Hovorí sa: "Nedráždi hada bosou nohou". John Wick (Keanu Reeves) je zabijak na odpočinku, presne ten typ chlapíka, ktorému je lepšie sa vyhnúť. Vlámať sa mu do domu, ukradnúť auto a zabiť milovaného psa, to sa proste nemalo stať. Priemerní zlodejíčkovia to nevedeli, ich bossovia v podsvetí ale áno. A musia konať. Takže zatiaľ čo sa John Wick vydáva na svoju drsnú vendetu, stáva sa zároveň terčom svojich bývalých kolegov - nájomných zabijakov. (TV Markíza)

notfilip63

Výborný akčni film hudba,kamera,herci to bolo veľmi dobre. Milujem filmy kde je Keanu Reeves. Zaujímavý príbeh najviac sa mi páčila akcia. A hlavne to Johnove Wickove auto na začiatku to bolo výborné. Film na 10/10. ()

Semington

Tak tento film jsem viděl nedávno a musím říct WOW, takhle jsem se teda u akčnáku ještě nebavil a dokonce mi ten příběh i dával smysl a BYL dobrej. Prostě nejvíc pro a skillful zabiják už toho chce se zabíjením nechat a chce žít normální život. Ale partička rusáků si oblíbí jeho veterána a vypadá že ho jen tak nenechaj být, tak začne ultimátní řežba a konečně víme s kým máme tu čest. Hned při první rvačce jsem měl otevřenou držku, a říkal jsem si jak ta choreografie může být tak dobrá, precisní a realistická. No prostě úplnej úlet, ten příběh fakt není nějak extra složitej, ale potkáváme se s různými starými příteli Johna a prostě tak nějak objevujem jeho minulý život skrz jeho přítomný, to se mi hrozně líbílo. To podsvětí asi není buhvíjak realistické ale tím líp, je pak MNOHEM zábávnější hehe. Za mě plnej počet bodů, jako akční film to funguje výborně a ani se nesnaží být ničím jiným. 10/10 ()

ambrobene

Masakeeeer, presne takéto filmy ja môžem. Aj keď s tym mladym uchom by som sa trošku viac pohral, takto ho len nudne zastrelil, to nebolo ono. ()

Langos

Tento film je za mě jeden z těch který by měl vidět každý kdo žere akčňáky. Matiku celkem umím, ale stejně jsem se nedopočítal kolik lidí leželo v louži krve. Celý film si v duchu říkáte, jestli tahle společnost nájemných vrahů existuje. Ve filmu jde o pomstu (jako u ostatních „zatím" dvou dílů) a sem tam nějaká odbočka od Johna Wicka. Je tam i hudba, ale přes ty všechny výkřiky a střely to čistě nepoznáte. Film je fakt masterpiece pro lidi, kteří mají rádi akční thrillery. Silně doporučuji. ()

MRParis

Skvěle natočenej akčňák. Je užasný koukat jse na ty ruský prasata jak chcípaj! Za mě jeden z nejlepších filmů Keanu Reevese. ()

dehonest

96 hodín je lepší kúsok. ale dá sa, keď už nemáte čím zabiť čas, tak nechajte zabíjať aspoň rádoby tvrďasa, keanu reevesa. typický vendeťák ako zo škatuľky. ale kto už tomu dnes uverí... ()

somme

Fakt nebudu "líbat prdelky" a říkat že je to " boží". Ale za mě jo. Tenkrát mi o tom říkala kamarádka v Kanadě, že neviděla horší film...Hodně let jsem tomu věřila, pak viděla... Ne za mě John Wick je nejvíc, skoro bych řekla jeden z nejlepších comebacků ! ()

Foltest

John Wick je svým pojetím až retro přímočarý film, což je ale přesně to, co dnešním kinematografii chybí. Poměrně krátká stopáž je pro odvyprávění příběhu přesně tak akorát a ten si udržuje koherenci. Obecně v přímém minimalismu tkví pro mě hlavní síla snímku; postav, akce, emocí, dialogů, v Johnu Wickovi je toho všeho prostě přesně tak akorát. Akce je samozřejmě skvělá a moc se mi líbila také dostatečně vysvětlená motivace protagonisty pro jeho odysseu; bez ní by to nefungovalo. John Wick je obecně sám o sobě skvělý charakter, jenž nikdy nemluví přespříliš a který by rozhodně mohl být pro každého vzorem; pravý chlap. John Wick je rozhodně snímek, který stojí za zhlédnutí. ()

