Hovorí sa: "Nedráždi hada bosou nohou". John Wick (Keanu Reeves) je zabijak na odpočinku, presne ten typ chlapíka, ktorému je lepšie sa vyhnúť. Vlámať sa mu do domu, ukradnúť auto a zabiť milovaného psa, to sa proste nemalo stať. Priemerní zlodejíčkovia to nevedeli, ich bossovia v podsvetí ale áno. A musia konať. Takže zatiaľ čo sa John Wick vydáva na svoju drsnú vendetu, stáva sa zároveň terčom svojich bývalých kolegov - nájomných zabijakov. (TV Markíza)

Big Bear

,,Ahoj Johne, ty už zase děláš?'' - ,,Ne, jen tu něco stěhuju.. '' ---- Pod celkem nic neříkajícím názvem se skývá hodně akční záležitost, která baví a navíc je i vtipná. Filmů o naštvaných zabijácích je spousta, ale ne každý je dobrý. Každopádně platí stále to stejné pravidlo pokud chcete přežít. Zabijáka se snažte nenaštvat. Ať už je to Liam Neeson, kterému unesete dceru aby jste ji zprznili, nebo John Wick, kterému přerušíte truchlení, jedním si buďte jistí. Tyhle Džiny už do láhve zpátky nedostanete. Oni tam dostanou vás. Ke škodě party ruských zlodějíčků, oni netušili s kým mají tu čest.... Jsem moc rád, že s návratem Johna Wicka do ,,práce'' se vrátil do ,,práce'' i Keanu Reeves. Už bych si ani nevzpomněl, kdy jsme s ním viděl dobrý film a tak mi prolnutí Wicka s Reevesem připadá až mysteriózní! Výborní byli i ,,ruští'' mafošové, hoteliér McShane a další figurky z podsvětí, na němž bylo kouzelné jak se všichni znají a vědí co mohou od koho čekat! :-). Já si po dlouhé době pošmákl a křupání lámaných vazů mi už dlouho neznělo tak dobře. Tohle je parádní akční film s jednoduchým poselstvím. Nenasírejte zabijáky na odpočinku, obzvláště čerstvé vdovce! 4 zlaťáky. * * * * ()

JohnnyD

Strašne štýlové: už len to, že všetci zabijaci chodia elegantne oblečení a majú maniere aristokratov, no a tá luxusná hudba (Manson!). Dlho som z filmu necítil toľko fanúšikovského nadšenia. Už len z toho až andersonovsky absurdného hotela sálalo toľko nápadov, že si viem o ňom predstaviť seriál. Bohužiaľ celková koncepcia filmu je už dotiahnutá menej. Intro, i keď s kvantom skvelých absurdných vtipov na hrane seriózna a paródie, je strašne dlhé a podobným problémom film aj končí: miesto jednej vyšperkovanej gradácie, tri priemerné "závery". Každopádne Chada Staheskiho začnem sledovať. ()

Nin

Akční sekvence vesměs výborné, ale Keanovi jsem prostě chodící atomovku, ze který jsou předem počůraný ti nejdrsnější mafióza, vůbec nežral, a především příběh byl čím dál šablonovitější a neustále zabředávající do těch největších klišé - bez jakékoliv snahy se z nich dostat. Jedna z originálních věcí mohl být ten hotel pro hitmany, jenže ani ten nebyl vizuálně a atmosfericky nijak zajímavý a vlastně se jen z něho vyklubala šikovná deus ex machina - Wick se má hned kde schovat, nemá problém s nalezením doktora, ale zároveň ho stejně díky tomu můžou padouši vystopovat... Ono to totiž vypadá, že jedno z témat je nějaký kodex mezi nájemnými vrahy, jenže ten se ve filmu spíš porušuje, než dodržuje. John Wick je ale samozřejmě ztělesněním veškeré ctnosti... Jasně, je to nájemný vrah, ale dodržuje kodex a v celém filmu nezabije jediného civilistu, všechno to jsou zkažení gangsteři. Dokonce je sice strááášně naštvaný, ale všechny zabíjí velmi humánně, pistolkou, samopalem nebo rychlým zlomení vazu. Člověk by očekával aspoň nějaké to mučení, použití plamenometu a tak podobně, když je to takový killer (aspoň u bossů či synátora, kvůli kterému všechno je). Nápad s mstou za psa se mi okamžitě zalíbil, ale zpracování není nijak oslnivé. Dobrá akce, ale všechno je až neuvěřitelně uhlazené a nenápadité. (6/10) P.S. Nechci být za sexistu, ale hlavní producentem byla Eva Longoria, barbínka ze Zoufalých manželek... že by odtud vál vítr? ()

sheen

Moje premiera v Ostrave v Cinestaru, diky akci Armin Van Buurena - Armin Only Intense jsem zavital do Ostravy :) Znovuzrozeni, restart kariery Keanu Reevese (8 let točil jen sra**y), nekompromisni bodycounting ala John Woo, jen bila holubice chybela. ()

