Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Charlie Watsonová (Hailee Steinfeld) oslavuje osemnásť, ale veľa dôvodov k radosti nemá. Nádej, že od rodiny dostane vysnívané auto, sa rozplynie vo chvíli, keď rozbalí mimoriadne trápne darčeky. Až majiteľ autobazáru a vrakoviska, u ktorého brigáduje, sa nad ňou zľutuje a daruje jej žltý Volkswagen Chrobák, ktorý avšak spadá skôr do kategórie dar nedar. Len ten najväčší optimista by totiž vsadil na to, že táto kraksňa bude ešte niekedy jazdiť. Charlie ho dokáže rozchodiť aspoň natoľko, že s ním doskáče domov do garáže, kde sa ho pokúsi opraviť. Keď sa ale po prvýkrát pozrie na podvozok, uvidí na ňom dve veľké modré oči a okamžite vie, že toto nebude len také obyčajné auto. S Autobotom Bumblebeem sa spriatelí pozoruhodne veľmi rýchlo, napriek tomu, že ten s ňou kvôli poškodeniu nemôže komunikovať inak než prostredníctvom útržkov pesničiek z autorádia. Vzhľadom k tomu, že Bumblebeeho pomerne intenzívne hľadajú nepriateľsky naladení Deceptikoni z jeho rodnej planéty a podobne nebezpečný vládny agent Burns (John Cena), nebudú mať Charlie a Bumblebee na bližšie zoznámenie čas a priestor. Na úteku pred nepriateľmi však zistia, že navzdory všetkým predpokladom môžu byť v tomto nesúrodom tandeme neporaziteľní. (Cinemart SK)

(viac)

Videá (13)

Trailer 1

Recenzie (475)

Chrustyn 

všetky recenzie používateľa

Poté, co Michael Bay takřka pohřbil filmovou sérii slavných robotů, přichází nová verze, která se vydává jiným směrem a z na první pohled zbytečného filmu, je příjemná rodinná zábava. Tvůrci si byli vědomi, (a hlavně neměli takový rozpočet) že akcí se nemohou Bayovi rovnat a naštěstí se o to ani nepokouší (akce je zde opravdu málo, nečekejte typicky našlapaný blockbuster). Jdou cestou rodinného filmu po vzoru E.T. nebo Železného obra, kde jde hlavně o vztah mezi člověkem (v tomto případě sympatická slečna) a jeho novým nelidským kamarádem. Film příjemně utíká a přestože nijak nestrhne, na necelé dvě hodiny příjemně pobaví a určitě je zábavnější než poslední Bayovi Transformeři. ()

Shakers 

všetky recenzie používateľa

Každý to tu chváli, porovnáva a legendy hovoria, že je to po prvom diely najlepší diel zo série. A musím sa priznať, že je. Na jednu stranu je to škoda, že je príbeh v podstate kopírka jednotky, no na druhu je fajn, že postavy transformerov tu dostanú svoj priestor a nemastí sa to len hlava nehlava. Travis Knight vystriedal na režisérskej stoličke Michaela Baya a nie je to vôbec na škodu, kedže sa jedná o viac komornejší príbeh ako akčnejší. Neznamená to však, že by tu akcia nebola alebo, že by sa scény typické pre transformerov vytratili. Na poste producentov je znova Bay, Spielberg, Bonaventura a tak nechýbajú ani vizuálne vymakané scény zo Cybertronu, znova (aj keď tento krát iba okrajovo) je tu Optimus a samozrejme sú tu aj dobre známe akčne kúsky od Bumblebeeho. Bayové akčné inferno sa tu vytratilo a scenáristka kladie tento krát väčší dôraz na postavy. Hailee Steinfeld je prekvapivo v pohode a ako hlavná postava ťahá film rovnako ako Sam Witwicky. John Stena je drsný sympatický týpek, ktorý zastupuje pre nás už dobre známy Sector 7. Čo sa týka odkazov alebo prepojenia na prvý diel, tak je to celkom šikovne vymyslené, na to, že sa jedna o prequel a dobre to zapadá. Fanúšikov možno poteší aj dizajn niektorých robotov z animovaného seriálu. Trošku ma tu nebavil humor, ktorý príde vtipný možno pre násť ročných, ale našťastie to nieje moc prestrelene. Zhrnuté jedno vetou: Bumblebee je prijemne Transformers retro v menšom merítku a s dobrým 80tkovým soundtrackom. 85% - 4* ()

