Susan Cooper (Melissa McCarthy) je zamestnankyňou najväčšej špionážnej organizácie na svete, teda CIA, čo znie veľmi zaujímavo. V skutočnosti má však veľmi nenáročnú, kľudnú a miestami až nudnú prácu. Je totiž analytičkou, ktorá len veľmi zriedkavo opustí svoj stôl s počítačom, vďaka ktorému slúži ako oči a uši špičkovému agentovi Bradleymu Fineaovi (Jude Law). Títo dvaja spolu tvoria perfektný tím. Bradley špionážne misie zvláda bez toho, aby sa mu pohol čo i len vlas. A Susan v kancelárii zatiaľ túži po jeho srdci.
Jedného dňa sa však všetko zmení. Raina Boyanov (Rose Byrne), dcéra nedávno zosnulého obchodníka so zbraňami, totiž dostala neobvyklé dedičstvo v podobe malej jadrovej bomby. Dostačujúcu na zničenie jedného väčšieho mesta. Plánuje ju predať teroristom. Aby toho nebolo málo, Bradley CIA, a teda aj Susan nedobrovoľne opustí. Ďalší špičkový agent Rick Ford (Jason Statham) je nepoužiteľný, pretože jeho totožnosť bola prezradená. A tak padne návrh, že najmenej nápadnou osobou, ktorá môže preniknúť do sveta obchodníkov so zbraňami a zabrániť tak globálnej katastrofe je Susan. Rozhodnutie poslať Susan na túto misiu nahnevá Ricka Forda, a preto sa rozhodne jednať v tomto prípade na vlastnú päsť. A keďže je typom agenta, ktorý spája v sebe Ramba a komisára Clouseaua, je o problémy postarané. Zodpovednosť za záchranu mnohých životov leží na Susaniných mohutných bedrách. Musí sa nie len nenápadne votrieť do sveta obchodníkov so smrťou, prežiť v ňom, splniť svoju úlohu a pritom obrazne aj doslova nakopať nie jeden zadok. (Barracuda Movie)

Blenny odpad!

Mé druhé filmové setkání s Melissou McCarthy. A rozhodně poslední. Ta paní je tak nesympatická a protivná, že to zabila od začátku do konce. I bez ní by to bylo výsostně blbý a celkem nudný, ale díky Jasonovi by se to možná vyšplhalo na dva kousky. Díky tý almaře, co celou dobu nesleze z obrazovky ty dvě škrtám. Tohle nebrat. ()

Renie42

Tak tohle bylo dost dobrý, super hlášky, prostě se s tím ne***li, co na srdci, to na jazyku. Postava hlavní hrdinky mi byla sympatická, jako kdybysme měli hodně společných věcí. ()

thomasnikrs

Možáná se pletu, ale díval jsem se na to snad 20x a jsem si docela jistý.... v čase 1:58, kdy Miranda odpráskne pilota vrtulníku z vrtulníku vedlejšího, tak v ruce drží "upgreadovanku" verzi našeho SA-58:-) ()

XXXXXXXX

Do svého deníčku, nikdy více nekoukatelných filmových spojení si dnes píšu špionážní komedie. Ne jako vážně, s podobnými kravinami (většinou v nich hraje pan Statham) se poslední dobou roztrhl producentům pytel. Tak to vezmeme pěkně od začátku. Již úvodní titulky parodující většinu nejznámějších bondovek, divákovi zanechávají pachuť v ústech a to je vážení teprve začátek. Následuje "smrt" pohledného a velmi schopného agenta a do terénu následně vyráží jeho boubelatá a značně otylá asistentka. A světě div se, i přes svůj tělesný handycap, (300kg čisté váhy), dokáže vyřídit několik čistě testosteronových steroidy nacpaných jedinců, a vyráží po stopě zdejší zločinecké famme fatalle, (asi jediná koukatelná herečka celého filmu), a i když by jí nejraději zadusila svým puchem ze zapoceného podpaží, neváhá jí několikrát zachránit život. Do toho si připočtěte kalsické dvojité agenty (wtf?) a o stopáž 120m je postaráno. Zdejší srovnávání s Kingsmanem je opravdu poněkud mimo mísu. Snaha byla ale raději bych tento žánrový patvar již příště nechal ležet v jeho zaslouženém hrobě. ()

Kimkong

Moderní sexisticko, rasisticko, něco něco komedie. Ale v první půlce bylo tolik trapných rádoby vtipných scén, že jsem měl chuť ten film vypnout. Rozhodně nejsem tak odvařený jako většina. ()

nicolarsen odpad!