Indiana

Skvělej a nápaditej akčňák, Reeves se mi ještě v žádný roli asi nelíbil tak jako tady a ty akční scény, to byla paráda. Sem s dvojkou. 90% ()

Pilda17

Už je to nějaký rok, co Keanu Reeves hrál v nějakém nadupaném filmu. Jsem rád, že ty roky čekání na nějakou roli, ve které se ukáže jeho výborný herecký výkon se nakonec vyplatily. John Wick je od začátku do konce akční jízda, kterou nezastaví absolutně nic. Náboj skvělý, hluchá místa nejsou žádná a ke všemu fantastická hudba, která všemu dává ještě větší grády. Role zabijáka mu sedla jak ulitá. Už dlouho jsem neviděl tak skvělý akční snímek .. 9/10 = 95% ()

666teen

Zabili jste mně strejčka, tak tady máte přes držku. Válka jest jistá. To věděl už Joe Shweik. Johnu Wickovi ukradnou Rusáci autí a navíc mu z domácího mazlíčka udělají štěkanou a hafbanátky. Válka jest jistá. Stokrát viděný příběh o pomstě je pro mojí nervovou soupravu poškozenou Birdmanem opravdovým balzámem. Je mi líp. A trocha počtů na závěr. Mrtvých Ivanů je ve filmu o dva míň, než jich zařvalo při blokádě Leningradu. ()

Cappuccino

Kvalitný akčný film, pri ktorom na plnohodnotné vychutnanie každej bojovej scény treba len jediné - vypnúť mozog. Ak sa vám to podarí a nebude vás iritovať, že Wick nemá žiadnu originálnu zápletku a hlbší príbeh, užijete si ho dokonale. Pretože sila tohto snímku tkvie práve v bezmyšlienkovitej, no za to fantasticky spracovanej akcii. Bang, bang, bang, headshot! ()

Foox

Bomba! Zábavná akční jízda od začátku do konce. Skvěle napsané postavy, vtipné a originální hlášky a k tomu ještě děj, který neurazí? Co víc si u podobného žánru přát. John Wick mě opravdu překvapil, podobných jednohubek je velmi málo, nemůžu se dočkat až uvidím znova! ()

S.Quentin QUALE

Rovný jak pravítko, stylový jak Ford Mustang a zásadový jak samuraj. Takový je příběh a svět Johna Wicka. Drsný jak Laďa Putin, nezničitelný jak americká vlajka, nažehlený jak Karel Gott, smrtící jak pohled Chucka Norrise, nelítostný jak španělská inkvizice, obávaný jak výpadek internetu. Takový je John Wick. A rozhodně není radno ho přehlížet, protože s klidem můžu říct, že se jedná o nejlepší čistokrevný akčňák od roku 2008, kdy světlo světa spatřily Taken a Rambo. Keanu Reeves dává zavzpomínat na Cruisův Collateral, jenže se moc nesere s vykecáváním, zato místo toho pořádá zběsilý závod v body countu, resp. headshotech. K dokonalosti tomu chybí už jen ultimátní fight skill Matta Damona, no i tak je John Wick vzácným exemplářem, na který nedám dopustit, protože v hejnu akčních turbosraček je tohle tvoreček, který provětrá pírka jen jednou za pár let. 90% ()

