Transformers: Posledný rytier

• Česko Transformers: Poslední rytíř (viac)

Automechanik Cade Yeager (Mark Wahlberg) má s Transformermi bohaté skúsenosti a vo vojne sa spojí s "nepriateľom" Bumblebeom. Ich spoločným cieľom je nájť dôvod, prečo sa Transformers po stáročia vracajú na Zem. Odpoveď na túto otázku im môže dať významný historik a asi najväčší teoretický znalec Transformerov Edmund Burton (Anthony Hopkins), ktorý verí, že práve v minulosti je možné nájsť kľúč k ukončeniu vojny a záchrane ľudstva. Veľmi rôznorodú skupinku dopĺňa krásna oxfordská profesorka (Laura Haddock) a osirotená pubertiačka Izabella (Isabela Moner), ktorá toho na svoj vek zažila s Transformers až príliš. Filmových divákov čaká príbeh, ktorý sa odohráva v časopriestore niekoľkých sto rokov, na niekoľkých kontinentoch. Dozvedia sa, k čomu naozaj slúžili kamene v Stonehenge, a možno nakoniec nájdu aj strateného Opdtima Prima. (Cinemart SK)

filipvrbik

Mně se to náhodou docela líbilo, nic jsem od toho nečekal-respektive čekal jsem průšvih (je to pátý díl nebo kolikátý)- ale není to vůbec hrozné, myslm si, že kdyby to byla jednička tak je to opěvováno a Anthony Hopkins doslova září....60% ()

Sygauras

Chaotická splácanina bez logiky a děje. Prostě to vybuchuje, skládá se, rozkládá se, ponořuje se do hlubin oceánu a celé je to dlouhé a zbytečně přeplácané trikama. Poslední rytíř popírá všechny předchozí filmy. Ale těším se na Bumblebeeho. Ten vypadá zajímavě. Transformeři už nemají co nabídnout. Snad jen ještě více chaosu a digibordelu. Nedalo se na to dívat a Anthony Hopkins, musel prodělat nějaký úraz hlavy, protože mi není jasné jak se do téhle zoufalosti mohl nechat zatáhnout. ()

H4ku11

Postupne sa dozvieme, že Transformeri sú vlastne súčasťou všetkého v histórii ľudstva, takže táto krava ešte vôbec nie je vyydojená na 100%. Napriek tomu márne dúfam, že ľuďom dôjde trpezlivosť a príde rozum, a séria sa ukončí aspoň do 10 dielov. ()

Zombi

Naprosto nesourodý guláš, kde nemá absolutně cenu řešit kdo, co, proč, ale pouze vnímat jak. Akce je dobře natočená, ale obří měřítko je takové neosobní a ubíjející. Jinak postavy slušně obsazené, Hopkins OK a robotický služebník pobavil. ()

squawk

Takhle to dopadá, když scénář napíše primitivní AI, která se ještě nenaučila psát scénáře. Projde to jako film, ale kvalitou to kulhá na obě chybějící nohy. ()

Flopik

Páčil sa vám trailer nehorázne ? Boli ste už pred filmom riadne nabudený ? Máte radi transformerov ? Za mňa je odpoveď na všetky otázky áno a film som si nemohol priať lepši.Naozaj milujem celú túto sériu.Herci skvelý, o hudbe sa nebudem ani baviť tá vyrážala dych sama o sebe.Vizuál a akčné scény tak ako sme pri Transformeroch zvyknutý bez chybičky.No a súboje boli úžasné.Tak ako sa pred rokom bili Cap vs Iron man alebo Batman a Superman tak si tu naložili Prime a Bee .Troška mi chýbal nejaký výraznejší záporák a Megatron sa veľmi nepredviedol to mi troška vadí.Ale inak s nabitým finále, úžasnou hudbou a s nadšením v srdci čakám na pokračovanie.Som v úžase, zimomriavky počas filmu.Steve Jablonsky je so svojou hudbou Boh. ()

Clavius

Kdyby se to zkrátilo o tu vatu, tak by to bylo vynikající IMAX demo. Takhle je to vynikající IMAX demo se spoustou vaty. Už to nikdy nechci vidět a už vůbec ne doma, kde by hodnocení šlo výrazně dolů. (5/10) ()

