Transformers: Posledný rytier

• Česko Transformers: Poslední rytíř (viac)

Automechanik Cade Yeager (Mark Wahlberg) má s Transformermi bohaté skúsenosti a vo vojne sa spojí s "nepriateľom" Bumblebeom. Ich spoločným cieľom je nájť dôvod, prečo sa Transformers po stáročia vracajú na Zem. Odpoveď na túto otázku im môže dať významný historik a asi najväčší teoretický znalec Transformerov Edmund Burton (Anthony Hopkins), ktorý verí, že práve v minulosti je možné nájsť kľúč k ukončeniu vojny a záchrane ľudstva. Veľmi rôznorodú skupinku dopĺňa krásna oxfordská profesorka (Laura Haddock) a osirotená pubertiačka Izabella (Isabela Moner), ktorá toho na svoj vek zažila s Transformers až príliš. Filmových divákov čaká príbeh, ktorý sa odohráva v časopriestore niekoľkých sto rokov, na niekoľkých kontinentoch. Dozvedia sa, k čomu naozaj slúžili kamene v Stonehenge, a možno nakoniec nájdu aj strateného Opdtima Prima. (Cinemart SK)

himor

Zhodnotím to asi takto: WTF? Som už tlačil čas na koniec tejto zlátaniny. Tak rýchly dej som hádam ešte nezažil, v jednu chvíľu bojujú dakde na púšti, zrazu prestrih do amerického mestečka, o dve minúty sú pod vodou a o tri zas niekde v oblakoch. Neustále sa dejú akési hlúpe zvraty a tá najsilnejšia pľuha skape za 3 minúty spolu s Ultronom...no ako hrozné čosi. Dúfam v koniec série a odkazujem Wahlbergovi že je kkt. 10% ()

elimS

45% - komentář 20ti slovy: Výbuchy, akční kamera, řežba robotů a holka s plnými rty nevydrží fungovat věčně. Od 2 dílu to stejné dokola. Nezáživný děj, chaos a epileptický střih. ()

J.e.r.e.c

King Optimus and knights of the cyber-table! Bdělý člověk díky náznakům z různých zdrojů (E.T., Akta-X, projev Jiřího Paroubka) tak nějak celou dobu tušil, že „nejsme sami“, ale až Michael Bay, ten tulák po hvězdách a dimenzích mimo naše běžné chápání, se pustil do rekonstrukce skryté historie lidstva s vervou opravdového dobyvatele archy ztracené na odvrácené straně Měsíce. Už z jeho dřívějšího referátu bylo jasné, jak moc byly pozemské dějiny (trans)formovány právě rasou inteligentních mechanických bytostí z planety Cybertron, ale nyní se nám rozhodl odhalit víc. Mnohem víc! Dokonce tolik, že po jednom zhlédnutí se v tom podřadný lidský rozoumek krapet ztrácí, ale jako film pro roboty s několika výkonnými mozkovými centry musí The Last Knight fungovat úplně v pohodě. Dokonce i já, ubohý smrtelník, si po opáčku některých pasáží troufám tvrdit, že rámcově to celé dává celkem jasný smysl a dění na obrazovce není zdaleka tak nahodilé, jak se vám tu někteří popírači vyšší inteligence snaží namluvit. Narozdíl třeba od stupidně vylhaného Promethea tady do sebe všechno krásně zapadá: Merlinova hůl, magie, draci, autoboti bojující proti nacistům i tajné společenství jejich přátel witwiccanů čítající desítky osobností, včetně Shakespeara, Einsteina nebo Hawkinga. Bohužel, chybí Jára Cimrman, což je jedna z mála věcí, která se dá Bayovi objektivně vytknout. Jako Čech bych si totiž pochopitelně přál, aby tu byl nějaký prostor věnován i naší zemičce, leč nestalo se. Přitom by stačila jen zmínka o tom, kdo skutečně spáchal atentát na Heydricha (nebylo vám vždy divné, proč Němci tak úporně hledali právě TO kolo?), nebo o invazi Decepticonů v roce 68 maskovaných za tanky Varšavské smlouvy. Tak snad příště! V mnohočetném charakterovém ansámblu hraje kromě Optima prime především Anthony Dřepkins, který byl podobně okouzlující naposledy v oscarovém Mlčení autoboťátek, a Marky Mark s Laurou Haddock mu zdařile sekundují s výkony a fyzickými proporcemi, jakými se mohou chlubit jen ti nejlepší pornoherci. A jako, ehm, třešnička, Isabela Moner, která ve svých čtrnácti vypadá dost zajímavě na to, aby dostala každého heterosexuálního muže spolehlivě za mříže. Na závěr se nemohu vyhnout srovnání s aktuálními Avengers: Endgame, proti kterým vypadají Transformeři s polovičním rozpočtem asi 10x dražší a epičtější (a to mluvím o srovnání kino vs televize, na velkém plátně by mi z těch průletů avatarovskými mega-exteriéry asi explodovala hlava), a přitom nejsou ani zdaleka tak nesnesitelně patetičtí a ubrečení. Vizionářští umělci však často bývají nepochopeni a tak (na poměry značky) mizerné tržby dost možná pošlou tuhle sérii k ledu. Alespoň do té doby, než Michael dopíše ještě propracovanější scénář k dalšímu dílu nazvanému Poslední pokušení Optima Primea. 75 % ()

