Pán času - Série 5 (2010) (séria)

Vánoční koleda (S05E14)

(epizóda)
  • Veľká Británia A Christmas Carol

Dobrá práce, lidé, jsme na půli cesty ze tmy. Vánoční speciál kultovního britského sci-fi seriálu. Amy a Rory si užívají líbánky na lodi třídy Galaxy v novomanželském apartmá, ale loď má potíže a potřebuje nutně přistát. Jediný, kdo by ji mohl zachránit, je bohatý a lakomý Sardick, kterému ale z toho nic nekouká. Čas utíká a Sardicka nikdo a nic nepřesvědčí. Člověk se přece nemůže za jeden večer změnit... anebo ano? Speciál na motivy Dickensova díla Vánoční koleda. (Česká televize)

DaViD´82

How did boredom even get invented? Jediný z vánočních speciálů, u kterého není zasazení do času Vánoc pouze nutnou obezličkou, ale zcela nedílnou součástí. Atmosféra, kouzlo, emoce i radost času vánočního z toho dokonce sálají natolik výrazně, že u mě tato nefalšovaně pohádková skrz na skrz doktorovská variace na Dickensovu vánoční klasiku získala status díla bez jehož projekce nejsou žádné Vánoce těmi pravými Vánocemi. A jestli máte pocit, že je tento komentář příliš málo vánoční, tak se můžete jít třeba uvánocovat. ()

HoneyBunny

Dickensova Vánoční koleda a la Doctor Who - pokud víte, že se v tomhle příběhu cestuje do minulosti a budoucnosti, pak je vám jasné, že tahle látka je pro Pána času jako stvořená. Roztomilý vizuál evokující Dickensovský Londýn říznutý steam punkem (epizoda se neodehrává v minulosti, ale na jiné planetě), vybroušené dialogy, zapovězená romance, žraloci létající mezi sněhovými vločkami... a dětinský jedenáctý Doktor Matta Smithe. Tohle všechno dodává Vánoční koledě unikátní atmosféru. Pro mě nejlepší Whoovský vánoční speciál. ()

klerik

Nie som nejaký extra veľký fanúšik Dr. Who (oceňujem svojskosť seriálu, ale občas je fakt divný). Nie som ani veľký fanúšik Vianočnej koledy (poznám Zemeckisovu verziu a animák od Murakamiho). Lenže to, čo sa deje v tomto filme, je famózne. Brutálny spád, očarujúce nápady, krásna vizuálna stránka... ()

BMW12

Jsem rád, že se Vánoční speciál odehrává na jiné planetě, je to velké oživené po předešlých vánočních speciálech. Zápletka je celkem dobrá, je to na motivy Dickensovy Vánoční koledy, no ale jelikož tu já až tolik nemám rád, tak tady mi to v pár momentech také vadilo, ale vcelku je to dobré. A Katherine Jenkins je opravdu nádherná :-) ()

rikitiki

Pocta Dickensovi a zároveň opět fascinující a bezbřehá fantazie, která je pro Doctorův seriál typická. Nádherně předvánočně dojímavé, aniž by to bylo laciné nebo trapné. Znovu zazní hlavní motiv celé série: vzepření se otroctví a znovu je to žena, která se obětuje, aby zachránila svět. I když se tahle témata opakují v sériálu zas a znovu, nevadí to, protože scénář má dostatek nápadů, aby je ozvláštnil a předvedl v pokaždé novém světle. /18. 12. 13./ ()