vteco

Šílená akční jízda s hektolitry krve, spoustou vynalézavých smrtí, neutichajícími explozemi a nerealistickými pasážemi? Ani náhodou. John Wick je citlivý muž, jehož osud během posledních pěti let je divákovi představen v několikaminutovém segmentu, prakticky bez dialogů a jen s nejnutnějšími informacemi pro vytvoření následné, naprosto pochopitelné motivace spojené s odplatou. Příběh je opravdu prostý, nijak výrazně propletený a při tvorbě fabule za pomocí několika flashbacků, působí na klasický akční „revenge movie“ naprosto dostatečně. Proč také kritizovat příběh, když zde plní pouze funkci jednoduché linky, umožňující posouvat Wicka do dalších lokací k dalším nepřátelům. Jedním z ústředních důvodů, proč je tento film tak úspěšný je charisma Keanu Reevese, ze kterého srší neuvěřitelná jistota, klid a zároveň všudypřítomná elegance a ladnost, jež dodávají akčním scénám naprosto jiný rozměr. Kombinace Juda a Jiu Jistu se zbraněmi, dává brilantní choreografii prostor pro spoustu dosud neprobádaných možností a jejich poměrně originální využití v rámci bojových umění. Zde se také nachází zdroj zmíněné elegance a ladnosti s vrcholem v nezapomenutelné pasáži v hotelovém komplexu, a to včetně skvělé práce s hudbou podporující velmi chladný vizuál využívající tyrkysově modré filtry s občasným využitím „lens flares“. John Wick si nehraje na vynalézavého nesmrtelného vraha, ale pravidelnými headshoty ve vynikajícím tempu redefinuje samotnou Babu Jagu. [85%] ()

Allien.9

Co jsem si z filmu (krom několika nových písniček v mobilu) odnesla? Dodržujte sedmé přikázání, snížíte tím pravděpodobnost, že na*erete někoho, kdo si neláme hlavu s pátým.;-) Jinak se ale jedná o tuctovou (a v rámci čsfd opět nechutně nadhodnocenou) revenge záležitost. Nechybí jednoduchá zápletka, charismatický (anti)hrdina, líbivá akce (chvílemi jsem si nebyla jistá, jestli Keanu zabíjí nebo tančí XD) ani desítky oboustranných teď-jsi-ho-přece-mohl-tak-krásně-sejmout scén. Pobavil mě nápad s hotelem pro nájemné vrahy a pobavil mě též Alfie Allen, který už se těchhle rádoby borečků-blbečků, s nimiž každý (odpusťte mi to slovo) vyjebává, asi nezbaví.;-) Dvě a půl hvězdy, přičemž znovu už se na tuhle - totálně nereálnou - rubačku asi nepodívám. ()

HAL

Když se přímočarém akčním béčku stráví první půlhodina jenom tím, že se bez jediného výstřelu buduje aureola polobožství hlavního hrdiny, tak je jasné že ten zbytek filmu musí stát sakra za to - a taky že stojí. Ta neskutečně vymazlená hyperbolická řežba, jaká se pak rozjede, strká do kapsy všechno, co se v hollywoodu objevilo od doby, kdy v něm s natáčením akčních filmů skončil John Woo. Přitom právě jeho krvavé balety připomíná John Wick nejvíc, jen atmosféričnost osudového boje a emotivní působivost nahrazuje odlehčeným nadhledem a zkarikovaným prostředím podsvětí, které si žije svými vlastními zákonitostmi a pravidly. Mrtvoly se kupí po stovkách, krev stříká na všechny strany, a choreografie soubojů připomíná esteticky vytříbený tanec - kdo má odpor ke glorifikaci násilí, má v tomto filmu adepta na pálení na hranicích, a kdo chce vidět nejcoolovější roli Keanu Reevese od prvního Matrixu, má svůj nový idol na uctívání. 9/10 | ()

misterz

Film iba pre chlapov s veľkými gulami naplnenými až po okraj testosterónom, hlavne keď majú svoje dni :). Tu sa nedá nič iné riešiť, dejová linka síce nie je žiaden zázrak, zato je tu ale súvislá palba akčných scén, v ktorých John Wick zmetie každú prekážku, ktorá sa mu postaví do cesty za pomstou. Tvrdo, okázalo a spôsobom, ktorý má ambície diváka slušne pobaviť. Kto má chuť na poriadnu akčnú porciu tak smelo do toho. 75/100 ()