Brejlil

Tak já nevím. Jasně, od celé té dojné krávy jménem Transformers se těžko dal čekat nějaký posun, a upřímně doufám, že tenhle díl je poslední, protože už se nezaplatí. Ani ten Mark moc nezabral, ten jeho vlnitý účes mně bude ještě chvilku strašit. Ženy se Bayovi také nevyvedly, čtrnáctiletou holku si nedovolil fetišisticky snímat ani on a dospělá oxfordská superhyperučená profesorka byla kupodivu také trapně nevyužitá. Scénář to snad ani nemělo. Od úvodní kombinace Gladiátora s Pánem prstenů jsme se plynule přesunuli do současnosti, ale co z toho? Jen se tam pomalinku posouváme prostorem i dějem, jsme seznamováni s další vstvou nekoherentní transformátorské mytologie a mezi tím tu a tam něco vybuchne, někdo někam běží anebo padá. Postavy se objeví a zase zmizí. Nelogičnosti se vyjevují nejen na úrovní zápletky, ale i v jednotlivých záběrech. Tady asi vede ono opuštěné město, kam se hrdinové narychlo přesunují z vrakoviště, kde ale fungují semafory a tyčí se art deco mrakodrap. Film je většinou tak nevtipný, že jako osvobození přicházely pasáže s rodinkou oxfordské profesorky nebo podivné "námluvy" mezi ní a Markem. Ale abych jen nehaněl. Kladem je extrémní profesionalita. Výprava je vymazlená do posledního detailu. Kamera si umí vyhrát se světlem a dostává k tomu mnoho prostoru. Vizuální efekty snad ani nemají konkurenci a jejich interakce s hranou akcí je bezchybná. No a vrcholem je kupodivu sir Anthony, který si dává sebevětší blbinu, kterou ve scénáři dostal a divák mu to žere. ()

waits

Základní otázka u každého blocbkusteru zní: Dostal jsem za svých téměř dvě stě korun odpovídající vizuální podívanou? O, ano, dostal, jako téměř vždy u Transformerů. Opulentní akční scény, nadhled, humor (někdy povedený, někdy ne), rajcovní Isabela Moner, dobře obasazení Wahlberg a Hopkins, to všechno táhne film v rychlém tempu dopředu. Zdařilá a zajímavá je dokonce i vysvětlovací scéna (ta v Hopkinsově hradu, ne ta v Cybetronu), kde se, zřejmě, všechny děti v logice a hysterii ztratí. Dospělí se pak ztratí i v logice celkové, včetně mnoha nevychytaných detailů, ale to je pravděpodobně všem jedno. Kdo by se ostatně staral o dějové jemnůstky v už tak dost košatém ději, když ho co chvíli přibije do sedadla nějaká ta dechberoucí scéna, zahledí se do výstřihu oxfordské dobrodružky nebo když ho oslepí výbuch s efekty, kteří vypadají prostě opravdově, ne komicky. Nenáročný divák může směle běžet do kina! ()

Mr.curry

Opravdu jsem nečekal, že s třicátým dílem Transformerů konečně odhalím smysl života. Těšil jsem se na popcorn a bezbřehou akci, a obého by se mi i dostalo, kdybych to na poslední chvíli nezměnil na nachosy. Zbytek se ubíral očekávaným směrem - Megatron je skvělý záporák, honička v Londýně by si nezadala s Rychle a zběsile a trojhlavý drak dal poslední padesátiminutové bitvě grády, které mě přiměly litovat, že jsem se nevydal do Imaxu. ()

Bezda202

Je to asi o milion levelů lepší, než ultrasračkoidní čtyřka. Tím samozřejmě netvrdím, že je to dobrý film, to určitě neni. Na to je tam těch WTF momentů požehnaně a ten příběh je totálně tragickej. Naštěstí Bay pořád perfektně zvládá akční stránku a trikový orgie. Takže film relativně uteče (asi tomu pomohlo i to, že jsem to dal na 3x...vidět to v kuse v kině tak zemřu a šel bych s hodnocením razantně dolů) a hlavně poslední cca půl hodina je epic. Chtěl jsem dát 2*, ale ty jsem dal dvojce, která je horší. Tudíž ty slabší 3* tomu dám. Hodně guilty pleasure. A prosím další už ne... ()

maty39

Tak se mi zdá, že už jsem asi poslední člověk na světě, který ještě nad Michaelem Bayem a Transformery nezlomil hůl. Uznávám, že scénáristicky je to to neskutečné peklo. Jednání některých postav v určitých momentech nedává moc smysl, některé postavy jsou zbytečné, celé to vypadá naivně a logika a fyzika je v některých momentech nepřítomná. To jsou všechno dobré argumenty pro mizerné hodnocení, ale protože jsem pravděpodobně poslední člověk na světě, co si užívá Bayův typický vizuál a jeho akci, tak mě to celé vůbec nevadilo, protože jsem se bavil (jen mi trochu vadilo, že ve filmu je překvapivě málo scén, kde se řežou roboti s roboty). Pokud vám Bayův styl vadí, tak se Transformerům vyhněte. Pokud někomu po předchozích dílech nedošlo co má čekat a co dostane, tak by se nad sebou měl zamyslet. Transformeři jsou čistá esence blockbusterovitosti (pěkné české slovo). Každý záběr, každý dialog, hlasitost, barvy a každá exploze je jako vystřižená z traileru na běžný blockbuster. Někoho to může zahltit, ale mě to bavilo. Michael řemeslo nezapomněl. Každý záběr vypadá dokonale a bezchybně. Spousta lidí u Transformerů nadává na Baye, ale já jsem jeho jméno v kolonce scénáře neviděl. Upřímně řečeno, kdyby takový scénář dostal kdokoliv jiný, tak z toho vyleze něco nepředstavitelného. Nechci tvrdit, že pátí Transformeři jsou dobrý film, ale podle mě jsou minimálně zábavní. PS: Místo Megan Fox máme tentokrát ve filmu Isabelu Moner, které je ve filmu 14 (Laura Haddock vypadá marně v porovnání). Michael asi konečně cílí na své hlavní publikum :-) ()