dkas odpad!

Ach, to bolelo. Je neuvěřitelný, jak dokáží tvůrci vykrást sebe sama, už po několikáté, ale tentokrát jsou tu i vykrádačky Star Wars, Vetřelce, Predátora a já už ani nevím, čeho všeho. Snaží se to být vtipný, ale to se fakt nedaří, protože to nejen vykrádá, ale i paroduje sebe sama. Pokus o laciný, lechtivý vtip je mimořádně trapný. Celkově je to strašně nepřehledné a děsím se dalšího dílu, na který byl v závěru odkaz. Už prosím NE! ()

papadoce

Film, v ktorom bol najkrajší záber na krásny bežiaci hrudník Isabely Merced a najkrajšou vecou neskutočné lodičky Laury Haddock. Hej a boli tu opäť prvotriedne triky, ale tie boli pre tentokrát totálne potlačené na vedľajšiu koľaj scenáristickou nemohúcnosťou, ktorá zaviedla transákov až k Artušovi. Áno, Kennedy a Černobyl z trojky boli definitívne prekonaní a názov posledný rytier nie je len slovnou hračkou, bohužiaľ. Inak príbeh, ak tomu tak môžeme hovoriť, je o tom, že z transáčov sú bezďáci a všetkých ich zaopatruje Marky Márk a v pokročilom veku idú do starobinca ku Sirovi Tónovi. Ako Mišo Záliv starne, pribúdajú mu vo filmoch aj zábery na západy slnka rýchlosťou svetla. Takých tu máme na desiatky a vo väčšine vlajú v zábere Markyho otrasné vlasy. Tiež pribudol pokus o humory medzi roboľuďmi a dáva filmu jasný odkaz, že má byť zábavným. Nie je. Ale najväčšou slabinou je tentokrát neprehľadnosť. Divák sa po prvej hodine robotizácie jednoducho stratí a už sa nenájde. No a keďže tentokrát už netrafili ani pornohviezdu, lebo na tejto sa mi nepáčilo vôbec nič, tak ma ani príroda nezavolala. Spočítané podčiarknuté zhrnuté, kvôli skutočne dobrým efektom, Sirovi Hopkinsovi, obstojnému Markovi a tým prenádherným lodičkám zo začiatku, dám spokojnú dvojku kombinovanú s hodne za vlasy pritiahnutou trojkou, ale …. Inak, skúsili by ste po zhliadnutí všetkých dielov stručne opísať deje jednotlivých častí ? Tak veľa šťastia 😂😂😂. ()

olmikee

Původně jsem přemýšlel o 4* během dne se ale to částečné nadšení vytratilo a jediné co si pamatuji tak je celkem slušné finále. Moc dlouhé, občas zbytečně složité a rozhodně bych přidal více akce. 3* zachraňuje moje slabost pro celou sérii. ()

Kafemlejnek7

Naprosté zboření příběhu a není to rezignace, prostě se na něj scenáristé i režisér vykašlali. Vždyť také co vymýšlet s mimozemskými roboty, kteří se mění na pozemské spotřebiče a dopravní prostředky. Takže máme konečně dějem téměř nepostižené digitální obžerství a můžeme si jej užívat s využitím všech smyslů a s vypnutým mozkem, který si také lebedí neb odpočívá. ()