Peytl

Ááááááá do levého rohu už přichááázíííííííí Džóóón Termináááátor Éééébola Wick, jeho váha je neznámá, jeho tempo je vražedné, to vše v ostře sledovaném zápase Morová Rána Wick vs. Ruskojazyčná mafie, která se, kvůli svému předimenzovanému počtu, tlačí kolem celého ringu. Vzhledem k inkriminovanému jablku sváru přednese hymnu (tedy bojovou píseň SA) Marta Kubišová za doprovodu uslzeného Zdeňka Srstky a jeho poklic z DAFu. Rozhodčí vyzývá k férovému fajtu bez tahání za koule, kousání a štípání do prdele, nicméně se obávám, že mu nebude vyhověno a to nejen proto, že proti Kataklyzmatickému Wickovi nastupují i nějaké ty fenky, ale hlavně proto, že právě my se těšíme na ultimátní a extrémní držkovou a podívanou ve stylu „Strielejme v rytme“… ááá je to tady, vše se nám během okamžiku dostává mírou vrchovatou. Džon Tunguzský Meteorit ještě ani jednou neflusnul zub do kýblu a Rusáci standardně chcípají v duchu Nas mnógo a to se ještě ani nestačil Zemětřesení Wick zahřát. Vypadá, že zápas musí skončit předčasně, poněvadž Džon Smrtihlav právě nasrán přijíždí do druhého kola v jiné, ale stejně kůl káře, o kterou ho předtím zlosyni obrali (člověk by řek, že když je v každém filmu dvanáct mustangů z devětašedesátýho, že už svou exklusivnost musely dávno ztratit), zapíná stereo a buch, buch, buch, dum, dům, dum, prásk a plesk, mozky levitují vzduchem v rozličných rytmech, zatímco svatý si podupává tlapkou, když v tom… Nééé, to přece není možný, Podbíjecí Palice Wick snad zakolísal, nebo se mi to zdálo? Uff… falešný poplach, Štípačka Džon to zase na poslední chvíli zvládl a že vyměnil bígla za jinou čtyřnožku? Inu darovanému čoklovi na zuby nehleď. Slátanina s občas dobře padnoucí muzikou na pozadí (či na prdeli) dobře nasnímaného města či otvírání lebek projektily, no, to je málo i na uplacený mač. ()

mzss1

|52%| Shlédnuto v kině. Původně jsem na to do kina ani nechtěl jít. Prvé shlédnutí traileru mě moc nepřesvědčilo a řekl jsem si, že to bude moc na oko přeakčnělé a že si film bude hrát na něco co není – ted spíš mluvím o postavě hlavního hrdiny. Poté když jsem si trailer pustil ještě několikrát, mé obavy začaly mizet. Avšak po shlédnutí filmu v kině, jsem si uvědomil, že můj odhad z prvního dojmu traileru celkem vyšel. To jsem píši, jen, že jsem se kupodivu trefil – odhadl jsem to. No, tak jak bych měl tento film asi tak charakterizovat ? Rozhodně ne jako nečekaně skvělý, povedený a žánrový kousek. Největším kladem filmu je akce, která je výborně natočená. To film upevnuje na tu slabší, třetí hvězdu – takže díky tomu jsem neváhal alespon takhle hodnotit. Takže co se týče akce, tak jde především o výborné přestřelky na které byla opravdu radost se dívat. Zaujalo mě i to, že hlavní hrdina zneškodní během jednoho filmu tak velké množství protivníků, takže si ani netroufám říci, kolik jich vlastně bylo. Takže toto je v pořádku – zneškodnování protivníků ve velkém, ale problémem je, že to asi tak v půlce filmu už začalo nudit a přišlo mi to místy už trapné a nezáživné. Třeba první velká střílečka po domě hlavního hrdiny byla výborná, v tmavém prostředí bylo všechno hezky vidět a tak dále – působilo to dost realisticky. Následovala později ohromná přestřelka ve velkém clubu – takže tam bylo i dost nápadů. Sice to bylo už místy úsměvné, ale furt se to dalo. Pak už začala akce být nudnější a nudnější a konec filmu šel úplně mimo mě. Herecké obsazení není nic moc teda. Keanu Reeves byl asi ze všech nejlepší. Sice jsem mu jeho roli moc nežral – jeho nepřekonatelnost atd, ale bavil mě. Ostatní, nevím jak přesně popsat. Michael Nyqist jako záporák mě totálně zklamal. Byl nevýrazný a jeho roli jsem vůbec nežral. Willem Dafoe nebyl nejhorší, ale měl menší roli a nějak se nepředvedl. Hudba byla taková normální. Příběh to mělo, ale byl strašně ohraný. Třeba úvod a jak se vše rozbíhalo, to bylo vskutku nadějné, ale dopadlo to jinak. Asi to vypadá dost negativně ten komentář, ale špatný film to není. Je to obyčejný průměr, který se dá vydržet a neurazí ani. Přeci jen ty akční kousky, přestřelky a tak mě potěšili a utkvěli mi v paměti, ale film jako takovej – to už není moc zapamatovatelné. Takže asi tak. ()