TheSpearCZ

Až se mě někdo zeptá, jaký je nejvíce přeplácaný film / série, okamžitě mi naskočí Transformers, protože to co tu Michael Bay předvádí je opravdu až k zamyšlení... Scénáristé (a hlavně Bay samozřejmě) nám sem přenáší snad každý jejich stupidní nápad, který je během psaní scénáře napadl a exploze střídá ve filmu ještě větší explozi, kde nějaký příběh nehraje vůbec roli. Už jsem dlouho neviděl tak bezpříběhový film. Jediná dobrá věc za mě je tady obsazení, kde se mi líbí opravdu většina, ale to nedokázalo zachránit tento film. Absolutně bez logiky, bez nějakého sebemenšího náznaku přiběhu, těžce přeplácané a s neskutečným rozpočtem... tohle dokázal udělat Bay s novými Transformers... Přitom věřím tomu, kdyby natočil opět nějaký válečný nebo středověký film, kde by se mohl vyřádit, tak by to stálo za to. Každopádně Bay opravdu dokázal značku "Transformers" zničit a potopit na samé dno a to už je co říct. 2* ()

Antaeus

Jas som pri tom zaspal. A to sa mi fakt stáva zriedkavo. A aj keď som nečakal zázraky, predsa len Transformers, že áno, to, čo som videl ma fakt nebralo. Vizuál ako obvykle na úrovni, ale to, ako si kovoví G.I.Joe furt nájdu nový a nový dôvod prichádzať na návštevu a ako sa im ľudia stále odznova stavajú na odpor, to už začína byť trapné. Ako keby bol každý ďalší diel rebootom. Pán Záliv, to je také zložité pozrieť si svoje predošlé diela na osvieženie pamäti, keď už si nepamätám, o čom boli? Fakt je nutné stále dookola začínať od začiatku? Nebolo by jednoduchšie natočiť rovno seriál? Ďalší diel TRANS-formátorovskej telenovely si už nepozriem. Strata času. ()

majec4

Ten Bay nema zabrany. Typicky naklad digitalnej akcie. Miestami to az oci tahalo. V deji som sa tiez sem tam nevyznal. Neviem ci to bolo sposobene mnozstvom robotov alebo tym scenarom. Film bol strasne dlhy a ku koncu som sa uz stracal v digitalne sprske. ()

Gulde

Ucházející podívaná, ale prostě neustále dokola to samé. V každém filmu je nějaký všemocný artefakt a kolem něj se to všechno točí, který se čirou náhodou dostane na zemi a hrozí jí tak zánik. A obávám se, že už to nebude jiné. ()

Koho studio zvažuje do role Batgirl?

Koho studio zvažuje do role Batgirl?

21.07.2021

Filmová Batgirl brzy dorazí na plátna v samostatném celovečeráku, scénář píše Christina Hodson (Birds of Prey) a za kameru si stoupnou Adil El Arbi a Bilall Fallah, režiséři posledních Mizerů. Stále… (viac)

Vánocům kraluje Aquaman

Vánocům kraluje Aquaman

24.12.2018

Aquaman Jamese Wana (V zajetí démonů) konečně doplaval do amerických kin a za první víkend z toho bylo včetně předpremiér 72 milionů dolarů. To je sice v aktuální sérii DC filmů nejméně, pro co si… (viac)

Michael Bay a Robopocalypse

Michael Bay a Robopocalypse

08.03.2018

Pátý díl Transformerů vydělal o 500 milionů dolarů méně než čtyřka, takže není divu, že je Michael Bay konečně opouští. Víc než půl roku jsme nevěděli, co slavný akční režisér chystá dál. Teď se ale… (viac)

Transformery čeká reboot

Transformery čeká reboot

18.02.2018

Nesmějte se, je tomu tak. Loňská pětka Transformers vydělala zhruba polovinu toho co čtvrtý díl, což je v Hollywoodu jasný argument pro stopku. Optimus Prime je ale příliš prodávanou hračkou na to,… (viac)