ACDCKL

Naprosto zbytečný díl z robotí tématiky pod taktovkou mistra na akce. Filmu nelze upřít pěknou akci, návrat starých známých robotích postav, ale tím bych tak skončil. Ale čekal jsem lepší příběh, natož od scénáristů Iron Mana, nelze si nevšimnout historických nepřesností, začáteční bitva mezi Sasy a Římano-Kelty, kdy rytíři kulatého stolu na sobě nosili plátovou zbroj, sakra, snad přece skoro každý ví, že ta v pátém století rozhodně nebyla, to je přece vynález pozdního středověku a to stačilo zaměstnat k filmu jednoho historika, ten by jim to ihned řekl. Příběh je hodně slabý, Optimus stál za starou bačkoru, lituji Anthonyho Hopkinse, že se pod takovýto film podepsal svojí účastí, on jediný zahrál něco více, ostatní jsou vyloženě do počtu. Původně jsem přemýšlel o známce 1*, ale z nějaké nostalgické lásky k této sérii jsem dal 2*. ()

kubas369 odpad!

Nejhorší věc co se může stát režisérovi je že popře sám sebe a svoji vizi a to se Bayovi v téhle sérii stalo. Vše co jsem na něm měl rád je v prdeli a zbylo jedno velký bohapusty a naprosto zbytečný nic. ()

vieriX

Těžko hodnotit více než jako slabý průměr, akce to není asi třebas moc říkat je to Bay akce vypadá hrozně draze. Ale co mě ničí je naprosto stupidní a infantilní scénář tohle musel psát nějaký totální trotl. Bay tuhle sérii skoro zabil i podle nejslabších tržeb během všech 5 dílů. Záchrana je předat režii někomu jinému a zvolit jiný pohled. Svět Transformers je obrovský potenciál do budoucna tu rozhodně je. ()

george82

Tohle si tento film nezasluhuje. Je rozhodně lepší, než pod 3 hvězdy. Je jedno, jestli tu značku Bay ždíme nebo ne, ale tématika s historií a rytíři na mě zabrala. Je tedy pravda, že Cybertron se u země objevil už tolikrát, že to snad ani není možný, ale proč ne. Za mě slušných 70%. ()

Lenii

Nemůžu jinak než jen jednu hvězdu (no tak dvě) pro transformery jako takové, které mám ráda a pro Marka, ... ale PROBOHA, co ten obsah!? Musím říct, že začátku jsem pořádně nevěděla, co si o tom myslet. Pak má film spád a je to zábavné, ale člověk se musí nějak obrnit vůči naprosto trapným slovním přestřelkám a poznámkám, které by si mohly postavy odpustit. Spíše škodí a atmosféru filmu posunují do totální parodie. No a úplný závěr? ... Uff. Tolik jsem se těšila, ale tohle mě dostalo. Ale jinak než jsem očekávala. Kromě akčních scén a závěrečné bitky se mi to prostě moc nelíbilo. 35% ()

SAINTS

Dejove linie v tomto filme nemôže brat nikto važne.Zhruba zaverečna hodina je skutočnou vizualnou pastvou pre oči.Dobry bol aj tah s Anthony Hopkinsom ,sekvencie na jeho vidieckom sidle su vyborne.Do filmu dobre zapadla j oxfordska profesorka.Film však obsahuje až priliš postav,dejovych odbočiek,mistami posoby značne uponahlane a zmetene.Nepomaha mu ani "gulaš" motivov.Film je však stale zabavny a solidne ubieha a aj uvodny prolog z 5.storočia je fajn.Vysledkom je blockbuster na hranici parodie. ()

ratpile

Je to samozrejme znovu ujetejsi, pribehove tupejsi a o dalsi level vice megalomanska silenost s brutalne prepalenou stopazi. Bayovi hraje nastesti do karet nekolik sympatickych trumfu v ruce - o level dramaticky vybavenejsi a vtipnejsi herecka po Wahlbergove boku, sam opet pohodovy Wahlberg, dostatecna davka sebe-reflexe, prival prekvapive nedementniho humoru a genialni robo-sluha Cogman. Ve svem vedomem silenstvi to bylo snad lepsi nez nekolik predchozich dilu, byt se mi to opravdu sleva do jednoho velkeho autobota. ()

mark9th

Mati boža :D. Jedine Wahlberg so svojím bezkonkurenčným ''what the fuck'' pohľadom dokáže z tohto vypochodovať ako pán herec. A Hopkins tomu dodáva aspoň nejakú tú noblesu. To je vlastne aj moje odporúčanie, ak máte radi týchto 2 hercov, tak to možno zvládnete. Dej tu snáď ani nemusíme rozoberať, kedže ide len o recykláciu predchádzajúcich častí a scenár je takpovediac na ......čo? aký scenár?. Tak asi tak. ()

