez osobnosti a bez výraznejšej scény. Seth MacFarlane potešil druhým Tedom podstatne viac. Ako jednohubka stráviteľné ale zároveň tak hlúpo americké, že to pri dvojhodinovej dĺžke až plieska do očí. Na druhú stranu ako sa tak pozerám na hodnotenia, očividne to nikomu nevadí. Ja si osobne ale takto zábavnú komédiu nepredstavujem. A keď špiónska paródia, tak radšej po stý krát Austin Powers. ()

hendrich6

Hodně zábavná akce, která v mých očích díky mnoha vtipným momentům, mému oblíbenci Jasonu Stathamovi a i mému rozpoložení, ve kterém jsem film sledoval, předčila ambicióznějšího a vychvalovanějšího Kingsmana. Jenom doufám, že zmínka o Praze na konci bude znamenat druhý díl právě v našem městě :)) 85% ()

Lacike

Napriek mojim velkym obavam z Melissy som to vdaka ucasti Jasona a Juda riskol a vysledok je v pohode. Vyzera to ako taka komedialna Bondovka a oproti Bondovkam dokonca s nekompromisnym R-kovym ratingom. Akcne sceny su na celom filme to najlepsie. Prestrelky a nahanacky su prehladne natocene, bitky maju spickovu choreografiu a su dostatocne drsne. Dokonca aj Melissa tu v bitkach vyzera lepsie ako vsetci svalovci v Expendables 2 a 3. No a humor? Tam je to trochu horsie. Samotna Melissa je pocas prvej polovici filmu v pohode, lebo hra chuderku s ktorou sa da dokonca sucitit. Akonahle ale zacne predstierat, ze je spickovy agent a do toho neustale fuckovat, tak je to ta stara neznesitelna becka sadla ako v jej ostatnych filmoch. Nastastie tu maju vedlajsie ulohy aj Law a Statham. Law je uchvatny elegan a kazda jedna scena s nim stoji za to. Statham mne osobne az tak nesadol. Robi si zo seba srandu. Zo zaciatku to je vtipne, ale postupne sa mi ten jeho running joke o tom jak vsetky svoje zazitky zvelicuje obohral. Pre mna najväcsim problemom na celom filme nie je Melissa ale reziser Paul Feig. Ani jeho minulym komediam som prilis na chut neprisiel a aj teraz mi pomer vydarenych a otravne trapnych scen pripadal rovnaky. Takze vysledok je pre mna len jednohubka s par vtipnymi scenami a vydarenou akciou. 5/10. ()

Gwaihir

Proč by občas nemohl svět zachraňovat někdo, jako je Melissa, která na to sice nevypadá, ale padouchy likviduje opravdu velmi dobře. Tím nejlepším je tady však někdo jiný, a sice Jason parodující naprosto dokonale sebe sama a jehož hlášky jsou výtečnou kombinací vtipů o Chuckovi a historek barona Prášila. 75 % (Viděno během špiónské noci Filmového víkendu ČSFD 2015) ()

GeusX

Zdařilá komediální verze "agenta s povolením zabíjet". Mnohokráte vtipné, zábavné a neotřelé, nejednou však až přehnaně dlouhé sprosté dialogy, které začínaly unavovat a špiónka se mi začala skoro protivit. Celkově však pro originalitu dávám palec nahoru. A povedené titulky (už se "těším" jak je komerční televize zase useknou, včetně závěrečné scénky - miliardové pokuty na ně!!!) 75% (viděno: 1x; DVD cz) ()

bouncer

Není to úplně ono, ale jako oddychovka toi stačí. Humor neurazí, ale salvy smíchu nečekejte. Jason Statham bavil dost, Melissa moc ne, ale to se dalo čekat. Každopádně Feig v režii poskočil od Bridesmaids o parník kupředu... ale je dost možné, že ho zachránil rozumný scénář. ()

MoiJe

Bavila som sa, zasmiala. Menej trapne, nez som cakala, par naozaj podarenych situacii. Trochu ma stvali vytvory maskeriek, Byrne bola zmalovana a zostarena s divnou farbou vo vlasoch, u McCarthy sa namakali, ale bola v niektorych scenach s rusivo nerovnomernym makeupom. Ale tot detaily. Inak ano, je scenka i na uplnom konci tituliek. ;) ()

Ouwen

Celkem zdařilá hovadina, ovšem mohlo to být o dost lepší. Ohledně té bečky McCarthy .. mám k ní neutrální vztah. Několik hlášek se jí povedlo, ale ve spoustě případů ten humor je jaksi.. nepřirozený, strašně se tlačí na pilu a polovina toho vyzní do prázdna. Nejlepší by bylo, kdyby měl Statham celý film jen pro sebe. Už ta pouhá představa.. předvedl jednu z nejlepších rolí, skutečně co slovo, to hláška! A k tomu ty jeho transformace xichtů a intonace hlasu, škoda že tu má jeden krátký fight. Jednozačně Statham táhne film nahoru, bohužel moc prostoru nemá. Jude Law je suprovej týpek, ale jeho prostor je ještě omezenější. Všechno to padá na záporačku, která je fakt kus, parťačku hlavní hrdinky (ta byla otravná .... ) a samozřejmě to táhne Melissa. Akce dost dobrá, bitky mají solidní choreografii, nějaká kombinace MMA, Escrimy se tu najde (využití všeho kolem, taková scéna v kuchyni mazec) potěší přestřelky, které nemají kojenecký rating a ozvučení zbraní. Soundtrack a střídání lokací ideální, totéž vizuální stránka. Bylo to dobré, ale výsledek mohl bejt ještě o několik tříd lepší. Uvidíme co dvojka. 70% PS: Cameo 50 Centa naprosto prďácký a cenim narážku na Kanyho Westa. ()

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

O čem budou Krotitelky duchů?

O čem budou Krotitelky duchů?

01.01.2016

Když bych ohlášen reboot Krotitelů duchů s ženským obsazením, spousta fanoušků to nenesla moc dobře. Režie nového filmu se sice ujal Paul Feig, který sklízel ovace za Ženy sobě nebo loňského Špióna,… (viac)

Statham a Law jako zábavní špióni

Statham a Law jako zábavní špióni