Reklama

KarelR 

všetky recenzie používateľa

Přehledné, jednoduché, svižné a víc než fajn. Bumblebee je asi nejlepší transformeří film po nářezové jedničce, a je to hlavně díky tomu, že jde o velkou sci-fi až ve druhém sledu. V tom prvním se jedná o příběh osmnáctileté holky, která to v životě nemá zrovna jednoduché a touží jen po vlastním autě - a právě toho se Travis Knight chytil jako klíště. Mačkání plechů je v jeho podání solidně natočené a patřičné zábavné, mnohem důležitější je ale to, že umí Hailee Steinfeld stejně dobře odehrát raněnou dívku i spasitelku celé planety. Stěžejní retro feeling navíc nepodporují jen všudypřítomné osmdesátkové hity. Neméně klíčový je návrat ke spielbergovské naivitě, která dnešním opulentním popcornovkám víceméně chybí. Klidně bych si takhle vyklidněné blockbustery dával častěji! (7/10) ()

classic 

všetky recenzie používateľa

« Ak by som bol trebárs dieťa do piatich, šiestich, či aj do siedmych rokoch života, tak by som sa s rodičmi počas cesty z kina stále rozprával o pokornom Bumblebee a jeho oddanej kamarátky Charlie, skrátka, panovala by u mňa veľká nadšenosť a spokojnosť » 『 A v takomto duchu je spracovaný celý tento sympatický, rodinný snímok režiséra Travisa Knighta, kedy si rodinní príslušníci spomenú na svoje detské letá, pretože film je situovaný do 80. rokoch - 20. storočia, s takým typicky, nostalgickým nádychom. Je viac než dobré, že Mišo tentokrát iba produkuje, aj Štefan sa drží na uzde, a tak sa môže tvorca a hlavný strojca úspechu - animovaného Kuba a kúzelného meča, teraz obstojne popasovať, s neľahky akčnou, dobrodružnou a sci-fi látkou, ktorá sa tu vyskytuje už viac, ako 10 rokov, keď uzreli svetlo sveta prví Transformers. Obsadenie drží nad vodou len kočka Steinfeld, ktorá jednak sama utiahne úplný film, viac-menej, alebo od Skutočnej guráže už veľa vody pretieklo. _O Samovi Witwickym zatiaľ ani chýru, ba ani slychu, čo nie je vôbec na škodu veci, síce nepovedal by som, že by chlapci od vizuálnych efektov sa dekovali s prehnanosťou, tá tu skrátka patrí, musí tu byť, len je v rámci únosnosti, jednoducho: e-x-t-r-a netlačia príliš na pílu, a za to som im veľmi vďačný ! 』APROPO : K môjmu hodnoteniu si pridajte kľudne ešte ďalších 20%, lebo tento „rytier” si ich skutočne zaslúži... Ozaj svieži filmík pre celú rodinu ! ()

Fr 

všetky recenzie používateľa

,,MUSÍŠ TU PLANETU CHRÁNIT. JESTLI JI DECEPTICONI NAJDOU, JE S NÁMI AUTOBOTY KONEC…“ /// Příběh (a samozřejmě i film) pro děti. A prachsprostá reklama na Hasbro. Místy to není až tak blbý, ovšem musí se člověk oprostit od nějakýho většího přemejšlení. Scénář má za úkol neprudit, takže v jednoduchosti nechť je jeho síla. Ve finále tak bude záležet jen na vaši šedé kůře mozkové, jestli ocení dalšího milýho emzošroťáka, nebo bude hledat smrtící dobrodrůžo. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jsem schopnej upustit kroupu pro kus šrotu. 2.) Jsem milovník včel. A týnejdžerek. A šrotu. A … 3.) Thx za titule „espectro“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE *** NAPĚTÍ ne ()

Galéria (66)

Zaujímavosti (30)

  • S rozpočtem ve výši 102–128 milionů amerických dolarů je to zatím nejméně nákladný film ze série Transformers. (mrtynbaca)

Súvisiace novinky

Nový Transformers našli režiséra

Nový Transformers našli režiséra

27.03.2021

Studio Paramount oznámilo nový film ze světa Transformers, jenž nebude mít nic společného se sérií Michaela Baye ani spin-offem Bumblebee. Nový robotí snímek pak natočí Angel Manuel Soto (Charm City… (viac)

Další Transformers našli režiséra

Další Transformers našli režiséra

17.11.2020

Po dlouhém a náročném hledání zdá se studio Paramount konečně našlo režiséra příštích Transformers. Snímku, jenž si klade za cíl restartovat celý vesmír a začít s čistým štítem, se tak nakonec ujme… (viac)

Animovaný prequel Transformers na cestě

Animovaný prequel Transformers na cestě

02.05.2020

Společnost Hasbro a studio Paramount najali režiséra a scenáristu Joshe Cooleyho (V hlavě, Toy Story 4) aby natočil animovaný prequel robotí série Transformers. Film by měl mít gigantické měřítko,… (viac)

Další Transformers na cestě?

Další Transformers na cestě?

30.01.2020

Akční blockbusterová série Transformers je na scestí, dosavadní filmovou sérii pohřbil Michael Bay posledními dvěma filmy, které zaznamenaly vůbec nejhorší kritické přijetí v rámci značky a v případě… (viac)

Reklama

Reklama