WolfIssen

Nejsem si jistý, jestli vůbec chci vidět další Transformers. Dle mého názoru by bohatě stačily první dva úspěšné filmy a dost, protože každým dalším dílem se děj jakoby opakoval a jednotlivé scény převrstvily na sebe. Nejde si nevšimnout velkých rozdílů ve velikosti robotů a všelijakých zbytečných scén a rádoby vtipných hlášek. Tento díl je až tak nechutně přetrikovaný, že všechno splývá v jednu barevnou chaotickou robotickou kouli a nic nedokáže překvapit originalitou. ()

Mkartaylas56

Musím říct, že po shlédnutí jsem už dlouho nebyl takhle na holičkách ohledně samotného zhodnocení. Začal bych pozitivními body, mezi které se zaslouženě řadí vizuální provedení, (obzvláště ten konec), které zatím v každých transformerech nezklamalo. Stejně tak je u mě mezi plusy hudba, která se v průběhu filmů nijak výrazně nezměnila a stále patří mezi mé velmi oblíbené soundtracky. Co mě naopak zklamalo, byl sice ne zcela, avšak přece se opakující příběh, kdy se prakticky vždy snaží hlavní protagonisté společně s autoboty získat nějaký magický předmět, který nás všechny zachrání před zkázou, a stojí z nepochopitelných důvodů už PO PÁTÉ proti Megatronovi, kterému je zjevně souzeno být nesmrtelný či co. Konkrétně v tomto díle se zároveň snažili tvůrci zahrnout do snímku i odkazy na historii. Ale podle mě to nebyl úplně pozitivní krok, obzvláště díky různým nesouvislostem nebo pro film domyšleným faktům (viz. hodinky, které zabily Hitlera...). Avšak kupříkladu ze stránky zábavné to nebylo tak zlé, sem tam jsem narazil i na opravdu vtipnou scénu a aby té kritiky bylo o něco méně, tak pro porovnání třeba s čtvrtým dílem se mi pětka líbí víc, čtyřka byla větším propadákem. No nic, nezbývá než doufat v lepší zítřky a ve znovuvzkříšení série šestým dílem, který dostal nového režiséra a mohl by tyto poslední, ne příliš úspěšné díly, zamést pod stůl. 55% ()

Ivoman

Pátý díl, je už dost magořina. V některých chvílích je to už slátanina náhodných obrazů a pokud tento díl měl dávat hlavu a patu, tak by musel mít asi 4 hodiny. Třetí hvězdička je z nostalgie k sérii a čtvrtá za 3D, které se k tomuto filmu hodilo a určité scény byly dělány jen přímo kvůli 3D. ()

savatage odpad!

Omlouvám se, ale tady se už není čeho chytit. Nic co by táhlo film. Herci - neherci, dialogy, které nedávají smysl, roboti jsou spíš takoví tupouni než bojovníci a to se pyšnili tím, že mají na film několik scénaristů. Ti z toho udělali pěkný guláš, a kdo ví, jestli to jeden po druhém četli a jen neshrábli peníze. Tohle už není film o robotech zachraňující svojí rasu a planetu Zemi. Z Transformers je jedna velká REKLAMA, která nudí. ()

Koho studio zvažuje do role Batgirl?

Koho studio zvažuje do role Batgirl?

21.07.2021

Filmová Batgirl brzy dorazí na plátna v samostatném celovečeráku, scénář píše Christina Hodson (Birds of Prey) a za kameru si stoupnou Adil El Arbi a Bilall Fallah, režiséři posledních Mizerů. Stále… (viac)

Vánocům kraluje Aquaman

Vánocům kraluje Aquaman

24.12.2018

Aquaman Jamese Wana (V zajetí démonů) konečně doplaval do amerických kin a za první víkend z toho bylo včetně předpremiér 72 milionů dolarů. To je sice v aktuální sérii DC filmů nejméně, pro co si… (viac)

Michael Bay a Robopocalypse

Michael Bay a Robopocalypse

08.03.2018

Pátý díl Transformerů vydělal o 500 milionů dolarů méně než čtyřka, takže není divu, že je Michael Bay konečně opouští. Víc než půl roku jsme nevěděli, co slavný akční režisér chystá dál. Teď se ale… (viac)

Transformery čeká reboot

Transformery čeká reboot

18.02.2018

Nesmějte se, je tomu tak. Loňská pětka Transformers vydělala zhruba polovinu toho co čtvrtý díl, což je v Hollywoodu jasný argument pro stopku. Optimus Prime je ale příliš prodávanou hračkou na to,… (viac)