Jednou za rok se americké ulice vždy na dvanáct nočních hodin promění v peklo. Nepracuje ani jedna ze složek záchranného systému a všechny zločiny, včetně těch nejtěžších, jsou zcela legální. Téhle brutální noci se říká Očista. Režisér James DeMonaco před rokem pozitivně šokoval nízkorozpočtovým thrillerem s „očistně" originálním nápadem, za což byla Očista po právu odměněna mimořádnými výsledky v kinech. A tak zcela přirozeně vznikla dvojka. Zvlášť když její předchůdce položil řadu znepokojivých otázek a zdaleka neodpověděl na všechny. V noc Očisty by se po ulicích pohyboval jenom sebevrah nebo člověk s neodolatelnou touhou po zabíjení. Jedním z nich je po zuby ozbrojený chlap, který chce dočasnou beztrestnost využít k tomu, aby „potrestal" opilého řidiče, jenž mu před časem přejel dítě. Nebude to mít jednoduché, protože všichni ti, kdo tuhle noc chtějí „jen" přežít, se před vypuknutím Očisty snaží maximálně zabezpečit. Manželé, kterým se krátce před jejím začátkem porouchalo auto, a oni uvízli někde na předměstí, měli v tomhle směru neskutečnou smůlu. Stejně tak matka s dcerou, které se marně pokusily proměnit svůj byt v nedobytnou tvrz. Náhoda svede tyhle čtyři bezbranné zoufalce dohromady s výše uvedeným osamělým mstitelem. Je jim jasné, že pokud mají mít aspoň nepatrnou šanci na přežití, musí se ho za každou cenu držet. Jenže on má svůj plán a v něm vyděšení a neozbrojení „civilisti" nehrají žádnou roli. Noc ale zdaleka ještě nekončí a pro všechny připravuje pár nepěkných překvapení. Zatímco první Očistu bylo možné díky jejímu zasazení do interiéru jednoho domu označit za komorní thriller, pokračování je výpravnou akcí, která nešetří napětím, brutalitou a nečekanými dějovými zvraty. (Cinemart)

el.jamico

Pokud to chápu dobře, je tento film takovou demonstrací ne jen aktuálních situací USA a co se díky nim může stát. Není to vůbec špatný. Ale nějak extrémně mě to nenadchlo a proto dávám 3 hvězdy. ()

Edwin44

o trochu lepší než jednička (což upřímně není zase tak těžký). Je tu víc akce, víc střílení a ještě víc zmagořených lidí. Nechápu to označení horor?...jediný co bylo děsivý, tak je to jak je to natočený. V tomto pokračování máme hrdinu, který si jede vyřídit účty s týpkem co mu zabil syna, ale cestou potká matku s dcerou, které prostě ,pro mě z nepochopitelných a ve filmu nevysvětlených událostí, má hroznou touhu zachránit. Přitom sám pozabíjí komando vycvičených vojaků apod. Co se týče samotnýho "mstitele" tak to se dalo ještě překousnout, Frank Grillo na něj celkem seděl, ale matka s dcerou byly celej film zralý na pěst. Naprosto neschopný a hlášky co tam pronášeli spíš byli vhodný akorát tak na na stand-up comedy. Kdyby ten konec aspon skončil tak jak měl a ne po Americku tak bych možná hvězdu přidal, ale tohle byla bída!!! ()

Helllboy

Rok 2023. American dream ve své nejbizarnější podobě. Konzumní kapitalismus vybudoval perfektní společnost, jejíž alfou i omegou je jeden jediný den - respektive noc - svátek Očisty. Během této noci je legální de facto vše, včetně vraždy. Díky tomuto konceptu očisty společnost funguje bezproblémově. Nezaměstnanost se udržuje v ideální ekonomické míře, kriminalita se blíží nule, nehrozí přelidnění populace, slabí, chudí a nepotřební zahynou, silní, bohatí a potřební se očistí. Leckdo by to oprávněně nazval darwinismem bez špetky altruismu. Během této noci se ukazuje odvrácená strana ideální společnosti. Probouzí se temná část lidské mysli. Jsme svědky homo homini lupus v přímém přenosu. Po zuby ozbrojené gangy loví nevinné lidi. Bohatá smetánka si užívá dekadentních zvrhlostí. Masky, jejíž jedinou rolí je anonymita a deindividualizace pachatele, ulehčují konání ohavností. A společnost to celé toleruje, neboť zločiny, které se tu noc stanou, mají funkci psychologické katarze, jež je předpokladem fungování ideální společnosti. Většina normálních lidí přesto zůstává schovaná doma. Hlavní hrdina, filantrop s pózou drsňáka, je ale nespravedlivou justicí donucen vyjít do ulic, které se velmi rychle mění v krvavá jatka. Potud je film zajímavý, pak ale režisérovi rupne v palici a vše se mění v průměrný akční film, který je navíc plný nelogických situací, nerozvinutých zápletek, necharakterních postav a především stupidních reakcí. Bohužel. Potenciál to mělo. ()

danny79

Dvojce ubylo hororovosti jednicky, ale je vice zabavna, mnohem akcnejsi, postavy jsou propracovanejsi. Drzost, nebojacnost a poucovani dcery obcas pusobi otravne, ale jen obcas, Frank Grillo je presvedcivy a zaver je na akcni becko povedeny. ()