liskam

Komentář napíšu v duchu tohohle filmu.... Nemá cenu se nad Johnem Wickem zamýšlet, protože je to vlastně pičovina. Ale když klučina jako já vypne palici a pošle ženskou chápat, vopravdu si tendleten biograf užije, je to totiž čistokrevná žárovka. A kdo tvrdí vopak tak je uplnej kokot buzerantskej. Tendleten film je jako když člověk zachlastá s kámošema do hoven, nebo čumí na super porno a vyhoní se u něj a nebo sleduje finále ligy Mistrů. Prostě totální pohoda. Proto sem týdle pecičce nasral pět hvězd a je mi u prdele co si kdo vo mě bude díky tomu myslet. ()

kingik

Brutálně akční a rockem podbarvená symfonie dirigovaná kruťákem Keanu Reevesem. Jsem John Wick, před nedávnem má žena podlehla zákeřné nemoci. Zůstal jsem sám, jen se svými myšlenkami, roztomilým štěnátkem, jímž mě podarovala má umírající žena a vzácným autem. A teď mě o to jistý zmrd, mafiánský synek, pro jehož vlivného otce jsem dříve pracoval a vykonával jsem špinavé zakázky, na které nikdo jiný neměl žaludek, připravil, čímž jsem se příšerně ale opravdu příšerně nasral. Krutá pomsta tě nemine, ty zmrde všivej. Půjdu přes mrtvoly. Přes desítky mrtvol. Jdu si pro tebe, ty parchante! A jak John Wick rozhodl, tak také vykonal. On toho moc nenamluvil. Celý film má velmi úsporné dialogy. O ty ve filmu moc nezavadíte. Film je pojat ve stylu akční básně, kdy poetiku nahradila brutalita a verše nahradily mrtvoly. Mezi tím vším se pohybuje padlý anděl Keanu Reeves. V kvádru s totálně nesmlouvavým výrazem ve tváří kosí nepřátele po desítkách v jedné nepřetržité ódě na akčního vdovce, nebo možná herce za zenitem. Jak se to vezme. Je fakt, že Reeves už dobrou roli delší dobu potřeboval a dokazuje, že mu ne pro něj úplně typická role padne jako nažehlený oblek. Restart jeho herecké kariéry se mu povedl. Kdo by si byl pomyslel, že dva režírující kaskadéři mu připraví živnou půdu. A to nejen pro něj, ale potažmo pro akční žánr, který by se v budoucnu měl ubírat směrem, jaký nastavili debutující pánové Chad Stahelski & David Leitch. A to, prosím pěkně, není příběh nikterak extra objevný a pomsta má v podstatě banální záminku. Jenže ono to šlape, kolečka akčního stroje se ani jednou nezadrhnou, z filmu prýští dynamika, vizuál má sexappeal, kamera dynamicky s přehledným střihem snímá bitky a střílečky, režii jde o uchvácení diváka jednotlivými akčními sekvencemi, jež představují nepřetržitý řetězec, kterému rozhodně nehrozí přetrhnutí. Režie, ač soustředěna na "vymazlenou" akci, stíhá také pracovat i s herci ve vedlejších, vesměs záporných rolích. Boss Michael Nyqvist, sexy mrcha Adrianne Palicki, Ian McShane, Willem Dafoe (ten nebyl parchant), nebo dnes již zapomenutý akční bouchač Daniel Benhardt, ti všichni také mají významný podíl na této akční brutalitce. Film dostál svého. Je to nekompromisní akční řež, nátřesk, námrd, nášuk, zkrátka, jak chcete. Doufám, že trio Stahelski, Leitch a Reeves neřeklo své poslední (akční) slovo. 100% ()

Další Jurský svět natočí David Leitch

Další Jurský svět natočí David Leitch

06.02.2024

Pátý John Wick je v přípravě

Pátý John Wick je v přípravě

26.05.2023

Šéf studia Lionsgate Joe Drake potvrdil, že první debaty ohledně pátého Johna Wicka již proběhly a snímek tak v budoucnu nejspíš opravdu vznikne. Víceméně tak ujistil především akcionáře, kteří by… (viac)

John Wick je miliardář

John Wick je miliardář