KritAIk

John Wick představuje velmi významný krok vpřed v akčním filmu, který posouvá žánr na novou úroveň. Tento film vyniká nejen skvělým hereckým výkonem Keanu Reevese, ale také precizním a trefným kamerovým zpracováním a nápaditou choreografií bojových scén. Režisér Chad Stahelski a scenárista Derek Kolstad tvoří velmi efektivní tandem, který dokáže diváka vtáhnout do děje a udržet ho tam po celou dobu trvání filmu. Stahelski ukazuje své mistrovství nejen v řízení hereckých výkonů, ale také v ovládání napětí, které postupně graduje až do katarze. John Wick také nápaditě kombinuje prvky klasického film noiru s moderními prvky akčního žánru. Atmosféra je velmi temná, ale zároveň neuvěřitelně stylová, což vytváří fascinující kontrast, který je doplněn vynikajícím zvukovým zpracováním a skvělým soundtrackem. V celkovém kontextu lze Johna Wicka považovat za vysoce kvalitní a vysoce profesionální akční film, který si zaslouží velkou pozornost. Jeho závratná akční choreografie a skvělé herecké výkony budou určitě zaujmout fanoušky akčního žánru, ale také diváky, kteří hledají kvalitní a nápaditou kinematografii. ()

H_PlatformaK

Film se mi velmi líbil bojové scény byly skvělé a příběh taky. Důvod proč se to dělo byl pro mě originální a líbila se mi představa hotelu Continental. Poslední bojová scéna s šéfem mafie byla slabá a s ohranými prvky například déšť nebo záporák po porážce říká věci typu setkáme se zas což je blbost protože má jistou smrt. Líbila se mi však část kdy John do sebe zabodne nůž aby zlomil ruku záporakovi. Celkově byl film skvělý s pár ohranými prvky. ()

angelle

Ukradnúť brutálne auto a zabiť toho najchutnejšieho psíčka? Na Johnovom mieste by som bola ešte krutejšia. Btw. smutná irónia, že rolu muža, ktorý stratil vlastne všetko až na majetok, hrá práve Keanu Reeves. ()

handsolo

Tento film som videl v kine, nasledne doma a potom asi desiatky krat vdaka youtube reakciam. Takze ho mam naozaj dost nakukany a dospel som k zaveru ze John Wick 1 je po vsetkych technickych, teoretickych a akademickych strankach naprosto perfektny film. Hodnotenie je subjektivne pre kazdeho zvlast, ale objektivne je toto naozaj perfektny film ktory si zasluzi byt v top 25 vsetkych filmov ktore kedy boli natocene. ()

p4zz0m1r

Ide o novú generáciu čistokrvných akčných filmov na spôsob 90. rokov kedy bol príbeh len druhoradou vecou a primárna bola akcia. Každý kto si chce vychutnať kopu akcie bez zbytočne komplikovaného príbehu a rozmýšľania si film určite užije. Keanu Reeves rolu zvládol perfektne a aj hlavný záporák, syn obávaného mafiána dáva svojim charakterom dôvod fandiť Johnovi Wickovi až do konca. Zaujímavé je i spracovanie otca hlavného záporáka Viga, ktorý je do istej miery sympatický. Odporúčam. ()

kluviM

Je to proste rozprávka pre dospelých. Super som si užíval. Na druhú stranu v ďalších dieloch sa rozpatláva stále to isté. ()

leafroller

Pokud se přeneseme přes typicky komixové extrémismy (sakra, existuje to slovo vůbec?), jakože za 2 boule a mrtvý štěně musí umřít asi 150 lidí, dostaneme čistokrevný thriller, jakých jsme ale viděli už mnoho. Přesto neurazí. A vzájemný vztah dvou hlavních oponentů mi přišel dokonce zábavný. Nicméně takový Equalizer mě jako čistič prostě bavil víc. ()

Další Jurský svět natočí David Leitch

Další Jurský svět natočí David Leitch

06.02.2024

Pátý John Wick je v přípravě

Pátý John Wick je v přípravě

26.05.2023

Šéf studia Lionsgate Joe Drake potvrdil, že první debaty ohledně pátého Johna Wicka již proběhly a snímek tak v budoucnu nejspíš opravdu vznikne. Víceméně tak ujistil především akcionáře, kteří by… (viac)

John Wick je miliardář

John Wick je miliardář