Svorli

Na pokračování Purge jsem se docela těšil a doufal jsem, že se tvůrci pochlapí a poučí se z chyb předešlého dílu.S velkou radostí musím říct že se jim to povedlo.Purge:Anarchy je sám o sobě dost dobrý thriller ale stejně jako u jedničky si nezaslouží označení horror.Je tu možná pár momentů, které horror připomínají ale je jich tu opravdu málo.Ale dost bylo negativity.Začátek sice nenatchne, ale po pořádném rozjezdu vás děj opravdu vtáhne.Konec je o hodně lepší než u prvního dílu.Přiznám se, že jsem se párkrát i zasmál a to u jedníčky rozhodně nehrozilo.Natchne i pár opravdu pěkných zvratů, ale i tak mi zůstal dojem, že pár chyb z prvního filmu zůstalo.Ale i tak si Purge:Anarchy zaslouží moc pěkné tři hvězdy. ()

CrashHP

Musím sa priznať, obával som sa tohto pokračovania a nakoniec to bol pre mňa príjemným prekvapením. Oveľa lepšie ako prvý diel. Vytlačiť postavy priamo do ulíc rozhodne nebol zlý nápad. Frank Grillo sa parádne zhostil hlavnej úlohy, aj príbeh nám prináša trošku viac z toho pozadia. Nuž, ono je to tak aj v skutočnosti, máš peniaze, máš všetko. ()

mad.dog

Tak tohle mě nezaujalo. Tady se ukázalo, jak je potřeba kvalitních herců a nedělat něco, na co evidentně nemám, aby byl dobrý film. Zde DeMonacovi jeblo a pokusil se namísto další kvalitní komorní akce udělat rozmáchlejší akci v holywoodskym stylu. Navíc se špatnými herci a s děravým scénářem jako ementál. Film nudí, diváka neudrží (já jsem to z nudy vypnul v půlce a až za dva dny jsem se to donutil vydržet až do konce), hudba taky nebyla kdovíjaký terno a celkově to je posun z kategorie filmů A na B-. Místy zavane náznak atmosféry, především v bytě u kámošky hlavní hrdinky, ale to je vše. Výrazný posun dolů a fakt by mi nevadilo, kdyby se na sérii Očista DeMonaco už vykašlal. ()

Esty

Já nemám, co vytknout. Tak skvělý, úžasný film, který splnil moje očekávání jsem dlouho neviděla. A taky jsem si vždycky přála vidět film, kde nebude "líbačka", přání se mi splnilo též. Prostě....! Tohle bude můj další oblíbený film. ()

eoj

Zatímco po prvním dílu zůstala jen pachuť beznaděje, tentokrát převážila úleva, že už jsou tu titulky. Dokoukáno s vypětím všech sil a s nadějí na originální nápad, který se nekonal. Slabé 2* ()

sarah.cs

Zajímavý pohled na svět a život. Velice zdařilá podívaná. Od každého kousek, přesto plynule navazující. U mě za plný počet. ()

tXtX

Lepšie ako prvý film. Len tak ako aj minule, nechápem tomu trápnemu zmäknutiu na konci. Na jednej strane sa to tvári ako drsný film, a 10 minút pred koncom samé tisíc krát obohrané klišé, ktoré zanechá maximálne tak výraznú pachuť z celej snímky, ale nie je to až tak ubohé ako v jednotke. 60% ()

sml41 odpad!

po zhliadnutí tohto "snímku" usudzujem, že vyzdvihnem predchadzajúcu "jednotku" z hodnotenia ODPAD - na 1*. Toto nema nič čo by ma zaujalo, nadchlo...vykradnutý scenar, okopirované sračky, zmysluplné dialogy...celé choré ()

d-nao

Oproti stupídnej jednotke, kde sa chovanie postáv rovnalo IQ pod 60, tak toto je mela od začiatku až do konca! 80% bez debaty.. ()

Bay a jiná galaxie

Bay a jiná galaxie

31.08.2014

Zatímco Michael Bay (Transformers: Zánik) stále neodhalil, co hodlá do budoucna režírovat, jeho producentská kariéra nabírá další a další projekty. Po letošních Želvách Ninja a thrilleru Očista:… (viac)