Zasmál jsem se asi 2 vtipům a zbytek "humoru" byl rádoby jinej a asi to někoho i oslovilo, ale na mě to působilo strašně, nevěřil jsem svým očím ani uším, doslova mě to sralo a chtěl to několikrát vypnout. Procenty nejde vyjádřit. ()

jprmusic

Jediný co je na téhle "komedii" vtipný, je Jason Statham. Melissa McCarthy je možná dobrá herečka, ale tomu, co tady předvádí. Se fakt smát nedá. Zlatej panter ..... ()

Pitryx

Místy mi to přišlo hodně zdlouhavé. Místy jsem se hodně bavil, ale občas jsem to vypnul a šel si odpočinout. Prostě to bylo takové divně utahané. Humor tu byl spíše slovní, než vizuální, což je dost škoda. V každém případě mne snímeček pobavil. Jen ta stopáž mohla být kratší. ()

konysua

Úspěšná spolupráce ostrovní a zámořské produkce, dává naději, že přísně tajní zabijáci světových mocností, mohou být i pořádní dementi. Nutno dodat, že o většinu zábavy se postará ostřílená parta s tím správným přízvukem. Nejvíc pozornosti zaujme samozřejmě Metráček, ale hned po ní je tu vždy akční, v matoucích převlecích a nikdy nešetřící reálnými příběhy, Jason Statham. Amerika objevila Ameriku v podobě Melissy McCarthy a není divu, když při prvním pohledu znázorňuje všechny její podstaty. Parádní vtípky podané s patřičným šmrncem, nic víc k úspěchu Špión nepotřeboval. 8/10 ()

subic

Začátek vypadá jako parodie bondovek, dokud agenta CIA Bradleyho Finea (Jude Law) jakože nesejmou. Pak přichází na scénu veeelká Melissa McCarthy a Jason Statham. Jako taková rádoby krimi komedie to ujde. I ta celková stopáž by snesla a nějakou tu minutu zkrátit. 56% ()

borohub

Film který neurazí, ale příliš nenadchne. Filmů s podobným námětem je hrozně moc, takže prorazit s něčím takovým potřebuje originalitu a nápad, bohužel tomuto filmu chyběla jak originalita tak i nápad. Nezachraňuje to ani Jason Statham, který mi v tomto snímku příliš nesednul. Jako TV film asi přijatelné, lituji ale chudáky co na to šli do kina. 45% ()

PlayEasy

Zábavná, svižná, napínavá a dost odlehčená akční komedie s překvapivě špatnou (jindy bývá ještě horší:) McCarthy a hláškujícím Stathamem. Mimochodem gag s 50 Cent je fakt vychytaný. 70% ()

Oto10

Před shlédnutím tohoto filmu jsem si několikrát pustil ukázku resp. část filmu, kde vystupuje Věrka Serďučka. Tato ukázka mne natolik zaujala, že jsem si řekl, že se musím podívat i na film. Nakonec však z toho bylo zklamání, neboť jsem čekal od tohoto filmu zkrátka víc. Humor je zde téměř trapný a někdy až téměř nechutný. Spíše mne bavily scénky, které byly trochu akčnější, ale to je jinak vše. Není to ultra velký propadák, ale existuje spousta lepších komedií a filmů. Toto byl takový lehký podprůměr - 45 %. ()

PlysovyMacko

Podľa režiséra a herečky v hlavnej úlohe som čakala väčšiu traposinu, ale ono sa to celkom dá. Od úvodných tituliek s pesničkou je jasne ze ide o paródiu na bondovky. Jason Statham ma komediálny talent, ale má málo priestoru. Film není až taky vtipný, ale drží pohromade, striedaju sa európske lokácie, luxusné kasíno nesmie chýbať, páčil sa mi suboj v kuchyni a Melissa je celkom sympatická. ()

Meow86

Jak by řekl Karel Gott při děkovné řeči za 331. Zlatého slavíka: „To jsem opravdu nečekal.“ Bylo to FINE, bylo to dokonce Bradley FINE. Ode dneška chci být agentkou XXL. Velmi příjemně a nahlas jsem se pobavila. Skutková podstata “komedie“ byla naplněna. K výjimečné roli Jasona Stathama, která je kapitolou sama o sobě, se snad ani nebudu vyjadřovat. Snad jen ve zkratce: LMAO! ()

IZFNP

Jednoznačne najlepší film z trojlístku spolupráce Feig/McCarthy. Film je akčný, streštený, vulgárny, vtipný, pohodový a strašne zábavný. Akčne-komediálny génius Statham každú svoju scénu predal tak, ako to len on dokáže, Law si odbil svoj štandard, Byrne prekvapivo dobrá i v úlohe nekompletnej záporáčky. A McCarthy? Tak ako som si myslela, že ju nemám rada, ma v posledných svojich filmoch (Heat, St. Vincent) presviedča o tom, že keď má dobrú úlohu, vie sa jej zhostiť na výbornú. Feig si natočil svoj bondovský špionážny akčňák s dávkou humoru, ktorou dokáže osloviť mladších i starších. Na Kingsmana tomu chýbala hravosť a vypiplanosť každého aspektu, avšak stále sa pre mňa jednalo o veľmi príjemné prekvapenie, s dobrým soundtrackom, s milou zápletkou a i s pár správne wtf scénami. Rozhodne v tomto roku jedna z naj komédií, ktoré som v kine mala možnosť vidieť. ()

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

O čem budou Krotitelky duchů?

O čem budou Krotitelky duchů?

01.01.2016

Když bych ohlášen reboot Krotitelů duchů s ženským obsazením, spousta fanoušků to nenesla moc dobře. Režie nového filmu se sice ujal Paul Feig, který sklízel ovace za Ženy sobě nebo loňského Špióna,… (viac)

Statham a Law jako zábavní špióni

Statham a Law jako zábavní špióni